W Jelczu-Laskowicach druga tura! To pewne

Jelcz-Laskowice. Mamy już wyniki z wszystkich komisji:
*
W drugiej turze o fotel burmistrza zawalczą:
Bogdan Szczęśniak, który uzyskał 47 % poparcia (około 4800 głosów) i Łukasz Dudkowski – 28% poparcia (około 2900 głosów)
**
Piotr Stajszczyk – 22% (2267 głosów)
Krystyna Dekret – 3% (273 głosy)
*
AKTUALIZACJA 22 października godz. 10.00:
*
Wybory na radnych RM
Koalicja 2018-2023 – 3347 głosów
Prawo i Sprawiedliwość -3090
Wspólnota Samorządowa Powiatu Oławskiego – 1954
Lokalni Patrioci – 1200
KW Walentyny Krystyny Dekret – 222 (nie weźmie udziału w podziale mandatów)
Radni okręg nr 1
Tomasz Rygielski (PiS)
Julian Kozłowski (PiS)
Marek Starczewski (WSPO)
Michał Wolski (WSPO)
Joanna Kamińska (Koalicja 2018-2023)
Robert Jadczak (Koalicja 2018-2023)
Stanisław Łukasik (Koalicja 2018-2023)
Okręg nr 2
Michał Pakosz (PiS)
Karolina Kolado (PiS)
Piotr Stajszczyk (WSPO)
Weronika Kuszyk (Lokalni Patrioci)
Beata Bejda (Koalicja 2018-2023)
Krzysztof Woźniak (Koalicja 2018-2023)
Aleksandra Czernik (Koalicja 2018-2023)
Okręg 3
Łukasz Dudkowski (PiS)
Ireneusz Stachnio (PiS)
Wincenty Marchewski (PiS)
Jacek Mikołajczyk (WSPO)
Jacek Załubski (Lokalni Patrioci)
Bogdan Szczęśniak (Koalicja 2018-2023)
Tadeusz Babski (Koalicja 2018-2023)
Oficjalne wynika na burmistrza
Bogdan Szczęśniak – 4763
Łukasz Dudkowski – 2896
Piotr Stajszczyk – 2267
Krystyna Dekret – 273

**
Wyniki z Oławy i gminy Oława i gminy Domaniów: https://gazeta-olawa.pl/informacje/83845-wygrywa-znamy-pierwsze-wyniki/

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (319)

 1. Mimo wszystko jednak ponad 50 procent w Jelczu chce zmian. Wiadomo że wyborcy mają swój rozum ale jeśli to samo pokażą w 2 turze to jeszcze wszystko możliwe. 2 tygodnie kampanii …. Kto wie może Szcześniak poświęci któregoś z wice na rzecz Stajszczyka i będzie spał spokojnie.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Szkoda, że nie ma rozstrzygnięcia po pierwszej turze. Dużo osób jest już zmęczonych tą nachalną kampanią z obietnicami, które są jawnym kłamstwem. Tekst w ostatnim wydaniu dobrze je pokazał. Mam nadzieję, że za dwa tygodnie więcej osób pójdzie głosować. Ważne będzie też, kogo Pan Stajszczyk poprze.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Dobrym rozwiązaniem dla Pana Stajszczyka będzie odpowiedź, że każdy z jego dotychczasowych sympatyków ma swój rozum i w drugiej turze zagłosuje zgodnie z sumieniem. Nikt z dorosłych i odpowiedzialnych ludzi nie kieruje się podpowiedziami. Za rączkę to można prowadzić dziecko do przedszkola. Pan Stajszczyk ma swój rozum i wie, że musi podjąć działania dające gwarancję dalszego rozwoju gminy, która ma się przekładać na stabilność w kraju. Wszelkie knowania nad głowami wyborców prowadzą do dalszych podziałów. Stajszczyk nie da się w to wmanewrować!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Jak Jelczanie na pisowca zagłosują, to oznaka ciemnogrodu. Razem z tym wyjdzie, że księża będą rządzić w J-L. To bybyla parodia, nic tylko uciekać z takiego ciemnogrodu.
  Niech będzie mniejsze zło, P. Szczęśniak.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Jak Polska Man być zasiana wzdłuż i wszerz pisowcami, to lepiej już uciekać gdziekolwiek zagranicę, bo już chyba lepsi są ci wszyscy uchodźcy, niż pisowscy…
    Niestety w Polsce bycie politykiem to już nie prestiż, a wręcz przeciwnie – hańba.

    Samorządy wszystkich jednostek terytorialnych powinny być bezpartyjne, bo rządzący gminami, powiatami, wojewodztwami powinni dbać o ludzi, starać się współdziałać w sposób, by z każdą partią potrafić się dogadać, a nie jak jest teraz – jeden przez drugiego pcha się do partii (zawsze tej rządzącej). Przykład młodych z JL co radnymi chcieli zostać. Zero wykształcenia, wysłowić się nie potrafią, nic nie osiągneli, bo myślenia rozsądnego brak.
    No ale – skoro radny dostanie 1300 zł, a do tego jak się będzie z pisu w trakcie ich rządów, to w ogóle za parę lat, po osiągnięciu odpowiedniego wieku będą, będą startować na prezydenta.

    Ludzie, otwórzcie oczy. Żadna partia nie chce dla Was dobrze, a dla siebie. Szczególnie pisowa – szuka takich owieczek, co to są za głupie, samemu podążać.
    Jeszcze trochę i Polska będzie totalnie państwem kościelnym, przepełnionym rodzinnymi układami pisowców, korupcją. No ale skoro księża to ich kolesie, to chociaż ich rozgrzeszą. Ciemnogród jakich mało na świecie.
    Państwo ma być świeckie, a nie takie, jak to jest teraz w Polsce.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • Nie, po prostu patrzę realnie na to, co się w tym kraju dzieje. Partie mają być dla ludzi, a obecnie, to są dla siebie, swego dobra i kasy.
      A ponadto, rządzący powinni być wykształceni, a nie wyrwani z choinki, jak ma to miejsce w tych polskich partiach. Kto bardziej liże wiadomo co, tym większe ma szanse na „zaistnienie”, choćby był głupi (a tak zawsze jest, bo mądry nie liże wiadomo czego, by dostać pracę/posadę. Mądry osiąga to, co chce, przez własną pracę). Przez to tłumem ludzi rządzi tłum tumanów.
      Zatem zmierzamy jeszcze bardziej do ciemnogrodu.

  • Młody jelczanin

   Mądrzy księża z pewnością nie zaglosują na P. Dutkowskiego. Ten człowiek nie ma nic wspólnego z wartościami chrześcijańskimi. Tak jak w każdej dziedzinie życia i tu, jest to przykład osoby, która podczepia się pod szyld danej organizacji i próbuje tam zrobić karierę obojętnie jakimi środkami nie licząc się przy tym z innymi. Oby ludzie uswiadomili sobie, że ten Pan to karierowicz, który liczy tylko na swój zysk, a wyborcy są mu tylko do tego potrzebni.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Akurat jestem bezpartyjny. W Polsce nie ma dobrych partii, ktore chciałyby zdziałać coś dla ludzi. Oni chcą dla siebie, a PiS szczególnie.
    Tylko orczyki, co każdej niedzieli lecą niemal na klęczkach do kościoła (nie po to, by się modlić, skądże; po to, by poobserwować, kto co ma na sobie, poobgadywać innych, etc.), będą głosować na pisowców.
    Wykształcony, jak i niewykształcony, lecz myślący, nie głosuje na pisowych chłopczyków należących do tadeusza (tak, specjalnie z małej litery).

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • Ty nie jesteś żaden „antypis” tylko antypolak na usługach lewaków i gangsterów. Demokracja parlamentarna polega na systemie wielopartyjnym. Nie wiedziałeś o tym. Czy ty w ogóle coś wiesz, poza tym, jak rozkradać majątek publiczny i budżet? Jak ci się nie podoba to, że w demokracji ludzie organizują się w partiach politycznych, to won do Korei Północnej, albo na Kubę, a najlepiej do Chin.

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • Chyba nie przeczytałeś mojego komentarza ze zrozumieniem. Bycie bezpartyjnym nie oznaczona, że nie wiem, czym jest system wielopartyjny. W moim przypadku bycie bezpartyjnym jest jasne – w Polsce nie ma normalnych partii. Nie ma partii dla ludzi, a są te dla władzy i kasy. Pisowcy są niestety najgorsi, bo jeszcze dołączają kościół do tego. Nie widzi mi się płacenie podatków na tych darmozjadów (co niestety każdy Polak musi robić), a jeszcze gorsze byłoby, jak stworzą nam tu państwo kościelne. Państwo ma być świeckie, a nie przepełnione takimi „magicznymi” sektami.

      PS. Pana komentarz (jak i wielu innych, popierających pis) jest trochę wulgarny. Świadczy to o zamknięciu na wszystko inne, obce opinie, a zapatrzenie w swoją, uważaną za tą idealną.
      Człowiek wyedukowany, a szerzej – człowiek myślący, nawet w dyskusji powinien się zachować przyzwoicie. Ale cóż, w końcu żyjemy w Ciemnogrodzie, który jeszcze trochę i zacznie się cofać w najciemniejsze jego zakamarki.

 5. Juliano Italiano

  Drodzy mieszkańcy Dębiny. Przez wasze zapszaństwo, zazdrość zawiść i brak logicznego myślenia po raz kolejny nie będziecie mieć swojego radnego. Wieś nie będzie mieć chodników ulic oświetlenia bo wam nie przyszło do głowy że 4 kandydatów z takiej pipiduwy nie ma szans wejść a tylko pozabierać sobie głosy i szanse. Ile lat musi jeszcze minąć abyście porzucili te wasze stare zaburzańskie myślenie, abyście się zjednoczyli, wyznaczyli wspolnego JEDNEGO kandydata który będzie waszym przedstawicielem. Co 4 lata to samo. Ręce opadają !!!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. Jakie to zadziwiające, że istnieją jeszcze ludzie dający się uwikłać w manipulacje PiSu, a wydawałoby się, że każdy dostał w gratisie przy urodzeniu oczy, uszy i rozum…

  Nam mieszkańcom nie potrzeba „nowej energii”, tylko mądrego zarządzania, które wyjdzie na przeciw naszym potrzebom.

  Gratulacje Panie Szcześniak!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 7. Brawo Lukaszu Dyzmo po raz kolejny zbajerowałeś naiwnych.Myślą że jesteś tak samo prawym człowiekiem jak twój szef Kaczyński a tak naprawdę zwykły z ciebie karierowicz.Bóg ,Honor,Ojczyzna w twoich słowach to obelga.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 8. Piotrze cierpliwi wygrywają.Zostań vice u Bogusia,patrz mu na ręce,pracuj na swoje a następna kadencja jest twoja. Boguś już nie da rady i pójdzie na ‚szczęśliwą ‚ emeryturę ,co to jest 5 lat minie szybko.A na Miśków i Tomków uważaj bo za władzę to rów wymyją ….

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Jakie 16? Czy wy ludzie potraficie liczyć i znacie historię ? Przez ostatnie 4 lata był burmistrzem Szczęśniak a przed nim przez 8 lat był Putyra i uwaga startował on z PIS-u więc mieli już swoją szanse której nie wykorzystali. Nie chce za burmistrza człowieka bajkopisarza , który chce nam przystań jachtów na stawie w Jelcz zrobić gdzie nie ma się tam nawet pontonem rozpędzić , ludzie czy wy już całkiem z rozumem się mieliście ?

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 9. Do pracowników JELCZA nie głosujcie na Dudkowskiego niech wraca z powrotem do nas jak obiecał gdy przegra wybory.Z jego kadencji firma się rozwijała i były podwyżki bo za tego budowlańca Leona to jakaś masakra.A i dla Lukasza będzie lepiej finansowo bo pensja burmistrza to ochłapy.Panie Lukaszu czekamy na pana i Tomasza ! To Morawiecki kazał mu kandydować on wcale nie chciał!!!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • O losie, jaasne, nie chciał startować na burmę tylko mu kazali a on sie zgodził…no to skoro to taka marionetka bez własnego zdania i leci tam gdzie go popchną to po co nam takie lelum polelum? Wniosek; nie nadaje sie na burmę!

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 10. nie głosujesz na partie lecz osoby

  Koniec z tym burdelem!

