Burmistrz Jelcza-Laskowic informuje

Szanowni Rodzice

W związku z kategoryczną odmową przekazania budynku przy Alei Wolności nr 42 stanowiącego własność Gminy Jelcz-Laskowice przez jego dotychczasowego użytkownika, prowadzącego niepubliczne przedszkole „Magdalenka” w Jelczu-Laskowicach, Burmistrz Jelcza-Laskowic uprzejmie informuje, iż wobec powyższego nie jest możliwe planowane uruchomienie z dniem 02.07.2018r. Publicznego Przedszkola nr 1 w Jelczu-Laskowicach, a tym samym nabór do Publicznego Przedszkola nr 1 w Jelczu-Laskowicach zostaje zawieszony do odwołania.

W związku z zaistniałą sytuacją po dniu 02.07.2018 r. w budynku przy Alei Wolności nr 42 w Jelczu-Laskowicach w dalszym ciągu funkcjonowało będzie Niepubliczne Przedszkole „Magdalenka”.

Mając na uwadze dobro dzieci Gmina podejmie wszelkie przewidziane prawem działania zmierzające do tego, by Przedszkole Publiczne nr 1 w Jelczu-Laskowicach zostało uruchomione w możliwie najkrótszym czasie.

Przedszkole Publiczne nr 2 przy ul. Liliowej 3 w Jelczu-Laskowicach będzie funkcjonować od 02.07.2018r., Oddziały Przedszkolne przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Minkowicach Oławskich będą funkcjonować od 03.09.2018r., zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami. Listy dzieci przyjętych zostały podane do publicznej wiadomości w szkole oraz na stronie internetowej urzędu www.jelcz-laskowice.pl

Zastępca Burmistrza – Marek Szponar

(TEKST SPONSOROWANY)

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , ,

reklama

Komentarzy (86)

 1. Matka wkurzona

  To jest chore! Miasto przeprowadziło rekrutację do mających powstać przedszkoli nr 1 i 2, moje dziecko dostało się, jest na liście przyjętych do PP nr 1 a tu nagle surprise, przedszkola nie będzie, bo najemca nie chce oddać budynku..to gdzie mam posłać dziecko od września??? Znowu mam wozić do prywatnego i płacic?? Chore tym bardziej, ze do PP nr 2 pójdą od września dzieci, które miały 0 punktów, a moje miało kilkadziesiąt i nie pójdzie. Jeżeli przedszkole nr 1 nie powstanie, to rekrutaja z automatu staje się nieważna i należy ją powtórzyć, aby do przedszkola nr 2 poszły dzieci mające wiecej punktów!!! Jeżeli miasto nie odzyska budynku i nie przeprowadzi nowej rekrutacji do PP nr 2, zakładam sprawę w Sądzie i powiadamiam wszystkie media, bo gmina ma ustawowy obowiązek zapewnić mojemu dziecku miejsce w Przedszkolu Publicznym!!!. Jeszcze obrońcy prywaciary z Magdalenki sobie bezczelnie mszę zamówili, a goowno wam to pomoże, bedziecie się smażyć w piekle za oszustwo i nieliczenie się z dobrem dzieci, poopieprrzeni hipokryci!!!!!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Moje dziecko dostało się do PP nr 1 od września. Czy do niego pójdzie? Nie wiadomo.
  Nie widzę powodu, dla którego miałabym płacić za coś, co w innych gminach zawsze było i jest za darmo, czyli jest finansowane z pieniędzy podatników. Budynek należy do gminy, więc nie wiem w czym problem. Jeśli pani dyrektor nie chce zamykać działalności, może wynająć inny budynek lub wybudować za własne pieniądze.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Przecież ona tego nie otworzyła jako przedszkole, tylko wynajęła budynek z działającym przedszkolem, tam zawsze było przedszkole, już od lat 80.!!! A co do remontu to sorry, ale otwierając jakąkolwiek działalność należy się z tym liczyć, ze trzeba samemu przeprowadzić remont!!! Jak inaczej to sobie wyobrażasz?? Np chce otworzyć aptekę i wynajmuję budynek od miasta, po czym żądam od właściciela budynku, że potrzebuję remontu, bo muszę mieć taki a taki rozkład pomieszczeń oraz takie a takie okna i drzwi. Chyba logiczne, ze sama jako najemca sobie remontuję po swojemu! Jesteś tak ograniczona że aż śmieszna.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • O losie, chłopku roztropku, ale ty jesteś tępy. Czyli idąc twoją „logiką” jak wynajmuję od kogoś mieszkanie i przeprowadzę tam remont, to mam prawo to mieszkanie zabrać właścicielowi? Gdzie się takie tłumoki rodzą? Chyba tylko w jelczańskim grajdole.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Praworządność

   Prywaciara chciała kręcić kasę na rodzicach to zrobiła remont, proste i logiczne, do starej rudery nikt by dziecka nie oddał a i pozwolenie na prowadzenie placówki oświatowej nie zostałoby przedłużone. Czemu nie postawiła nowego budynku, skoro miała pieniądze, tylko wynajmowała od gminy stary budynek? Bo najwyraźniej jej się to opłacało bardziej niż budować nowy. Teraz jak eldorado się kończy, to nie chce oddać budynku gminie, na szczęście są paragrafy na takie pazerne aferzystki i jeżeli gmina sobie z nią nie poradzi to sprawa trafi do sądu i jeszcze odszkodowanie babsko zapłaci. Pożyjemy, zobaczymy.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Wiesz jaka byłą umowa wynajmu z gminą?
   Kto o zdrowych zmysłach pakuje pieniądze w nie swój budynek – chyba że umowa…..

   Nie ma to jak być na swoim. Tyle lat babka prowadzi to przedszkole, za ten czas wybudowała by już swoje, a tak lipa. Chwilę się jeszcze posądzi ale prędzej czy później będzie musiała się wynieść, chyba że umowa…..

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Chore jelczańskie bagienko, ciekawe czy jeszcze gdzieś w tym beznadziejnym kraiku jest taki cyrk z przedszkolem. Powtórzyć rekrutację ale tylko do dwójki, bo znając życie to sprawy z jedynką nie załatwi się w 2 miesiące i 200 dzieci zostanie bez przedszkola od września. Posypią się pozwy sądowe od rodziców, bo gmina jest zobowiązana ustawowo dzieciom z rocznika 2015 zabezpieczyć opiekę przedszkolną.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Umowa zapewne była skonstruowana tak, że najemca w zamian za zrobienie remontu był zwolniony z opłat z tytułu najmu. Przecież od dawna było wiadomo kiedy im się kończy umowa i skoro nie została ona przedłużona, to powinni opuścić budynek. Wcale mnie nie dziwi złość rodziców, którzy nie mają możliwości posłania swoich dzieci do państwowej placówki.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • W Papę to mozesz dostać

   Żenujący to ty jesteś skoro nie dociera do ciebie, że nie każdy dostaje 500 plus. Np ja nie dostaję, a gdybym dostawała, to wolałabym przeznaczyć na naukę języków czy polisę posagową dla Dziecka. Nie mierz innych swoja miarą, to ze ty obracasz się w środowisku patologii która rozpieeprrza 500 to nie znaczy, ze wszyscy tak robią. Ewidentnie kicha cię piecze, że twoja stara wydała wszystko na tipsy i na vodkę nie starczyło coby w weekeknd nad stawem przyszpanować do gryla, co sebix?

