Łukasz Dudkowski odwołany!

14 września Łukasz Dudkowski został odwołany z funkcji prezesa spółki „Jelcz”. Informację potwierdziła rzeczniczka Huty Stalowa Wola Jowita Jajdelska

Oficjalnym powodem jest start Dudkowskiego w wyborach samorządowych. Zdaniem rzeczniczki HSW, osoba która kandyduje na burmistrza, nie może być prezesem firmy podległej spółce skarbu państwa.

– Chodzi o to, żeby przeciąć wątpliwości na temat łączenia stanowiska prezesa z toczącą się kampanią wyborczą – mówi Dudkowski.

Więcej informacji – w papierowym wydaniu „GP-WO”.

Kategoria artykułu: Aktualności

reklama

Komentarzy (77)

 1. Brawo! To pierwsza pozytywna informacja dotycząca zbliżających się wyborów! Nie wierzę, że teraz pisowcy wybiorą prawdziwego managera na stanowisko prezesa, ale nawet jeśli znowu wybiorą swojego partjnego aparatczyka, to ten i tak będzie lepszy od byłego.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Tam nie potrzeba managera. Zamówienia są rządowe. O rynek nie trzeba się martwić. Klocki układa bankier po akceptacji samozwańczego króla z Nowogrodzkiej. Żadnego wykształcenia nie potrzeba aby być prezesem Jelcza.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • emeryt 3 z jelcza

    ciekawe dlaczego tak promował KOMUCHÓW i cala ta zgraje a szczególnie kacyka byłego dyrektora jelcza da…cza
    chyba nie zna historii tego zapszanca , szkoda , ten to parszywy komuch niszczył polskich patriotów smutne to taki młody a już kolaboruje z komuchami.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Zdjęcie koszmarne mu znaleźliście.
  Oby wyborów nie wygrał, bo zapowiada dla miasta betonową pustynię 🙁
  Na swojej stronie http://www.lukaszdudkowski.pl/ nawet nie potrafił pokazać przyszłości miasta, jakieś wklejki przypadkowych miast na wizualizacjach. Prawie jak Jaki pokazujący Pragę- czeską. Serio- slajd pt Przyjazne miasto to policzek dla miasta. Czy pan kandydat się wstydzi swojego miasta, że pokazuje coś innego? Tak samo urząd, roboty na dworcu.
  Za zdjęcie i tę stronę, na jego miejsu bym pogonił agencję reklamową w 4 strony, bo to marny PR
  Dojna zmiana znajdzie mu nowe miejsce, KGHM wszystkich, jak leci przyjmuje.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. 500 mln … główne hasło kampani vs rzeczywistość zaczerpnięta z … strony Jelcza . Rzeczywiście 16 maja 2017 roku Pan prezes podpisał umowę na 100 ciężarówek z jedynie możliwą opcją przedłuzenia na kolejne 400 . Wartość całkowita potencjalnego kontraktu włączając nawet te które są opcją to …420 mln zł . Rzeczywiście podpisano umowę na jedyne 85 mln zł. Pan prezes honoruje się tytułem osoby która wyciągneła na prostą zapomnianą firme zbrojeniową … oczywiście zapomniał dodać że owa zapomniana firma swój rekordowy kontrakt na 910 pojazdów o wartosci 680 mln złotych , który jest realizowany do końca 2018 roku ( opierała sie na nim równiez produkcja za panowania Pana prezesa przez ostatnie 2 lata ) został podpisany w 2013 roku na długo przed dobrą zmianą która dotkneła Jelcz w 2015 roku . Obłuda ? Zakłamanie ? Przypisywanie sobie czyiś zasług ? 500 mln i zapomniana firma ? A może niedopatrzenie ? Ocene zostawiam Wam samym..

