Wychowankowie domu dziecka uczą, jak energetycznie jeść

Jest nagroda! Dom Dziecka w Oławie wyróżniony w konkursie Tauronu – „Dom Pozytywnej Energii”. Dzieci układały zdrowe jadłospisy, gotowały i przygotowywały prezentacje

„Domy Pozytywnej Energii” to konkurs organizowany dla domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych przez spółki „Tauron”. Podczas finału akcji, który odbył się w  parku rozrywki Energylandia, nagrodzono dwadzieścia placówek wychowawczych. Wśród piętnastu wyróżnionych znalazł się Dom Dziecka w Oławie. Nagrodą było 10 tysięcy złotych.  Akcja promowania zdrowego odżywiania rozpoczęła się wiosną, a tematem przewodnim tegorocznej edycji było hasło „Zdrowo jemy – energetycznie żyjemy”. Zadanie konkursowe polegało na zaproponowaniu i przygotowaniu zdrowego, samodzielnie ułożonego całodziennego menu. Dzieci miały zapoznać się z zasadami zdrowego żywienia, przeanalizować pod tym kątem dotychczasowe posiłki i zaproponować w pełni wartościowe potrawy. Musiały je samodzielnie przygotować i udokumentować to na zdjęciach. Kolorowe i apetyczne prezentacje  poddano ocenie kapituły konkursowej, którą w tym roku wsparli swoją wiedzą dietetycy. Oni też zarekomendowali najbardziej wartościowe jadłospisy.

– „Tauron” daje energię, daje ją także dzieciom i młodzieży, wspierając ich możliwości rozwoju, co jest dla naszej firmy niezwykle istotne – mówił podczas gali finałowej Filip Grzegorczyk, prezes „Tauron Polska Energia”. – Podziwiam wielkie zaangażowanie dzieci w przygotowanie prac konkursowych, dziękuję za uczestnictwo w akcji i cieszę się, że dzięki konkursowi udało się wyzwolić tak wiele dobrej energii, aktywności i zaangażowania.

opr. (MON)

Kategoria artykułu: Aktualności

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.