  Czy w polsce kiedyś może być tak że sie nie glosuje na kolesiostwo oraz na partie tylko na ludzi? Przestańcie pisać nieuzasadnionych treści .
  Opis 2 kandydatów:
  Szczęśniak – kolesiostwo, układziki takie jak zatrudnianie osób które zajmują już wysokie stanowiska w innych przedsięwzięciach… W Miłoszycach nic a nic nie chce ruszyć…

  Dudkowski – (Pis…nie znaczy to że głosujemy na PiS tylko na Dudkowskiego!) Chce przywrócić linie 505 – jedyną linię autobusów z Miłoszyc do Wroc. która zniknęła pół roku temu i ludzie nie mają jak się poruszać do Wrocławia a pociąg czasem 1h drogi na pieszo… To brzmi fajnie ale po uczynkach się poznaje a nie okładce jaką może być przynależność do partii czasem tylko w celu wystartowania

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 11. W pierwszej turze głosowałam na pana Stajszczyka. Nie znałam go wcześniej, ale przekonał mnie swoim programem, aparycją i zwykłą rozmową. Czytałam w gazecie, że nie jest dogadany z Dudkowskim, więc mam nadzieję że to prawda. Bardzo wiele straciłby w oczach moich, mojej rodziny i moich znajomych gdyby teraz poparł kandydata PiSu…

  Najważniejsze jest bowiem, żeby tym miastem nie rządził dudkowski. Dla mnie najlepszym kandydatem byl właśnie pan Piotr, ale w drugiej turze zagłosuje na Szczęśniaka.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Milosz – bzdury opowiadasz! Nie było żadnego dogadania WSPO z PiS-em. W tej sprawie było wyraźne dementi Piotra S. Jeden z ludzi prawicy już ogłosił koalicję, co jest kolejną bzdurą! Nie ma żadnych ustaleń! Uzgodnienia są w toku, ale o szczegółach za jakiś czas. Zdziwisz się, ale zdjęcia nie będzie.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • Może i się zdziwię. Powtarzam tylko to, co usłyszałem od jak to ich określasz „ludzi prawicy”. Też bym nie chciał, żeby Stajszczyk dogadał się z Łukaszem.

     Szanuje Piotra, a to byłby dla niego strzał w kolano…

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • Miłosz – mamy podobne zdanie w tym temacie. Celowo nie używam nazwisk. Zainteresowani i tak wiedzą o kogo i o co chodzi. Do czasu ostatecznego dogadania się i ułożenia najważniejszych kwestii wszystko jest możliwe? Zawsze z myślą o dobru miasta!

     • Widać, że ludzie tego drugiego (i oby tak zostało w II turze) to powiedzą wszystko byle osiągnąć cel. Tym razem panowie to się nie uda. Kolejny sukces partii i kolejna klapa. Jak to jest odnieść największy sukces w wyborach, a zaraz po dołowanie?
      Znając tych planów to będzie ciekawa kadencja, ale może tym razem teatru nie będzie.

 12. Panie Bogdanie nie jest pan najlepszym burmistrzem jakiego mogła sobie wymarzyć nasza gmina,wydaje się że najlepiej idą panu inwestycje w chodniki,parkingi nie ma nic wielkiego jak np; hala Putyry ale przynajmniej jest pan przewidywalny w odróżnieniu od kandydata ŁD który dla wygranej zrobi chyba wszystko.Myślę że jest to pana ostatnia kadencja po której zostawi pan coś dobrego dla miasta.Myśląc ostatnia mam na myśli zasłużoną emeryturę i może do tego czasu pan Piotr okrzepnie żeby zostać burmistrzem a panu ŁD życzę dalszych sukcesów w spółkach skarbu państwa najlepiej na mazurach.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 13. Widać, że ludzie tego drugiego (i oby tak zostało w II turze) to powiedzą wszystko byle osiągnąć cel. Tym razem panowie to się nie uda. Kolejny sukces partii i kolejna klapa. Jak to jest odnieść największy sukces w wyborach, a zaraz po dołowanie?
  Znając tych planów to będzie ciekawa kadencja, ale może tym razem teatru nie będzie.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 14. Przejrzałem już nowy numer gazety i nic nie rozumiem. Na jednej stronie pan Stajszczyk mówi, że odcina się od spekulacji na temat poparcia, na drugiej czytam słowa Putyry że Dudkowski i Stajszczyk stworzą świetny duet, na trzeciej Łukasz D. mówi o Stajszczyku jakby mieli zaraz razem pracować.

  To jak jest w końcu panie Piotrze? Popiera pan Łukasza z Pisu czy nie?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Na prawdę Panie Piotrze wydaje się Panu, że wystarczy tylko nie poprzeć Dudkowskiego aby zwiększyć tym samym szansę na zwycięstwo czołowego jelczańskiego degustatora…? Taką zmianę ma Pan do zaoferowania mieszkańcom miasta i gminy?
   Panie Piotrze zachowuje się Pan nieracjonalnie… jeśli tego Pan nie widzi to znaczy, że wogóle Pan się nie nadaje do polityki, której nie uprawia się przecież w pojedynkę… teraz już za późno grać „cnotkę niewydymkę”…
   Pan nie chciał i nie chce realnej władzy… nie jest Pan zwyczajnie tym zainteresowany.
   Właśnie dlatego zastanawiam się po jasną cholerę zawracał Pan dupę swoim wyborcom? Jednych złapał Pan na antyPiS (choć kiedyś sam Pan z list PiS startował…), drugich na potrzebę zmiany. Ma Pan na listach wartościowych ludzi, szkoda im mydlić oczy bo za chwilę trzeba będzie im w te oczy spojrzeć…
   Zapytam też nieśmiało: czy bawiąc się w Wybory robił to Pan aby tylko za własną kasę? Ma Pan prawo kreować się teraz na bezstronnego i niezależnego? Co Pan tak na prawdę myśli o ludziach, którzy Pana otaczają i businesmenach, którzy Pana wsparli? Czy poważnie ma Pan legitymację do kreowania się na „last Man standing”? Skonsultował Pan swoje stanowisko z ludźmi, którzy Pana wsparli?
   Na Pana miejscu ludzi zostawiłbym w spokoju, oni mają własny rozum i wiedzą na kogo powinni teraz postawić. Skupiłbym się teraz na konsekwencjach własnego koalicyjnego ostracyzmu oraz wyostrzeniu własnego instynktu samozachowawczego… doświadczenie mi podpowiada, że będzie on Panu szczególnie potrzebny.
   Ach… i jeszcze jedno… ma Pan świadomość, że to Pana polityczny pogrzeb i ostatnie samorządowe wybory w życiu? Paradoksalnie prawda Pana nie wyzwoli… ona zamknie Panu drzwi do dalszej kariery. Kto Panu teraz zaufa? Kto Pana wesprze? Jak Pan odbuduje własną wiarygodność na tych zgliszczch, które Pan zostawia tak absurdalnymi oświadczeniami?
   Proszę się zachować jak mężczyzna.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 15. Konstytucja

  Stajszczyk nie popiera Dudkowskiego z pisu.
  „Prawo i Sprawiedliwość nigdy nie dostanie poparcia ode mnie, ani od radnych Wspólnoty Samorządowej. ”
  Trzeba iść na drugą turę i zagłosować na Szczęśniaka.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 16. Dziękuję panie Piotrze za to sprostowanie. Wierzę, że te wybory pana nie zniechęcą i za pięć lat spróbuję Pan znowu. Cieszę się, że nie dał Pan się naciskom. Na wybory iść trzeba, chociażby po to, by uchronić gminę od takich ludzi, jak Ci, którzy chcieli Pana wykorzystać. Ja i moja rodzina zagłosujemy 4 listopada na Bogdana Szczęśniaka. Ale za 5 lat panie Piotrze, liczymy na pana. Wtedy to już na pewno się uda!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 17. Jeżeli faktycznie były rozmowy przed wyborami między Dudkowskim i Stajszczykiem ( a Dudkowski twierdzi, że ma na to świadków) i doszli do porozumienia to według mnie Stajszczyk powinien dotrzymać słowa. Bo co ? Nagle przejrzał na oczy ? A może zaczyna grać na siebie i liczy na coś od Szczęśniaka ?
  No jak zostanie wiceburmistrzem u Szczęśniaka to wszystko będzie jasne.
  Tylko pytam, kto zaufa komuś kto ciągle zmienia zdanie ? Myślę, że to będzie jego polityczna śmierć.
  I nie chodzi tu o to, że jestem za Dudkowskim bo nie jestem ale wierzę ( a właściwie wierzyłem ) że jest jeszcze coś takiego jak honor, dotrzymywanie słowa, że podanie ręki wystarczy zamiast pisemnych.
  A tak naprawdę, jak patrzę co się dzieje to jestem zszokowany jak wszyscy manipulują ludźmi, jak ich okłamują tylko po to żeby osiągnąć swoje korzyści. Pęd do koryta. I niestety, bądźmy realistami. Im nie zależy na ludziach.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 18. Generalnie popieram PiS ale to co wyprawia ten jelczański Misiewicz to porażka.Dlaczego struktury dolnośląskie pis pozwoliły mu kandydować panie wojewodo Hryniak fajny z pana człowiek a tu taka mina dla J-L lepszym wyborem byłby Stachnio przynajmniej prawy facet mam nadzieję że po tych wyborach pan Du….. odejdzie w niepamięć może jakiś dom kultury w Pcimiu.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Nie pamiętasz już po poprzednich wyborach dorobił się ksywy stajszczyk zdrajszczyk. Zastępca Putyry a tu nagle kierownik u Szcześniaka. Teraz znowu to samo. Najpierw za Dudkowskim a potem dogaduje się że Szczesniakiem. To farbowany lis

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 19. prwdziwy WS

  Obrzydliwie manipulujesz i parszywie insynuujesz. Wczoraj wieczorem mieliśmy nasze spotkanie jako jelczańska WSPO. Daliśmy wsparcie Piotrowi i upoważniliśmy go do stanowiska w odpowiedzi na obrzydliwą manipulację Dudkowskiego w GPWO. Nie mamy wątpliwości, że takiemu człowiekowi jak ŁD nie można dać władzy do ręki. Amen.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 20. KonsTYtucJA

  Czy uważnie śledziliście dzisiejszą Powiatową.? Na 21 stronie p. Putyra wraz ze Wspólnotą Samorządową popiera, jak głosi plakat, p. Dudkowskiego. Nawet kolory nawiązują do WS, ale z boku co widnieje – przyjrzyjcie się uważnie – małym druczkiem napisano, że jest to „Materiał wyborczy PiS”. Panie Dudkowski, jak pan może to wytłumaczyć? Przecież PiS to nie WS i odwrotnie. Manipulacja czy nadużycie?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 21. Ktoś się jeszcze spotyka ze Stajszczykiem i na coś umawia? Hahaha. Wspólnoto wystawiliście kandydata który nie wszedł do drugiej tury. Ludzie go nie zaakceptowali zmieńcie lidera na kogoś poważnego może wrócicie do gry

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 22. Ludzie w Jelczu to druga warszawka albo jeszcze gorzej lodz. Wiele osób poprze nawet diabła są tak zapalczywym antypisem. Nikogo nie popra z poparciem pisu. Tu jest pokaźną grupa kodówcow. Ale jak to się mówi nic nie jest stracone gdy piłka w grze. Wzywam do mobilizacji wszystkich zwolenników dobrej zmiany 4 listopada przy urnach. Nie zawiedzcie

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 23. Kiedy Piotr Stajszczyk był wiceburmistrzem i wystartował do powiatu dostał 200 głosów. Kiedy do powiatu wystartował Marek Szponar dostał 1200 głosów. Ludzie ocenili że Stajszczyk był 6 razy gorszem burmistrzem niż Szponar. Baj baj Piotrusiu

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 24. Widzę że Pisowcy plują na Piotrka że nie udzielił Miśkowi poparcia ,plując na Stajszczyka plujecie na 2200 mieszkańców J-L którzy na niego głosowali ale co to dla was mając 33% poparcia twierdzicie że można zmienić konstytucje!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 25. śmiać mi się chce

  ludzie, nie dajmy się zwariować, przecież widać że Stajszczyk dba tylko o siebie 🙂
  widząc sondaże dogadywał się z Dudkowskim.
  jak zobaczył wyniki wyborów już uśmiecha się do Szczęśniaka.
  on dla siebie próbuje znaleźć wygodną posadkę.
  a będą jaja jak jakimś cudem jednak Dudkowski wygra 🙂
  i dlatego zagłosuję na Dudkowskiego, nie dlatego że przekonuje mnie to co mówi ale dlatego że jakaś sprawiedliwość musi być na tym świecie i takie osoby jak Stajszczyk muszą to wreszcie odczuć

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 26. Józef Hołyński – przewodniczący rady
  Marek Szponar – starosta
  Pani Bożena Worek – vice
  Anna Leszczyńska – etatowy czlonek zarządu
  .
  .
  .
  Burmostrz JL – Bogdan Szcześniak
  Vice – Piotr Stańszczyk

