W Biskupicach na ludowo i z lokalnym produktem

Przegląd Zespołów Ludowych „Biskupicki Złoty Kłos” oraz Targi Produktu Lokalnego na stałe wpisały się w kalendarz imprez kulturalnych Jelcza-Laskowic
W letniej, czerwcowej atmosferze, Biskupice Oławskie stają się miejscem spotkań ludzi, których połączyła wspólna pasja, przywiązanie do tradycji i folkloru ludowego. W tegorocznej edycji przeglądu, który odbędzie się 10 czerwca, swój dorobek artystyczny zaprezentują 22 zespoły z Dolnego Śląska. „Biskupicki Złoty Kłos” to doskonała okazja do zapoznania się z folklorem kształtującym wizerunek naszego regionu, często dziś zapomnianymi instrumentami ludowymi oraz polskimi tańcami regionalnymi. W tym samym dniu odbędą się również VIII Targi Produktu Lokalnego, podczas których wystawcy prezentują produkty lokalne wytwarzane tradycyjnymi metodami. Wybory i towary są łatwo rozpoznawalne, ściśle związane z miejscem powstania, stanowią autentyczną wizytówkę regionu i świadczą o jego bogatej przeszłości. W tym roku zaprezentują się wytwórcy tradycyjnych serów, wędlin, cydrów, piwa, miodów itp.
Organizatorami wydarzenia są: burmistrz Bogdan Szczęśniak, Miejsko-Gminne Centrum Kultury oraz sołtys i rada sołecka Biskupic Oławskich.

(kam)

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , ,

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.