Super Rally po naszych drogach. Sprawdź, gdzie możesz kibicować

Miasto i Gmina Oława Motoryzacja

To pierwsze takie wydarzenie w naszym regionie. Od 3 marca do niedzieli na drogach gminy Oława o punkty będą walczyć zawodnicy ogólnopolskiego rajdu Super Rally

– Do tej pory trasy naszego rajdu przebiegały po terenach wschodniej, południowej i środkowej części naszego kraju – mówi Krzysztof Biel, współorganizator imprezy. – Zależało nam na poszerzenie rajdu o zachodnią część Polski. Znaleźliśmy ładne miasteczko, jakim jest Oława,  oraz naprawdę piękne i bezpieczne dla kierowców, bo pozbawione drzew, tereny wokół niego. Przypominają węgierska baję. Po konsultacji z władzami obu samorządów okazało się, że chętnie nas przyjmą i pomogą zorganizować rajd.

Biuro i miasteczko rajdowe będzie znajdować się w Oławie – w Rynku. Organizatorzy zaczną przygotowywania już w piątek rano. Rejestracja zawodników oraz badanie kontrolne pojazdów rozpocznie się od godziny 15.00. Dopiero trzy godziny później, podczas objazdu trasy, załogi poznają jej przebieg. Wyścig odbywa się w klasach –  Moto, Quad 2×4, Quad 4×4, SSV, SSV Turbo, Sport do 150 KM, Sport pow. 150 KM, Super Sport do 150 KM, Super Sport pow. 150. Na początku tego tygodnia na liście zgłoszeń było już 80 załóg z całej Polski.

Rajdowcy będą ścigać się przez dwa dni. Pierwszej załoga wystartuje w sobotę o godz. 9.00. Trasa 1 rundy rundy rajdu ma długość ponad 18 km. Biegnie po polnych drogach miejscowości Osiek i Niwnik. Mapy przebiegu tras z wyznaczonymi punktami obserwacyjnymi, bezpiecznymi dla widzów, będą rozdawane w biurze rajdu w dniu zawodów. Organizatorzy nie chcą udostępniać ich wcześniej, by startujący mieli równe szanse, a mieszkańcy nie mieli powodów do narzekania. Istnieje bowiem obawa, że startujący już przed zawodami zaczną trenować na trasie.

Uroczyste zakończenie, ogłoszenie wyników i wręczenie pucharów oraz nagród zwycięzcom I rundy GEPA Logistics Super Rally i zwycięzcom Pucharu Can-Am Super Rally odbędzie się na Rynku w Oławie o godz. 15.00. Wtedy też poznamy zwycięzców konkursu na najlepsze zdjęcie z tego wydarzenia. Organizatorzy rajdu zapraszają bowiem  mieszkańców Oławy i gminy Oława do kibicowania oraz wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pod hasłem „Zostań gwiazdą fotografii”. Zdjęcia trzeba wysyłać na adres: [email protected]

Tych,  którzy chcieliby spróbować swoich sił za kierownicą pojazdów SSV Can-Am Maverick, organizatorzy zapraszają do odwiedzenia bazy rajdu i zapisania się na jazdę testową.

Więcej informacji na stronie rajduwww.super-rally.eu.

Organizatorzy właśnie udostępnili mapki, na których zaznaczono miejsca dla kibiców

Dojazd OS1
Kierujemy się drogą 94 następnie skręcamy DW 346 na Grodków. Po przejechaniu 3500 m skręcamy do miejscowości Osiek ( drogowskaz przy drodze). Na pierwszym skrzyżowaniu kierujemy się drogą do końca.

Dojazd OS2
Kierujemy się drogą 94 następnie skręcamy DW 346 na Grodków. Po około 1300m za mostem skręcamy w prawo.

(WK)

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (1)

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.