  Baj baj pisowcy!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 27. Taką zmianę ma Pan do zaoferowania mieszkańcom miasta i gminy Panie Stajszczyk? Zachowuje się Pan nieracjonalnie… jeśli tego Pan nie widzi to znaczy, że wogóle Pan się nie nadaje do polityki, której nie uprawia się przecież w pojedynkę… teraz już za późno grać „cnotkę niewydymkę”… Zastanawiam się po jasną cholerę zawracał Pan dupę swoim wyborcom? Jednych złapał Pan na antyPiS (choć kiedyś sam Pan z list PiS startował…), drugich na potrzebę zmiany. Ma Pan na listach są wartościowi ludzie, szkoda im mydlić oczy bo za chwilę trzeba będzie im w te oczy spojżeć… Czy bawiąc się w Wybory robił to Pan aby tylko za własną kasę? Ma Pan prawo kreować się teraz na bezstronnego i niezależnego? Co Pan tak na prawdę myśli o ludziach, którzy Pana otaczają i businesmenach, którzy Pana wsparli? Czy ma Pan legitymację do kreowania się teraz na „last Man standing”? Na Pana miejscu skupiłbym się teraz na konsekwencjach koalicyjnego ostracyzmu oraz wyostrzeniu instynktu samozachowawczego. Doświadczenie mi podpowiada, że będzie on Panu za chwilę szczególnie potrzebny. Ma Pan świadomość, że to Pana polityczny pogrzeb i ostatnie samorządowe wybory w życiu? Paradoksalnie prawda Pana nie wyzwoli… tylko pogrąży, zamknie Panu drzwi do dalszej kariery i kieszeni sponsorów. Kto Panu teraz zaufa? Kto Pana wesprze? Jak Pan odbuduje własną wiarygodność na tych zgliszczch, które Pan zostawia tak absurdalnymi oświadczeniami? Za nic ma Pan swoich wyborców. Jak znam życie w grę wchodzi jakiś stołek i oboje wiemy, że nie będzie to stołek wice burmistrza Jelcza… Proszę się przyznać jaki geszeft został Panu zaszczepiony… Wie Pan, że to tylko na chwilę, a właściwie potrzebę chwili? Niech się Pan w końcu zachowa jak mężczyzna i przyzna, że liczą się tylko pańskie partykularne interesy, a cała otoczka Wspólnoty samorządowej to wyborcza, agitacyjna ściema…

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 28. Dudkowski to się nic nie nauczył .W Jelczu poległ z Leonem a w Gminie z Piotrem! Albo głupi albo prawa ręka nieudolna !.A ty Sumienie vel Artur to już daj spokój bo pogrążasz Pisowca zamiast pomagać, przecież widać że dups….liżesz.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 29. Wiecie co ? jak się czyta wpisy i zapisy jaki to Stajszczyk teraz musi być rozważny i decydujący to mi się żygać chce! Gość jak chorągiewka powiewa i lata na boki, a ktoś jeszcze ma wrażenie że działa na rzecz społeczeństwa? przecież to farsa kompletna.

  Szkoda że elektorat Szcześniaka jest taki betonowy , a jednocześnie jest go tak mało ….
  Wielu wyborców chciało by zmian, ale boją się pójść do urn, lub co pewnie gorsze nie chce im się . Ale może jednak podziałać intensywnie żeby na II turę przyszli głosować na łukasza dutkowskiego?

  Jelcz miał jedną z najniższych frekwencji w regionie to wstyd!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 30. W sprawie zasad, oprócz smętnego T. Bajsarowicza powinni się jeszcze wypowiedzieć T. Kołodziej i M. Pakosz, ci to się na zasadach znają. Moim zdaniem to właśnie ta forma prowadzenia polityki, chełpliwe pyzate uśmieszki, filmiki w necie, pewność siebie ponad wszystko, to zostało ocenione przez wyborców. Negatywnie. Wyszło jak z Jakim.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 31. kolega z Hirszfelda

  Łukaszu kolego spokojnie,wyluzuj.”pycha kroczy przed upadkiem”. Ludzie głosują na człowieka a nie na poparcie od kogoś,poparcie od Piotra nie jest ci potrzebne,żale,wyrzuty tylko ci szkodzą.Odsuń od siebie tych wojowniczych doradców niech popływają lub pobiegają to może się uspokoją.Brakuje mi w tobie gościa z przed 20 lat po prostu Łukaszek z Hirszfelda a nie z plakatów.Czy wygrasz to nie wiem ale smrodu nie będzie.Lubisz politykę krajową to zagadka;
  Kto szybciej wygra wybory Maciek Płażyński czy Patryk Jaki?.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 32. A ja Wam powiem tak: przynajmniej ta gazeta – olawa nie jest stronnicza i mozna pisac na tym forum niezaleznie od przynaleznosci partyjnej . Na drugim lokalnym znanym portalu byl artykul o zwolnieniu Dudka i bezczelnie wykasowali 16 z 66 opinii . Widac stronniczosc tamtego portalu , kolesiostwo i nepotyzm etc. .

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 33. „WODA SODOWA”
  Są ludzie i „ludzie”. Różnica niemała. 
  Gdy mówi się: człowiek, to w tym jest pochwała. 
  Co zdobi człowieka? Nie suknia, lecz praca, 
  I głowa. Lecz w głowie się często przewraca. 
  Co głowa, to rozum, co rozum, to głowa, 
  I woda sodowa, i woda sodowa. 

  Są oprócz stolicy miasteczka nieduże. 
  W miasteczku jest człowiek. Powiedzmy w mundurze. 
  A mundur to władza. Więc groźnym akordem 
  Grzmi co dzień w miasteczku: „Po mordzie! Za mordę!” 
  Co głowa, to rozum, co rozum, to głowa, 
  I woda sodowa, i woda sodowa. 

  Ktoś fraszkę napisał. Powiadam wam – bzdura. 
  Drukować jej nie chcą. On mówi: „cenzura” 
  I myśli, że jest już Minkiewicz lub Huszcza, 
  Bo jego utworu cenzura nie puszcza. 
  Co głowa, to rozum, co rozum, to głowa, 
  I woda sodowa, i woda sodowa. 

  Jest pewna komisja. W komisji jest członek. 
  Nie głowa jej, gdzie tam, najwyżej ogonek. 
  A jednak – jak gromi i jakie ma zrywy, 
  Potępia, piętnuje, bo on jest gorliwy. 
  Co głowa, to rozum, co rozum, to głowa, 
  I woda sodowa, i woda sodowa. 

  Znam w mieście poetę. Powiadam wam – komik 
  I paw, odkąd „Iskry” wydały mu tomik. 
  I taki jest dumny z tomiku swych wierszy, 
  Że odtąd nikomu nie kłania się pierwszy. 
  Co głowa, to rozum, co rozum, to głowa, 
  I woda sodowa, i woda sodowa. 

  Kto nie ma talentu, ten łaknie godności, 
  Tak właśnie zdobywa się rozgłos najprościej, 
  Więc pcha się, gdzie może, i pnie się, i pnie się, 
  Więc tu – „Panie Pośle”, tam – „Panie Prezesie”. 
  Co głowa, to rozum, co rozum, to głowa, 
  I woda sodowa, i woda sodowa. 

  Kto słabą ma głowę, niech kopie łopatą, 
  Niech magiel otworzy lub sklep, dajmy na to, 
  Lub budkę po prostu, gdzie w letnie pogody 
  Są zimne napoje, owoce i lody, 
  I woda sodowa, i woda sodowa… 
  Co głowa, to rozum, co rozum, to głowa. 
  Jan Brzechwa

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 34. Widzę, że pisowskie trole kąsają coraz mocniej. No cóż, w końcu ich kandydat walczy o być albo nie być…może nawet w polityce.

  Oczywiście nie można zakładać że Szcześniak wygrał już wybory. To postawa charakterystyczna dla ŁD, który chwile przed cisza przed pierwsza turą wrzucił plakat z napisem „NOWY BURMISTRZ”.

  Ktoś tu kłamie mówiąc że w jl była słaba frekwencja. 57% to w skali kraju i regionu dobry wynik. Trzeba ten wynik powtórzyć albo się do niego zbliżyć.

  Stajemy przed wyborem rozsądku lub populizmu. Obecny burma jl nie jest najlepszym szefem gminy na świecie, ale gwarantuje dalszy, dynamiczny i rozsądny rozwój. Jeśli wygra, to prawdopodobnie będzie jego ostatnia kadencja. I wtedy wybierzemy kogoś innego, młodszego, może właśnie pana Stajszczyka.

  ŁD populistycznie obiecał już chyba wszystko. Przed pierwsza turą zacząłem już przeglądać oferty jachtów, które mogłyby pływać po naszej marinie. Jak zobaczyłem wyniki to stwierdziłem jednak, że z zakupem poczekam. Kolejna zabawna obiecanka to plac JP2, z jakimś obrzydliwym pawilonem (tak to wygląda na wizualizacji). Rozumiem że pan ŁD współpracuje z przedsiębiorcą do którego należy część terenu, ale my, mieszkańcy, nie chcemy tam budek, sklepów i pawilonów. Chcemy terenu zielonego i reprezentacyjnego centrum miasta.

  I wreszcie, pan ŁD zniweluje (można o tym przeczytać w programie) poziom hałasu na przerwach w szkole. Ale ze jak? Nowy burmistrz będzie przychodził i zaklejał dzieciom usta? Moja córka jest w 5 klasie podstawówki. Na przerwach dzieciaki krzyczą, szaleją, tak było od zawsze i tego się nie zmieni.

  Kandydat pisu sprawia wrażenie człowieka który dla władzy zrobi wszystko. Ludzie którzy mieli okazję go poznać na pewno na niego nie zagłosują. Zresztą, tym irracjonalnym programem pokazał, że nie traktuje mieszkańców zbyt poważnie. Kto rozsądny w to uwierZY?
  4 listopada znów musimy tłumnie odwiedzić urny. Kazdy, komu zależy na losie tego miasta powinien zagłosować naSzczęśniaka

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Chaos w szkołach wprowadza PZN razem z lewacką organizacją promującą zboczenia seksualne. „Tęczowy piątek” do dopiero początek. A wybór między tymi dwoma kandydatami jest rzeczywiście oczywisty. Kto chce zablokować korupcje i rozkradanie naszego wspólnego majątku, głosuje na Prawo i Sprawiedliwość

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Czyżby na forum jest jakiś były nauczyciel gimnazjum albo były dyrektor. Tez jestem nauczycielem. I uważam że gimnazja stanowiły wylegarnie przepraszam ale muszę to powiedzieć debili. Mam z nimi do czynienia na codzień w szkole średniej, w której uczę. Młodzież po 8-letniej szkole to był całkiem inny poziom. Tęsknię za tymi czasami. Teraz praktycznie nie ma z kim pracować

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • edukatorrrrrrr

     Nie ma już szkół średnich. Są ponadpodstawowe i ponadgimnazjalne. Czyżbys spał na lekcjach zamiast nauczać a może zatrzymałes się z myśleniem ze 100 lat temu i wypisujesz takie bzdety. czas na emeryturę skoro masz takie podejście. Wstydź się bo obrazasz swoim wpisem wszystkich nauczycieli.

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • Aha456 piszesz:”… Teraz praktycznie nie ma z kim pracować”, to po co pracujesz w szkole? Idź do dyrektora i się zwolnij. Pracy szuka dużo ludzi. Widać, że jesteś z przypadku w iswuacie(jedli jesteś) , bo na pewno nie z pasji ani zamiłowania. Jakim ty smutnym musisz być człowiekiem, dlatego takie bzdury tu wypisujesz. Dobrze ci napisali, wstyd!

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • Oho jaki rwetes się zrobił. Widać prawda w oczy kole. Faktycznie może użyłam dosadnych słów, ale niestety taka jest smutna prawda jeżeli chodzi o poziom absolwentów gimnazjów. Oczywiście są nieliczne wyjątki od reguły. Koleżanki i koledzy nie bądźcie hipokrytami. W prywatnych rozmowach przecież podzielacie moje zdanie.

     • Muszę Ci powiedzieć że rozważam taką opcję. A tak a propos w szkołach praktycznie nikt pracować już nie chce. A będzie jeszcze gorzej. Co rocznik to gorszy a pensja dla początkującego nauczyciela to jakos coś ponad 1700 zł na rękę. A po zdaniu egzaminu na kontraktowego niewiele więcej. Co to jest pytam? A wymagania wobec nauczycieli kompletnie oderwane od rzeczywistości.

     • Do Aha456:Niestety nie podzielam twojego zdania w żaden sposób i mów za siebie! Nie mieszaj warunków płacowych za które się zgodziłes pracowac świadomie z obrażaniem uczniów. Jedyne co ci chyba wychodzi to obrażanie innych, bo znów piszesz ze inni nauczyciele to hipokryci. A tylko ty się tu wypowiadasz. Człowieku, zamilcz!

 35. Ja uwierzę Marek. Nie będe popularyzował argumentacji, że PiS, że pisuary, że pisowskie (…), że Misiewicz itp. To tanie i ograne, działa na ludzi o IQ niższym niż temperatura ciała. Nie głosujemy na PiS tylko na człowieka, lokalną osobę publiczną, że sporym poparciem społecznym. Czy to oznacza, że jego wyborcy to debile? Trochę szacunku okaż choć samemu sobie skoro stać Ciebie na takie inwektywy. Pomyś, kto pozyska większe pieniądze dla Jelcza, skoro Sej, Sejmik, Wojewoda to właśnie PiS… gdzie, do jakich gmin pójdą najszybciej pieniądze? Kto dostanie więcej, kto będzie bardziej skuteczny? Pomyśl, zostaw emocje z boku. Od myślenia nie jest serce tylko rozum…
  Chyba, że rozum podpowiada Ci, że jak wygra Dudkowski to możesz stracić pracę… W tedy zagłosuj za Szczęśniakiem zostawiając innym MYŚLĄCYM właściwy wybór, pozbawiony fałszywej nuty prywatnych korzyści

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 36. Wyborca czasem myślący !

