Tribute to The Beatles – Anna Kamińska Trio

Przegląd Kultury Studenckiej w Czasoprzestrzeni zaprasza na koncert wypełniony muzyką Beatlesów. Oławianka Anna Kamińska postanowiła na nowo ożywić Beatlemanię, która w latach 60. owładnęła cały świat. Koncert już jutro (8 grudnia) o godz. 20.00 w Czasoprzestrzeni we Wrocławiu

„Hey Jude”, „Let it be”, „Yesterday”, „Come Together”, „Across the Universe” – brzmi znajomo?

Projekt „Tribute to the Beatles” to inicjatywa wrocławsko-poznańskiej wokalistki. Anna Kamińska . Wspólnie z poznańskimi muzykami, Kingą Skrzypińską oraz Stanisławem Aleksandrowiczem, przygotowali utwory słynnej czwórki z Liverpoolu w nowych, jazzowo-soulowych aranżacjach. Na koncercie nie zabraknie największych przebojów zespołu, jednak pojawią się także mniej znane, ale równie piękne kompozycje – „Fool on the hill”, „If I fell”, „And I love her”.
Czas rozpocząć Beatlemanię.
Do zobaczenia!

Anna Kamińska – studentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Poznaniu, trener wokalny w Muzycznej Garderobie, wokalistka w Teatrze Ekstrawersja. Uczestniczyła w wielu projektach artystycznych: m.in. warsztaty European Jazz School 2017, musical „Czasy”, reż. Mariusz Kiljan, musical „Jeździec Burzy”, reż. Cezary Studniak, spektakl „Hotel Breslau”, reż. Karolina Konik. Jako mała dziewczynka usłyszała utwory zespołu The Beatles i w tamtym momencie jej życie już na zawsze związało się z muzyką (jest laureatką I miejsca na IX „Beatlemania Festival” im. Johna Lennona w Warszawie). Śpiewanie umożliwia jej przekazywanie emocji, a pisanie – myśli. Uważa, że szczere teksty związane z muzyką, która pojawia się niespodziewanie i usilnie dzwoni w uszach dopóki nie zostanie zapisana, tworzą intymną atmosferę, dzięki której na jakiś czas można przenieść się na nową płaszczyznę odczuwania. Od niedawna współpracuje i tworzy z nieśmiałym ukulele o imieniu Paul. Jej utwory zostały docenione na wielu festiwalach m.in. III miejsce na 51. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie („Nigdy się nie dowiesz” – tekst i muzyka Anna Kamińska).

Kinga Skrzypińska – urodzona w 1993, gitarzystka związana ze sceną poznańską i słupską. Studentka Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie gitary prof. K. Zemlera. Związana z takimi formacjami jak promowany przez Tymona Tymańskiego alternatywny zespół Friends of Ufo, Big Band Akademii Muzycznej w Poznaniu. Na swoim koncie ma występy m.in. z legendą Association for the Advancement of Creative Musicians – Arim Brownem w ramach festiwalu Made In Chicago. Uczestniczka European Jazz School 2017 w Marburgu w klasie wyśmienitego francuskiego saksofonisty – Juliana Dubois.

Stanisław Aleksandrowicz – młody perkusista czerpiący inspiracje z wielu źródeł, począwszy od współczesnej literatury perkusji klasycznej, przez brzmienia jazzu oraz muzyki free/impro rodem ze Skandynawii, po współczesne rytmy muzyki latynoskiej oraz hip hop. Koncertował m.in. na deskach Filharmonii Gorzowskiej i Filharmonii Koszalińskiej, współpracował w ramach festiwalu Made in Chicago z legendą AACM Arim Brownem. Laureat I nagrody na IX Hanza Jazz Festiwal, III nagrody na VII RCK PRO JAZZ i II nagrody na VIII RCK PRO JAZZ.

Źródło: TRIBUTE to The BEATLES

Kategoria artykułu: Aktualności

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.