Lewica o prawach kobiet i ważnych datach

Jak co roku działacze lewicy zebrali się 1 maja pod Pomnikiem Losów Ojczyzny. Uczcili tych, którzy walczyli o godność pracowników, niepodległość Polski i równouprawnienie kobiet

Międzynarodowe Święto Pracy 1 Maja obchodzone jest w Polsce od 68 lat, z roku na rok coraz mniej uroczyście. Nie zapominają o nim przedstawiciele lokalnego Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Powiatowego Klubu Weteranów i Sympatyków Lewicy oraz Związku Nauczycielstwa Polskiego. Ten dzień jest okazją, aby upomnieć się o prawa wszystkich pracujących i zasygnalizować aktualne problemy społeczne. W tym roku wiele uwagi poświęcono prawom kobiet – od tych wyborczych aż po prawo o decydowaniu o sobie. Od kobiecych strajków i działalności sufrażystek aż po strajki pielęgniarek i organizowane niedawno czarne protesty. 100 lat temu polskie kobiety uzyskały czynne i bierne prawo wyborcze. Więcej w najbliższym papierowym wydaniu „Powiatowej”/

(MON)

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , ,

reklama

Komentarzy (17)

 1. Dobrze, Mariuszu, piszesz. 1 maja w PL zaczęto święcić nakazowo za okupacji niemieckiej, potem „święto” po „wyzwoleniu” przyklepali byli sojusznicy Niemców – Sowieci. Dziwne, że od 1989 r. żadna siła polityczna nie odwołała tego „święta”. Dzień wolny każdy lubi, ale czy to musi być 1 maja? Jest tyle ciekawszych dat…

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Polska nie dzieli się na prawicową i lewicową. To bzdura. Polska dzieli się na uczciwą-sprawiedliwą-patriotyczną i na mafię postkomunistyczną żerującą na uczciwej części społeczeństwa i służącą obcym agenturom. Ta pierwsza ma bardzo bogaty program społeczno-gospodarczy i konsekwentnie go realizuje. Ta druga ma tylko jeden punkt programu – trwanie u władzy lub powrót do niej i rozkradanie Polski.

   Tak się jednak składa, że mafia postkomunistyczna, jak sama nazwa mówi, oparta jest na wzorcach i ideach lewackich, ale i na polskiej prawicy też jest trochę lewactwa, ale też i prawdziwej lewicy, która działa wprawdzie na utopijnej ideologii, ale przynajmniej nie kradnie.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Dla tych nie znających historię- najlepiej aby ją dokładnie poczytali a nie jak papuga rozsiewają złe informacje.

  I Międzynarodówka ogłosiła ,że 1 Maja będzie dniem hołdu dla wszystkich robotników na świecie.
  II Międzynarodówka w 1889 r to święto wprowadziła w 1889 r., aby upamiętnić masakrę robotników strajkujących w 1886 r w fabryce w Chicago przeciw złym warunkom pracy a szczególnie o 8 godzinny dzień pracy.
  To oni wylali własna krew walcząc o lepszy byt dla swoich rodzin.

  W Polsce pod zaborem też były strajki robotników walczących o wyższe płace,o godność pracownika i skrócenia czasu pracy. Może wśród nich byli wasi dziadkowie, pradziadkowie.

  Po wyzwoleniu w Polsce były huczne pochody, obecnie od kilku lat ich skala rośnie, bo 1 Maja to święto ludzi pracy na całym świecie, łamane są prawa pracowników i należy się temu przeciwstawiać.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Robercik , już jeden gość na forum GP używał retoryki typu,, ,,Polska dzieli się na uczciwą-sprawiedliwą-patriotyczną i na mafię postkomunistyczną żerującą na uczciwej części społeczeństwa i służącą obcym agenturom” i ma szlaban na wygadywanie takich głupot.
  Robercik – ty też nie idź tą drogą!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Masz coś przeciwko prawdzie? To ją obal. Wytłumacz skąd wzięło się te kilkaset afer pod rządami PO/PSL i gdzie się podziały te setki miliardów złotych wyprowadzonych z Polski. Czy współdziałanie polityków z organizacjami przestępczymi nie nazywa się mafią? Co do szlabanu dla tego jednego gościa to przeczytaj sobie najlepiej ze zrozumieniem, o ile potrafisz, jaki powód został wymieniony przez admina. Czasy twojej zakłamanej propagandy już minęły i już nie wrócą.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • To ty nic nie wiesz? W TVN nie powiedzieli? Prawie 300 miliardów tylko z samych wyłudzeń podatku VAT, za milczącą zgodą państwa PO/PSL, kolejne 200 miliardów strat na podatku dochodowym, bo obce koncerny wyprowadziły zyski z Polski produkując lipne koszty uzyskania przychodu, za milcząca zgodą państwa PO/PSL, następne przynajmniej 100 miliardów strat na wyprzedaży za grosze polskiego przemysłu itd., itd.

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • Słuchaj dalej PiSowskiej propagandy a wezmą cię do Pionierów a może nawet kiedyś wstąpisz do Komsomołu, mołodiec!

     • Fakty i dokumenty, to nie jest propaganda, lecz informowanie społeczeństwa o mafijnej działalności państwa kryminalnego, jakim było państwo PO/PSL a wcześniej SLD. Propagandę, czyli rozpowszechnianie kłamstw i manipulację uprawiają ci, którzy dopuścili się przestępstw wykorzystując władzę uzyskiwaną w sfałszowanych wyborach, zostali od tej władzy oderwani i boją się odpowiedzialności karnej.

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.