Centrum kultury na miarę XXI wieku

Domaniów

Inwestycje

2 mln złotych na budowę nowoczesnego centrum kultury w Domaniowie i przebudowę biblioteki w Wierzbnie pozyskała Gminna Biblioteka Publiczna. Inwestycja ma się rozpocząć w czerwcu tego roku

Projekt obejmuje budowę Centrum Kultury w Domaniowie i przebudowę budynku biblioteki gminnej w Wierzbnie. Oba obiekty wizualnie będą nawiązywać do obecnej architektury miejscowości, ale powstaną  z nowoczesnych materiałów z dodatkiem aluminium i szkła. W obiektach znajdą się m.in.: wypożyczalnie książek, czytelnie tradycyjne, czytelnie czasopism, sale zabaw dla dzieci („małpie gaje”), pracownie komputerowe, pracownie do zajęć grupowych i językowych oraz nowoczesne, wielofunkcyjne sale audiowizualne, gdzie będą mogły się odbywać różnego rodzaju wydarzenia kulturalne.

– Dzięki tej inwestycji będziemy mieli obiekty kulturalne na miarę XXI wieku – mówi wójt Wojciech Głogulski. – Obecnie użytkowane budynki Centrum Kultury i świetlicy z biblioteką w Wierzbnie są w złym stanie technicznym. Nowe obiekty pozwolą nam na poszerzenie oferty kulturalnej zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców. Zarówno dzieci, dorosłych, jak i osób starszych.

Piętrowy budynek Centrum będzie budowany od podstaw na działce obok kościoła przy  obecnym Gminnym Ośrodku Kultury. Budynek biblioteki w Wierzbnie ma być całkowicie przebudowany i rozbudowany. Zgodnie z wymogami projektu obie inwestycje będą realizowane jednocześnie, w ramach jednego zadania, które ma być zrealizowane do jesieni przyszłego roku.

Gmina już złożyła wniosek i czeka na pozwolenie na budowę oraz na kosztorys inwestycyjny. Jak tylko otrzyma stosowne dokumenty, ogłosi przetarg na realizację zadania. Dopiero po jego rozstrzygnięciu będzie wiadomo, jaki jest całkowity koszt inwestycji. 2 mln zł na ten cel pozyskała jednostka samorządowa GBP z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Pozostały koszt inwestycji trzeba będzie pokryć z budżetu gminy Domaniów.

Wioletta Kamińska [email protected]

Wizualizacja źródło: UG Domaniów

 

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (16)

 1. Cieszcie się ludzie 🙂 Powoli. Przecież to świetna inwestycja, a co może lepszy ciemnogród bo wszystko lud kupi? Gmina słynie z aktywności kulturalnej mieszkańców. A na ośrodek zdrowia też niech lekarze się starają, czyja to Przychodnia bo nie jestem z Domaniowa?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Wam to się nigdy nie dogodzi…. Nie dzieje się to źle, dzieje się to gorzej. Nie robią źle- robią też źle. Spójrzcie na siebie, swoje zagródki i posprzątajcie. Marudny, nieszczęśliwy, zawsze pokrzywdzony naród. Pozdrawiam i słońca życzę, bo witaminy D Wam wszystkim brakuje!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Sala w Wierzbnie???

  Jak wszystkim? W mojej ocenie te komentarze są pisane ewidentnie na polityczne zamówienie konkurencji szefa U.G.
  Pani Anna napisała:
  „Zeby zdazyl wojt odebrac inwestycje he he.. bo bedzie tak jak z salą w wierzbnie. Kto inny robil a kto inny odbierał.”

  A ja widziałem salę w Wierzbnie i serce się kruszy na te wszystkie niedoróbstwa projektowe. Przez filary meczu oglądnąć się nie da! SZOK kto zaakceptował taki projekt i zgodził się na wykonanie? Za ten brak kompetencji płacą dzieci ze szkoły i wszyscy mieszkańcy, bo powodów do dumy z takiej inwestycji nie ma żadnych!

  Oby tym razem przy budowie nie dopuszczono do odebrania podobnych idiotyzmów projektowych. Czas pokaże czy obecny wójt wykaże się większym zmysłem budownictwa niż poprzedniczka.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Akurat to nie jestem ani za obecna wladza ani za poprzednia. Wiec jestes w błędzie. Ta sala to chyba nie jest az taka zla, skoro organizowali w zeszlym roku mistrzostwa polski w podnoszeniu ciezarow. Na glowe sie nie sypało. No zobaczymy czy biblioteki beda niezniszczalne!

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Większość dróg przebiegających przez gminę, w tym droga z Polwicy do Wierzbna, to drogi powiatowe i to w kompetencji powiatu leży ich przebudowa, remont, utrzymanie. Gmina w swoje drogi i mosty inwestuje niemałe środki

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.