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • ŻAL PATRZEĆ

      Mnie kicha nie piecze. Pińset jak ty nie pobieram tipsów nie robię. Troglodyto. Ciekawe stwierdzenie. Sam nie wiesz co to znaczy. No ale jak potrzebujesz sie dowartpsciowac takimi slowami bo pewnie niczym innym w zyciu nie potrafisz to chwala tobie. I takimi Wolska stoi.

  • niektórzy "dorośli" z przedszkola niewyrośli :)

   Do Papy: żenada to ty i twój dzieciak troglodyto, wam to by trzeba łopatą kłaść do głowy a i to nie pomoże. To chyba ty nasmarkałeś na kartce „pszeczkole” czy takich debilismusów mamy więcej w jelczańskim grajdołku???

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Papa, a Ty chodziłeś do prywatnego, czy państwowego? Niech zgadnę… W przedszkolu dzieci mają się bawić i miło spędzać czas ze swoimi rówieśnikami, na naukę przyjdzie czas w szkole. Koleżanka pracuje w prywatnym przedszkolu i mówi, że dzień jest tak naszpikowany różnego rodzaju zajęciami, że dzieci nie mają czasu na to, żeby się najzwyczajniej w świecie pobawić.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Mama z Oławy

   Drodzy rodzice, pewnie nie wiecie, ale w porządnych placówkach jest realizowana podstawa programowa – dokument MEN który zaleca czego należy uczyć dzieci-dostępny na internecie – trzeba tylko chcieć przeczytać. Wszystko oczywiście poprzez zabawę.W niektórych prywatnych jest przerost formy nad treścią dlatego koleżanka pewnie nie ma czasu pobawić się z dziećmi. Jeżeli rodzice chcą żeby dzieci tylko bawiły się w przedszkolu to powodzenia życzę w klasie pierwszej, szkoda tylko dzieci.Wracając do tematu to jak czytam komentarze to irytuje mnie poziom ignorancji. Zastanawiam się czy ktoś był w środku i rozmawiał z dyrektorką. Ja byłam i widziałam to miejsce – ładne sale, zadbane korytarze, sympatyczne nauczycielki i profesjonalne podejście do pracy. Wiele innowacji których niestety brakuje w publicznych przedszkolach (głównie ze względu na brak budżetu bo chęci są).Powodzenia dla pani dyrektor!

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Matka z Laskowic

    Oławianko, haha nie rozmieszaj mnie, byłam tam zimą, widziałam stare wykładziny na korytarzach i boazerie pamiętające czasy komuny, dało się odczuć zimno na korytarzu i widziałam wielki napis o wszawicy. Do sal nie wchodziłam, sekretarka w kurtce, nie miała czasu, zamknęła sekretariat i gdzieś poszła a podanie kazała wsunąć pod drzwi… bardzo profesjonalne podejście do potencjalnych klientów. Obróciłam się na pięcie i wyszłam. A dziecko mam w przedszkolu prywatnym ale gdzie indziej i realizuje podstawę programową taką samą jak w państwowym, dlatego nie widzę powodu aby płacić 700 zł za coś co mogłabym mieć za 100 zł.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. Może jak gmina przejmie budynek to skończy się oszczędzanie na ogrzewaniu. Byłam kiedyś zimą obejrzeć ten barak, bo chciałam zapisać dziecko, ale jak poczułam stęchliznę i zobaczyłam dzieci z gilami do pasa, personel w grubych swetrach i sekretarkę w kurtce to stwierdziłam, że to co zaoszczędzę na czesnym to wydam na leki, bo dziecko będzie non stop chore.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 7. Po wpisach na tym forum widać, jak niski jest poziom umysłowy popierających prywatę w tym budynku. Nawet się wysłowić nie potrafią, że o składni nie wspomnę. Jeżeli takich obrońców i popleczników ma dyrektorka to nie dziwię się, że tak łatwo jej poszło zmanipulowanie tych imbecyli. I to najłagodniejsze określenie dla nich skoro nie rozumieją, że każdy kto wziął udział w rekrutacji do państwowego to się dostał, nawet ci co mieli ZERO punktów.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 8. Papę to ty masz zamiast mózgu...

  … a dzieciaka uczyć jest rolą rodziców a nie przedszkola. Ale po co, tobie lepiej leżeć przed tv w pilotem w jednej ręce a piwskiem w drugiej. A twojej starej latać w sobotę po targu aż jej łeb odskakuje i nagabywać emerytki o podpisanie waszej śmiesznej listy. Jesteście żałośni, przydoopasy z magdalenki.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 9. daliście sie zmanipulować

  Ciekawe, że jak parę miesięcy temu była sprawa braku dofinansowania dla prywatnych przedszkoli, to dyrektorka Magdalenki się nie przyłączyła do protestu ani nie zaangażowała rodziców, a teraz, jak jej się „dzieje krzywda” to nagle się zaktywizowała i podburza rodziców. W obu ww. sytuacjach rodzice potencjalnie mieliby ponosić większe koszty. Czy to się czasem nie nazywa dwulicowość???

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 10. Mieszkaniec, jeśli wynajołbyś komuś mieszkanie na rok i ten wjechałby ze swoimi meblami i pomalowałbym sciany, miałby prawo zajęcia twojego mieszkania?
  Wiec walnij się w łeb, a co do pani dyrektor tej placówki to niezła żmija.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 11. Magdalena Pro

  Dzieciaki są zadbane i niczego im nie brakuje, jeżdżą na wycieczki. Za to płacę więcej w Magdalence. I jako rodzic mi to pasuje. Dopóki dzieciom nie dzieje się krzywda i lubią chodzić do przedszkola nie mam powodów do protestu. Cieszę się, że nie stać NIEKTÓRYCH na prywatne przedszkole. Podkreślam : NIEKTÓRYCH. A na myśli mam symbolicznych Brajanków i Jessiki,synów i córki Sebixów i Karyn.
  Im dłużej będzie mój dzieciak odizolowany od patologii tym lepiej. I dla mnie i dla niego.

  Jak Gmina zrobiła rodziców w bambuko przed wyborami to niech się teraz martwi.
  A rodzice niech nie protestują, że dzieciaki zostały nieprzyjęte, bo gdyby oni wsadzili swoją kasę, niemałą w podobne przedsięwzięcie, to napewno nie poddaliby się bez walki, pomimo, że jest umowa dzierżawy.