  Niezależnie od tego warto pójść i głosować. Logika dobrze pisze głosujesz na ludzia nie na partię. Ale partia może pomóc, lub zaszkodzić.
  Wierzcie mi będąc PISem chciałbym, aby na dole ludzie mówili o moim kandydacie – ten nam załatwił, ten zbudował, to zmienił i to zrobił… A będzie lepiej jak będzie wsparcie z góry.

  Szcześniak miał szansę – ale jakoś dynamicznego rozwoju nie zauważyłem ….

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 37. Dołączam się to takiej logicznej argumentacji. Szczęśniak już pokazał jak zbudował drogę dojazdowa dla autobusu na Hirszfekda aby dzieci nie chodziły pod Brico żeby pojechać na basen? Czy my zwykli mieszkańcy nie apelowaliśmy aby nie likwidować przedszkoli? Czy nie prosiliśmy aby maluchy nie chodziły na drugą zmianę? Czy nie było petycji o przywrócenie pomocy medycznej w weekendy? Co tak na prawdę zrobił Szczęśniak? NIC! Teraz nam to będzie obiecywał? Nie wyobrażam sobie dalszych pięciu lat stagnacji w J-L pod rządami Szczęśniaka.
  Tu już nawet nie chodzi o troskę o wynik finansowy Polmosu…
  Stawka toczy się o realną skuteczność i przełożenie na pozyskiwanie środków na rzecz naszego miasta. Zauważyłam, jeszcze jedną rzecz… jakoś nikt nie pisze o Szczęśniaku POrypanieć, Pomyje itp. choć jest z Platformy… może warto zachować przyzwoitość jak Wyborcy, dla których PiS to akurat dobrą zmiana. W Polsce takich Wyborców jest znaczna większość. Na chamstwo, pijaństwo i lenistwo ludzie nie będą głosować. Szyld interesuje mnie tylko w kontekście realnych możliwości rozwoju mojego miasta. Dla mnie wybór jest prosty, głosuję na Dudkowskiego

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 38. Nauczycielka, żeby nie było bezpartyjna!

  Jak czytam, że ktoś w Jelczu nie będzie głosował za Dudkowskim bo PiS zepsuł reformę oświaty to mnie trzęsie… Jaki miał wpływ Dudkowski na reformę oświaty do cholery! To tak jakby Szczęśniak miał odpowiadać za ośmiorniczki umowy i przyjaciół, albo za aferę z kamienicami w Warszawie… czy Was kochani POlityczni znachorzy i POplecznicy Szczęśniaka i Szponara za bardzo nie ponosi?! Lejecie jad bo boicie się o własne stołki i rozbicie lokalnych układów polityczno-biznesowych. Zapytajcie nauczycieli jak oceniają Pana Szponara i ten burdel, który panuje w lokalnej oświacie. To nie PiS, to Wasi platformiani włodarze kierują tymi placówkami. To Platworma jelczańska odpowiada za ten marazm w rozwoju miasta. Do tego szyldu też się przypieprzcie skoro kreujecie się tutaj drodzy klakierzy Szczęśniak na ostatnich sprawiedliwych. Piep…ni hipokryci!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 39. Magdo Trollu od CZerepacha Polmos to najlepiej wspiera twój kandydat jest z tego znany że za kołnierz nie wylewa .Stagnacja to jest w Jelczu z którego go wydalono na rzecz budowlańca Szuturmy i takie to macie lokalne kadry w tym Pisie .

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 40. Mam prośbę do sztabu Dudkowskiego żeby w sobotę były ciepłe pączki,kawa ale z ekspresu koniecznie z mlekiem przydał by się namiocik od PUTYRY żeby nie gwizdało no i koniecznie żeby pokazali nam Pana Jana D który walczył z solidarnością może teraz powalczy z Bogdanem S a wynagrodzenie zapłaci mu Leon z Jelcza.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 41. Cbo trollu od Szczęśniaka, skowycz sobie do księżyca. Nie życzę sobie takich sugestii. Co, każdy, który nie myśli jak zwolennicy tej żenującej kadencji to oczywiście agentura nasłana przez Dudkowskiego? Wszyscy innego zdania to spiskowcy i ciemnogród? Twoja racja jest oczywiście „najtwojsza”. Nawet nazwę użytkownika masz trafnie nadaną przez promotora CBO (od: Ciebie Będę Otumaniał…)
  Wszyscy durni są tylko jeden Szczęśnik mądry… co za żenada i intelektualna flauta. Co za poziom, co za język, jaka ściekowa argumentacja. Dla mnie jakość adekwatna do promotora. Ja wiem na kogo głosować, nie musisz mi tu sssyczeć i strzykać jadem.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 42. Ofensywa w pełni.
  Po przegrupowaniu wojska biało-niebiesko-czerwone przystąpiły do kontrataku. Czy udało im się zdobyć nowy teren?
  Dziwnym trafem pomylili kierunki i zaatakowali zielonych, a może jednak była to z góry zaplanowana strategia?
  Pomimo dużego naporu, ogromny nakład sił przełożył się na zdobycie jedynie małego skrawka terenu.
  Może jest to specjalny unik przed głównym przeciwnikiem?
  Wygląda na to, że głównego uderzenia na wojska niebiesko pomarańczowe nie będzie. Jaka będzie dalsza strategia?
  Czy teren niebiesko pomarańczowych da się zdobyć? Czy wystarczy im sił? A może posiadają tajną broń?
  Ciąg dalszy nastąpi… 🙂

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 43. Jak czytam co piszecie o Dudkowskim to jest to chamstwo niesamowite i wyraz prostactwa. Nasmiewacie się, stosujecie tzw technikę psychologiczną próba odczlowieczenia przeciwnika. Wy najmadrzejsi, oświeceni, co nazywacie Nas ciemnogrodem, albo ludźmi zacofanymi cywilizacyjne, spójrzcie lepiej na siebie- co sobą reprezentujecie. To wam słoma z butów wystaje, a Dyzmow i Czerepachow wśród was dostatek. Żebyście się czasem nie przeliczyli 4 listopada.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 44. Bitwa zbliża się wielkimi krokami ku decydującemu starciu.
  Najwyży wódz biało-niebiesko-czerwonych oraz jego pierwszy generał postanowili wesprzeć swoje wojska i dodać im otuchy bo wyraźnie straciły impet w natarciu. Być może to okaże się tajną bronią w tej walce.
  Niestety jeszcze nie wiadomo czy wystarczy im sił aby dotrzeć na interesujący nas fragment frontu.
  Tymczasem liczne oddziały tajnego komando przystąpiły do oczyszczania internetowego przedpola.
  Czy onacza to atak na niebiesko pomarańczowych, czy nadal będą skupiać się na zielonych?
  Ciąd dalszy nastąpi… Niebawem, a może właśnie się zaczyna w punkcie zbornym drużyny kupców.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 45. Spuszczacie się nad tym Stajszczykiem jakby było nad kim. Chyba każdy z ludzi, którzy śledzą lokalne polityczne układanki doskonale wiedzą jaki dualizm wiarygodności reprezentuje ten Pan, zawsze robi to według schematu „PRZED” i „PO”, a przydomek „zdrajszczyk”, o którym już wielokrotnie pisano też nie wziął się z niczego. Na tym forum napisał ktoś, że przecież podanie ręki (w kontekście umowy z Dudkowskim) nie ma mocy prawnej i nikt teraz nie powinien mieć teraz do nikogo pretensji.
  Oczywiście w tym przypadku nie można mówić o „mocy prawnej”, ale przecież tu nie chodzi o kupno czy sprzedaż… chodzi o przyzwoitość i wiarygodność. Zobaczcie jak lojalnie zachował się Dudkowski, publicznie w gazecie wskazał Stajszczyka jako wiceburmistrza. TO JEST FAKT. 54 procent wyborców opowiedziało się za zmianą stanowiska zajmowanego przez Szczęśniaka. TO JEST FAKT. Środowiska, które udzieliły poparcia Dudkowskiemu i Stajszczykowi też chcą zmiany, mało tego wsparli chęć tej zmiany nie tylko swoim autorytetem… więc na co wskazuje logika? Przed drugą turą ludzie, którzy tej zmiany chcą powinni zjednoczyć aktywa i spokojnie razem tej zmiany dokonać. OCZYWISTE. DUDKOWSKI POSTĄPIŁ LOGICZNIE i STABILNIE, konsekwentnie utwierdzając wszystkich, którzy chcą zmiany, że wywiązuje się z umów i konsekwentnie dąży do zmiany aktualnej władzy w gminie. Kogo wskazał na współrządzącego- Stajszczyka. TO JEST FAKT i TO JEST FAIR. Dla mnie to Dudkowski jest moralnym wygranym w tym żenującym stajszczykowym przedstawieniu. TO JEST FAKT, A Z FAKTAMI SIĘ NIE DYSKUTUJE

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Rozumiem, że jeszcze kilka dni temu pan Stajszczyk był – jak czytam w gazecie – „skuteczny w pozyskiwaniu środków”, kandydat na wiceburmistrza bo przecież jest „miejsce na jego wiedzę i doświadczenie”. A teraz już jest zdrajsaczykiem, bo nie poparł słusznego kandydata.

   Coś mi tu jednak nie gra. Jeszcze niedawno w reklamach Łukasza w gazecie czytaliśmy jak to mało Szcześniak pozyskał przez 4 lata kasy z uni (było porównanie 12,5mln z 500mln Dudkowskiego – swoją drogą absurdalne). Skoro to taki fatalny wynik to po co zaprasza pan panie Łukaszu Piotra na wice? Przecież to on odpowiadał przez ostatnie lata w gminie za fundusze unijne. Obawiam się, że nie ma takiej mocy, żeby pozyskać 500mln. Taka moc ma przecież tylko pan.

   Rozumiem, że jeśli trzeba walnąć w Szczęśniaka to nieważne że rykoszetem obrywa Stajszczyk. Jednak gdy potrzebne są głosy to Stajszczyk nagle świetnie pozyskuje fundusze unijne.

   Ktoś wyżej pisze o faktach. A fakty są takie że jeśli po pierwszej turze Stajszczyk poparcia odmówił, to na łamach gazety jego nazwisko zostało wykorzystane bez jego zgody.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 46. Widzę, że ludzie pana ŁD mocno się uaktywnili. Mam propozycję – niech każdy zagłosuje zgodnie ze swoim sumieniem. I zobaczymy co się wydarzy. Taki urok demokracji, że wygrać może każdy, nie tylko faworyt.

  Dużo mówicie o potrzebie zmiany. Jasne, o zmianie można rozmawiać. Tylko chodzi o to, żeby to nie była zmiana dla samej zmiany. Używacie argumentów, których PiS używał w przypadku Patryka Jakiego. „Bo z kim będzie współpracował pisowski urząd marszałkowski czy wojewoda?”. To samo politycy partii rządzącej mówili przed pierwszą turą wyborów prezydenckich w Warszawie, odnośnie współpracy Jakiego i rządu. Z kim będzie współpracował? No z każdym. Bo marszałek – zresztą bez względu na to jaka koalicja powstanie, najprawdopodobniej wciąż będzie nim Cezary Przybylski (z przeszłością w PO) – nie jest od tego, żeby wybierać sobie burmistrzów, których lubi bardziej lub mniej.

