Dziecięca podróż w nieznane

Centrum Sztuki zaprasza na spektakl wałbrzyskiego Teatru Lalki i Aktora. Będzie można go zobaczyć w Ośrodku Współpracy Europejskiej „Odra” – 23 kwietnia

„Afroazja” to opowieść o rezolutnej Poliannie, która pragnie uciec z rodzinnej wsi do egzotycznej krainy cudowności – Afroazji. Pola jest małą buntowniczką i ma zadziorny charakterek. Wychowuje ją babcia, której wnuczka ciągle przysparza nowych kłopotów. Dziewczynka bardzo tęskni za rodzicami. Za tatą, który jest chronicznym pracoholikiem, oraz za mamą, która podobno wyjechała „na bardzo długo i daleko” do… Afroazji. Polianna jest zafascynowana postacią Batmana i nigdy nie rozstaje się z jego maską. Chciałaby tak jak on być odważna, waleczna i ochraniać świat przed złem. Pewnego dnia wyrusza w ryzykowną podróż w poszukiwaniu tajemniczej Afroazji. Czy dotrze do wymarzonej krainy? Czy odnajdzie mamę? Czy Afroazja istnieje naprawdę?

Pełna poczucia humoru opowieść wywraca mapę świata do góry nogami. Bohaterka podróżuje przez Chincję, Emarykę i Hindindi, zaprzyjaźnia się z cudzoziemcami, przeżywa niebezpieczne przygody, uczy się samodzielności. Pokonuje wiele przeciwności i zdobywa doświadczenia. Poznaje samą siebie. To historia o dojrzewaniu, o dziecięcej potrzebie samostanowienia, indywidualizmu i kreacji. O tym, że każde dziecko jest naturalnie mądre, odważne i ciekawe świata, niezależnie od tego jak bardzo dorośli mu „przeszkadzają”. Intrygujące efekty świetlne, piosenki inspirowane etniczną muzyką z odległych kontynentów, scenografia uruchamiająca dziecięcą wyobraźnię.

Bilety na spektakl kosztują 17 zł. Można je kupować w kasie „Odry” oraz przez stronę www.kultura.olawa.pl.

(kt)

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , ,

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.