  Jak szukałem przedszkola dla dzieciaka i wpadłem na Liliową to nikt nie interesował się mną, przez godzinę siedziałem i czekałem aż łaskawie mnie przyjmą. A gdybym był pedofilem???? Dlatego wolę płacić i wiedzieć że moje dziecko jest pilnowane. A jak kogoś nie stać to c’est la vie.
  Niech gmina stawia przedszkole za swojea nie sięga po cudze bez jakichkolwiek rozliczeń, bo zwyczajem w tym kraju jest robienie wszystkich w ciula.

  To złoty przykład:
  Gmina dzierżawi ruderę
  Rudera jest wyremontowana
  Gmina zabiera fajny budynek w imię dobra społecznego. Demokracja pełną mordą.

  Prawda jest taka, że ustawodawca ma w d…. co zrobią samorządy, ma zapewnić miejsca i tyle. Stąd chora sytuacja.

  Na koniec: Cyt.

  „Matka

  Może jak gmina przejmie budynek to skończy się oszczędzanie na ogrzewaniu. Byłam kiedyś zimą obejrzeć ten barak, bo chciałam zapisać dziecko, ale jak poczułam stęchliznę i zobaczyłam dzieci z gilami do pasa, personel w grubych swetrach i sekretarkę w kurtce to stwierdziłam, że to co zaoszczędzę na czesnym to wydam na leki, bo dziecko będzie non stop chore.”

  Napiszę tak : W d(…)e byłaś g(…)o widziałaś. I tyle w temacie.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • To pisał pewnie ten co latał po targowisku zbierać podpisy, żenująca akcja, zaczepianie starszych babć które nie wiedzą o co chodzi i temat ich nie dotyczy z racji wieku. Żenada tacy rodzice, wielcy obrońcy prywaty, a wasze dziecko gdzie w tym czasie było? Dla was liczy się tylko to, żeby wypchnąć dzieciaka z domu na 11 godzin i leżeć przed tv i oglądać wte wszystkie durne seriale, bo przecież wiekszość z was nie pracuje. Wysyłacie dzieciaka do p-la prywatnego za kasę podatników z 500 plus i macie spokój, bo nikt was nie pyta o zatrudnienie. A przedszkola państwowe są w pierwszej kolejności dla pracujących i tego się boicie, ze trzeba wpisać miejsce pracy w papiery i że ktoś was sprawdzi i może się okazać, ze nie pracujecie lub na czarno i przedszkole wam się po prostu nie należy. To o to trzęsiecie portkami. Zamiast chociaż w weekend pobyć z dzieckiem i spędzić miło czas, to pieniacze woleli latać po mieście ludzi podburzać. Obrzydliwe to było, jak ja nie znoszę takich pseudospołeczników i aktywistów, którzy w rzeczywistości są totalnymi abnegatami. Do chałupy dzieckiem się zająć a nie robić oborę!!!

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 12. Wkurzona matka

  A rodzice niech nie protestują, że dzieciaki zostały nieprzyjęte,
  xx
  No a niby co mają zrobić, trzymać dzieci kolejny rok w domu??? W czym te dzieci są gorsze od twojego??? Że nie ma dla nich miejsca w przedszkolu? Przedszkole państwowe przyjmie wszystkich – dostali się wszyscy, którzy złożyli podanie, natomiast w prywatnym były non stop kolejki i jakieś śmieszne listy rezerwowe. Moje dziecko nie dostało się do twojej ukochanej prywatnej Magdalenki w Laskowicach i wożę gdzie indziej i płacę niemało. Natomiast dostało się do państwowego Przedszkola Publicznego nr 1 i tam pójdzie od września, choćbym miała wywalczyć to w sądzie i wydać na pełnomocnika pieniądze o jakich ci się nie śniło. A ty jesteś ostatnim bucem i (…), wyzywając małe dzieci i ich rodziców od patologii tylko dlatego, że domagają się tego co im się ustawowo należy!!! to żeś przyszpanował, stać cię żeby płacić za prywatne, a stać cię między innymi dlatego, że pisopaci takim jak ty wypłacają 500 z m.in moich podatków, bo ja tej jałmużny nie pobieram w przeiwieństwie do ciebie, tłuku.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 13. POGROMCA GŁUPOTY

  Cieszę się, że nie stać NIEKTÓRYCH na prywatne przedszkole. Podkreślam : NIEKTÓRYCH. A na myśli mam symbolicznych Brajanków i Jessiki,synów i córki Sebixów i Karyn.
  Im dłużej będzie mój dzieciak odizolowany od patologii tym lepiej. I dla mnie i dla niego.
  HAHAHAHA SYMBOLICZNA TO JEST TWOJA GŁUPOTA, LECZ SIĘ CZŁOWIEKU, PATOLOGIA TO TAM CHODZI WŁAŚNIE TERAZ, BO NIE MA TAŃSZEJ ALTERNATYWY W TEJ MIEŚCINIE. CHYBA NIE MYŚLISZ, ZE LUDZIE TRZYMAJĄ DZIECI W DOMU??? NO RZECZYWIŚCIE WYBITNA PLACÓWKA DLA WYBRAŃCÓW I DZIECI JELCZAŃSKICH KREZUSÓW, HAHAHA, PATRZCIE WIELKI PAN, JEGO STAĆ A INNYCH NIE, HAHHA, GDZIE SIĘ TAKIE TŁUMOKI JAK TY RODZĄ, CHYBA CIĘ MATKA W BETONIARCE KOŁYSAŁA NA LEWYCH OBROTACH. NO CO ZA (…), SZOK!!!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 14. „Matka

  Może jak gmina przejmie budynek to skończy się oszczędzanie na ogrzewaniu. Byłam kiedyś zimą obejrzeć ten barak, bo chciałam zapisać dziecko, ale jak poczułam stęchliznę i zobaczyłam dzieci z gilami do pasa, personel w grubych swetrach i sekretarkę w kurtce to stwierdziłam, że to co zaoszczędzę na czesnym to wydam na leki, bo dziecko będzie non stop chore.”

