Nowy przystanek i inne plany

Na terenie dworca PKP w Oławie odbyła się konferencja prasowa Komitetu Wyborczego Oławskie Forum Rozwoju.

Dotyczyła ona sprzeciwowi wobec planów budowy przystanku kolejowego w okolicy Osiedla Sobieskiego. Przedstawiono również założenia programu wyborczego. Więcej szczegółów w najbliższym wydaniu „GP-WO”.

(GK)

Kategoria artykułu: Aktualności

reklama

Komentarzy (25)

 1. Czytałam ich program, to jakieś science fiction, oni nie mają zielonego pojęcia czym się samorząd zajmuje. Jako jeden z punktów mają np: wymianę balkonów w blokach. Dlaczego miasto ma to finansować, skoro mieszkańcy w czynszu płacą przecież fundusz remontowy i z tych środków to powinno być wykonywane. Ponadto dlaczego np: mieszkańcy domów jednorodzinnych mają się do tego dorzucać?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Haha trzej muszkieterowie. Gdybyście Panowie mieli jeszcze jakieś pojęcie o samorządzie. Po co w ogóle wam ta polityka, nie lepiej zająć się karierą zawodową, zarabianiem pieniędzy a radę miasta zostawić emerytom, którzy mają rzeczywiście na to czas? Jeszcze w dodatku za tak nędzną dietę. Komu młodemu się chce w to bawić.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Wskazywali bloki, które są w zasobach spółdzielni (Kasprowicza, Chrobrego, os. Sobieskiego), a tam co najwyżej może być tak, że gmina jest właścicielem części lokali, więc składkę na fundusz remontowy musi być opłacona.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Głosujmy na ludzi a nie na partie, nie ważne czy wystawili jedna listę czy kilka list,czy w jednym okręgu czy we wszystkich, liczą się ludzie i ich działania a nie puste programy od wyboru do wyborów -obietnice bez pokrycia-nie dajmy się jako wyborcy na to nabrać kolejny raz. Każdy głos w wyborach ma znaczenie, to jest nasze najważniejsze prawo-głosować zgodnie z sumieniem na ludzi.
  Partie nic nie mogą, przez wiele lat tylko obiecywały, PO jak było u władzy obiecywało obwodnicę, na obietnicach się skończyło, PiS też obiecywał,że jak dojdzie do władzy to na 100% mamy obwodnicę, są u władzy, obiecanki tylko zostały, a pieniądze poszły na inne obwodnice. Nie patrzmy na partie, bo grupa mieszkańców może dużo zdziałać i wywrzeć na samorządach presję to co jest dla niej najbardziej potrzebne a to: na naprawa nawierzchni chodników, ulic, oświetlenia, podwórka, parkingi, bezpieczeństwa na osiedlach, więcej kamer itp.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Obserwator ma klapki na oczach i g… widzi. PiS jest jedyną formacją polityczną, która spełnia swoje obietnice. Jeśli PiS przejmie władzę w Oławie i obieca obwodnicę, to ona będzie na 100%. Głosuje się na ludzi i na partie, bo pojedyncze osoby nie są w stanie nic zrobić, muszą mieć zaplecze w dużej partii. Takie są elementarne zasady demokracji parlamentarnej. Na Ziemi Oławskiej, czyli nie tylko w Oławie, ale też w Jelczu-Laskowicach, gminach i powiecie, najważniejsze jest dziś odsunięcie od władzy postkomunistycznej sitwy, efektywna walka z wszechobecną korupcją i uczciwe gospodarowanie mieniem publicznym. Tylko silna partia ściśle współpracująca z rządem jest w stanie tego dokonać. Co do ludzi kandydujących do samorządów, to trzeba najpierw sprawdzić, co robili do tej pory dla mieszkańców, a potem zweryfikować ich zaplecze polityczne.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Przecież PiS rządzi w powiecie, a starosta obiecał obwodnicę i przy wyborach samorządowych w 2014 roku i jak kandydował do Sejmu w 2015 roku, więc jak to jest z dotrzymywaniem tych obietnic? Bo wokół są budowane albo zabezpieczane pieniądze na dokumentację tylko w Oławie cisza.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Mieszkaniec

  Nie rozumiem dlaczego sprzeciwowi wobec budowy przystanku kolejowego na Sobieskiego jak można się temu sprzeciwiać przecież to jest jedna z najbardziej potrzebnych rzeczy w Oławie, wreszcie mieszkańcy nie musieli by doginać z buta 40 min przez całe miasto na PKP! Co to wogóle komu przeszkadza!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • ZwolennikJazdyKolejami

   Gdzie ty mieszkasz? Chyba na spacerowej
   Nie pochwalam ich ale drugi dworzec pkp to akurat wielki plus, wiekszosc ludzi/studentow nie musislaby zasuwac przez cale miasto a i park nie bylby tak zaladowany przez samochody.
   I tyle w tym temacie.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Właśnie przez takie myślenie, po co w Oławie druga stacja, po co w Oławie nowe biura, po co wieżowiec na 18 pięter, pozostaniemy tylko i wyłącznie sypialnią Wrocławia i Jelcza Laskowic. Proszę zauważyć, że prestiż i nowe inwestycje ściąga się tam gdzie dana gmina się rozwija. Moja skromna osoba już w wieku 14,15 lat zgłaszała projekty budowy sygnalizacji świetlnej w Oławie. Co do drugiej stacji na osiedlu Sobieskiego, trzeba o nią walczyć, gdyż obwodnicy nie będzie, a miasto się korkuje. Pójdę dalej, budowa szybkiego tramwaju z Wrocławia, tak wiem ktoś powie wariat, nie podobnie jest w Łodzi, nie tylko w Niemczech, czy Czechach- vide trasa Liberec-Jablonec. Popatrzcie na Wrocław, ludzie są wkurzeni, że na działce między Sky Tower, a hotelem( dawniej Wrocław), buduje się jakieś karzełki na 17 pięter, a nie na 30, 40. Popatrzmy na tereny za Odrą, przecież tam można wybudować nowy stadion, osiedle wielofunkcyjne, zakłady tereny rekreacyjne i inne lub 5 wieżowców na 15 pięter, wow powie ktoś jadąc z Namysłowa. I nie mówię, że za 10 lat, ale za 40, 50 bo inaczej zostaniemy wchłonięci przez Siechnice. Pozdrawiam serdecznie,

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. ja wam to obiecam

  Primo
  Przystanek to melodia przyszłości dalekiej, bo nie ma na to kasy, to nie na nasz budżet, bo to z całą infrastrukturą, dojazdem, parkingami, chodnikami, kablami itp, itd, grubo ponad 100 milionów złotych, musi dać rząd i PKP, poza tym na ostatniej sesji rady miejskiej, było wyraźnie, kto wyświadczył niedźwiedzią przysługę tej inwestycji i dlaczego jest jeszcze bardziej skomplikowana w realizacji

  Secundo
  Drugi przystanek TAK, ale tylko w połączeniu z bezkolizyjnym przejazdem przez wiejską (wiadukt, tunel), inaczej na odcinku 7km Oława – Lizawice, będziemy mieć trzy stacje, które jeszcze bardziej zablokują przejazd

  Terzo
  Tereny za Odrą to tereny zalewowe i budowanie tam jest zabronione

  Marzyć można, obiecywać, też. Kampania się skończy i będzie jak teraz. Obwodnica obiecana – nie zrealizowana, z przystankiem będzie podobnie.
  Kto tak lubił najbardziej obiecywać obwodnicę, a teraz przystanek?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.