Jelczańska hala znów ożyła

W hali Jelczańskiego Parku Technologicznego przy ul. Techników 1c od rana trwa zlot i piknik Jelcza, zorganizowany przez Józefa Adamowicza i Stowarzyszenie Wsparcie Techniczne Ratownictwa z Miłoszyc. Można obejrzeć kilkadziesiąt pojazdów produkowanych niegdyś w JZS i powspominać stare czasy.

Niestety, nie dojechał zapowiadany ciężarowy żubr, ale jest słynny ogórek, czyli polskie wydanie czeskiej „karosy”, są pojazdy pożarnicze, autobusy, ciężarówki. – Najważniejsze, że samochody są prezentowane w miejscu, w którym zostały wyprodukowane – mówi Adamowicz. Można wsiadać, dotykać, a nawet poczuć charakterystyczny zapach, wysłuchać opowieści miłośników starych aut, spotkać się  z dawnymi pracownikami JZS, a nawet zobaczyć najnowszą produkcję motoryzacyjną ze starych jelczańskich hal, czyli pojazdy spółki „Jelcz”, produkującej dziś na potrzeby obronności.

Pojazdy można oglądać przez całą sobotę – do godz.20.00.

Więcej w najnowszym wydaniu „Gazety Powiatowej”

fot. Jerzy Kamiński

Kategoria artykułu: Aktualności

reklama

Komentarzy (8)

 1. Jak dobrze idzie to niech zalewa czym chce. Jak widać, „można”!!!. Zresztą coraz więcej rzeczy w Polsce zaczyna nagle się opłacać. Dziwne, że do tej pory się nie opłacało?. Żałosna PO zgiń przepadnij na wieki wieków, a tym co się nie podoba w POLSCE PIS jak ją nazywacie to do Afryki, tam cieplej i dużo wolnych terenów, które opuszczają wasi ukochani „uchodźcy”. Kopalnie diamentów stoją przed wami otworem nie zatruwajcie nam życia i sami się z nami nie męczcie, nikt tu was na siłę nie trzyma.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Tadeusz Sucharski

  Teresa ty sobie wylej kubel zimnej wody… albo.lepiej wlej kubeł oliwy do glowy !!
  Super ze Dudkowski i ekipa cos robi obecny włodarze ten mały i ten drugi chamowaty albo ten najwazniejszy co nic nie ma do powiedzenia nie robia w tym.kierunku nic wiesz dla czego bo.maja to w dupie bo nie kochają Jelcz-laskowice a kochać to cos wiecej niż politykowac i rządzić miastem. Elo elo dzięki Łukasz i dzieki Adamowicz i dzieki Sofinski ze kochacie JELCZ

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. „Super, że Dudkowski i ekipa coś robią…”
  Panie Tadeuszu, a mógłby Pan zdradzić jakieś szczegóły, co konkretnie robią? Szanuję Rafała, ale uważam, że nie ma kompetencji, by zarządzać spółką „Jelcz”. Uważam, że jest szansa na rozwój tej firmy i produkcję samochodów nie tylko dla armii, lecz także dla potrzeb gospodarczych. Pisałem już kiedyś o tym i nie będę się powtarzał, ale zaproponuję Panu, by sprawdził Pan w necie, jak jest np we francji, dlaczego np firmy zajmujące się wywozem śmieci kupują tylko Renaulty. Myślę, że gdyby teraz Jelcz wszedł w produkcję tanich, prostych samochodów z specjalistycznych z łatwym i tanim kredytowaniem, to w przyszłości mógłby produkować nawet TIRy.
  Pozdrawiam.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Chętnie wybrałabym się do JZS. Tym bardziej, że obecnie czytam powieść Krzysztofa Tokarza, Renn Breslau miasto złota i miłości. Część akcji dzieje się właśnie we Friedrich Krupp Bertha Werke czyli w tych samym miejscu. Szkoda, że nie wiedziałam wcześniej o tej imprezie. Przyjechałbym z książką.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.