  Napiszę tak : W d(…)e byłaś g(…)o widziałaś. I tyle w temacie.
  XXXXXXXXXXXXX
  Akurat prawdę ta Pani napisała, jest tam zimno, sama widziałam sekretarkę w kurtce jak byłam tam w lutym, a i na forum rodzice pisali, że najwyraźniej Pani Dyrektor oszczędza na ogrzewaniu.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Kochający Rodzic

   Pierwsza sprawa, od kiedy to Pani ma takie informacje o oszczędzaniu na ogrzewaniu przez Dyrekcję ?? Przedszkole pisze o włączenie ciepła do ciepłowni a nie sama grzeje w placówce, i to ciepłownia odpowiada jaka jest w niej temperatura. Z moich informacji wiem iż budynek jest bardzo dobrze ocieplony więc problem nie leży tutaj po stronie Pani Dyrektor. Druga sprawa, chyba Pani myli pojęcia używając stwierdzenia „barak”. Żyjemy w 21 wieku a nie 19. Jeżeli tak bardzo się Pani nie podoba wygląd placówki to po co poszła tam Pani zapisać swoje dziecko?? Codziennie przyprowadzając swoją pociechę przecież gryzł by Panią po oczach wygląd „tego baraku”. Dziwne myślenie…. Trzecia sprawa, gile w nosach dzieci hm…. dobre ma Pani oko… Jeśli nawet tak było to proszę mieć pretensje do rodziców a nie Dyrekcji. To oni odpowiadają za stan zdrowia dzieci, twierdząc że katar to nie choroba a lekka infekcja więc bądźmy tutaj sprawiedliwi. Pani Dyrektor przecież nie będzie wyrzucać takiego dziecka, bo to żaden powód aby miała to zrobić. Czwarta sprawa… zapach stęchlizny… a to dobre!! Chyba mówiła Pani o zapachu swoich ubrań. Od 5 lat przyprowadzam do tej placówki swoje dziecko i nigdy nie czułam takiego zapachu. Zawsze jest tam czysto i pachnąco. Dyrekcja dba o to najlepiej jak potrafi. Za każdym razem jak przedszkole jest dłużej zamknięte, po otwarciu możemy cieszyć oko nowościami remontowymi w placówce. Proszę mi pokazać która placówka była tyle razy odświeżana jak Magdalenka ?? Żadna !! Wydaję mi się, że nie ma Pani chyba co robić w czasie wolnym tylko szkalowac innych. Cóż żec ewidentnie przemawia tutaj przez Panią zazdrość ….

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • mitochondrialna Ewa

    Od 5 lat przyprowadzam do tej placówki swoje dziecko
    xx
    a to ewenement, zważywszy, że przedszkole trwa 3 lata plus 1 rok zerówka, co daje równo 4 lata. Twój dzieciak kiblował w przedszkolu??? w sumie się nie dziwię, skoro inteligencję dziedziczymy po matce, a ta jak widać inteligencją nie grzeszy 🙂

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • dyrekcjo odjechałas zupełnie

    Zawsze jest tam czysto i pachnąco. Dyrekcja dba o to najlepiej jak potrafi. Za każdym razem jak przedszkole jest dłużej zamknięte, po otwarciu możemy cieszyć oko nowościami remontowymi w placówce.
    xxxxxxx
    (…) Warunki na zgrupowaniach miałyśmy bardzo dobre! Wszystko to zasługa naszego prezesa i nie jest prawdą, że nad łóżkami dach przeciekał! Szczególnie, że prawie nie padało! Prezes dba o nas jak ojciec najlepszy! (…) łubu dudbu, łubu dubu, niech żyje nam, prezes naszego klubu. HAHAHA

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 15. Magdalena Pro

  Paranoja w tym przypadku, nie jest jednak przypadkiem.

  Nie mam 500 od podatników, jestem z drugiej str. Barykady. Nie siedzę 11 h przed tv, bo go nie oglądam właśnie ze względu na durne seriale, ostatnio tylko mecze oglądam. Czas poświęcam rodzinie i pracy, i swojemu hobby. Nie zarabiam kokosów ale sobie radzę. Komuny nie obalałem, a pseudo demokrację zastałem i w niej żyję, bo muszę. Reguł też nie ustalalem ale muszę się do nich stosować, mimo, że mi się nie podobają, bo nie mam wyjścia. A prywatne szanuję i tego wymagam od innych wobec siebie. Latanie za podpisami – mam lepsze zajęcia.

  Pogromcy głupoty widać potrzebny jest lek na dupościsk. Jakoś na codzień patologii tam nie widzę a większość rodziców znam. Lecz co może powiedzieć człowiek który, że pozwolę sobie zacytować siebie: : W d(…)e był g(…)o widział.

  Wkurzona matko. Gdyby mojego nie przyjęli, pewnie również szukałbym alternatywy i zapewne bardziej kosztownej ale szczęście jak widać mi dopisało. Nie dzielę z tego tytułu dzieci na lepsze i gorsze. Dzieci to dzieci, natomiast rodzice, mówiąc ogólnie, to już inny temat. Również się wkurzylem jak poinformowano mnie, że w nowym przedszkolu może nie być miejsca dla mojego dziecka. Bo i niby z jakiej racji. Bo ustawodawca sobie coś tam pierdnal? A kto się liczy w tym przypadku z moim dzieckiem. Każdy patrzy tylko na swoje. Więc i ja tak właśnie robię. Egoizm przemawia zarówno przeze mnie jak i przez Ciebie. Więc o co chodzi. Może i jestem tlukiem… Aby czy tylko ja???. Ja przynajmniej nie owijam w bawełnę.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • ogarnij się

   Również się wkurzylem jak poinformowano mnie, że w nowym przedszkolu może nie być miejsca dla mojego dziecka.
   xx
   trzeba było wziąć udział w rekrutacji, to by sie dostało, bo każde dziecko sie dostało nawet to mające ZERO punktów? Złożyłes dokumenty??? Jeśli tak, to masz miejsce i wtedy nie rozumiem twoich protestów? A jeśli nie złożyłeś to tylko i wyłącznie TWOJA GŁUPOTA, ŻE WŚRÓD 200 PRZYJĘTYCH DZIECI NIE MA TWOJEGO. Miej pretensje do tych, co cię „poinformowali”, że dziecko może się nie dostać, haha. Na nich się wkurzaj a nie na rodziców dzieci przyjętych.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Również się wkurzylem jak poinformowano mnie, że w nowym przedszkolu może nie być miejsca dla mojego dziecka.
    xx
    kto cię poinformował??? pewnie dyrekcja? dałeś sie zmanipulowac, bo każdy kto złożył podanie sie dostał. Teraz zamiast mieć pretensje do siebie, że zaufałes plotkom, masz pretensje do tych, co się dostali. Jestes tak guupi że aż żałosny!!!

