Kolejna zmiana opłat za śmieci

Na sesji Rady Gminy Oława radni musieli zmienić uchwalone przed miesiącem ceny za odpady zmieszane. Regionalna Izba Obrachunkowa we Wrocławiu zakwestionowała uchwałę Rady Gminy Oława „w sprawie wyboru metody ustalania opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz wysokości stawki tej opłaty”, podjętą na styczniowych obradach. Tak jak dotychczas stawki dla poszczególnych gospodarstw będą zróżnicowane w zależności od liczby zamieszkujących je osób. Więcej przeczytasz TUTAJ

Kategoria artykułu: Aktualności

reklama

Komentarzy (21)

  • Rolf Michałowski

   Średnia emerytura wynosi dziś ok. 2 200 zł brutto, czyli ok. 1 850 zł netto. Jeśli ktoś ma niższą, to znaczy, że pracował na ćwierć, albo pół etatu, albo na umowach śmieciowych, bez opłacania składek.

   Do kogo ma Pan pretensje? Do komuny? Słusznie, tylko że ta komuna trwała zamieniona na postkomunę przez całą III. RP. Dziś postkomuna jest wyrywana z korzeniami, ale to musi jeszcze trochę potrwać, bo zapuściła korzenie bardzo głęboko. Gdzie był Pan „rencisto”, jak postkomuna rozkradała Polskę, jak zrobiła skok na OFE? Gdzie Pan był? Gdzie Pan był, jak postkomuna wydłużyła wiek emerytalny, skazując ludzi na pracę prawie do grobowej deski? Gdzie Pan wtedy był? Dlaczego wtedy nie krzyczał Pan „precz z komuną”? Dzisiaj się Pan obudził, jak postkomuna została już oderwana od władzy?

   Poza tym, proszę nie wprowadzać ludzi w błąd, bo jeśli jest Pan rencistą i pobiera Pan rentę (np. chorobową), to z emeryturą nie ma to absolutnie nic wspólnego.

   Zgłoś naruszenie regulaminu

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 1. też rencista

  Panie rencista , pan ma rentę liczona z 35 lat pracy czy gwarantowaną przez ZUS poniżej ?;
  emerytura, renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy i renta rodzinna – 1029,80 zł;
  renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy – 772,35 zł;
  renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy w związku z wypadkiem lub chorobą zawodową i renta rodzinna wypadkowa – 1235,76 zł;
  renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy w związku z wypadkiem lub chorobą zawodową – 926,82 zł.

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Kto nie odróżnia obelgi od nazwania prawdy po imieniu? Następcy Jerzego Urbana – kłamcy, którzy posługując się fałszem i obelgami zarzucają kłamstwo i obelgi tym, którzy ujawniają kłamstwo i nazywają kłamców po imieniu. Obrzydliwi ludzie.

  A ten, co próbuje szkalować PiS i Piotrowicza, to taki, co siedząc po uszy w wielkim szambie, krzyczy – a tam kotek zrobił kupkę na trawie!

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Anonimie- czy można merytorycznie odpowiadać na chore urojenia? Jeśli dla ciebie były prokurator jest autorytetem to twój problem!

  Anonimie cyt,.. …. prawda jest dla was druzgocąca” – jak mawiał ks. Józef Tischner ,, Są trzy prawdy: świento prawda, tys prawda i gówno prawda.
  Nasz program to ; Precz z głupotą, precz z głupotą, precz z głupotą!

  Zrobiłeś kupki na trawie- należy po sobie sprzątać!

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.