  W pierwszej turze popierałem kandydatów wspólnoty, ale w drugiej na ŁD nie zagłosuję. Dla mnie sprawia on wrażenie człowieka niewiarygodnego. Nie lubię też, gdy ktoś obiecuje mi rzeczy nierealne i chce żebym w to uwierzył. Dodatkowo trochę znam tego kandydata. I to również nie pomaga mu w zdobyciu mojego poparcia. Szyld PiS? Fakt, w sytuacji w której PiS robi w kraju to co robi, głosowanie na ich kandydatów nie jest dobrym wyjściem. Ale tu nawet nie chodzi o to. Chętnie zagłosuję na człowieka. Ale nie tego.
  4 listopada Bogdan Szczęśniak, za 5 lat zmiana. Ale rozsądna, a nie taka w postaci pana ŁD.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 47. JESZCZE raz pytam kto dzielił KORYTO przed wyborami? Proszę podać SZERSZE GRONO!!! Stajszczyk obiecał żę poprze Dyzme i CZErepacha a co oni mu OBIECALI !!! Pachnie korupcją polityczną? A poparcie PUTYRY to za namioty do JELCZA.?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 48. Przedpola internetu płoną!
  Tajne oddziały biało-niebiesko-czerwonych nie biorą jeńców. Czy przeciwnik niebiesko pomarańczowych ustąpi pola widząc co robią z zielonymi?
  Na ten moment niebiesko pomarańczowi umocnili się na swoich stanowiskach, lecz czy przystąpią do ataku?
  Jak wygląda sytuacja w punkcie zbornym kupców?
  Czy to w tym miejscu nastąpi główne uderzenie, czy walka rozegra się na polach wielkich pisarzy?
  Ciąg dalszy już wkrótce…

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 49. Mamy The change be with You

  Porównanie Warszawy do Jelcza-Laskowic to już czysta psychiczna aberracja. To tak samo logiczne zestawienie jak niegdysiejszy, grafficiarskie mem :” Rolnicy do roli, robotnicy do fabryk, pasta do zębów”.
  Cezary Przybylski miał PO-wską przeszłość, ale po zasmakowaniu Waszego KonsTytucJa (pizzą karmionego) Grzesia Schetyny szybko odechciało mu się platformerskich szyldów… Cezary w przeciwieństwie do betonowych antypisowców w sejmiku grać będzie z PiS. Pewnie też zdaniem proszczęśniakowych wyznawców jest ciemnogrodem, karierowiczem, misiewiczem itp. Krew wam oczy zalewa i tratujecie w obłąkańczym, przedwyborczym szale niewygodną prawdę i zdroworozsądkowe działania. Deprecjonujecie waszego kontrkandydata bez względu na racjonalne argumenty, które jednoznacznie wskazują na to, że jelczańska społeczność w większości zadeklarowała, że chce zmiany. Szczęśniak jest typowym potwierdzeniem przysłowia: „gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta”. Zamiast zjednoczyć siły doprowadzając do oczekiwanej zmiany, zajadle nizczycie możliwość jej przeprowadzenia. Co to za tekst: „teraz zagłosuję za Szczęśniakiem, a za pięć lat wygramy”… to tak jakbyście mordowali hasło:”dzisiaj damy du.y, a za pięć lat weźmiemy udział w konkursie dziewic”. Dzisiaj nie ma innego kandydata zmiany jak Dudkowski i tyle. ZMIANA JEST DOBREM NADRZĘDNYM reszta to tylko nieracjonalne spekulacje karmione subiektywnymi antypatiami i uprzedzeniami do Kaczyńskiego. Sympatię do partii politycznych wyraźcie w Wyborach parlamentarnych, teraz zagłosujcie za zmianą, której tak bardzo chcecie. Za pięć lat będziecie mieli dopiero legitymację do tego, żeby Dudkowskiego obrażać, albo trzeba będzie spuścić głowę i posypać ją popiołem jak okaże się, że przez 5 lat zrobi więcej niż Szczęśniak w 16. Spokojnego weekendu i niech May The Change be with You!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Jak widać punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Popatrzmy na to w ten sposób: Panowie S. przez ostatnie cztery lata działali razem dla dobra miasta i gminy i kluczem jest tu razem. Dlatego może nie chodzi o dobrą zmianę, a o kontynuację. Dlatego Pan S. spokojnie patrzy na 4.11 natomiast konkurent czuje uciekający grunt.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 50. Leśny dziadek

  Nie dziwi mnie ta przepychanka między kandydatami o najważniejszy stołek w Jelczu…gra toczy się o WIEEEELKĄ KASĘ którą dysponuje to Miasto-Gmina. Dlatego drodzy Państwo zastanówmy się komu można zaufać i który kandydat da większą pewność, że ta POTĘŻNA KWOTA zostanie dobrze zagospodarowana na potrzeby nasz regionu, a nie na finansowanie egzotycznych układów politycznych i ich ogonów w postaci nowych ciepłych posadek to tu to tam, gdzie się da….bo przecież to cały sens wyborów-handel ciepłymi posadkami – tak więc kto Państwa zdaniem bardziej przysłużył się naszemu regionowi i kto Państwa zdaniem powinien zasiąść na tym ciepłym stołeczku burmistrza wraz ze swoją świtą?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 51. Kontrasygnata

  Intelektualną pożoga intelektualnych liderów przeciwstawnych obozów zalała wyobraźnię wyborców. Socjoteczniczna dywersja Nieszczęsnej drużyny zajadle próbuje zniweczyć racjonalne argumenty Wydudkanych przez obóz Zdrajszczyków. Czy ZaKODowane bojówki przesądzą o wstydzie wyborczym popleczników Nieszczęsnej drużyny Królestwa Marazmu?
  Oni nie chcą zmiany oni chcą aby ciąg dalszy nastąpił. Nie widzą jednak , że wyborcy mogą nie być już za „dalszym ciągnięciem…”

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 52. Ja mam informację CBO na temat Jelcza. Aktualnie P.O. Prezesa Jelcz Sp.z o.o. rozgrywany jest teraz z tylnego siedzenia przez Członka zarządu D. Gerbszta- człowieka od likwidowania zarządów spółek skarbu państwa- taki zadaniowiec od pocałunków śmierci. Za chwilę Pan Szuturma zostanie wylany z kąpielą, Pan Gerbszt pójdzie do innej Spółki, a do Jelcza przyjdzie nowa osoba. Wcześniej zostanie wybrany nowy Prezes właściciela Jelcza (jest nią Huta Stalowa Wola), następnie ogłoszą „konkurs” (że tak zażartuję) i przyjdzie ktoś z zewnątrz, nie związany z naszym miastem, dla którego liczyć się będzie tylko wynik finansowy. Szkoda, bo choć kocham Jelcz miłością niespełnioną, szkoda mi porządnych ludzi niszczonych aktualnie przez PO Prezesa (nomen omen zaś to PO stanowi skrót, który zawsze będzie mi się kojarzył z ludzką krzywdą…ale to moje odczucie, nikt przecież nie musi go podzielać).
  W Jelczu musi nastąpić zmiana pokoleniowa. Nie chcę akademizować wątku, ale dzisiaj po szacunku do pracownika i merytorycznych działaniach nie został już nawet ślad.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Waldek dzięki za informacje moja znajoma pracuje tam i mówi że to straszny chamid..o.
   Dziwie się że Łukasz .D trzymał go tyle na stołku bo pewnie miał słuchy że zwalcza związki .Wydaje mi się że prezesem powinien zostać ktoś kto ma doświadczenie w motoryzacji a nie jest budowlańcem czy politologiem.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Do pracowników Jelcza

   Bagno to było wtedy, gdy z wielkich Jelczanskich Zakładów Samochodowych powstały trzy spółki z których dwie upadły, a los trzeciej, zarządzanej przez p.Czubaka, wisiał na włosku. Nie było zamówień, pieniędzy na wypłaty, pomocy rządu, chętnych na prezesowski stołek. Tylko dzięki uporowi i ciężkiej pracy załogi i zarządu spółka nie upadła. Jaka ludzka pamięć jest krótka.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Panie prezesie CZubak prawda jest taka że na tle nowych prezesów to kulturą osobistą przebija pan ich o lata świetlne ale tak po prawdzie to za pana rządów to zakład kompletnie nie rozwijał się pod względem technologicznym,konstrukcyjnym .Umówmy się że pojazd 4×4 powstał ale na tle konkurencji to pojazd wygląda blado a cenę to tylko mon mógł przełknąć bo jest astronomiczna dlatego nie doczekał się wersji cywilnej a pozostałe modele to jest kopia -wklej poprzednich z małą adaptacją.Jedyne dlaczego mon utrzymuje taki zakład to fakt że jelcz jest dosyć mobilny w sprawach produkcji i robi w miarę szybko i partie wedle życzeń zagranica chce zamówienia na duże partie dlatego monowi ciężko się rozmawia.Kończąc to obawiam się że za parę lat to jelcz się tak za cofa że nawet mon nie będzie kupował tych pojazdów . Pytanie co nastąpi wcześniej brak zamówień czy”zakopanie” zakładu przez obecnie zarządzających.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 53. Pracownik Jelcza

  Drogi pracowniku montażu, ja także jestem pracownikiem montażu, więc jesteśmy kolegami, którzy jadą na jednym wózku. Zgadzam się, że tak źle jak za Szuturmy nie było… już nie pamiętam od kiedy…
  Za Dudkowskiego było ciężko, ale to wina grających w ch..ja pracowników, którzy na zwolnieniach spędzali większą część lata więc trzeba było zapierniczać ponad przyjęty poziom. Wiem jedno, za Prezesa Dudkowskiego, były podwyżki i pracowników nie traktowano jak ścierwo. Dzisiaj jawnie nasz szmacą, grożą zwolnieniami i żonglują ludźmi. Doświadczonych fachowców zastępują osobami, którzy nie mają pojęcia o zarządzaniu ludźmi. Na biurowcu nie lepiej, ludzie uciekają na zwolnienia bo psychicznie nie wytrzymują, nie wiem czy wiesz, że jeden ze starszych pracowników dostał wylewu przez ten organizacyjno-zarządczy burdel. Atmosfera jest fatalna a zapowiada się jeszcze gorzej. Za Dudkowskiego było o niebo lepiej. Wolałbym aby nie został burmistrzem i wrócił ogarnąć ten bajzel. Szyją mu tutaj buty równo… ale sami nic nie pokazali. Jeszcze chwila i nie będzie co ratować. W końcu Spółka ponad 600 osób to nie firemka budowlana z ukraińcami. Chodzą słuchy kolego, że przyjdzie nowy Prezes z zewnątrz. Może to i dobrze bo z aktualnym daleko nie zajedziemy… trzeba być dobrej myśli bo zwariujemy w tym bagnie.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Ciekawe, że w mediach przez ostatnie dwa lata to fala sukcesów się przelała, a tu takie kwiatki.
   To jak to jest? Sukces i największe zyski w historii czy [cytat z wypowiedzi pracownik montażu powyżej]… to było bagno za Dudkowskiego większe… [koniec cytatu]?

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • A ja wam powiem pracownicy Jelcza mieliście cha……złoty róg w postaci Dudkowskiego to wam się pracować nie chciało 600 osób nie mogło zrobić 400 pojazdów chorobowe ,fajki,urlopy,opiekuńcze,itp syfy! To teraz macie Szuturme prywaciarza który was pogoni do roboty i już nie będzie papierosków i kawy z automatu do roboty.Pełne wsparcie panie prezesie proszę ich nauczyć porządków a związki dostały podwyżki i mają was gdzieś.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • A o czym i z kim miałby burmistrz debatować ?. Nie rób sobie jak, z P. Gawlasem niby? Z jakiej paki? Wyskoczyliscie z tą debatą filip z konopii a wszyscy zwyczajnie WAS olali bo kto by się Wami przejmował. Oglądałem Waszą konwencję to śmiech na sali, innym wytykaliście że nazwiska z rodziny na liście a sami „rodzina na swoim”. Żenada, skończcie już z tą szopką.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 54. Wystarczy zobaczyć oświadczenia majątkowe radnych i zobaczycie dlaczego tak pragną władzy. Zobaczycie czego nasi obecni radni dorobią się po 5 latach . 5 lat wczesniej bylo niewielu chetnych , bo kaska tez byla niewielka , a teraz bylo ponad 100 bo juz mozna ponad tysiaczek dodac do budzetu domowego . Kazdy chce przytulic sie do woreczka z ” piniodzami ” , a przy okazji mozna jeszcze gdzies dostac dodatkowa robótkę . Rady nadzorcze roznych firm potrzebuja madrych i zaufanych ludzi. Przesledcie duze firmy w regionie i kto zasiada tam na stolkach , zapewniam ze nie Panie z biedronki.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 55. wnikliwy obserwator

  do obserwator
  Właśnie o to chodzi, kasa
  Czym takim wyróżnili się jeszcze obecni radni ?
  Pan W. ponownie wybrany – 3 lata nic. Jedyne co robił to cudze pomysły ogłaszał jako swoje.
  Pani B. też ponownie wybrana – 4 lata – 0. Uciekała przed ludźmi, żeby tylko o coś nie zapytali. I oczywiście jest dodatkowa kasa za Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej.
  Pani P. już nie wybrana – 4 lata raz odezwała się na sesji. W sprawie pomnika na 100-lecie niepodległości.
  Pani B, też nie wybrana – jedyne co robiła na sesjach to składała wnioski o zamknięcie dyskusji.
  itd, itp
  a co o zaopatrywaniu ZGK w paliwo na stacji przy jednym z naszych marketów ? Dziwnym trafem jej właściciel był albo nadal jest szefem rady nadzorczej ZGK.
  A o ilu rzeczach ludzie nie wiedzą ?
  I powiem Ci jeszcze jedno, byli na listach ludzie, którzy chcieli coś robić dla ludzi. Może to zabrzmi dziwnie ale są jeszcze tacy ludzie.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 56. Pracownik Jelcza