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • chyba sobie kpiny urządzasz

   Nie dzielę z tego tytułu dzieci na lepsze i gorsze.
   xxxxxxx
   Czyżby??? A wyżej pisałeś: „A na myśli mam symbolicznych Brajanków i Jessiki,synów i córki Sebixów i Karyn.
   Im dłużej będzie mój dzieciak odizolowany od patologii tym lepiej. I dla mnie i dla niego.” Chłopie cierpisz na rozdwojenie jaźni czy sklerozę? Skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą 🙂

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 16. Po co te wyzwiska? Opanujcie się ludzie.
  Każdemu dziecku, które brało udział w rekrutacji i spełniło kryteria przyjęcia , gmina ma obowiązek zapewnić miejsce w przedszkolu. Jeśli z jakichś powodów nie dostało się do wybranej placówki, gmina ma obowiazek wskazać miejsce w innej, publicznej lub niepublicznej.
  Jeśli dostało się do jedynki, gmina musi zapewnić miejsce od września, jeśli nie we własnym budynku, to w niepublicznej placówce. Co wiecej, musi ponieść wszelkie opłaty, których rodzic nie poniósłby w publicznej placówce. 5 h za friko, za kolejne rodzic płaci złotówkę i ponosi koszt wyżywienia.
  Jeśli przedszkola nie będzie, piszcie wnioski o wskazanie miejsca. Może pośpieszą się ze znalezieniem miejsca na publiczne przedszkole. I nie ma czegoś takiego jak zawieszenie rekrutacji!
  INFO Z KURATORIUM

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 17. Magdalena Pro

  chyba sobie kpiny urządzasz

  Cyt. „Nie dzielę z tego tytułu dzieci na lepsze i gorsze. Dzieci to dzieci, natomiast rodzice, mówiąc ogólnie, to już inny temat”
  Cyt: „Chłopie cierpisz na rozdwojenie jaźni czy sklerozę? Skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą”.
  Dzieci wynoszą z domu zachowania kopiując zachowania rodziców, zwłaszcza w dziecięcym wieku, więc nie dzieci wina, tylko rodziców. To po krótce miałem na myśli, może powinienem był bardziej rozwinąć myśl.

  Ogarnij się

  Złożyłem papiery, oczywiście. Nie podoba mi się tylko to, że wogóle to musiałem robić. Rozumiem wprowadzenie reformy, jest konieczne z punktu widzenia społecznego , czy też zbliżających się wyborów, whatever. Niech sobie wprowadzają, jednakże na nowych zasadach dla nowej, najmłodszej grupy, a starsze pozostają na starych zasadach. Zgodnie z zasadą „Lex retro non agit”. Tak ja to widzę. Gdyby tak zrobiono, tej dyskusji wogóle by nie było. I mało kto by się poczuł pokrzywdzony.

  „do Magdaleny Pro” A może „wkurzona matko” – wstydzisz się nicku ???

  Może i jestem tłukiem… Aby czy tylko ja???.
  xx
  O losie, a co to za grafomania??? TAK, JESTEŚ TŁUKIEM. I MATOŁEM.

  xxx
  Tak jestem tłukiem i matołem, ale JA przynajmniej wiem, że grafomania dotyczy braku talentu przy tworzeniu utworów literackich, a nie postów , do których rzeczony talent jest zbędny.

  Do Admina:
  Jaki jest powód nie zamieszczenia mojego ostatniego postu? Nie był obraźliwy, wulgarny , itp.? Chyba jeszcze żyję w wolnym kraju?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 18. ZWOLENNIK PP1

  Niech sobie wprowadzają, jednakże na nowych zasadach dla nowej, najmłodszej grupy, a starsze pozostają na starych zasadach. Zgodnie z zasadą „Lex retro non agit”. Tak ja to widzę. Gdyby tak zrobiono, tej dyskusji wogóle by nie było. I mało kto by się poczuł pokrzywdzony.
  A WŁAŚNIE, ŻE BYŁOBY DOKŁADNIE ODWROTNIE, BO ZARAZ POJAWIŁYBY SIĘ PRETENSJE RODZICÓW: CZEMU NAJMŁODSZA GRUPA JEST NA INNYCH-LEPSZYCH ZASADACH I PŁACI MNIEJ, PRETENSJE NAUCZYCIELEK: CZEMU PANI OD MALUCHÓW PRACUJE 5 GODZIN DZIENNIE TJ. 25 TYGODNIOWO, A JA WIĘCEJ…ETC. POZA TYM JAK SOBIE TO WYOBRAŻASZ,ZATRUDNIENIE PODWÓJNEJ DYREKCJI, OBSŁUGI ADMINISTRACYJNEJ? JAK MIAŁOBY WYGLADAĆ ROZLICZENIE KOSZTÓW MEDIÓW ETC.
  POLEGŁEŚ CHŁOPKU ROZTROPKU. NAJPIERW SIĘ TŁUMACZYŁEŚ POZIOMEM NAUCZANIA I BRAKIEM PATOLOGII, TERAZ ZMIENIASZ WERSJĘ I NAGLE NIC CI NIE PRZESZKADZA BYLE DOTYCZYŁO TYLKO NAJMŁODSZEJ GRUPY. NAGLE SIĘ OKAZUJE, ŻE MASZ MIEJSCE WIĘC W ZASADZIE O CO CI CHODZI? ŻE JESTEŚ HIPOKRYTĄ BRONIAC STAREGO I PLUJĄC NA NOWE PRZEDSZKOLE, A JEDNOCZEŚNIE ZABEZPIECZASZ SOBIE TYŁY BIORAC UDZIAŁ W REKRUTACJI DO NOWEGO? CZY ŻE NIE PRZYSZŁA „WŁADZA” I NIE POPROSIŁA JAŚNIEPANA O ZGODE NA POWSTANIE PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO?? jESTEŚ TYPOWY PIENIACZ I ROBISZ Z GĘBY CHOLEWĘ. CAŁY CZAS SIĘ TU ŻOŁĄDKUJESZ DO KILKU OSÓB, ŻE OŚMIELAJĄ SIĘ MIEĆ INNE ZDANIE NIŻ TY? CIEBIE NIKT TU NIE POPARŁ I NIC DZIWNEGO, BO JESTEŚ PUSTY JAK BĘBEN.
  PS.POSTY NIE MUSZĄ BYĆ WULGARNE, ŻEBY ADMIN NIE PRZEPUŚCIŁ. WYSTARCZY, ŻE SĄ NIEMERYTORYCZNE I WŁAŚNIE GRAFOMAŃSKIE, JAK TWOJE.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 19. Magdalena Pro

  Jak napisałem wczesniej: jestem egoistą i tak – zabezpieczyłem sobie tyły. Gdzie tu hipokryzja? Przecież chodzi o moje dziecko. Władza może sobie wprowadzać zmiany ale na zasadzie jaką opisałem. Wtedy jest ok.
  A kto powiedział że dyrekcja ma być zdublowana? Akurat ani mnie to ziębi, ani mnie to grzeje. Mają się dobrze zająć moim dzieckiem i to koniec moich wymagań, kadra przedszkolanek, która jest, jest fajna i dzieciak bardzo ją lubi, tak samo jak zajęcia i wycieczki i inne atrakcyjne dla niego zajęcia. A dyrekcja? Kto lubi dyrekcję, która się pojawia dopiero jak wybucha pożar? Jakby nie przedszkolanki, to to przedszkole mogłoby nie istnieć. Bo firmę tworzą jej pracownicy a nie dyrekcja, a przez pryzmat pracowników patrzę się na Magdalenkę, bo dyrektorkę to może raz na oczy widziałem.

