Elica zatrudni więcej

Jelcz-Laskowice Zmiany

Firma Elica planuje rozszerzenie swojej produkcji

Elica Group Polska należy do włoskiego koncertu Elica S.P.A. To światowy lider w projektowaniu i produkcji okapów kuchennych do użytku domowego. Właściciele firmy zdecydowali się na kolejną inwestycję w Polsce. Fabryka w Jelczu-Laskowicach zostanie rozbudowana.

Inwestycja będzie polegała na rozbudowie i rozszerzeniu produkcji zakładu o podzespoły AGD, w tym okapy i silniki elektryczne małej mocny. Elica zainwestuje około 50 milionów złotych oraz zatrudni co najmniej 40 osób. Firma planuje zakończyć inwestycję najpóźniej do 31 grudnia 2022 roku.

Zakład produkcyjny Elica Group Polska w Jelczu-Laskowicach powstał w 2005 roku. Obecnie jego powierzchnia to 41 tysięcy metrów kwadratowych. W zakładzie jest jedenaście linii produkcyjnych silników i piętnaście linii do produkcji okapów kuchennych. W fabryce jest zatrudnionych około 840 pracowników.

Miesięcznie jelczańską fabrykę opuszcza 700 tys. silników i 125 tys. okapów kuchennych.

(kt)

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (12)

 1. No i co z tego? Dramatyczna firma, sprzet pamieta gleboka komune, utrzymanie ruchu pracuje na papierze, chłopy wypełniają dlugopisami raporty, a inzynier je wklepuje w komputer.. Zenada straszna, a kierownik urto chyba spadl z ksiezyca ? btw narzedzia jakimi sie pracuje… Szkoda zezdjeci anie zrobilem. Swiafowy lider, a klucze jakie dali do pracy to ogryzki lub znajdy po wlochach. No i wloski styl pracy czylinigdy nie wiesz co im do lba strzeli.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Elice to już włosko – ukraińska firma, pracowałam ponad 3 lata i tylko pierwszy rok wspominam dobrze a potem z roku na rok tylko gorzej, zwolilo się wiele wartościowych pracowników, teraz nie ma już z kim tam pracować, walka aby przetrwać zmianę, wieczny brak komponentów co ciagnie za sobą brak ilości i brak premii, praca na 2 lub 3 zmiany zależy gdzie trafisz, a zarobki 1900 zł brutto +premia i ogień

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. pracowałem 12 lat w innej firmie w strefie i uważam że to był mój największy błąd w życiu nie wiem jak jest w Elice nie pracowałem tam nie wypowiadam się z opinii innych można wyciągnąć wnioski jak tam jest. Do osób poszukujących pracę radze nie pchać na pracę na produkcji pracownik produkcji i kierownik zmiany po nich jedzie góra jak nie powiem po czym.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Ekspansja zachodnich fabryk na wschód min do Polski jest podyktowana wyłącznie względami ekonomicznymi. Myślicie , że jakakolwiek inwestycja by tutaj do nas zawitała gdyby nie tania i bardzo tania siła robocza? Inwestorzy zachodni na taniej i dobrze wykwalifikowanej kadrze a taka właśnie w Polsce funkcjonuje zarabiają krocie. W pewnym momencie jednak doszło do tego , ze i w Polsce ludzie nie bardzo chcieli pracować za groszowe stawki więc szybko UE usiłowała wciągnąć pod swoje skrzydła Ukrainę. Skoro to się nie udało teraz otworzą dla Ukraińców zachodni rynek pracy. Zwykły przeciętny pracownik dla nich się nie liczy im nie zależy żeby ktokolwiek z nas zarabiał jak na zachodzie bo po prostu to się nie będzie opłacało. Dlatego Polska z cenami żywności, samochodów, rtv itd dawno dogoniła kraje zachodnie tylko nie z płacą. To pokazuje jak obłudna jest UE. Dlaczego nie wprowadzą jednej płacy minimalnej dla całej UE?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Lider lakierni

  Elica dramat gdzie mogłem pracować .
  Przepracowałem tam 4 lata i nie polecam . Lakiernia to dramat maszyny z lat 70 a utrzymanie ruchu dramat nic nie maja pojęcia . Kierownictwo ( ręka myje reke ) bez doświadczenia a sa na stanowiskach .
  Z linki trafiają na kierowników. Szacunek do ludzi dramat , brak podwyżki a zarobki jaka firma takie ….
  Nic tam sie nie zmieni i nie zmienia .rotacja ludzi dramat

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.