Kempa wierzy w „dobrą zmianę” z Dudkowskim

Podobnie jak trzy lata temu przed wyborami parlamentarnymi, tak i tym razem Beata Kempa odwiedziła Jelcz-Laskowice

Minister udzieliła wsparcia Łukaszowi Dudkowskiemu – kandydatowi PiS na burmistrza Jelcza-Laskowic.

Kto jeszcze wspierał byłego prezesa „Jelcza”? Szczegóły w papierowym wydaniu „GP-WO”.

fot. KT

 

 

Kategoria artykułu: Aktualności

reklama

Komentarzy (50)

 1. Konstytucja

  Pisowcy tylko to potrafią budować pomniki i gładko gadać. Nie pomoże Kępa dziś jak nie pomogła 3 lata temu.
  Mimo ładnej pogody więcej było notabli niż gapiów. To pokazuje szanse Misiewicza na wygraną.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Dekomunizacja

   Powiedz swoim z Urzędu żeby oddali nagrody, wiceburmistrzowie startujący z list Platformy Obywatelskiej wzięli po 45 tysi i co ? „Nie mamy Pana płaszcza i co Pan nam zrobi” a Łukasz i Piotrek mają wygraną w kieszeni ….

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • A gdzie Ci oddadzą nagrody… Przecież Pan burmistrz wyznaje teorie „najpierw ekonomia a później moralność”. Podatnicy płacą a ci z pałacu się śmieją. Panie Łukaszu wraz z młodymi radnymi wprowadzcie nowe zwyczaje. Nasza rodzina na Was liczy

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Przypomina mi się wódz E.Gierek i jego sławetne”to co towarzysze,pomożecie?” i towarzysze pomagali…
  A poseł Kempa to ta co z kilkunastoma posłami chciała obalić Kaczyńskiego i przejąć władzę na prawicy w 2012 roku?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Ja zagłosuję na Dudkowskiego, bo tylko jego kandydatura gwarantuje realną zmianę, tak bardzo potrzebną w naszej gminie. Na dotychczasowych stanowiskach sprawdzał się on bardzo dobrze, więc jestem przekonany że i na funkcji burmistrza będzie podobnie. Poza tym, podoba mi się dobór kandydatów na radnych skupionych wokół Łukasza Dudkowskiego. Widać, że reprezentują oni szerokie spektrum i każda grupa społeczna może wśród nich znaleźć swojego przedstawiciela. I tak np. osoby szczególnie wrażliwe na krzywdę czy niesprawiedliwość mogą wybrać Ireneusza Stachnio, walczącego z krzywdą i pomagającego ludziom w potrzebie, z kolei np. młodzież może postawić na Iwańskiego, który doskonale zna potrzeby tej grupy wiekowej.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Dlaczego ekipa Szczęśniaka w minionej kadencji zrobiła tak mało, dlaczego wykonano tak mało inwestycji infrastrukturalnych? I to mimo sytuacji gdy przez cały okres marszałkiem województwa był bliski im ideowo i politycznie Cezary Przybylski? Dlaczego zamknięto się na liczne ciekawe pomysły i propozycje jakie składano, a które tanim kosztem mogłyby ułatwić i usprawnić życie w naszej gminie?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. A teraz troche faktów . Porównajmy kadencje Putyry gdzie zasiadała cała świta z powyższych zdjęć i Szczęśniaka . Scieżki rowerowe , nowe chodniki , tbsy , wiele kilometrów nowych dróg , modernizacja oświetlenia , infrastruktura , ściąganie nowych inwestycji , imprezy dla mieszkańców to wszystko przemawia za Szczęśniakiem i nikt mu tego nie odbierze . Mieszkam na wsi i za Putyry , Dudkowskiego , Kołodzieja popadaliśmy w zapomienie a każda inicjatywa była wręcz wyśmiewana w chamski sposób . Teraz miejscowość przeżywa rozkwit a zmiany są ogromne . Na koniec żądów putyry i spółki zapamiętam wyburzenie wieżowca symbolu i przejęcie działki pod namioty burmistrza, cotygodniowe artykuły w gazecie o Kołodzieju i jego przekrętach w LGD , Prezesie i jego wyjeżdzaniu po kilkanaście tysięcy miesięcznie taksówką na koszt mgck i radnego z swoim klubem sportow widmo pobierającego ogromne dotacje . Takie są faky których nie zaszczekacie