  Co do pretensji pracowników o godziny pracy. Wyglądałoby to tak jak z latami pracy policji. Nowoprzyjęci dłuższy czas pracy do emerytury, a starzy na starych zasadach. I już. Koniec filozofii. To jest właśnie istota Lex retro non agit. A jak się komuś nie podoba, to cóż zrobić, nikogo na siłę nikt nie trzyma, chociaż byłoby szkoda. Ale to oczywiście kwestia dogadania. Myśląc o pracownikach.

  Zwolenniku PP1, dlaczego mi się wydaje, że nadal jesteś Wkurzoną Matką?
  Pozatym nie czuję się pieniaczem. To nie ja piszę z włączonym Caps Lock-iem, co zgodnie z zasadami netykiety oznacza krzyk.
  Z gęby cholewy też nie robię, bo nikomu nic nie obiecałem i słowa dotrzymałem.
  Za to z Twoich postów merytoryka aż się wylewa. Zwłaszcza pod moim adresem. Poza tym, chciałabyś abym poległ, bo wtedy miałabyś ostatnie słowo, nie będę ułatwiał. Zapewne dojdziesz do wniosku, że głupim się nie nie będziesz kopać ale nie ukrywam, że miło mi się rozmawia. I czekam na ciąg dalszy.
  Pozdrawiam.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 20. Zwolennik PP1

  Poległeś umysłowo już dawno. Jesteś pieniaczem i niekoniecznie musisz krzyczeć, wystarczy, że się żołądkujesz bez sensu, bijesz pianę i jątrzysz. O co ci teraz chodzi? Twój dzieciak się dostał, zapłacisz mniej za to samo. Dlaczego blokujesz możliwość przyjęcia innych dzieci, które też się dostały? Sam pisałeś wyżej; „A rodzice niech nie protestują, że dzieciaki zostały nieprzyjęte”. A za chwilę „Gdzie tu hipokryzja? Przecież chodzi o moje dziecko”. NAM TEŻ CHODZI O NASZE DZIECI a przez takich jak ty dzieci, które miały więcej punktów od twojego, mogą nie mieć miejsca, uważasz, że to sprawiedliwe? O CO CI WŁAŚCIWIE CHODZI? To, że jesteś egoistą, tłukiem i matołem to już wiemy, bo sam się przyznałeś. To poniekąd tłumaczy bezsens twojego produkowania się tutaj. Ja się nie będę zniżać do twojego poziomu, bo mam alergię na chłopków roztropków. Na szczęście ludzie twojego pokroju kończą zawsze tak samo. Nie pozdrawiam.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 21. Magdalena Pro

  Zwolennik PP1

  Primo
  Wyjęłaś z kontekstu to, co Ci było potrzebne na poparcie tezy, więc zacytuję całość:

  „Jak Gmina zrobiła rodziców w bambuko przed wyborami to niech się teraz martwi.
  A rodzice niech nie protestują, że dzieciaki zostały nieprzyjęte, bo gdyby oni wsadzili swoją kasę, niemałą w podobne przedsięwzięcie, to napewno nie poddaliby się bez walki, pomimo, że jest umowa dzierżawy.”

  Zamiast uregulować najpierw sprawy umowy dzierżawy, Gmina ogłosiła sobie nabór. Z naboru nic nie wyszło, bo dyrekcja się wypięła. A rodzice skaczą sobie do gardeł sobie, zamiast Gminie. Fajnie, nie?

  Reasumując:
  To Gmina jest winna całego zamieszania i nikt inny, tak ja to widzę.

  Sekundo
  Nie twierdzę, że jesteś z patologii i rozumiem, że każdy walczy o swoje dzieci. Wyraziłem tylko obawę o obniżenie poziomu wychowawczego przedszkola. O czym skwapliwie nie powiedziałaś, bo po co.
  Czy jesteś za tym aby Twoje dziecko (dzieci), było narażone na obcowanie z patologią i przyjmowało ich zwyczaje a przynajmniej niektóre nawyki?
  Postaw się w miejscu drugiej osoby z którą konwersujesz a wtedy być może zrozumiesz jej obawy.

  Tertio

  Uważam, że każde dziecko powinno mieć miejsce w przedszkolu publicznym. Jeżeli rodzice chcą lepiej, to dają do placówki opłacanej. Z taką myślą, ja posłałem dziecko do Magdaleny właśnie. dlaczego akurat do Magdaleny a nie na Liliową? Też już pisałem. Bo chcę, żeby miało więcej ciekawych zajęć, wycieczek i tym podobnych atrakcji oraz nadzoru. Których w publicznym niestety nie użyczy w stopniu w jakim ja bym sobie tego życzył patrząc na Liliową.

  Quatro

  „Jesteś(….)tłukiem i matołem to już wiemy, bo sam się przyznałeś”
  Cóż, jeżeli ja szoruję po dnie, to Ty pukasz w nie z drugiej strony, skoro nie rozpoznałaś sarkazmu i ironii w moich postach (a to tylko jeden przykład, a parę ich było).

  Quinto

  A jak kończą ludzie mojego poziomu…? Mam nadzieję, że nie tak jak Ty.

  Nie pozdrawiasz?

  Cóż…
  nawet nie wiesz,
  jak bardzo jest mi to obojętne.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 22. Zwolennik PP1

  Jeżeli wg ciebie przedszkola państwowe są (potencjalnym) siedliskiem patologii i mają niższy poziom niż prywatne, to ja nie mam więcej pytań. Przedszkole tworzą ludzie, a nie status prawny. Jeżeli ktoś jest nauczycielem z powołania, to tak samo dobrze będzie wypełniał swoje obowiązki w przedszkolu niezależnie czy jest ono prywatne czy państwowe. Dla ciebie o patologii przesądza granica kilkuset złotych opłaty za prywatne. Istnieje lepsze rozwiązanie, funkcjonujące w innych krajach-test IQ i podejrzewam, że wówczas ty i twój dzieciak bylibyście na samym końcu listy rezerwowej 🙂 Powiem jedno, cieszy mnie to, że na co dzień, w moim życiu zawodowym jak i prywatnym, obracam się wśród ludzi wykształconych i nie mam kontaktu z kmiotami twojego pokroju. Jesteś patologią umysłową, a w dodatku przydałaby ci się diagnoza psychiatryczna : „Nie pozdrawiasz? Cóż… nawet nie wiesz, jak bardzo jest mi to obojętne.” vs „nie ukrywam, że miło mi się rozmawia. I czekam na ciąg dalszy. Pozdrawiam.”
  Moja rada jest taka, skonsultuj się w lekarzem lub farmaceutą. Może coś pomogą, chociaż wątpię. Matka cię tak wychowała, że obrażasz obce kobiety? Pewnie jest z ciebie dumna.
  Sam jesteś dnem plus 2 metry mułu i wodorosty. Współczuję tej nieszczęsnej kobiecie, która dała sobie zrobić dziecko z takim ogrem i cebulakiem. Żal mi tych, którzy muszą przebywać w twoim otoczeniu, zapewne trudno im zachować kulturę, jak widzą taką sztukę przed sobą.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 23. Magdalena Pro

  Do Zwolennik PP1
  „nie ukrywam, że miło mi się rozmawia. I czekam na ciąg dalszy. Pozdrawiam.” – to jest ironia (ucz się).

