Szokujące ustalenia! Tomasz K. niewinny zabójstwa Małgosi!?

Jak podaje „Gazeta Wrocławska”  Tomasz K., który od osiemnastu lat odsiaduje w więzieniu wyrok za brutalny gwałt i głośne morderstwo w podwrocławskich Miłoszycach, jest niewinny.

„Gazeta Wrocławska”, wspólnie z Uwagą i Superwizjerem TVN ustalili, że to nie on był oprawcą piętnastoletniej Małgosi. Prokuratura przyznaje, że oskarżono o tę zbrodnię niewinnego człowieka, a sąd – na podstawie tych oskarżeń – skazał go na więzienie. Za kilka dni do Sądu Najwyższego ma trafić wniosek o uniewinnienie Tomasza K. Tomasz K. ma dziś 42 lata. Gdy trafił do aresztu, był 23-latkiem. W sądzie będzie mógł się teraz domagać odszkodowania.

– Zebrane przez nas nowe dowody wskazują, że Tomasz K. nie jest sprawcą tej zbrodni – przyznaje w rozmowie z portalem GazetaWroclawska.pl Robert Tomankiewicz, naczelnik dolnośląskiego wydziału Prokuratury Krajowej. – Jesteśmy tego pewni na sto procent. Choć oczywiście ostateczna decyzja należeć będzie do Sądu Najwyższego.

(kt) Źródło: www.gazetawroclawska.pl

AKTUALIZACJA 15 marca godz. 11.00. JEST DECYZJA SĄDU: https://gazeta-olawa.pl/na-sygnale/73851-tomasz-k-wyjdzie-wolnosc-decyzja-sadu/

O sprawie wielokrotnie pisaliśmy na naszych łamach:

https://gazeta-olawa.pl/news/63785-zatrzymany-kolejny-podejrzany-o-morderstwo-miloszycach/

https://gazeta-olawa.pl/informacje/64959-zajrzeli-grobu-malgosi/

https://gazeta-olawa.pl/news/archiwum/44288-pozostali-sprawcy-zbrodni-sa-tu-w-aktach/

 

Kategoria artykułu: Aktualności

reklama

Komentarzy (29)

 1. Zgwałcili, pobili i zostawili na mrozie, na śmierć dziewczynę. Chodzili 20 lat wolni ze świadomością, że w więzieniu siedzi niewinny człowiek oskarżony za ich zbrodnie. Oni są wśród nas. Bestie, bo nazwać ich ludźmi nie można. Niesłusznie oskarżony otrzyma od nas wszystkich należne mu ogromne odszkodowanie. ps. podobno ludzie od początku wiedzieli kto jest sprawcą. Ich milczenie zabrało niewinnemu człowiekowi 20 l życia.

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. A ja bym się wstrzymał z tak ostrą oceną. Jeśli są nowe dowody to na pewno sąd powinien je poddać analizie, ale jak narazie tych nowych dowodów poza prokuratorem nikt nie widział. Prokurator twierdzi, że K. jest na 100% niewinny, ale do dnia dzisiejszego wniosek o wznowienie postępowania nie został sporządzony i wysłany (wypowiedź prokuratora z wczoraj). Jeżeli prokurator jest tak pewny to dlaczego nie wystąpił z wnioskiem o przerwę w karze? Od ujawnienia tych „szokujących” ustaleń mija kilka dni, a nie zostało zrobione nic, żeby pchnąć procedurę do przodu. Prokuratura Ziobry twierdzi, że ma dowody na niewinność człowieka i od kilku dni nie zrobiła nic, żeby przekazać te dowody sądowi, który mógłby zwolnić K. jeśli rzeczywiście jest niewinny. Taki wniosek o wznowienie postępowania nie musi być szczególnie obszerny, gdyż najważniejszą kwestię stanowią dowody stanowiące podstawę tego wniosku.

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Rolf Michałowski

  „Podejrzany” popiera śledztwo przeciwko prokuratorom, którzy nadużyli uprawnień, prawdopodobnie fałszowali lub ukrywali dowody i doprowadzili do skazania niewinnego człowieka. Brawo, ja też gorąco popieram.

  Jednak trzeba zapytać, dlaczego „Podejrzany” nie reprezentował takiego samego stanowiska, jak prokuratorzy dopuszczali się takich samych przestępstw, chroniąc przestępców z oławskich samorządów przed karą, mimo żelaznych dowodów dostarczonych nie tylko przez SMSM, ale też przez NIK, CBA i WSA? Wtedy, zamiast atakować skorumpowanych prokuratorów, „Podejrzany” szkalował i oczerniał SMSM i mnie osobiście, bo ujawniliśmy przestępstwa korupcyjne samorządowców.

  Czyżby „Podejrzany” miał dwie twarze?

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz
 4. Jak można było wziasc takiego prawnika z Olawy ,przecież to kompromitacja!!Kasa wzieta a chłopak niewinnie siedział Dobrze ze teraz z niego zrezygnowali,ze tez wcześniej nikt tym ludziom nie powiedział ,ze taki prawnik to ,tak jakby go wogole nie było !!

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.