Poszukują ludzi „Jelcza”. To będzie niezwykły zlot!

Czegoś takiego jeszcze nie było! Organizują zlot zabytkowych samochodów „Jelcza” i piknik dla byłych pracowników Jelczańskich Zakładów Samochodowych. Dołącz do nich!

Organizatorem imprezy jest Józef Adamowicz, prezes Jelczańskiego Parku Technologicznego. Wspierają go miasto i gmina Jelcz-Laskowice oraz spółka „Jelcz”. O co chodzi? By zebrać w jednym miejscu stare samochody legendarnej marki i ludzi, którzy je tworzyli. – Pomysł jest odważny, ale jesteśmy przekonani, że się uda – mówi Adamowicz. – Prosimy ludzi związanych z JSZ, byłych pracowników, którzy chcieliby pomóc w organizacji tej inicjatywy, o zgłaszanie się do nas. Oni najlepiej znają tych, z którymi pracowali, tych, którzy powinni się na tej imprezie znaleźć. Dlatego byliby dla nas nieocenionym wsparciem i mogliby pomóc w zapewnieniu jak najlepszej frekwencji.

Zlot zaplanowano na 17 czerwca w hali „E”. To świetna okazja, by uczcić 65-lecie istnienia zakładów samochodowych. – Nie dość, że mamy 65-lecie zakładów, to jeszcze 30-lecie Jelcza-Laskowic – kontynuuje Adamowicz. – Przecież nie można zapominać o tym, że te wszystkie osiedla, które widzimy wokół, budował „Jelcz”. To wszystko, co dziś widzimy, jest konsekwencją działalności tej wielkiej fabryki. Spotkanie ludzi z nią związanych dla nich samych będzie wielkim wydarzeniem. Dodatkowo młodsi mieszkańcy będą mieli okazję zobaczyć legendarne samochody.
Impreza będzie miała charakter otwarty. Przyjść będzie mógł każdy, bez względu na to, czy kiedykolwiek z „Jelczem” miał coś wspólnego. Adamowicz podkreśla jednak, że chciałby, by przed zlotem zgłosili się do niego ludzie „Jelcza”. Każde wsparcie przy organizacji jest ważne, a każda pamiątka, która 17 czerwca pojawi się w hali „E”, będzie bardzo cenna.
Jak się zgłaszać? Mailowo: [email protected] lub przez Facebooka – www.facebook.com/Zlot-i-Piknik-Jelcza. Więcej informacji wkrótce…

(kt)

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , , , ,

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.