  Będąc sprzątaczką (z szacunkiem dla tej profesji) na UWR. też możesz powiedzieć, że na codzień obracasz się wśród wykształconych ludzi. W necie możesz ściemniać kogo chcesz,może uwierzy. Mam w nosie, co sobie na swój temat roisz. Język, którym piszesz nie wskazuje na osobę powyżej licencjatu, może magistra po ” Edukacji”” korespondencyjnej. Na oczytaną też nie wyglądasz. Znasz parę trudniejszych wyrazów ale ich kompletnego znaczenia, już się nie chce nawet „wygooglować” przed użyciem, więc walisz w ich stereotypowym znaczeniu, dzięki czemu mam ubaw.
  Jako bonus: „zapewne trudno im zachować kulturę, jak widzą taką sztukę”* – wiesz skąd to jest? Odp. na końcu.
  Odbierasz wszystko osobiście, w swoich wypowiedziach szukasz poparcia innych, pójdziesz naprzód dopiero jak masz faktycznie poparcie, jak nie ma to siedzisz cicho z podkulonym ogonem i co najwyżej warkniesz z cicha, od czasu do czasu ale tak, żeby przeciwnik nie usłyszał (oczywiście mowa o realu, nie virtualu)

  „Moja rada jest taka, skonsultuj się w lekarzem lub farmaceutą.” – wskazuje bardziej na fankę programów typu „Dlaczego Ja?”

  Tak, mama jest ze mnie dumna :). Nauczyła mnie nie bić kobiet i szanować je, pod warunkiem, że szanują mnie. 🙂
  Jeżeli uważasz, że dam sobą dowolnie pomiatać komukolwiek. to się mylisz.
  Jesteś kobietą i uważasz, że możesz obrzucać inwektywami każdego mężczyznę,kobietę, a oni pokornie mają to znosić???
  Good Joke 😀 Aż mi się zajady ze śmiechu porobiły. 😀
  Najpierw zaczynasz wyzywanie mnie, a potem roisz o szacunku dla siebie,najpierw naucz się szacunku do ludzi z innymi poglądami, zdaniem etc.. Szacunek innych do Ciebie wtedy przyjdzie sam.

  Na koniec, bo to koniec, „nie chce mi się z Tobą gadać” (cyt.”Psy”), bo znudziło mnie taplanie się brodziku intelektualnym, który sobą reprezentujesz, a to wyraźnie koliduje z moimi imperatywami.

  *”Daleko od szosy”

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Zwolennik PP1

   Oj nieźle ci się pod deklem porobiło, skoro wymodzenie tej odpowiedzi zajęło ci ponad 2 tygodnie. Tyle czasu czekałeś w bibliotece na słownik synonimów, żeby mi odpisać kreując się na „intelektualistę”, bo każdy się z ciebie śmieje, czytając twoje wypociny w porównaniu z pierwszym postami z gramatyką na poziomie gimbazy. Haha to ty nie wiedziałeś i długo szukałeś skąd był cytat, ale udało ci się BRAWO!! Teraz już w twoim mniemaniu wznosisz się na wyżyny intelektualne, ale uważaj, bo upadek może być bardzo bolesny i to już niebawem. Ubaw to ja mam, ale z ciebie, jak się miotasz i pultasz, haha. Jesteś zajadły i zapiekły w swojej głupocie. Chyba ty studiowałeś korespondencyjnie w Edukacji metodą Kanta-Bayera, ale do ogrowania na produkcji czy własnej januszerki-pseudofiremki przecież ci wystarczy. JELCZAŃSKI KMIOTKU CHŁOPKU ROZTROPKU.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Facet z jajami

   Koleś”Magdalena Pro” przestań sie już produkować, jesteś żałosny. Pisezsz o szacunku do kobiet a niby w czym on się u ciebie przejawia, skoro wczesniej żaliłeś się, że siedziałeś godzinę czekając na Liliowej, o czym to świadczy? Że nawet żonie nie ufasz w wyborze przedszkola tylko sam chodzisz po przedszkolach jak jakaś baba a inne matki i personel mają z ciebie ubaw. A zajady to robią się nie od śmiechu ale od braku witamin z grupy B, ewentualnie z brudu, więc lepiej umyj zęby,bo ci jeeedzie. To też cytat z filmu, teraz pogogluj może znajdziesz 🙂

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 24. Jestem ciekawa co gmina zrobi z dziećmi, które dostały się do PP1. Z tego co mi wiadomo, sądzą że mogą utrzymywać sytuację w zawieszeniu, bo to nie ich wina. W praktyce muszą wskazać dziecku inne miejsce. O tym już wiedzą, ale nie dociera do nich, że będą musieli za to zapłacić. W gminach, gdzie dzieci się nie zmieściły np. w Zielonce, włodarze miasta byli zmuszeni ogłosić konkurs dla niepublicznych przedszkoli na wykonanie zadania publicznego, przy czym rodzic płaci jak za publiczną placówkę. Tak wynika z ustawy!

  Winna tej sytuacji jest gmina. Inni burmistrzowie rozbudowywali przedszkola, żeby dzieciaki się zmieściły, tutaj cieszyli się, że przez lata nie utrzymują publicznych placówek. Teraz najwidoczniej nie chcą odebrać budynku.
  Co do pani dyrektor. Po przeczytaniu artykułu w Powiatowej jestem w szoku. Szczytem bezczelności jest ,,wynajmowanie” przez 14 lat budynku, w którym prowadzi się działalność gospodarczą za 0 zł i żądanie 1,8 mln zł na odchodne. I działa nadal, a gmina dalej bezpłatnie użycza…