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. 500 mln … główne hasło kampani vs rzeczywistość zaczerpnięta z … strony Jelcza . Rzeczywiście 16 maja 2017 roku Pan prezes podpisał umowę na 100 ciężarówek z jedynie możliwą opcją przedłuzenia na kolejne 400 . Wartość całkowita potencjalnego kontraktu włączając nawet te które są opcją to …420 mln zł . Rzeczywiście podpisano umowę na jedyne 85 mln zł. Pan prezes honoruje się tytułem osoby która wyciągneła na prostą zapomnianą firme zbrojeniową … oczywiście zapomniał dodać że owa zapomniana firma swój rekordowy kontrakt na 910 pojazdów o wartosci 680 mln złotych , który jest realizowany do końca 2018 roku ( opierała sie na nim równiez produkcja za panowania Pana prezesa przez ostatnie 2 lata ) został podpisany w 2013 roku na długo przed dobrą zmianą która dotkneła Jelcz w 2015 roku . Obłuda ? Zakłamanie ? Przypisywanie sobie czyiś zasług ? 500 mln i zapomniana firma ? A może niedopatrzenie ? Ocene zostawiam Wam samym..

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. do krzysiek
  lepiej żeby została stara władza.
  przez 3 lata nic się działo w mieście albo realizowało się sprawy zaklepane jeszcze za Putyry.
  za to ostani rok i pół miasta rozkopane. żeby tylko było widać ile to się robi.
  czy oni myślą, że ludzie są ślepi i głupi? że tego nie widzą ?
  rację mają co niektórzy, którzy mówią, że wybory powinny być co roku. wtedy dopiero by praca wrzała 🙂

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • i co jeszcze zrobiono ?
    bo może faktycznie nie pamiętam.
    chyba nie remont Liliowej bo to zostało zatwierdzone za Putyry.
    z resztą też nie bez „przygód” bo zapomniano o chodniku. potrzebny był szum i zadyma żeby ten chodnik powstał. nawet radni wybrani z tego okręgu nie chcieli poprzeć mieszkańców, którzy podpisywali listy o budowę chodnika. a potem kombinowanie jak z tego wybrnąć i móc spojrzeć ludziom w oczy. „cudownie” pojawia się burmistrz i decyduje, że chodnik będzie.
    może budowa ogrodzenia wokół cmentarza w Chwałowicach ?
    to też zatwierdzone za Putyry.
    tu to w ogóle kabaret. „przetarg” wygrał lokalny „przedsiębiorca” w cenie takiej że opłaciło mu się podwykonawcę nająć. i w ten sposób kasa wpadła tylko za pośrednictwo.
    proszę, nie mów że coś się robiło bo było tego niewiele.
    zaczął się rok wyborczy i proszę:
    – droga rowerowa z MIłoszyc do Laskowic
    – rondo w MIłoszycach ( nie wiem po co, chyba żeby sołtys miał gdzie zawracać)
    – chodnik i ścieżka rowerowa przy torze prób
    – chodnik i ścieżka rowerowa w Jelczu
    – chodnik i ścieżka rowerowa Jelcz hotel
    – droga i parking przy stacji kolejowej
    – obwodnica Hirszfelda ( inwestycja mająca wielu ojców, śmiech )
    wszystko praktycznie w tym roku.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • jak zawodzi pamięć to mi ją odśwież
      rzucanie tekstów bez przykładów jest beż sensu.
      piszesz żeby pisać ?
      kogoś bronisz czy po prostu hejtujesz ?
      bo argumentów nie podajesz żadnych. a może ich nie masz ? bo i skąd ?

    • gdyby Pan/Pani miał, a może i ma podstawową wiedzę na temat funkcjonowania instytucji publicznych jaką jest samorząd to wiedziałby, że budowa ścieżek, chodników i innych inwestycji budowlanych nie odbywa się na zasadzie pójścia do sklepu i np. poproszę kilometr chodnika. Procedura projektowa, przetargowa i wykonawcza potrafi trwać rok, dwa i tego się nie widzi. To, że akurat teraz inwestycje są widoczne i skumulowane świadczy o tym, że samorząd działa, a nie śpi.
     A jeśli chodzi o rondo w Miłoszycach. Nie jest ono niczyim wymysłem, tylko wolą mieszkańców, którzy przychodzą na zebrania wiejskie. Ulica główna jest jedną z dróg tranzytową do strefy ekonomicznej w jelczu. W szczytach porannego i popołudniowego szczytu włączenie się z ulicy głównej lub dziuplińskiej do ulicy wrocławskiej lub przejazd przez nią jest mocno utrudniony. Dodatkowo rondo spowolni często pędzące auto, co ułatwi przechodzenie przez jezdnię pieszym. A aut i mieszkańców będzie już tylko więcej…
     pozdrawiam

