Extazy na finał dożynek

Gmina Oława. Impreza. W sobotę 25 sierpnia odbędą się w Gaci dożynki gminne
*
Święto plonów otworzy dożynkowy korowód, który ruszy spod świetlicy wiejskiej o godzinie 13.45. Piętnaście minut później rozpocznie się msza święta polowa. Po mszy nastąpi tradycyjne przekazanie chleba dożynkowego oraz poświęcenie wieńców. Następnie strażakom OSP Owczary przekazany zostanie nowy samochód ratowniczo-gaśniczy.
*
Na godz. 16.00 zaplanowano konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy. Komisja konkursowa ogłosi wyniki o 16.30. – Nie jest tajemnicą, że mieszkańcy gminy Oława robią najpiękniejsze wieńce – chwalą się organizatorzy. – Kilkakrotnie wieniec twórców z naszej gminy wygrywał kolejne szczeble konkursów: powiatowego i wojewódzkiego, dzięki czemu reprezentował Dolny Śląsk na dożynkach prezydenckich w Spale.
*
W tym roku odbędzie się również konkurs na najlepsze wino. Między 16.00 a 19.00 wystąpią lokalne zespoły: Klub Seniora „Kalina” oraz Zespół Pieśni i Tańca „Porębiok”.
*
Dla najmłodszych przygotowano warsztaty garncarskie, malowanie na szkle, rzeźbienie w drewnie. Będą dmuchane zamki oraz wiele gier i zabaw dla dzieci. Szczudlarze będą wręczali gadżety gminy Oława.
*
Do 19.30 potrwają animacje, zabawy taneczne, zawody sportowo-rekreacyjne oraz konkurencje zręcznościowe. O 19.00 scenę opanują zespoły „Loverboy”, „Exaited” oraz „Extazy”. O 23.00 rozpocznie się zabawa taneczna.

(kt)

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , ,

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.