Komu burmistrz umorzył podatki i opłaty

Oława. Nie wszyscy płacą. Dziesięć umorzeń, trzy odroczenia i dwa razy rozłożenie na raty – to bilans ulg podatkowych udzielonych przez burmistrza Tomasza Frischmanna w 2016 roku. Jedną firmę zwolnił także z użytkowania wieczystego

Powołując się na „ważny interes podatnika” burmistrz zwolnił z podatku: Elżbietę Skałecką (851 zł), Janinę Antoniuk (1721,47 zł) oraz Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych (1.021 zł). Z tego samego powodu spłatę podatków odroczono Ryszardowi Śliwie (3.578 zł) i Kazimierzowi Wróblowi (14.773 zł).
Podatku nie zapłacili także: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej (13.702,67 zł), Baseny Miejskie „Termy Jakuba” (106.582 zł), Centrum Sztuki (37.625 zł) oraz Ośrodek Kultury (37.625 zł). Powód – „ważny interes podatnika i publiczny”.
Burmistrz może także sięgnąć do formuły „pomoc de minimis” – jest to wsparcie publiczne dla małych i średnich firm. Skorzystało z tego trzech przedsiębiorców, którym umorzono podatki oraz dwie firmy, którym rozłożono płatność na raty.
Umorzenia podatku za 2016 rok: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Piekarnia Francuska” sp. z.o.o. – 3.222 zł, CDN Artykuły Budowlane i Wyposażenia Mieszkań J. Kotyla – 10.794 zł oraz Piotr Owczarek – 43.774 zł. W ratach podatek spłacają ATEX sp. z.o.o (124.395 zł) oraz Firma LiR Lidia Obrocka (23.088 zł).
Firma CDN nie zapłaciła w 2016 roku także za użytkowanie wieczyste. Burmistrz umorzył przedsiębiorstwu kwotę 24.524,49 zł ze względu na „ważny interes dłużnika”. Z rozłożenia tej opłaty na raty skorzystali natomiast: ATEX sp. z.o.o, Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa „Odra” w Oławie, Grzegorz i Katarzyna Bielcowie, Kamil Piotrowski, Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska”, Justyna Paliwoda oraz „KOREX” Krzysztof Szejna i Spółka.
Opłatę adiacencką rozłożono na raty Jerzemu Ryndakowi, a umorzono Sylwestrowi Szlękowi (1.841,48 zł).
(MON)

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (20)

 1. Baseny Miejskie „Termy Jakuba” (106.582 zł), Centrum Sztuki (37.625 zł) oraz Ośrodek Kultury (37.625 zł). Powód – „ważny interes podatnika i publiczny”. To ciekawe, przecież Ośrodek Kultury jak i Centrum Sztuki są finansowane z budżetu miasta, czyli umorzenie podatku to środki spożytkowane na działalność kulturalną placówek.Ciekawe czy przy corocznym dofinansowaniu z budżetu miasta naszego basenu do kwoty dofinansowania będzie ujęta kwota umorzenia podatku 106,582zl. która de fakto powinna wrócić do kasy miejskiej.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • A basen świeci pustkami. Ale jak ma nie świecić, jak np: za dwugodzinną wejściówkę (sauna + basen) płaci się prawie tyle samo co za aquaparku we Wrocławiu (a tam w cenie jeszcze siłowania + fitness). Już nie wspomnę, że tam przynajmniej można kupić normalne karnety, a nie jakieś cuda z kwotą do wykorzystania.

   Z resztą co to jest za uzasadnienie „ważny interes dłużnika”. CBA się powinno temu przyjrzeć.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. JESLI UMORZYŁ TO BYŁY POWODY NAPEWNO !!!! SWOJĄ OPINIĘ OPIERAM NA OCENIE BURMISTRZA ZA JEGO PRACĘ==== TROSKĘ O WYGLĄD MIASTA I JEGO MIESZKAŃCÓW SZCZEGÓLNIE O EMERYTÓW napewno nie ma żadnych przekrętów Pozdrawiam pana burmistrza i wierzę w Jego uczciwość

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Skoro burmistrz tak informuje o wszystkim,to niech powie komu przyznał podwyżki w urzędzie ,komu przyznał mieszkanie ,bo o tym to nikt nie słyszy !!Czekamy na prawdziwą szczerość, a nie publikowanie biedniejszych i poniżanie ich !!!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Umorzenie długu stanowi przychód finansowy dla dłużnika. A to w świetle prawa jest opodatkowane. Zatem teraz rola US w sprawie wyegzekwowania należnego podatku. Oława ma rownych i równiejszych. Po latach rozłąki z tym miastem nie zmieniło sìę nic. Totalne kolesiostwo i układy jak w PRL-u

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Nie rozumię…dlaczego jedni muszą płacić podatki a inni nie. Czy Pan Burmistrz to „król” Oławy i on decyduje kto płaci daninę a kto nie do jego prywatnego skarbca. Przecież podatki są dla mieszkańców (drogi, oświetlenie, itd.)

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.