Paczki dla rodaków

Pięć pudełek żywności z długim terminem ważności otrzymali rodacy mieszkający na Kresach Wschodnich. O świąteczną paczkę dla nich zadbali wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Bystrzycy

Nauczyciele i uczniowie z miejscowej szkoły oraz mieszkańcy od kilku lat angażują się w akcję „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. Regularnie podczas wakacji jeżdżą na Kresy Wschodnie, by odnawiać nekropolie przodków. Od kilku lat w okresie przedświątecznym organizują też zbiórkę darów dla rodaków żyjących na Kresach – na Ukrainie i Wileńszczyźnie. W tym roku też o nich nie zapomnieli. Dzięki zbiórce żywności, słodyczy i zabawek, przeprowadzonej w sklepach w Bystrzycy i Janikowie, zebrano pięć pudełek produktów, które w minionym tygodniu trafiły do rodaków.

– Dziękujemy wszystkim miłośnikom Kresów, którzy kolejny raz przyłączyli się do naszej akcji, ofiarodawcom i wolontariuszom oraz organizatorom zbiórki ze szkoły w Bystrzycy za pomoc w przygotowaniu świątecznych paczek dla rodaków mieszkających za wschodnią granicą Polski – mówi Małgorzata Wawrzeń, wolontariusz akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”.

(WK)

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , ,

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.