Ponadgminna koalicja chce rządzić powiatem

Podczas briefingu prasowego w klubie „Parnas” zaprezentowano kandydatów do Rady Powiatu z list komitetu Bezpartyjnych Samorządowców Ziemi Oławskiej

BSZO to ponadgminna koalicja, do której powstania doprowadzili szefowie samorządów powiatu oławskiego – Tomasz Frischmann, Bogdan Szczęśniak i Jan Kownacki. Nie ukrywają, że koalicja BS chciałaby w powiecie rządzić.

W okręgu oławskim o mandaty powalczą Tadeusz Kułakowski, Wiesława Pohoriło, Dariusz Witkowski, Lilla Rzadkowska, Czesław Miłosz, Sławomir Kraczek, Barbara Jarocka i Jerzy Październik.

Kandydaci z gminy Jelcz-Laskowice to Władysław Czubak, Aleksander Bajsarowicz, Błażej Babski, Szczepan Szafran, Elżbieta Korol, Adam Maćków, Joanna Załubska i Dorota Burdelak.

Listę gmin Oława i Domaniów tworzą Szymon Kościelak, Robert Padula, Marta Bartosiewicz, Grzegorz Bubała, Dorota Lubczyńska, Dariusz Rudnicki i Ewa Jackiewicz.

(kt)

Kategoria artykułu: Aktualności

reklama

Komentarzy (15)

 1. Tak w woli uściślenia to Pan Szczęśniak został zatrzymany i skazany za prowadzenie pod wpływem alkocholu – chyba ponad dwa promile wydmuchał jak twierdząc po zażyciu syropu. Co by było gdyby kogoś skrzywdził podczas swojej jazdy?
  Odpowiedzialność.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. No i bardzo dobrze! Człowiek PARTYJNY w zamian za wsparcie, prędzej czy później będzie musiał oddać partii to, czego od niego zażąda. A zażąda w SWOIM interesie, nie gminnym. Porozumienie BEZPARTYJNYCH jest więc urzeczywistnieniem tego, czym powinien być SAMORZĄD, współpracą ludzi nieskrępowanych powinnościami.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Panie Andrzeju litości……. co za androny Panie pleciesz.
  Współpraca ludzi nieskrępowanych powinnościami ? No tak, tyle tylko, że na tych listach tzw: „bezpartyjnych ” są ludzie całkowicie zależni od obecnej władzy gminnej trzech samorządów np. Pan Czubak – Prezes ZGK w Jelczu-Laskowicach ( 100 % udziałów Gminy Jelcz-Laskowice ), Pan Kułakowski pracownik UM w Oławie, Pani Rzadkowska sekretarz miasta itd…
  Życzę powodzenia- może jeden mandat w porywach zdobędą.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Litość zachowuję dla ludzi robiących wciąż to samo i oczekujących poprawy; dla obserwatorów mam jedynie bilet do kina.
  „zależni od władzy gminnej”; naprawdę? Burmistrz dzisiaj zatrudnia z łaską, a jutro rozgniewany zwalnia? Zresztą, pan Czubak jest znakomitym przykładem (jak dobrze, że pan o nim wspomina!), wie pan, jak wygląda proces rekrutacji na takie stanowisko? To konkurs ładnych oczu czy mocnej głowy – jak sądzi spec-menadżer pańskiego szczebla? Pan Czubak wiele lat pracował na stanowisku prezesa właśnie państwowej spółki i zapłacił za to odpowiednią cenę – teraz zakładem zbrojeniowym zarządza Z NADANIA ktoś inny. Co się zaś tyczy pana Kułakowskiego i pani Rzadkowskiej (i itd.): z pewnością ich doświadczenie zawodowe pomoże im w potencjalnie przyszłej pracy.
  I proszę oszczędzić sobie czasu na ewentualne słowne potyczki – takie najlepiej toczyć na wyborczym placu boju, gdzie na pewno pańska trzeźwa opinia będzie potrzebna. Jak każdego, komu zależy na jego okolicy.

  A powodzenie się przyda – na bezpartyjnych zazwyczaj się nie głosuje. Dużo łatwiej sprowadzić człowieka do przecież od lat znanej partii (znienawidzonej lub ukochanej), niż poruszyć tryby w głowie i zastanowić się, jakie kwalifikacje posiada każdy kandydat z osobna.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. jeśli ktoś jeszcze wierzy że BBS to bezpartyjni to ja się pytam co on pije do śniadania ? przecież w BBS są ludzie którzy byli w wielu partiach np. pan Niemirowski, pani Domaradzka, a kto to jest K z wyrokiem o co z tym chodzi ?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.