Spór o szkołę z polityką w tle

Od kilku miesięcy wśród mieszkańców Wójcic i pobliskich wsi ktoś rozsiewa nieprawdziwe informacje o Publicznej Szkole Podstawowej w Wójcicach, która istnieje od 1945 roku. W lipcu 2016 hucznie obchodzono 70-lecie jej istnienia, zaś w 2011 roku, ówczesne władze gminy Jelcz-Laskowice chciały ją zlikwidować, uznając, że utrzymywanie placówki zbyt duży wydatek dla samorządu. O co chodzi? Zobacz TUTAJ

Kategoria artykułu: Aktualności

reklama

Komentarzy (3)

  • Xyz, wychodzą uczniowie z lepszym przygotowaniem podstawowym niż w innych szkołach gminy o czym świadczą wyniki szóstoklasistów. Bardziej zastanawia mnie dlaczego niektórzy rodzice posyłają swoje pociechy do szkoły w sąsiedniej miejscowości, o której było ostatnio głośno z promowania nieprzyzwoitych treści.

   W każdym razie warto żeby szkoła dalej istniała, sporo młodych ludzi z dziećmi mieszka w Wójcicach, a wieś przede wszystkim dzięki szkole wciąż ‚żyje’.

   Zgłoś naruszenie regulaminu

   Komentarz
 1. Może Pani radna i sołtys podałaby szczegóły co takiego dla wsi i jej mieszkanców zrobiła do tej pory a co jeszcze ma zamiar zrobić? Według mnie jako mieszkańca nie robi nic co mogłoby chociaż w małym stopniu przyczynić sie do rozwoju czy też poprawy sytuacji szkoły, nie mówiąc już o drogach czy oświetleniu, które my sami załatwiamy w gminie. Jeśli naprawdę zależaloby jej na poprawie sytuacji w szkole to chyba robiłaby wszystko w tym kierunku. Szkoła przecież za jej kadencji tak nisko upadła. Nie mówiąc już o tym jak wygląda ośrodek zdrowia. Czy Pani sołtys naprawdę myśli, że ktoś może jej zazdrościć funkcji którą pełni? Dla mnie byłby to wstyd. Czym może się ona pochwalić? Może powinna pojechać do okolicznych miejscowości i porównać jak to naprawdę powinno wszystko wyglądać. Nie tylko stanie za ladą w sklepie wiejskim i wykładanie piwa na półki. Wstyd wstyd i jeszcze raz wstyd, że ktoś taki reprezentuje naszą miejscowość.

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.