Autoliv się rozbudowuje. Będzie więcej miejsc pracy

12 września uroczyście wmurowano kamień węgielny pod rozbudowę jelczańskiej fabryki Autoliv, gdzie produkowane są moduły poduszek samochodowych. Rozpoczęta budowa centrum inżynieryjno-technicznego i nowej hali produkcyjnej ma się zakończyć w pierwszym kwartale 2020 r. Nowa inwestycja to nowe miejsca pracy. W jelczańskiej fabryce Autoliv pracuje obecnie ok. 1400 osób. Do roku 2021 zatrudnienie ma się zwiększyć do 1700 osób. W lutym tego roku jelczańska fabryka świętowała produkcję 100 mln poduszek, produkcja zajęła osiem lat. Dzięki nowej inwestycji kolejne 100 mln poduszek powstanie w 3,5 roku. Wykonawcami zadania są Mostostal Warszawa i Atlas Ward. Więcej w kolejnym wydaniu „Powiatowej”
***

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (50)

 1. Kolejne 1700 miejsc pracy… Hmmm. Tylko kim Autoliv ma zamiar obsadzić te stanowiska. Pewnie pracownikami z Ukrainy. Tania siła robocza to ostatnio chyba motto tego zakładu. Wykwalifikowani pracownicy wykruszają się szybko… Dlaczego? To pytanie warto zadać rządzącym tym zakładem. Fakt rozbudowa to duży plus dla nich. Tylko kosztem zwykłych pracowników. Pensje na niskim poziomie, groszowe podwyżki. Warto najpierw zainwestować w porządnych pracowników. Mieć wykwalifikowaną kadrę a potem tworzyć inwestycje. Kilka ładnych lat do tyłu Autoliv był najlepszym zakładem w okolicy. Dobre zarobki, duży socjal. Ludzie trzymali się tego miejsca pracy. Ciężko było o przyjęcie do pracy. Trzeba było mieć spore doświadczenie i wysokie kwalifikacje. A jak jest dziś…. Szkoda gadać 🙂

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • O dokładnie. Podwyżki to jest katastrofa. Doświadczeni pracownicy uciekają do innych zakładów gdzie będą doceniani. A tu Ukraina ma większe prawa od Polaka, nietykalni są. We własnym kraju w pracy przeważa język szoszoński zamiast polskiego tfuuu. Żenada, autoliv zszedł na psy i lepiej już nie będzie, będzie tylko gorzej. Liczą się ręce do pracy i głowa, nieważne ze przyjmują alkoholików, ludzi w wielku 65+, blnadpobudliwych, nieważne że ta osoba popracuje dzień, dwa czy miesiąc. Ważne, że pieniążki za tą osobę wpadną do kieszeni szefostwa.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Dokładnie tak Coś strasznego co się dzieje w tej firmie AUTOLIV kiedyś to przede wszystkim była jakość produktów Pracownicy z Ukrainy wogóle się tym nie przejmują niektórzy nie sprawdzają i nie przejmują się tym Aby sztuka była Coś strasznego AUTOLIV nie docenia wogóle pracowników z Polski ludzie się zwalniają a oni nic z tym nie robią tak jak by im to było na rękę

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Ukraińcy będą mieli gdzie pracować, bo dla kogo ta nowa hala? Jeszcze kilka lat temu trzeba bylo coś sobą reprezentować a teraz? Wystarczy mieć 2 ręce. Polacy to już mniejszość, kto nie ma nic do stracenia to ucieka.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. O ile kiedyś nowe inwestycjie mnie cieszyły o tyle teraz zaczynam się martwić. Kolejne 1700 miejsc pracy? Oława i Jelcz już są tak uprzemysłowione, że ktoś kto pozwala na kolejne inwestycje powinien się dwa razy zastanowić. Ci ludzie przecież muszą jakoś dojechać do pracy, gdzieś mieszkać, tym czasem drogi w okolicach w opłakanym stanie. Nie ma kasy na nic . Zastanawiam się gdzie ten firmy płacą podatki i gdzie idze ta kasa. Bo nie widać żadnej infrastruktury.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził.
  Jak ktoś nie widzi jak rozwija się nasze miasto na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat to czy oznacza to, że jest ślepy czy …?
  Uważam, ze każda inicjatywa w naszym mieście powoduje zrównoważony rozwój co oznacza dążenie do osiągnięcia dobrej jakości życia, przy zachowaniu równości społecznej, bogactwa zasobów naturalnych i różnorodności biologicznej, czyli bogactwa przyrodniczego.
  Na chwilę obecną czuję się w moim rodzinnym mieście stabilnie i bezpiecznie. Życzę Wam wszystkim takiego samopoczucia..

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • O czym ty bredzisz? Przyjezdzam do tego miasta 2-3 razy w roku. Na przestrzeni szeregu lat to miasto umiera, jak juz nie umarło. Za każdym razem nie widzę nic pozytywnego. A dodam, że w tym miescie się wychowałem i kończyłem część szkół. Jedyne co się rozwinęło to deweloperka i przypudrowanie ratusza. Wy żyjecie jak na jakimś totalnym zadupiu, o którym świat zapomniał, a władze od dziesięcioleci po dzisiaj to miasto rujnują. A zaczęło się od Papy Smerfa po jego namaszczonego.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Szwed wybudował w Polsce fabrykę by siła robocza była z Ukrainy bo są tani a władza się cieszy że firma się rozbudowuje. Wszyscy wiedzą że ta fabryka nie zatrudnia Polaków tylko ukraińców. Chodzi tylko o kasę i podatki i dlatego władza jest szczęśliwa, nie interesuje ją co tam się dzieje.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.