ZGO odwiedziły dzieci z czterech placówek z terenu sąsiadujących gmin

10 października Zakład miał zaszczyt gościć

i edukować przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej z Michałowic

W Sali edukacyjnej mieszczącej się w budynku administracyjnym gdzie Pani Karolina Korycka w formie wykładu z pokazem slajdów przybliżyła dzieciom najważniejsze informacje dotyczące rodzajów odpadów oraz zasad ich prawidłowej segregacji.

Dzieci obejrzały filmiki, z których dowiedziały się na jakie grupy odpadów dzieli się odpady komunalne oraz jak w naszym zakładzie odbywa się ich zagospodarowanie.

Filmy pt.: „Drugie życie odpadów” oraz „Eko Janek – Lekarstwa”

Dzieci obejrzały również makietę naszego Zakładu, która wzbudziła duże zainteresowanie.

Zawsze ubrane w kamizelki odblaskowe dzieci zwiedzają Zakład i poznają drogę jaką przebywają odpady prosto z ich domu, do ZGO.

Punk kulminacyjny wycieczki to materiały edukacyjne oraz drobne upominki.

W ramach podziękowania za wizytę, zdarza nam się otrzymać własnoręcznie wykonaną pracę w postaci laurki z surowców uzyskanych w wyniku recyklingu.

 

11 października odwiedziły nas Przedszkolaki z Łosiowa.

Schematycznie, zajęcia wizyta rozpoczyna się w sali edukacyjnej w budynku administracyjnym.

Przy okazji każdych zajęć, tradycyjnie prosimy aby dzieci spróbowały umieścić odpady w odpowiednich pojemnikach. Stanowi to mały test, czy najmłodsi zapamiętali lekcję jak poprawnie segregować odpady.

Z doświadczenia wiemy, że pokazanie w rzeczywistości tego, co dzieci wysłuchały na wykładzie bardzo pomaga zapamiętać im po co i w jaki sposób następuje zagospodarowanie odpadów. Cieszy nas fakt, że możemy wspólnie zabiegać o poprawę naszego środowiska.

„Ustawiamy się do zdjęcia” z naszymi maskotami, jeżykiem oraz kaczką – symbolami projektowego hasła kampanii informacyjno-promocyjnej: „Dziękujemy, że jesteś eko!”

Koniec każdych zajęć to prezenty w formie materiałów edukacyjnych oraz drobne upominki.

Cieszymy się z każdych kolejnych odwiedzin z nadzieję,, że maluchy opuszczają nasz Zakład z podstawową wiedzą na temat segregacji odpadów.

 

12 października odwiedziło nas Niepubliczne Przedszkole

„ Akademia Skrzata” z Brzegu

Pani Karolina z uporem maniaka przybliża zasady segregacji odpadów w sposób prosty i przyjemny. Wyświetla  filmiki pt.: „Drugie życie odpadów” oraz „Eko Janek – Lekarstwa”, dotyczące losów poszczególnych rodzajów odpadów. Omawia rodzaje odpadów i produkty z nich uzyskane, np.: z bioodpadów uzyskujemy nawóz, z butelek plastikowych typu PET – ubrania, ze szkła – produkujemy szklane butelki. Wyjaśniamy dzieciom dlaczego segregacja odpadów jest tak bardzo ważna. Umieszczając dany odpad w odpowiednim pojemniku, możliwe jest ponowne jego wykorzystanie. 

Niesłabnącym zainteresowaniem dzieci cieszy się nasza makiety, z lotu ptaka pokazuje jak wygląda cały nasz Zakład.

Ważenie na wielkie wadze to podstawa każdej wycieczki.

Ostatnia część zajęć to drobne upominki oraz materiały edukacyjne, a także zestawy koszy do segregacji odpadów.

W ramach podziękowania za wizytę, dzieci składają na ręce Pani Karoliny własnoręcznie wykonaną pracę w postaci naszego logo ZGO.

Koniec wycieczki to grupowe zdjęcie – musowo!

W dniach 24,30, 31 października gościliśmy uczniów

ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Oławie.

Filmiki dotyczące losów poszczególnych rodzajów odpadów zawsze cieszą naszych najmłodszych.

Niewątpliwie zajęcia edukacyjne stanowią ważny element edukacji ekologicznej, dlatego też ZGO Gać ogromną wagę przywiązuje do sposobu ich prowadzenia. Staramy się każdych naszych gości potraktować w sposób wyjątkowy.

(tekst sponsorowany)

 

 

 

 

 

 

 

Kategoria artykułu: Aktualności

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.