Prace w Rynku trwają i szybko się nie skończą

Oława Utrudnienia

I etap rewitalizacji Rynku to roboty ziemne, które bywają utrudnieniem dla mieszkańców. Miejski radny Paweł Gwiazdowicz pyta, czy nie można połączyć pracy przy kanalizacji z pracami przy instalacji gazowej

Radego niepokoi, że po zakończonych pracach ZWiK naprawi nawierzchnię, a za dwa tygodnie zaczną się prace przy instalacji gazowej i znów trzeba będzie kopać.

– To dwie różne sieci – mówił na marcowej sesji RM burmistrz Tomasz Frischmann. – Trudno to razem połączyć. Sieć jest wykonywana kawałkami i to jest mniej uciążliwe. W przeciwnym razie musielibyśmy zamknąć cały Rynek.

Pod koniec roku miasto ogłosi przetarg na wyłonienie wykonawcy nawierzchni.

(MON)

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (17)

 1. Oszuści i Złodzieje!

  Pierwszy etap był 10 lat temu za kadencji komunisty października, więcej chyba kosztował baner niż ta dziura wykopana przez zwik. Czekamy na rok wyborczy na pewno Oławska komuna ruszy z kopyta z odkrytym basenem i rynkiem 🙂

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Zgadza się – socjotechnika i kit dla prostego ludu a efekty znikome. Nawet banner wprowadza w błąd – po zakończeniu nie będzie tak ładnie jak na widocznym obrazku. A Niemirowski powinien tą kupę kamieni z rynku osobiście załadować łopatą na ciężarówkę.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Nie zrobią szybko, bo po co?
  Będą latami ryć, wykonywać pozorne ruchy…Po rynku i okolicy nie da się przejść w normalnych butach na obcasie, na Brzeskiej dziury zagrażające zdrowiu. Czy władze miejskie nie wstydzą się zapraszać gości na jarmark do takiego skansenu wczesnej komuny???

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. mieszkaniec Rynku

  Każdy podwykonawca zostawia ” swój ślad” na chodniku w Rynku – ciekawe co to będzie po ZWiK-u ? Ta strona Rynku jakoś do tej pory wyglądała w porównaniu do „zrytego” chodnika po drugiej stronie. Panie Frischmann , czy pan TO WIDZI???

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. też mieszkaniec Rynku

  Drugi rok wymieniają rury w Rynku, potem kolejny rok będą wymieniać rury gazowe i tak do wyborów , nie ma basenu odkrytego już czwarty rok , nie ma parkingu na przeciwko Ośrodka Kultury, rewitalizacja Rynku tylko na banerze czyli NIC!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.