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Lepiej ze mną nie zadzierać

   Masz rację, Ula. Gmina musi zapewnić miejsce w przedszkolu każdemu dziecku z rocznika 2015 i starszego. Jeżeli nie w publicznym, to musi pokryć koszty prywatnego. Jeśli PP1 nie ruszy od września, to ja wystawiam wezwanie do zapłaty panu burmistrzowi za p-le prywatne. Musi mi zapłacić bez konkursu czy z konkursem, a jak nie, to sprawa trafi do kuratorium, a przede wszystkim do Sądu i polecam to innym rodzicom. Dodatkowo gmina odpowie za zatajenie prawdy i wprowadzenie rodziców w błąd, ponieważ gdyby rodzice wiedzieli o problemach z odzyskaniem budynku, to wszyscy braliby udział w rekrutacji do PP2. Teraz jest chora sytuacja, bo do PP2 pójdą dzieci mające mniej punktów niż te, co nie pójdą do PP1.
   A swoją drogą to,że gmina nie potrafi czy też nie chce odebrać budynku, jest grubymi nićmi szyte. To najprawdopodobniej było po znajomości i ustawione. Pewnie jakby ktoś z mieszkańców przyszedł jutro do urzędu i powiedział, że prosi o bezpłatne użyczenie publicznego-gminnego budynku na prowadzenie DG, toby go wyśmiali w urzędzie. To chyba był przekręt, trzeba będzie zbadać kulisy tego „użyczenia” sprzed 14 lat.Poza tym, prawo własności pozwala na wypowiedzenie jakiejkolwiek umowy, najmu czy użyczenia czy jeszcze innej, a to jest bardzo dziwne, że gmina nadal użycza, jakby faktycznie nie zależało jej na odzyskaniu budynku. Już niedługo w jelczańskim grajdole zawita program Interwencja albo Uwaga.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 25. Ustawa z dnia 27 października 2017 o finansowaniu zadań oświatowych
  Art. 22.4.4. Gmina, która nie zapewnia wszystkim dzieciom, którym ma obowiązek zapewnić możliwość korzystania
  z wychowania przedszkolnego, miejsca korzystania z wychowania przedszkolnego, jest obowiązana przeprowadzić otwarty
  konkurs ofert dla niepublicznych przedszkoli, szkół podstawowych, w których zorganizowano oddział przedszkolny, lub
  innych form wychowania przedszkolnego.

  Zegar tyka… terminy gonią… na ewentualne przeprowadzenie konkursu potrzeba ponad 3 tygodnie.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 26. cwana dyrektorka?

  Przekręt stulecia, kto o zdrowych zmysłach pakuje kasę w nie swój budynek, co ona myślała, że to bezpłatne użyczenie będzie trwało wiecznie?? Pewnie myślała, że zajmie przez zasiedzenie, skoro jest już 14 lat to zostało jej 6 aby zawłaszczyć budynek. Moim zdaniem to wszystko jest ustawione.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 27. Anonim

  Musi? Polecicie? Droga mamusiu, jak sądzę beneficjentko 500+ trochę pokory.
  xxxxxxxxx
  nie jestem matką tylko ojcem i nasza rodzina nie pobiera 500 plus, bo potrafię na nią zarobić uczciwą pracą, w przeciwieństwie do innych. Brzydze się takimi jak ty, którzy podskakują do ludzi używając wyswiechtanych sloganów zamiast argumentów. Tak, gmina MUSI mi zapłacić, bo tak jak zostały wyżej przytoczone przepisy, ma taki obowiązek. Dodatkowo od maja weszła nowelizacja ustawy, ale pewnie o tym nie wiesz, poszukaj sobie (przyda ci sie, bo pewnie jesteś jedną z niedouczonych Pań w UMiG), a jak nie zrozumiesz, to chętnie wytłumaczę. Tak, POLECI obecna dyrekcja, bo prędzej czy póżniej skończy się eldorado bezpłatnego użyczenia. POLECI obecna władza przy najbliższych wyborach, właśnie za sprawą owych „beneficjenci 500plus”. Co do POKORY to niby wobec kogo???Wobec tych którzy pozwalają, aby ktoś sie bogacił kosztem publicznego majątku?Może ja też zaśpiewam do gminy o zwrocie kosztów poniesionych przez moją działalność gospodarczą?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Najwyraźniej Anonim ma interes w nieutworzeniu PP1. Szkoda, że argumentów brak.

   Ja też mam żal do gminy, że nie poinformowała mnie o problemach lokalowych PP1. Niestety moje dziecko zostało w ten sposób pozbawione mozliwosci wzięcia udziału w rektutacji do jedynego powstałego przedszkola. Zgadzam się z przedmówcą, że panie w UMiG, swoją drogą bardzo sympatyczne, ustaw nie znają. Sądzą, że gmina musi mi wskazać miejsce w niepublicznej placówce, ale sama muszę za nie zapłacić. Haha☺

   Jestem pewna, że nasi urzędnicy śledzą przebieg tej dyskusji. Nie zdziwię się jeśli zmobilizuje ich to do podjecia zdecydowanych działań. Przy okazji trochę się dokształcą i zobaczą, że rodzice niepozwolą dalej robić się w balona. Do ustaw trzeba się zastosować albo czekają ich procesy w NSA.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 28. Szanowni Państwo,

  Możliwe, że w Magdalence już wiedzą to o czym zapomniano poinformować rodziców dzieci przyjętych do PP1. Na „Ratujmy Magdalenkę” napisali, że przedszkole prywatne zostaje bez zmian i zapraszają chętnych. Moja cierpliwość się wyczerpała.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Wściekłość

   Moja cierpliwość również. Nasza gmina to dziadostwo, użycza bezpłatnie budynek i nawet z podatku dochodowego taka osoba jest zwolniona… a może inni lokalni „biznesmeni” też są zwolnieni? Bo zakłady na strefie też są zwolnione z płacenia podatków. Inne gminy finansują dzieciom nie tylko placówki oświatowe, ale nawet wycieczki, szczepionki, basen etc. A u nas nic, gmina mogłaby mieć kasę, a nie ma. Całkiem niedaleko, codzienne 5-godzinne zajęcia w domu kultury kosztują rodzica miesięcznie 150 zł, a u nas w MGCK za 4 spotkania w miesiącu po 45 min. krzyczą sobie co najmniej 50 zł. Nasza gmina jest nieporadna i ćwokowata. Jelcz-Gó/wnowice. Wstyd tu mieszkać. Taka prawda.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 29. Patrząc na dochód gminy na jednego mieszkańca, trzeba przyznać, że jest na poziomie gmin rolniczych, które do bogatych nie należą. Jak to możliwe, skoro jest tutaj strefa ekonomiczna, a ludzie zarabiają więcej niż gdzie indziej? Może właśnie dlatego, że gmina rezygnuje z opłat i podatków dla jednostek, a przez to na PODSTAWOWE potrzeby mieszkańców nie ma pieniędzy.

  Przez takie bezpłatne użyczenie gmina straciła miliony, bo gdyby wynajmowała budynek po cenach rynkowych, z pewnością suma czynszu przewyższyłaby kwotę żądanego odszkodowania. Użyczyć można boisko dla wioskowego klubiku, ale nie budynek pod DG.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 30. Wkurzona matka

  Macie rację, niegospodarność gminy aż bije po oczach. Jeżeli sprawa z bezpłatnym użyczeniem nie zostanie mieszkańcom rzetelnie wyjaśniona, a w tym budynku nie otworzą przedszkola publicznego tylko dalej będzie uprawiana prywata, to ja zgłaszam sprawę do RIO oraz NIK.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Wujek google podpowiada, że wtedy rządziła ta sama ekipa ze Szczęśniakiem na czele, ale nie wiem kiedy dokładnie oddali przedszkole, więc mogę się mylić. To wyjaśniałoby dlaczego tak słabo się starają, żeby je odzyskać. Poza tym o reformie wiedzieli od 4 lat, a od 14, że gmina powinna mieć publiczne przedszkole. Lata zaniechań.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.