  Wnikliwym obserwatorze masz ode mnie „suba”. Szkoda, że ludzie zadają sobie tyle trudu, aby choć trochę poznać zgniliznę układów pałacowo-biznesowych. Szkoda też ludzi, którzy mogliby zrobić dużo dla lokalnej społeczności, ale nie przebił się przez pijar i układy. Nie mogę uwierzyć, że Szczęśniak miał tyle głosów w pierwszej turze, że ludziom pasuje taki marazm, te parkingi i syf na przeciw kościoła, ta zielona i śmierdząca sadzawka, dumnie nazywana stawem jelczańskim, te rudery obok stawu, ten ogólnie panujący małomiasteczkowy syf ze sforą Ukraińców drących się po nocach w pijackim amoku, te kilometrowe kolejki w Biedronkach. Temu miastu brak jest gospodarza. Temu wszystkiemu trzeba powiedzieć NIE!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Do Pracownika Jelcza, ludzie nie mają wyjscia i glosuja na marazm , bo rewolucji maja dosc. Dudek nie ma doswiadczenia w rzadzeniu malym miasteczkiem , a populistyczne dyrdymaly i obiecanki do mieszkancow nie trafiaja. Proponuje rewitalizacje stawu , a nie lepiej pieniadze spozytkowac na darmowa komunikacje dla dzieci i seniorow , bezplatne obiady dla dzieci . Uchwalic ze raz do roku uposazenie radnych i burmistrza , przeznacza na kolonie dla najbiedniejszych , a takich w gminie nie brakuje.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 57. Pracownik Jelcza

  Janino, Janino… fajnie to brzmi, tylko prawnie nie można podjąć takich uchwał… Radni i Burmistrz dobrowolnie mogliby tylko ufundować ze swoich pieniędzy taki wyjazd.
  Rewitalizacja stawu nie wyklucza partycypacji w kosztach przejazdu przez gminę. Rewitalizacja i odpowiednia infrastruktura przynosiłaby do miasta spore pieniądze.
  Pamiętaj, że spora część środków na taki cel to unijne pieniądze.Unia nie da natomiast na darmowe bilety, tutaj gmina musiałaby płacić z budżetu „na twardo”

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 58. A ja wraz z rodziną Zagłosuję na dutkowskiego dlatego że szczęściach zrobił niewiele przy 400 milionach złotych budżetu w ostatnim roku rzucili się do pracy bo wybory tak myślę że wybory powinny być co roku Czas zmienić to towarzystwo wzajemnej adoracji

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 59. Szanowny Panie Dudkowski, chce Pan debaty, to ja wyzywam Pana na debatę w sprawie LGD, PKSu, dróg powiatowych, szpitala, szkół itd, czyli zagadnień, za które Pan odpowiadał będąc radnym powiatowym! Będzie mógł się Pan pochwalić swoimi sukcesami, a dokładniej chyba brakiem sukcesów w każdej dziedzinie jaką wymieniłem…

  Panie Dudkowski, obserwuję Pana samorządową karierę od kilku lat i nie utkwiło mi nic, co można by uznać za Pana osobisty sukces w samorządzie powiatowym. Domyślam się, że pewnie jest to wina Tuska, ale też nie słyszałem nigdy, by Pan kiedykolwiek powiedział, że np LGD „zbankrutowało” przez tego niemieckiego Tuska. Panie Łukaszu, trochę szacunku dla siebie, proszę nie brać winy Tuska na siebie, proszę głośno powiedzieć: to nie moja wina i nikogo z radnych powiatowych, że LGD padło, to wina Tuska!
  Panie Dudkowski, po tym co stało się z LGD, obawiam się, że gdyby były doradca Tuska, czyli (kłamca skazany prawomocnym wyrokiem) obecny premier RP, wpompował nawet 100 mln zł w gminę JL, to i tak Pan jako potencjalny burmistrz, nie potrafiłby tych środków wykorzystać, a co gorsze, gminy JL by nie było, tak jak nie ma LGD.

  Ps; Jeżeli wystraszył się Pan debaty na temat zagadnień które wymieniłem wyżej, to mogę stanąć z Panem do debaty na temat rozwoju zakładu, z którego tak nagle Pana zwolniono (odwołano).

  Pozdrawiam
  Sławomir Poborski

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Ty nie znasz Łukasza D co to jest dla niego 100 mln; podwyżki , zatrudnienie swoich,budowa mariny przez odpowiednio wybrane firmy i po 100 bańkach w Jelczu było 500mln i dalej jest dziurawa posadzka i cieknący dach ale to zaraz wyremontuje ten P.Obowiązki budowlaniec.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 60. Panie Łukaszu jak pan odpowiada mieszkańcom to mam kilka pytań;
  1.Czy to prawda że nie zwolnił się pan sam z Jelcza tylko pana zwolniono i wypłacono odprawę w kwocie ok 200tys zł?
  2.Czy to prawda że pan Tomasz Bajsarowicz i Karolina Kolado będą pana zastępcami ?
  3.Czy to prawda że zatrudnił pan w spółce Jelcz ponad 50 osób na stanowiskach biurowych głównie znajomych?
  4.Dlaczego na pana liści był pan Kołodziej który ma wątpliwą przeszłość w upadłej spółce LGD Oława?
  5.Kto był w „szerszym gronie”które kupczyło ze Stajszczykiem o poparciu i stołkach ?
  Z góry dziękuję mieszkaniec gminy.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 61. p. Łukasz niestety nie odpowiada na takie i podobne pytania nie tylko tu, ale i na forum jelczańsko -laskowickim. Zadawane pytania pozostają nadal bez odpowiedzi. Dla przykładu:

  „Po klęsce wyborczej w 2014 r. i tuż przed pana „ewakuacją” ze stanowiska dyrektora, w MGCK został przeprowadzony audyt. Proszę podzielić się z nami wynikami z tego audytu. Czy były korzystne dla pana? Jakie wydatki finansowe poniosła podległa wówczas panu instytucja z tytułu korzystania przez pana z taksówek miejskich? Czy to pana określano wówczas „królem taxi” ? Jakie korzyści przyniosły naszej Gminie liczne podróże z pańskim udziałem do Włoch czy Hiszpanii, ściśle związane z realizacją tzw. projektu melodrama?
  i ostatnie pytanie na dzisiaj, czyje namioty i za jaką cenę były wynajmowane na potrzeby tegoż projektu?”

  Czy w czasie proponowanej debaty zamierza szczegółowo ustosunkować się do powyższych pytań?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 62. A ja mam pytanie do Pana Szczesniaka i jego fanów . Czy to prawda że Pana zastępcy otrzymali od Pana po 45 tysięcy zł nagród ? Czy to prawda że w ciągu czterech lat kadencji był Pan na trzech komisjach ? Czy to prawda , że ciagle przebywa Pan na zwolnienieniach i w poniedziałek nie można Pana zastać w pracy po ciężkim weekendzie ? Czy to prawda że 8 miesięcy nie było Pana w pracy ? Jeśli tak , to czy uważa Pan, że może Pan pełnić funkcje burmistrza w ciągu następnych 5 lat ? Skoro Łukasz nie odpowiada to Bogdan na pewno odpowie !!!!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 63. Ja też mam pytanie do p. Szczęśniaka
  Czy to prawda, że w tym roku, przy okazji roku wyborczym, uchwalone zostało dofinansowanie dla ogródków działkowych w wysokości 10 tysięcy złoty na każdy ogród ?
  Nigdy tego nie było. Skąd nagła sympatia do działkowiczów ?
  Czy nie jest to ruch pod wybory ? Taka łapówka w innej formie ?
  I od razu zaznaczam, że nie mam nic przeciwko działkowiczom.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • pracownik montażu

   A ja też w sprawie korupcji wyborczej . Czy podwyżki dla pracowników Jelcza za pana Łukasza D od 600 -1400 zl kosztem rozwoju firmy to nie taka ‚”kiełbaska wyborcza” nawet potwierdza to obecny Leon SZu wykrzykując to na hali.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • A może chodzi o dofinansowanie do parkingu na Piastowskiej i utwardzenia placu pod śmietnisko na terenie ROD Jublilat??? Bo dostali na to dotację z Gminy. Nie ważne że mieszkańcy Hirszfelda 39-47 walczą ze smrodem ze śmietniska od 2 lat. Nie istotne że zebrali ponad 50 podpisów pod wnioskiem do Pana Burmistrza o podjęcie działań w celu likwidacji śmietniska. Nie ma znaczenia, że Burmistrz obiecał załatwienie tej sprawy.
    Ważna jest przecież kalkulacja wyborcza. Co tam jakieś 50 głosów mieszkańców Hirszfelda jak można dostać potencjalnie kilkaset głosów od działkowców.
    A czy Pani prezes ROD Jubilat nie startowała czasem do RM z listy pana Szczęśniaka ? To daje do myślenia.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 64. Do Andrzej
  Niezaleznie od Pana preferencji politycznych , niegodnym jest poruszanie i wytykanie tak delikatnego tematu jak zdrowie. Nie zycze nikomu zlego stanu zdrowia . Czy przestepstwem jest , ze Pan Bogdan chorowal i byl na zwolnieniu. Wszystkim chorym zycze szybkiego powrotu do zdrowia.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 65. Panie Dudkowski niech się Pan nie boi, cały PiS za Panem stoi. Nich Pan w końcu wyjaśni jak to było z tym jeżdżeniem taksówkami za czasów rządzenia w MGCK. W czerwcu 2016 roku (23/2016 GPWO) z artykułu p. K. Tysy wiadomo, że wyjeździł Pan na koszt podatnika kwotę 11 600 zł (88 faktur) i większość z tych faktur nie została opisana. Zatem nie jasne jest gdzie i po co Pan jeździł. Bardzo proszę o komentarz.
  Z tego samego artykułu dowiadujemy się, że podczas Dni Jelcza-Laskowic w 2011 r. na realizację rock-opery „Krzyżacy” wydano 250 000 zł. W takim przypadku Pan jako ówczesny dyrektor MGCK, wybierając firmę która miałaby się zająć organizacją imprezy od strony technicznej, powinien zastosować się Pan do ustawy o zamówieniach publicznych. Tym czasem, jak zostało napisane, została wybrana firma z J-L na życzenie reżysera z Warszawy. Panie Dudkowski, proszę zaprzeczyć że to nieprawda. Bo to się kwalifikuje jako ….

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 66. też dociekliwy

  Panie Szczęśniak czy wie pan o praktykach jakie stosowali pańscy zastępcy w kontaktach z pracownikami Urzędu Miasta i Gminy ?
  Czy wie pan, że sposób jaki zwracali się do pracowników i w jaki ich traktowali kwalifikuje się pod ustawę o mobingu ?
  A jak się pan odniesie do sprawy zwolnienia p. Stachnio ? Czy to nie była osobista zemsta pana lub pana zastępcy Sz. za to, że Stachnio był w opozycji do Was ?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 67. adresat: kandydat Dudkowski,
  Czy może pan podzielić się z nami swoimi osiągnięciami z kadencji w radzie powiatu pełniąc funkcję zastępcy przewodniczącego tejże rady?
  Jakie korzyści z tego faktu płyną dla Jelcza-Laskowic i naszej gminy?
  Dobrze byłoby ocenić czy wypłacane panu diety przyniosły jakieś wymierne korzyści, poza osobistymi oczywiście.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 68. Jelczański

  Czy wy na prawdę uważacie, że Szczęśniak z Dudkowskim czytają te wszystkie wypociny sfrustrowanych pieniaczy wylewających swoje pseudointelektualne żygowiny na ludzi, którzy w demokratycznym państwie walczą o fotel burmistrza?
  Zwolennicy i przeciwnicy kandydatów roszczą sobie słuszne prawo o wyjaśnienie intrygujących ich kwestii. Do takich pytań służy debata, która powinna się odbyć. W trakcie takiej debaty, każdy z otwartą przyłbicą mógłby zadać pytanie nie kryjąc się za internetowym nickiem (pewnie co poniektórzy piszą pod 7 różnymi…) Tak to się robi w normalnym państwie. Kandydaci zdają sobie sprawę, że mogą one zostać zadane i musieliby spojżeć w oczy wyborcom. Dlaczego Szczęśniak nie chce debaty? Skoro jest taki mocny i pewny swego, a Dudkowski taki słaby i niemerytoryczny to taka debata powinna być gwoździem do trumny, który aktualny burmistrz może wbić pretendentowi na to stanowisko. Tam jest miejsce o pytania o taksówki, Spółkę Jelcz oraz o osiągnięcia, absencję, Ukrainę i inne rewelacje na temat obojga. Tam powinni być też Putyra, Stajszczyk i lokalni biznesmeni, zaangażowani w tegoroczną kampanię. Internet daje możliwości komunikowania się ludzi, którym na sercu leży wynik wyborów. To fakt i to jest dobre. Internet także pozwala oszołomom rozwinąć skrzydła anonimowości. To też jest fakt i to jest złe. Dlatego apeluję do zwolenników Szczęśniaka, zamówcie swojego guru aby stanął jak mężczyzna i zrobił Dudkowskiemu z d.. y jesień średniowiecza. Tyle macie szlamu na niego, tyle stawiacie zarzutów! Szczęśniaka jest dobrym mówcą, przecież sobie poradzi. Apelować do Dudkowskiego nie muszę bo sam rzucił rękawicę, której Szczęśniak nie chce podnieść, ale zaapeluję do jego zwolenników, sami zadajcie te pytania swojemu kandydatowi skoro jego przeciwnikom brak odwagi.
  Bardzo liczyłem na debatę gdzie mógłbym patrząc w oczy jednemu i drugiemu zadać kilka kluczowych dla mnie pytań. W końcu to ja będę stawiał krzyżyk na wyborczej karcie i chcę mieć czyste sumienie

