Dokument o Whitney Houston

Oława. Kino „Odra” zaprasza na październikowy Seans Kinomana
Będzie można zobaczyć cenioną przez widzów i krytyków opowieść o sukcesach i tragediach Whitney Houston. Z piosenkarki gospel stała się królową światowej sceny; zainspirowała całe pokolenie wokalistek i przetarła ścieżki niedostępne dla czarnoskórych muzyków. W tle pisała się jednak historia o uzależnieniu i samozniszczeniu kobiety, która na scenie miała głos anioła, ale poza nią przegrywała walkę z własnymi demonami. Film otrzymał pełne wsparcie rodziny wokalistki, dzięki czemu zawiera materiały z prywatnych zbiorów jej najbliższych, w tym niepublikowane lub rzadko pokazywane fragmenty filmowe, zdjęcia i nagrania z różnych okresów jej kariery. Usłyszymy też wersje oryginalne i a`capella jej największych przebojów.
To najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny na festiwalu w Edynburgu, który otrzymał dwie nominacje na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes.
Seans w „Odrze” zaplanowano na czwartek 25 października, godz. 18:00. Poprzedzony będzie słowem wstępu Bartosza Solarewicza – animatora kultury filmowej i tłumacza. Bilety w cenie 10 zł już dostępne w kasie oraz online.
(kt)

Kategoria artykułu: Aktualności

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.