Wielka integracja, a może bulle na bóle?

Jelcz-Laskowice/Oława

Wystartowała druga edycja programu „Decydujesz, pomagamy”, realizowanego przez sieć Tesco. Stowarzyszenie „Lokalni Patrioci” zachęca, by głosować na ich projekt

– Chcemy zrobić wielką integrację Zielonego Parasola – mówi Weronika Kuszyk, prezes stowarzyszenia „Lokalni Patrioci” z J-L. – Zasługują na to, jak nikt inny. Jeśli uda nam się wygrać 5 tys. złotych, to na początku lata pod dębem „Słowianinem” zorganizujemy im imprezę z cateringiem, muzyką na żywo, dogoterapią i animacjami.

Zielony Parasol założyła i prowadzi fundacja  „Po Prostu Razem”. Jej prezesem jest Iwona Bernat – wicedyrektor i nauczyciel Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w J-L. Działalność skupia się na pomocy dzieciom pochodzącym ze środowisk patologicznych i rodzin dysfunkcyjnych oraz dotkniętych różnorodnymi trudnościami życiowymi. Głównym celem jest wyrównywanie szans podopiecznych we wszystkich obszarach życia związanych z funkcjonowaniem w grupie rówieśniczej, w rodzinie i w społeczeństwie.

Zachętę do oddawania głosów można znaleźć również na stronie internetowej Tesco: – Głosując na nasz projekt przyczynisz się do stworzenia prawdziwego święta dla osób niepełnosprawnych i wolontariuszy, którzy codziennie poświęcają swój czas i energię na pomoc potrzebującym. Nasz projekt, którego możecie być współautorami, może sprawić, że niepełnosprawni i wolontariusze Zielonego Parasola poczują nasze wsparcie. Możecie pomóc osobom niepełnosprawnym w przełamywaniu własnych barier i ograniczeń, które wynikają z ich niepełnosprawności i „zamykają” ich w czterech ścianach.

Głosowanie nie jest jednak internetowe. Odbywa się w sklepach stacjonarnych. W oławskim „Tesco” można poprzeć jeden z trzech projektów. Oprócz „Małej rzeczy dla Wielkich Osób” można się zdecydować na „Grę w Bulle – lekarstwem na bóle” oławska fundacji Atena:

– Ruch na świeżym powietrzu z elementami rywalizacji to zdrowie i świetna zabawa. Stworzenie torów do gry i lokalnych sekcji gry w petanque (bulle) to inicjatywa wzmacniająca solidarność międzypokoleniową, pobudzająca aktywność fizyczną całych rodzin, osób starszych, nieaktywnych sportowo i przeciwdziałająca wykluczeniu. Pierwszy Turniej Bulle Drużyn Multipokoleniowych będzie świętem zabawy, ruchu i kontaktów międzyludzkich. Radość i aktywność z grą uśmierza ból fizyczny i emocjonalny.

„Coś dobrego dla każdego”, czyli ostatnią finałową propozycję przygotowało stowarzyszenie ekologiczne „Etna” z Oławy: – Zachęcamy do głosowania na projekt. Grzybiarzom pomożemy zbudować solarną suszarkę do grzybów, owoców i ziół, a działkowcom domki dla ptaków, zwalczających szkodniki oraz owadów zapylających. Mieszkańcom bloków pokażemy, jak zmniejszyć uciążliwość sąsiedztwa ptaków i nietoperzy. Dzieci nauczą się wykonywać maskotki. Wszystkich zaprosimy na wycieczki po okolicy, zajęcia o fotografii przyrodniczej i naukę przyrządzania mikstur z ziół i roślin leczniczych.

Głosowanie rozpoczęło się 8 marca, zakończy się 4 kwietnia. W tych dniach klienci sklepu za każde zakupy otrzymują żeton uprawniający do głosowania. W markecie znajdują się specjalne urny do głosowania na trzy lokalne projekty. Klienci, wrzucając żeton do odpowiedniej przegrody, decydują o tym, kto otrzyma grant w danym regionie. Grant otrzymają te organizacje, które uzyskają największą liczbę głosów w każdym z regionów. Do wygrania jest grant w wysokości 5 tysięcy złotych. Na realizację swojego projektu.

Kamil Tysa [email protected]

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (1)

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.