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. do Winston
  drogi Panie
  wiele z tych rzeczy o których pan pisze były zatwierdzone właśnie za Putyry.
  p. Szczęśniak kontynuował to co było zatwierdzone. dla Pana informacji, jest coś takiego jak plan długoletni i bez wzgłedu kto będzie rządził będzie realizował większość spraw z tego planu.
  a co do Putyry, zgubiła go nadmierna pewność siebie. był tak pewny że wygra wybory że nie rozpoczął wielu inwestycji. miał je realizować po wygranych wyborach. na swoje nieszczęście sie przeliczył i przegrał.
  a co się dzieje teraz w mieście ? bardzo dużo. tylko dlaczego zaczęło się dziać dopiero w roku wyborczym ?
  pokazówka ? najwyraźniej.
  co do ściągania funduszy co daruj sobie. to nie jest ich zasługa. tam działała jedna osoba. ona załatwiła 95% dotacji z UE. notabene kandyduje teraz na burmistrza.
  więc teraz pytanie czy ludzie dadzą sobie zamydlić oczy ?
  mam nadzieję że nie.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 7. Obecny burmistrz nie zrobił nic prócz kwiatów nie oszukujmy się. Chodnik do Piekar starostwo powiatowe inwestycje w Miłosz ach powiatowe droga nad staw powiatowa i tak można wymieniać. Wszystkie te inwestycje zawdzięczamy Panu starości brezdeniowi wraz z radnymi pisu. Niestety obecny układ rządzący starał się wiele spraw blokować

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 8. Co do chodnika i ścieżki rowerowej wraz z oświetleniem przynajmniej w Piekarach to co piszesz jest obelżywym i bulwersującym kłamstwem ! O chodnik walczyła radna z sołtysem przy wsparciu burmistrza Szczęśniaka .Inwestycja była finansowana w 100 %przez gmine Jelcz-Laskowice a starostwo nie miało w tym najmniejszego wkładu . Starostwo brało tylko procentowy udział przy budowie małego odcinka wewnątrz wioski , dopiero po groźbach o zablokowaniu drogi i spotkaniach na owej drodze organizowanych przez działaczy z Piekar , gdyż brak akurat tego fragmentu chodnika zagrażał zdrowiu i życiu mieszkańców . Przy okazji na wniosek radnej powstała nowa wiata przystankowa w o wiele bezpieczniejszej lokalizacji . Na wszystko są dokumenty , pisma itd więc szybko można zweryfikować powyższe kłamstwa ! Radni pisu ? Niech pierw pochwalą sie działalnością we własnych okręgach , i niech zweryfikują to oficjalnymi dokumentami które przecież w takim razie musieli składać w urzędach ? Podłym zachowaniem jest przypisywanie sobie zasług innych ludzi , szczególnie w sytuacji gdzie wręcz przeszkadzano ! Naprawdę trzeba nisko upaść aby kryjąc własną nieudolność posuwać się do tak podłego zachowania , co tylko pokazuje jaką pomyłką były kadencje co nie których osób . Pozdrawiamy z Piekar

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • do Misiek
   ciekawy komentarz, nie z powodu inwestycji które wg Ciebie załatwiła p. Bar ( bo chyba ja masz na myśli pisząc o radnej z Piekar ) ale dlatego że potępiasz zdecydowanie przypisywanie sobie cudzych pomysłów.
   takie zachowanie jest jak najbardziej obrzydliwe i ohydne.
   i takie właśnie przypisywanie sobie cudzych pomysłów ma miejsce w na jednym z osiedli w J-L.
   tutaj pomysły rady osiedla są odrzucane przez urząd a za jakiś czas realizowane i jako pomysłodawca podaje się jeden z radnych. dla ciekawostki mieszkający w Piekarach.
   pozdrowienia dla Piekar

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Niech tenże radny odpowiada za swoje czyny tak samo jak wszyscy postępujący w ten sposó , według mnie jego zachowanie jest godne potępienia . Moja wypowiedź dotyczy tylko tematu Piekar , nie wnikam jak jest w innych miejscach bo mają swoich przedstawicieli i niech oni się tym zajmują . Drogi anonimie poruszyłem ten temat ponieważ ktoś wypisuje tu kłamstwa więc chciałem uciąć wszelkie spekulacje .