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • zrelaksowany

   Jelczański – jeśli uważa Pan, że obaj kandydaci nie czytają tych „wypocin” to w jakim celu sam Pan wpisuje się w ten ogrom tych „wypocin”. W przeciwieństwie do Pana uważam, że czytają i/lub są na bieżąco informowani o kolejnych „rewelacjach” tego forum dyskusyjnego. Zgadzam się, że ilość podawanych faktów czy pseudofaktów (insynuacji??) jest przerażająco duża i de facto prowadzi do dezinformacji.
   Zastanawia mnie jednak fakt nalegania Pana na odbycie debaty (kogo Pan reprezentuje ???). Na zadanie pytań Szczęśniakowi mieliśmy, w tym Pan również, całe 4 lata. Zdawanie pytań temu kandydatowi w świetle kamer nie ma żadnego racjonalnego uzasadnienia. W przypadku drugiego kandydata wszystkie swoje „wyborcze mądrości” zawarł w niezliczonej ilości wyborczych materiałów propagandowych. Szerokie grono wyborców mówi już o przesycie jego obecności na drzewach, płotach, ścianach szybach, w sferze mediów społecznościowych itp. itd. Wielu z nas ma obawy przed otwarciem lodówki, piekarnika czy kominka 😉
   … i co do tego jeszcze debata i to w dzień poprzedzający dzień zmarłych? Ludzie po prostu nie mają na to czasu. Zobaczymy ilu debatowiczów pojawi się w dniu jutrzejszym. Wbrew klasykowi „ciemny lud tego nie kupi”.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 69. Kodeks pracy art. 94 pkt 10 [Szczególny obowiązek pracodawcy wpływania na kształtowanie w zakładzie pracy zasad współżycia społecznego]art. 94[3] [Obowiązek pracodawcy przeciwdziałania mobbingowi, roszczenia pracownika w przypadku mobbingu]

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 70. Warto przeczytać nową gazetę i artykuł o Stajszczyku i wspólnocie. Dostajemy potwierdzenie, że reklamy z zeszłego tygodnia to samowolka pana Łukasza i Kazimierza którzy sobie pograli Stajszczykiem bez jego zgody. Do tego jest napisane, że żaden z kandydatów wspólnoty na radnych też nie popiera Łukasza. Hmm…ciekawe dlaczego.
  Pan Łukasz teraz cały czas broni się tym, że kiedyś się na coś umówili. Nawet jeśli to wiemy już że po wyborach Stajszczyk odmówił poparcia. Odmówił, więc wzięli je sobie sami. Tak to wygląda.

  Ps dawno nic mnie tak nie rozbawiło jak liczne reklamy lukasza z tego numeru. Pan red Kamiński je dobrze skomentował.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 71. Jelczański

  Zrelaksowany- też chciałbym być zrelaksowany:) niestety okoliczności nie są sprzyjające. Przyznam tobie rację że pewnie , jak to pisał nowy radny pod inicjałami GM, kapitanowie pomarańczowych i … tych drugich:) są pewnie informowani przez swoich sztabowców (nie łudzę się, że są też aktywni na tym forum). Trudno mi jednak uożsamić się z Pana/Pani sugestią na temat reprezentowania przeze mnie, którejś ze stron, w związku ze stanowiskiem, że debata jest potrzebna. Jeśli miałbym zaryzykować adresata mojej reprezentacji to wskazałbym mieszkańców naszego miasta i gminy. Nie zgodzę się też z argumentacją, że Święto zmarłych jest przeszkodą w uczestnictwie w debacie, która jednoznacznie spozycjonowałaby kandydatów w oczach ich wyborców. Przypominam, że wynik wyborów zadecyduje o następnych pięciu latach jelczańskiej społeczności. Lokalne gazety nie moderują mojego myślenia i oceny rzeczywistości, na którą patrzę. Nie wiem kto to jest Tomasz Czerepach, który przewija się w postach forumowiczów, nie wiem kto to ładna Wiola czy Leon. Wiem jednak, że Jelcz został mocno w tyle, jeśli chodzi o inwestycje, bezpieczeńswo, szeroko pojętą kulturę. Na wyróżnienie w Jelczu zasługują tylko pierogi na wagę w barze mlecznym i dwa rodzaje pizzy z ul.Polnej… ach, jeszcze Harcownik i ten starszy ksiądz z kościołana przeciw gminy (komuch ale sympatyczny:) reszta to małomiasteczkowy badziew, a po resztę trzeba jechać do Oławy, Oleśnicy czy Wrocławia. Pracujemy we Wrocławiu i Bogu dziękujemy, że dziecko wozimy do wrocławskiej szkoły. Syn ma tutaj wielu kolegów i koleżanek, a my znajomych. Oni sami widzą różnicę w edukacji, myśleniu czy podejściu do problemów jakie charakteryzują nasze i ich dzieci. Powiecie teraz, że to bufoneria, ale to nie nasza opinia, my tego nie widzimy… Przeanalizowałem z żoną sytuację i doszliśmy do Wniosku, że w Jelczu to my praktycznie tylko nocujemy, nawet do kościoła wolimy jeździć do Oławy… To miasto umiera. Trzeba mu nowego gospodarza.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 72. Panie Putyra popierałem pana do dzisiaj ale jak zobaczyłem pański paszkwil w gazecie to zrozumiałem że kolesie i interesy wzięły górę.Poparcie dla Dudkowskiego to chyba za te dwa namioty które kupił do Jelcza może również w „szerszym gronie” obiecał budowę obwodnicy miasta po wytyczonych działkach.Żal mi było jak przegrał pan wybory a teraz będę się cieszył jak przegra pana kandydat.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 73. Mieszkanka Jelcza

  Słyszałam dzisiaj jak trzej panowie umawiali się dzisiaj na debatę, ale nie dlatego, że chcą zadać pytanie Szczęśniakowi i Dudkowskiemu, tylko po to aby zrobić zadymę, zakrzyczeć jednego z nich. Nie piszę którego bo zaraz wyleje się na mnie fala hejtu, ale to skandal jest! Powinna tam być Policja, albo jakąś firma ochroniarska bo boję się tam przyjść ze swoją starszą mamą. Bardzo się ucieszyłam, że debata będzie, a teraz mam wątpliwości czy pójść. Może ktoś z organizatorów odpowie czy będą zachowane środki ostrożności?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 74. Debaty nie bedzie

  Ludzie, przecież żadnej debaty nie będzie! Szcześniak odmówił zaproszenia Dudkowskiemu i wcale mu się nie dziwię.

  1. Kto niby miałby te debatę poprowadzić? Gazeta o tym nie pisała, więc rozumiem że nie bierze udziału?
  2. Jeśli nie będzie dziennikarza kto kto miałby ustalać i zadawać pytania? Pakosz, Skrzydłowski, Stachnio, Kołodziej, Bajserowicz?
  3. Od kiedy to jeden sztab organizuje debatę. Tym powinny zająć się media!

  DUDKOWSKI wprowadza ludzi w błąd. Porozwieszal plakaty na mieście, ludzie myślą, że będzie jakaś debata. Przyjdą i się rozczarują, a Łukasz zrobi w internecie szopkę że Szcześniak go wystawił i wystawił też ludzi.
  Uważni wiedzą doskonale. Szcześniak odmówił. Miał do tego prawo. Szkoda że nigdzie nie dowiedzieliśmy się na jakich zasadach panowie mieliby w ogóle debatować.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 75. Budowlaniec

  Mozecie poczekac z debata do 20:00 . Sorki ale jak wiekszosc ludzi placacych podatki pracuje do pozna , a nie chcialbym przegapic tej szopki. Ile zniczy mam wziac bo znajac zapedy niektorych , moze byc ciekawie ( pradu np zabraknie). Pozdrawiam ze scianki wraz z MP75.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 76. Do: Debaty nie będzie // jesteś Szczęśniakiem, że wiesz, że Ciebie nie będzie? Tylko od woli Szczęśniaka i jego szacunku do Wyborców zależy czy Dudkowski będzie mówił sam do wyborców i sam odpowiadał na ich pytania. Myślę, że jak nie będzie Szczęśniaka to strzeli sobie w stopę- „nieobecni nie mają głosu”! Ja będę z synem i córką, niech zobaczą na własne oczy jak powinien wyglądać szacunek dla Wyborców.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 77. pracownik montażu

  A może jak nie przyjdzie Bogdan na debatę to powinien przyjść Leon z Jelcza on to zrobił by szopkę niektórzy przez okno by spier….. a niektórzy od razu na L4!!!
  Bogdanie przyjdż z Leonem będzie zabawa.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 78. Nie będzie żadnej debaty. Nie wystarczy, że jedna strona chce, trzeba się na nią umówić, dogadać, bo inaczej jest tak, jak było w Oławie, czyli bicie piany z jednej strony. Sztaby się nie dogadały, więc zapraszanie ludzi na jakąkolwiek debatę jest co najmniej manipulacją. A Szczęśniak już dawno i publicznie ogłosił, że nie będzie debatował, więc jeśli ktoś mówi inaczej, po prostu oszukuje ludzi.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 79. wyżej już zostało napisane: DEBATY NIE BĘDZIE. Dudkowski z Bajsarowiczem robią słabą pokazówkę. Chwytają się wszystkiego, żeby tylko było o nich głośno. To jest takie żałosne, że nie wiem w jaki w sposób mogli wpaść na taki pomysł.
  Druga rzecz: zobaczcie, jak Dudkowski chciał „wyłapać” wyborców głosujących na Lokalnych Patriotów, pisząc „iż prowadzi z Lokalni Patrioci J-L ciekawą dyskusję o przyszłości Jelcza-Laskowic”. Dobrze, że zostało to oficjalnie zdementowane. Ze Stajszczykiem zagrał w ten sam sposób i też się sparzył. Niech każdy sobie sam wnioski wyciągnie.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Chyba w Rekordzie nie chca ludzie pracowac po 15 godzin i marzy sie dla Atrakcyjnego Kazimierza powrot do koryta i Lukania popiera nie wazne dla mnie partia tylko Czlowiek mysle ze Szczesniak wygra i ukruci mlodym spragnionym wladzy ich uknute plany

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 80. Pracownik Jelcza

  Gamoniu pieniaczu do roboty się weź bo już wiemy w na zakładzie kim jesteś pieniaczu. Robolem to cie stara w chałupie może nazywać my sobie nie życzymy. W interneciej się anonimowo użalasz i myślisz, że tu znajdziesz poklask? Ciekawe jakbyś osobiście miał swoje rewelacje przekazać Dudkowskiemu to zesrałbyś się konfidencie „nowego ładu” .
  Jeszcze raz powtarzam, nie faje i zwolnionka tylko do roboty!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 81. Budowlaniectochjdo2

  Gamoń jakie namioty w Jelczu widziałeś? Pijesz w pracy, że namioty widzisz? Może to twoje majty z drachą w szatni… co za pajac!
  Przestań szczuć, lepszego prezesa jak Dudkowski w Jelczu nie było i pewnie już nie będzie. Teraz to jest dopiero cyrk na kółkach i totalny bajzel, a ludzi traktują jak pomiotło.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • konfident gamoń

   Bo budowlańca namiot taki biało-niebieski, drugi w drodze za m-c będą montować.
   Pracowniku jelcza chętnie bym stanął przed byłym i się spytał dlaczego’ ja robol’ dostałem podwyżkę 600 zł przez dwa lata a inni 1400 a słyszałem że niektórzy nawet więcej, a nowi swoi dostawali więcej na dzień dobry niż starzy pracownicy.Spytałbym się ale prezes sam się zwolnił i zapomniał z załogą pożegnać.Tak popieram nowego Prezesa przynajmniej nie ma kolesiostwa tylko ciężka robota.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 82. kustosz pamięci narodowej

  z DEBATĄ kompletna klapa, tak „tłoczno”, że nie było gdzie palca włożyć. Po co taki badziew organizować. Panie Dudkowski chcesz być burmistrzem a nie umiesz zrobić debaty. Przyjdzie wracać do Jelcza, tylko czy Leon i rada nadzorcza HSW się zgodzą? Na bezrobocie panie Dudkowski. Miałeś pan rację, pycha kroczy przed upadkiem i w końcu tego doświadczasz pan.
  Ograli cię jak przedszkolaka. Musisz pan otoczyć się innymi ludźmi, lepszymi niż tych co masz, bo z tymi nie będzie sukcesu.
  No to kiedy kolejna debata? Jutro czy w piątek?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 83. Emerytowana nauczycielka