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • dogi / droga Panie / Pani
      bez urazy ale ta wypowiedź to mydlenie oczu.
      rondo w Miłoszycach obiecał przed poprzednimi wyborami obecny burmistrz więc było to prawie 4 lata temu. tak długo trwały wszystkie procedury ?
      dojazd do głównej drogi dla ludzi ze strefy jest możliwy dwoma drogami, tymi z obu stron kościoła. i duże natężenie ruchu jest tylko w godzinach kiedy ludzie jadą do pracy i z pracy. i to akurat wiem bo sam tamtędy jeżdżę do pracy.
      była to wola mieszkańców ? ok, fajnie.
      dlaczego w takim razie nie robi się drogi w Jelczu za stacją benzynową pana S. ?
      mieszkańcy jej chcą. wielokrotnie to podkreślali. tutaj wola mieszkańców się nie liczy ?
      a co do ronda. większy kłopot jest na ul Witosa przy urzędzie miasta i gminy. tam kłopot z wyjechaniem jest od rana do 17 – 18. również w niedzielę w czasie kiedy są msze w kościele. i przy dobrej woli jest tam gdzie to rondo zrobić.
      ale tam nikt ronda nie obiecywał.
      tam również są przejścia dla pieszych i ,z całym szacunkiem, ruch pieszy jest dużo większy niż w Miłoszycach.
      inny przykład
      skrzyżowanie w Jelczu na Oławę i Wrocław. zapraszam, szczególnie kiedy ludzie jadą i wracają z pracy. proszę spróbować wyjechać z Wrocławskiej w stronę Laskowic. powodzenia. tam też mieszkańcy proszą żeby coś zrobić. na rondo nie ma miejsca. ale światła może.
      skrzyżowanie przy nowej biedronce. zjazd, wyjazd do Autoliv. kolejny przykład.
      4 lata nie dało rady nic z tym zrobić.
      ale rondo w MIłoszycach owszem.
      pozdrawiam ciepło

 6. Pan Dudkowski to karierowicz .Kusi pensja burmistrza oscylujaca w okolicach 160tys rocznie . Na marginesie Pan Szczesniak ma Brico marche , Pan Putyra plac i firme pod byłym wieżowcem przy bramie miłoszyckiej. Ciekawe jakie osiągnięcia prywatne bęzie miał Pan Łukasz w czasie swojej ewentualnej kariery samorządowej na takim szczeblu?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Na pewno kogoś zarabiającego ok. 360 tysięcy zł rocznie kusi pensja 160 tysięcy. No chyba, że boi się ulotności stołka w zakładzie, który „podobno” tak dobrze dzięki niemu prosperuje. Raczej wydaje mi się, że w przeciwieństwie do poprzedników raczej nie będzie miał autonomicznej władzy.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Pensja burmistrza to minimum jakie jest w stanie otrzymac , nalezy spojrzec na oswiadczenie majatkowe jednego z Burmistrzów J-L . Pensja samorzadowa nie ruszona ,wykazana na koncie bankowym. Ciekawe jak przezyl rok . Wiec te 160 to tylko dodatek , a pensja na stanowisku dyrektora Jelcza to maximum. Jesli byloby tak zle , to skad tylu chetnych. Obawiam sie, ze dla Pana Dudkowskiego praca na stanowisku burmistrza to bedzie tylko trampolina w strukturach PIS , analizujac jego dotychczasowy przebieg pracy.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 7. Łukasz, ten nasz Walenrod Gnojny, musi być teraz ciężko rozdarty: Ma parcie na Warszawę a PIS kazał mu kandydować na burmistrza Pcimia, przepraszam Jelcza. Naród głupi wybierze go w przedbiegach, bo żaglówki ma obiecane na półhektarowym stawie, itp. Konkurencja tymczasem, opozycja, jak wszędy wkoło kulawa i mierna. I będzie to zesłanie dla Łukasza, myślę, że on to czuje, 5 lat w zakopconym przez obecnego burgemajstra gabinecie. W tym czasie PIS zacznie się sypać, prezes Kaczka osiągnie wiek chodzenia w pielusze, koniunktura światowa klęknie… Łukaszu, masz kłopoty.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 8. Z tego co wiem to drogą w Jelczu (Wrocławska/Oławska) zarządza Powiat. W Powiacie mamy Pana Dudkowskiego ktory przez te lata chyba w tej sprawie nie kiwnol palcem. Nie przypuszczam żeby teraz chciał zmienić zdanie. No chyba że ma ochote na koloryzowanie pod wybory.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 9. Politycy bawia sie naszym kosztem, a nie chodzi im ani o media, ani o bezpieczenstwo, ani o demokrację , ani o gospodarkę w kraju ,ani o protest czy poparcie dla obecnego rządu. Politykom chodzi o pełne dla nich koryto. Zamiast stać na ulicy najlepiej ich dzialania ocenic przy urnach wyborczych.
  Polska po 1989r to niestety dla większości kraj zawiedzionych nadziei. Za PO- PSL rządzily klany interesow, a teraz za Pis pracę dostają Misiewicze Pisiewicze. Jaki Pis takie kadry!
  Dla nas zwyklych obywateli pozostaje albo praca na czarno, albo emigracja.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 10. Chciałbym jako mieszkaniec J-L przeczytać dobrze przygotowany, obiektywny artykuł, mówiący w szczegółach o tym, co obecnie dzieje się w zakładach Jelcz. Zapewne artykuł – dziennikarskie śledztwo. Takie wyzwanie trochę dla Powiatowej – ha.

