Dni Koguta 2017. Znamy artystów!

Natalia Nykiel, Perfect i… Zobacz kto wystąpi na Dniach Koguta!

W tym roku imprezę zaplanowano na 17 i 18 czerwca.

17 czerwca

• Majka Jeżowska godz. 17.00 – blok muzyczny dla dzieci
W roku bieżącym część programu artystycznego dedykowana jest najmłodszym mieszkańcom. Ze specjalnym programem muzycznym wystąpi Majka Jeżowska. Artystka od wielu lat zajmuje się komponowaniem i wykonywaniem piosenek skierowanych do dzieci i niezmiennie pozostaje najlepsza w repertuarze muzycznym dla najmłodszych. W 1984 wykorzystała tekst Agnieszki Osieckiej „A ja wolę moją mamę”, do którego skomponowała muzykę i nagrała piosenkę pod tym samym tytułem, która zyskała dużą popularność, a artystkę skłoniła do wydania płyty z przebojami dla dzieci. Od tamtego czasu kolejne pokolenia uczą się i bawią przy utworach Majki Jeżowskiej. Specjalnie dla nich 17 czerwca Majka Jeżowska wystąpi na Miasteczku podczas I.Dnia Święta Miasta.

• The Dumplings godz. 19:30 – polski duet muzyczny, wykonujący muzykę electropop. Początkowo zdobył popularność, jako fenomen internetowy, publikując swoją twórczość na kanale YouTube. W 2014 zespół wydał swój debiutancki album No Bad Days, który miał swoją premierę 13 maja i został nagrodzony Fryderykiem za fonograficzny debiut roku.

• Natalia Nykiel godz. 21:00 –  wokalistka, autorka tekstów, muzyk. Mocnym krokiem weszła na muzyczny rynek. Jeszcze przed wydaniem debiutanckiej płyty została okrzyknięta przez dziennikarzy najbardziej intrygującym i wyczekiwanym debiutem 2014 roku.

18 czerwca

• VI Oławski Zlot Pojazdów Zabytkowych  – Oławski Zlot Zabytkowych Pojazdów wpisał się już na stałe w kalendarz corocznych oławskich imprez. Zapraszamy na VI edycję tego wydarzenia.

• Kabaret Neonówka godz. 18:30 – polski kabaret, założony w 2000 przez grupę wrocławskich studentów. Przez pierwsze kilka miesięcy działalności funkcjonował pod nazwą To-Niemy. Kabaret porusza głównie tematy społeczne i polityczne. 18 czerwca Neonówka wystąpi wraz z zespołem „Żarówki”

• Perfect godz. 20:00 – polski zespół rockowy, założony w 1977 roku. Największą popularnością cieszył się do rozwiązania w 1983 roku. Z tego okresu pochodzą największe przeboje grupy: Nie płacz Ewka, Chcemy być sobą, Ale wkoło jest wesoło, Niewiele ci mogę dać, Autobiografia. W 1993 roku zespół reaktywował muzyczną działalność i występuje do dziś.

(kt)

 

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (8)

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.