  Mój odbiór debaty był inny niż Pana kustosza. Zabrakło mi co prawda kilku istotnych dla mnie wątków, zwłaszcza przedstawienia swojej szerszej kadry, która poprowadziłaby miasto i gminę do dalszego rozwoju (padło nawet takie pytanie). Pewnie Dudkowski wyszedł z założenia, że nie dzieli się skóry na niedźwiedziu i na nazwiska przyjdzie czas. Wymienił co prawda kilku radnych, ale pytającemu chyba nie o to chodziło. Jednak informacje, które otrzymałem i sama postawa Łukasza jak najbardziej mnie przekonała. Adwersaży nigdy nie przekonasz, więc nie ma sensu komentować ich stanowisk. Sala była zapełniona mimo starań, które miały zdyskredytować samego kandydata jak i poddać pod wątpliwość fakt, że organizacja debaty w ogóle będzie miała miejsce. Koło namiotu Szczęśniaka tłumów nie zauważyłam i nie było można usłyszeć żadnych konkretów, tylko umniejszanie kontrkandydatowi. Łukasz trzeba przyznać też Szczęśniaka nie chwalił, ale operował konkretami. Mąż mówił mi w drodze do domu, że pewnie skończy się pozwem w trybie wyborczym bo Szczęśniak nie odpuści wyciągania mu pewnych faktów. Szkoda też, że Szczęśniaka nie było bo ludzie mieli do niego wiele pytań. Brakowało tam też Piotrka Stajszczyka, do niego byłoby pewnie nie mniej pytań. Dudkowski oczywiście przedstawił i wyartykułował swoją opinię na temat jego postawy, ale zrobił to delikatnie. Ja bym się nie certoliła. Kustosz pisze, że duma kroczy przed upadkiem i ja się z tym stwierdzeniem zgadzam… bo takiej pychy, ignorancji i lekceważenia wyborców Szczęśniak nie powinien nam wszystkim fundować. Teraz jeszcze bardziej jestem przekonana, że potrzebna jest zmiana, a jedyną alternatywą jest teraz Dudkowski. Nie można mu odmówić ciężkiej pracy w tej kampanii. Moja rodzina na pewno na niego zagłosuje.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 84. GM po raz ostatni

  Dalszej historii wojennej nie będzie, bo właściwie to powinno być napisane jako komedia.
  Ustawka jaką zafundował sztab jednego z kandydatów jak widać nie wyszła. Teraz jest/za chwilę będzie g… burza, że nie przyszedł ten co oświadczył swoją nieobecność.
  Mam tylko jedno pytanie: kto był organizatorem tego „sukcesu”?
  Z informacji w prasie i oświadczeń wnioskuję, że jeden z kandydatów. Tylko na język się ciśnie od kiedy to sztaby wyborcze organizują debaty zamiast mediów? Aż tak przycisnęło?
  W sumie to dziwny sposób na promocję w sytuacji zatapetowania miasta plakatami, braku poparcia kontrkandydata z I tury i przepaści dzielącej obu zawodników (nie tylko w wynikach głosowania).

  Nie jestem nowym radnym (jak to ujął sztabowiec jednego z kandydatów) choć jestem zainteresowany tym co się w Urzędzie w Jelczu-Laskowicach dzieje. Patrząc na skład obecnej, nowej rady to będzie ciekawie. Chodzą słuchy, że okno transferowe zostało otwarte i podpisano kilka kontraktów na nowych zawodników, dlatego być może to jest jedną z przyczyn obecnej ustawki.
  Liczyłem na wizytę najwyższego wodza ale wygląda na to, że szanse kandydata zostały ocenione i do odwiedzin nie dojdzie.
  I na zakończenie. Odwagę i honor poznać można w czynach, a nie deklaracjach, że o Bogu nawet nie wspomnę – to tak do przemyślenia dla pewnej grupy z naszego miasta.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 85. Konstytucja

  Jestem obserwatorem rzeczywistości. Z zaciekawieniem obserwowałem medialne show jaki pokazywał nam od lat Łukasz D. To signum temporis, że taki niekompetentny „śliski” człowiek został dyrektorem ośrodka kultury, prezesem zakładów Jelcz. A teraz ma czelność startować na burmistrza. Ludzie z Jelcza-Laskowic, którzy mieli z nim do czynienia przekonali się, że to pozer i karierowicz. Świetnie do niego pasuje ksywa Misiewicz lub Dyzma. Jedynie gdzie mógł by się sprawdzić to agencja reklamowa lub w public relation. Jego pomysły typu wylewanie sobie na głównej ulicy Laskowic (w czasie pracy), wiadra wody na głowę. Czy inne medialne „występy” nie dają złudzeń, że to tylko marny aktor.
  W Jelczu-Laskowicach ludzie mają go dość z jego wielkim banerami, występami z politykami pisu czy byłym dyrektorem JZS. Nie damy się zwieźć. 4 listopada zagłosujemy na człowieka, który wyciągnął Jelcz-Laskowice z zapaści po upadku JZS. To p. Szczęśniakowi zawdzięczamy, że mamy tu strefę ekonomiczną, basen i infrastrukurę. Nie chcemy tu rządów PiS, które wprowadzają chaos, a ich „praca” polega na burzeniu starych pomników stawianiu nowych, skłóceniu społeczeństwa i propagandzie historycznej, a brak kompetencji.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • W końcu ktoś normalnie pisze. Dudkowski to zwykły osobnik, co polizał co nieco w pisowskiej partii i tak się „wylansował”. Jak JL jego wybierze, to serio mamy ciemnogród. Samorządy powinny być BEZPARTYJNE.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 86. Wredny, niewdzięczny Wyborca

  Skończył GM wierszem pisanie
  Skończyła się też neutralność
  Mąrości wyłożył i moralitety
  A to wszystko o kant dupy niestety

  Już nie pisze o pomarańczowych
  Co jedynie słuszni są w mieście
  Na pohybel dziś prowadzi już śmiało
  Ale to jest za mało, za mało!

  Teraz w komisjach czas zacząć pouczać
  Jak ten właściwy ma wygrać w niedzielę
  Jak nie dopuścić do zwycięstwa wieńców
  Wszak po wyborach nie będą brać jeńców

  I pójdzie w cholerę wysiłek cały
  A przyjdzie strach o stołki pod dupą
  Co my teraz zrobimy, zagrożona jest dzisiaj nasza prywata!
  I dobrze! – odpowiedzą Wyborcy, na te dupy potrzeba wam bata!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 87. Szkoda,że tuz przed wyborami kandydat na burmistrza p. Dudkowski rozmawia z mieszkańcami. Dwa lata temu potrzebowałem pomocy , byłem w trudnej sytuacji życiowej i zwróciłem się m.in. do p. Dudkowskiego ze swoim problemem.
  Niestety odpowiedzi do dzis a tym bardziej pomocy nie otrzymałem bo znając wyrachowanie tego Pana ,zapewne przekalkulował ,że nie przydam mu się w kampanii i nie warto zawracać sobie głowę moja osobą.
  Ot oblicze na pokaz.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 88. Konstytucja nie życzę sobie abyś wypowidała kłamliwe jak ta cała KOD-owska hucpa opinie. Jakim prawem piszesz, że w Jelczu – Laskowicach ludzie mają go dość? Ja i ogromna liczba naszego miasta i gminy głosowała na Łuksza Dudkowskiego a dość ma Szczęśniaka! Po co piszesz takie brednie?! Szponar Piórko i Szczęśniak to moralni przegrani w tych Wyborach, i życzę mieszkańcom Jelcza zmiany. GŁOSUJMY NA DUDKOWSKIEGO.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 89. Nie cierpię manipulacji

  Panie „idzi”: ja matka chora na podagrę i suchość oka, samotnie wychowująca 3 dzieci z zespołem niespokojnych stóp i dysortografią prosiłam miesiąc przed wyborami pana burmistrza o pomoc bo byłam w bardzo trudnej sytuacji. Mąż mnie zostawił bo kazałam mu wybierać: albo ja i dzieci albo chlanie w garażu i opierniczanie się na zwolnieniach przez 3/4 roku. I co usłyszałam? Wyśmiał mnie i powiedział że to normalne i to ja jestem sama sobie winna. Skoro chleje to znaczy, że swój chłop, to że w garażu to się nie dziwi (nie wiem dlaczego tak powiedział…), a że 3/4 roku na zwolnieniu to nic, w końcu kasa i tak wpływa co miesiąc na konto. Dodał, że męża zna bo to geniusz jest i to on mu podpowiedział jak załatwić jakiś temat z parkingiem pod Brico. Kończąc stwierdził, że powinnam Bogu dziękować, że mam takiego zaradnego męża, który może mi zapewnić dalszy, stabilny rozwój. Byłam zszokowana, ale ludzie w Jelczu mi wytłumaczyli dlaczego tak mówił i skąd takie jego stanowisko w sprawie. Pewnie sobie przekalkulował, że nie przydam mu się w kampanii i nie warto zawracać sobie głowę moja osobą.

  Jak widzisz „idzi” takie tanie socjotechniczne chwyty klasy „B” może stosować każdy pod przykrywką anonimowego wpisu, który ma odpowiednio nastrajać wyborców przeciw jednemu z kandydatów. Powyższy przykład to oczywiście pastisz, który ma uwidocznić innym jak można swobodnie manipulować ludźmi kreując wirtualną rzeczywistość. Gdybyś przemyślał wpis pewnie zauważyłbyś jak absurdalnym jest zarzucanie komuś kalkulacji „czy tobie pomóc czy nie” na dwa lata przed wyborami! „Idzi” serio?! Trudne warunki zgłasza się do MOPSU czy Caritasu… czemu do Dudkowskiego? Pewnie zawiedziony poszedłeś też po pomoc do sklepu budowlanego, którego kierowniczka wykonała tylko jeden telefon i już po chwili mogłeś się cieszyć pełnym koszykiem darmowych zakupów. Mało tego, do dziś dnia przy kasach stoją puszki na datki, które raz w tygodniu są wymieniane na banknoty i przekazywane tobie przy darmowej kawie.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Akurat mój przypadek o którym piszę miał miejsce i nie chodziło mi o jałmużnę czy darmowe zakupy w sklepie.
   Może kiedyś taka sytuacja dotknie też ciebie lub kogoś z twoich bliskich ( Czego ci mimo wszystko nie życzę) to zrozumiesz jak może byc ciężko i jakie to poniżenie dla uczciwego człowieka prosić kogoś o wsparcie czy pomoc.
   Pamiętaj zatem :
   Kto ma dużo ten chce więcej. Ten kto ma duzo nigdy z nikim nie podzieli się bezinteresownie.
   O kim piszę teraz?

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 90. pan/i Tarej

  hochsztapler polityczny … tak mi się to nasunęło po uważnej i wnikliwej lekturze treści ostatniego wydania Powiatowej wraz z „załącznikami”. Jak sądzicie z kim mogło mi się to kojarzyć. Mam powiedzieć? Proszę bardzo z ….. uuups, przykro mi, ale nie chcę narażać na koszty ubezpieczyciela moich szyb w samochodzie. Bojówki nie śpią.
  Tak na marginesie, to niektóre „załączniki” zupełnie za darmo trafiły ostatnio do naszych skrzynek pocztowych. Czy to już ostatni przejaw desperacji?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 91. Taka sytuacja

  Eeeee… widzę że kadry Dudkowski ma inteligentne i o lekkim piórze. Jak nic chłopina nadaje się na sekretarza w powiecie bo w gminie to i zastępcą by został. Wzorowy oficer polityczny, gładki i wyszczekany sztabowiec, który niczym dawna MO bawi, uczy, wychowuje. To nie Czerepach, ten nie ma tyle polotu, czyżby jakiś redaktor na usługach? No, no pod wrażeniem jestem. Niby fikcja i pastisz a dopier…ił konkretnie. Ciekawy jestem czy to ten sam autor, który rymy składał w innym poście. Jeśli tak to pytam co ty człowieku z nimi robisz? Książki pisz, scenariusze do TVN lub Polsatu, nie szkoda ci czasu? W gminie ani w powiecie połowy tego nie zarobisz. Ty też uprawiasz socjotechnikę bratku, tylko że sprytnie to robisz i masz widzę w tym dużą praktykę.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 92. o co chodzi z tymi pytaniami od jakiegoś człowieka cytuję :

  Panie Łukaszu jak pan odpowiada mieszkańcom to mam kilka pytań;
  1.Czy to prawda że nie zwolnił się pan sam z Jelcza tylko pana zwolniono i wypłacono odprawę w kwocie ok 200tys zł?
  2.Czy to prawda że pan Tomasz Bajsarowicz i Karolina Kolado będą pana zastępcami ?
  3.Czy to prawda że zatrudnił pan w spółce Jelcz ponad 50 osób na stanowiskach biurowych głównie znajomych?
  4.Dlaczego na pana liści był pan Kołodziej który ma wątpliwą przeszłość w upadłej spółce LGD Oława?
  5.Kto był w „szerszym gronie”które kupczyło ze Stajszczykiem o poparciu i stołkach ?
  Z góry dziękuję mieszkaniec gminy.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.