  Wyleciała z roboty wierchuszka zakadu – Dutkowski i Bajsarowicz. Tu lokalnie miasto zostało uciszone tekstem, że Dutkowski honorowo i pięknie postąpił przed wyborami i dał się odwołać. Z honorem to ma niewiele jednak jak wiadomo wspólnego, honorowo to powinien zrezygnować sam. Jeszcze parę godzin przed odwołaniem szczypał wesoło adwersarzy na FB, widać było że o niczym nie wiedział.

  Sprawa jest delikatnie mówiąc zagadkowa, plotki krążą i można by je uciąć jednym solidnym artykułem. Zakończyć je lub potwierdzić podejrzenia. W zakładzie na pewno niejeden z dostępem do wiedzy się chętnie wypowie. Pozostaje tylko dziennikarska weryfikacja tych informacji. Czas jest mocno przedwyborczy i myślę, że nie tylko ja mam wrażenie, że mydli nam się oczy 500 milionami, plakatami, wizytami warszawskich notabli, bylebyśmy nie dowiedzieli się tego co toczy jelczański zakład. I jaki w tym udział sznownego Kandydata.

  W tle są też duże zmiany w całej PGZ. Chętnie jako mieszkaniec dowiedziałbym się konkretów i kierunku zmian. Gazeto Powiatowa, podołasz takiemu tematowi? Dla dobra swoich czytelników, dla prawdy, dla nakładu – obojętnie. ???

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • KonsTYtucJA

   Artengo, nie tylko Ty masz takie oczekiwania i naprawdę trudno odmówić Ci racji. Dołączam się do apelu – Szanowna Gazeto Powiatowa, prosimy zajmij się problemem, bo inne oficyny zrobią to za Ciebie.

   Oto przykład: w jednej z publikacji w „Dzienniku Gazecie Prawnej” w artykule „Pięciu prezesów w trzy lata? Tak się żyje w PGZ”
   napisano m.in.
   „Innym problemem jest olbrzymie zadłużenie spółek. Pod koniec lipca były już prezes Jakub Skiba informował, że 18 spółek grupy jest zadłużonych powyżej kapitałów własnych. Z dużych spółek zła sytuacja finansowa jest m.in. w Jelczu, Bumarze-Łabędy i Mesku.
   Ta pierwsza, mimo że w ubiegłym roku podpisała kontrakt na dostawę 500 ciężarówek o wartości prawie pół miliarda złotych, dalej jest w kłopotach, a prezes właśnie ustąpił. Dwa tygodnie temu, oficjalnie z powodu kampanii wyborczej i tego, że ubiega się o fotel burmistrza Jelcza, odwołany został Łukasz Dudkowski. Nieoficjalnie w branży mówi się o tym, że firma zamiast kontrakt przeznaczyć na nowe inwestycje, po prostu go przejada.”

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.