Pożyteczna akcja! Dołącz do tych, którym zależy!

Oława. Dla wszystkich. To piękne i wyjątkowe miejsce, ale też zaśmiecone – Kiepsko się biega, łowi ryby, spaceruje, czy też griluje przy śmietniku – mówi Zbigniew Szwarc, który zachęca do akcji sprzątania na „Piaskach”

– Jestem przekonany, że warto nieustannie przypominać, edukować i zachęcać do utrzymania tego miejsca w czystości – mówi. – Kłują w oczy walające się śmieci w tym „oławskim rezerwacie” przyrody. Hasłem najbliższego Dnia Ziemi jest walka z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami. Wiem, to jak walka z wiatrakami, ale czy stać nas na to, aby jej nie podjąć?

Patronat nad akcją objął burmistrz Tomasz Frischmann. Rzeczy niezbędne do sprzątania, jak również wywóz worków zapewni Urząd Miejski w Oławie.

Akcja odbędzie się 22 kwietnia od godziny 10.00 do 14.00. Dojazd od strony papierni. Dla uczestników będą pieczone kiełbaski.

(AH)

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , ,

reklama

Komentarzy (6)

  1. Piaski były kiedyś dobrym punktem do kompieli, nie musieliśmy jeździć do Jelcza, dobrym punktem na łowienie ryb. W zeszłym roku w sierpniu jak przyjechałem ze znajomym to złapałem się za głowę co tam się dzieje, wszędzie śmieci zdechłe ryby na brzegu zamulona woda wszędzie zarośnięte mało punktów dojścia. Miasto powinno wyjść z inicjatywa żeby reaktywować to miejsce jako miejsce do kompieli, do łowienia ryb grili oraz tym podobnym, nie musielibyśmy jeździć do Jelcza 😉

    Zgłoś naruszenie regulaminu

    Komentarz

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.