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 9. Oj, boicie się Łukasza Dudkowskiego! On i tak da radę. Jelcz-Laskowice będzie fajnym miasteczkiem pod rządami Dudkowskiego. Masę roboty go czeka i sprzątania. Stąd ten płacz i kwik platformerskich pseudodziałaczy…

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • gminnykonserwator

   Takiego człowieka nie można się bać, ale na pewno trzeba się obawiać.
   Mam kilka pytań:
   Jakie kompetencje posiada do pełnienia funkcji Burmistrza? Takie jak do funkcji prezesa spółki skarbu państwa?
   Jakie osiągnięcia ma jako radny i wiceprzewodniczący Rady Powiatu? (konkrety mile widziane)
   Co zrobił w sprawie LGD? (były prezes LGD jest obok kandydata na zdjęciu, a jednocześnie jest na liście kandydatów PIS do Rady Miejskiej) Czy coś to oznacza?
   Co wynika z audytu przeprowadzonego w MGCK przed odejściem obecnego kandydata na burmistrza, a ówczesnego dyrektora tej instytucji?
   Rzeczowe i prawdziwe odpowiedzi na te pytania utwierdzają w przekonaniu, że takiego kandydata na burmistrza należy się OBAWIAĆ. To nie jest kandydat dla naszego miasta i większość trzeźwo myślących wyborów naszej gminy dobrze o tym wie.
   „Tłumy” wyborców na tym wiecyku dobitnie o tym świadczą.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Miejskikonserwator

    Na pewno ma dużo lepsze kompetencje i sukcesy niż rolnik , który miał już obecnie skasowane dwa wyroki skazujące i przez prawie rok nie chodził do pracy , powtarzam jaki jest program wyborczy rolnika ? Zostały trzy tygodnie do wyborów …

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • gminnykonserwator

     „dużo lepsze” ? tzn. jakie? nie ma takiej kategorii w definiowaniu kompetencji.
     Miejskikonserwator – Mało kreatywne, brak odpowiedzi na postawione pytania. Słabo, bardzo słabo, żeby nie powiedzieć kompletne zero.
     Z tego co wiem, to rolnicy nie muszą przedstawiać żadnych „programów wyborczych” i data wyborów samorządowych do niczego ich nie obliguje.
     Ich obecność w pracy jest ich prywatna sprawą i ich rodzin.

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Miejskikonserwator

    Obawiać to się mogą Ci, którzy coś maja na sumieniu. Idą zmiany w naszym mieście , wreszcie młodzi , dość już starych , a może coś o sukcesach np przy hali sportowej . Czy rolnik akceptował zatrudnianie w miejskiej spółce rodzin radnych ze swojej koalicji ?

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • A co chesz zarzucić Łukaszowi jako prezesowi Jelcza? Masz pojęcie co to jest za moloh i ilu zmian potrzeba było, żeby Jelcz zaczął wyglądać jak prawdziwa fabryka? No ale po co się zastanawiać, po co sprawdzać czy ma zysk… to za trudne..

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 10. O juz Pan Kołodziej jest razem z Dudkowskim na zdjęciu i kandyduje z listy Pis do rady. To chyba starosta odzyskał zaufanie do dawnego prezesa LGD po tym jak sprawę zamieciono pod dywan!
  Jaki pis takie kadry.
  Co do kadydata PiSna burmistrza to Lenin już mawial – nawet kucharka musi nuczyć się rządzić państwem !

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 11. Mijająca kadencja 2014-2018 w naszej gminie to kadencja marazmu, nieudolności, niekompetencji i straconych szans, nie oszukujmy się. Wciąż jeszcze rządząca ekipa miała bardzo duże możliwości pozyskiwania środków unijnych na inwestycje, mając bliskiego sobie marszałka Przybylskiego i bliski sobie sejmik. Niestety, bilans w tej materii jest mizerny. Rozkopanie ulic w roku wyborczym jest tylko rozpaczliwą próbą odzyskania twarzy. Kanalizacja sołectw kuleje, tempo iście ślimacze. Rewitalizacja parku, za brak której tak mocno krytykowali poprzednika? Brak. Monitoring miejski? Czy te kamery rzeczywiście rejestrują obraz czy to atrapy? Ważną kwestią jest CSiR przynoszące ogromne straty, które przy odpowiednim zarządzaniu mogłyby być dużo mniejsze, a nawet zerowe. Nie wspomnę już o tym ile metrów chodników można by było położyć za te pieniądze, które gmina dorzuca na pokrycie strat. Proszę porównajcie, jakim budżetem dysponował Łukasz Dudkowski jako szef MGCK, przy jakim zatrudnieniu i jak rozbudowana była oferta kulturalna dla mieszkańców naszego miasta i gminy, a co oferuje CSiR pod szefostwem Konopki, które ma znacznie więcej pracowników i pieniędzy. Bilans wypada zdecydowanie na korzyść Ł. Dudkowskiego. Podobnie jak w spółce Jelcz, gdzie przez zaledwie dwa lata zdołał wywalczonymi przez siebie kontraktami zabezpieczyć miejsca pracy na co najmniej kilka lat naprzód, pracownicy otrzymali dwie transze dużych podwyżek wynagrodzeń, w zakładzie zaczęto inwestować bardzo duże pieniądze w nowoczesny park maszynowy (co przekłada się w oczywisty sposób na coraz lepszą jakość wyrobów), a wszystko to przy bardzo korzystnym wyniku finansowym spółki. To co wcześniej było niemożliwe, stało się możliwe, i jest to niewątpliwie zasługa Dudkowskiego. Naszej gminy nie stać na kolejne lata stagnacji i straconych szans. Dajmy szansę młodemu, aktywnemu człowiekowi. Rządząca przez 16 lat ekipa już nic dobrego nie wymyśli, a patrząc na bilans ostatnich czterech lat, może być już tylko gorzej.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • A teraz obalimy kolejne śmieszne bajki . Taki wspaniały prezes ? 500 mln ? Przyjrzyjmy się ogólnodostępnym faktom aby obalić powyższe bajki . Dudkowski podpisał kontrakt 16 maja 2017 roku na … 100 cięzarowek dla wot . Kolejne zamówienia na 400 są tylko możliwą OPCJĄ a i tak jeśli dojdą do skutku ich wartosc nie przekroczy 420 mln . Legitymuje się zaszczytem uratowania zapomnianej firmy ? Ta zapomniana firma 23 listopada 2013 roku podpisała REKORDOWY KONTRAKT NA 910 CIĘZAROWEK ZA 674 MLN ZŁOTYCH NA 3 LATA PRZED DUDKOWSKIM , ZA PREZESA CZUBAKA . CIĘZAROWKI TE SĄ PRODUKOWANE DO TERAZ I NA NICH TEŻ BYŁA OPARTA PRODUKCJA PRZEZ RZĄDY NOWEGO PREZESA . Ten ogromny kontrakt kończy się w 2018 roku , jakby ktoś może szukał powodu ucieczki z jelcza może sie temu przyjrzeć . TAKIE SĄ FAKTY !

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Rząd PiS podchodzi ODPOWIEDZIALNIE do kwestii obronności Polski i z pewnością owa opcja zostanie wdrożona w życie. Tym właśnie różni się PiS, że rozwiązuje realne problemy i usprawnia funkcjonowanie państwa, dbając o jego wszechstronny rozwój. W przeciwieństwie do PO, za której rządów rozwijane były czerwone dywany przed okradającymi Polskę i Polaków mafiami VAT-owskimi.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • Więc gdzie są helikoptery , okręty i cała reszta ? Człowieku nie pleć bzdur tylko opieraj się na rzeczywistości ! Sam powiedziałeś ” pewnie będzie” ale nie jest , więc jakim prawem mamy hasło o 500 mln , co też mija się z 420 mln faktycznie ? Zejdź na ziemie i mi odpowiedz opierając się na faktach a nie fantazji

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 12. Stachnio, Iwański, Pakosz, Skrzydłowski,
  Iwański tam nie pasuje! Ze swoim WOŚP em większe szanse miał by u boku Szcześniaka.
  Pakosz soldier z Jelcza haryzmatyczn facet robi fajne rzeczy.
  Skrzydłowski człowiek ze stacji benzynowej miły gość i potrafi merytorycznie pracować i walczyć dla mieszkańców Stachnio to inne pokolenie ale walczy o tę oświatę na naszej ziemi…. Dudkowski pseudonim Misiewicz i jako Burmistrz się sprawdzi!!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 13. Kolejny argument za Dudkowskim to ogromna wręcz arogancja i cynizm obecnej ekipy, a zwłaszcza Piórko i Szponara. Ten pierwszy znany jest ze swojego braku wyczucia, wulgaryzmów itd., z kolei Szponar przed dwoma laty dopuścił się nawet naruszenia nietykalności cielesnej wobec pewnego mieszkańca naszego miasta, a sprawa nie wyszła wówczas na forum publiczne tylko dzięki wstrzemięźliwości tegoż mieszkańca, wyprowadzonego siłą z gabinetu właśnie przez Szponara. A szkoda, bo powinien ten człowiek nagłośnić wtedy tak skandaliczne zachowanie Szponara.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.