Oławianka SZUKA na całym świecie DAWCY SZPIKU dla synka przyjaciół

Była Oławianka Marta Krumholc od trzech tygodni poszukuje dawcy szpiku dla Kacpra Goldiszewicza, synka jej przyjaciół. Jej kampania dotarła już do wielu miejsc na świecie m.in. Anglii, Francji, Holandii, Australii i Polski. Ludzie z całego świata rejestrują się jako potencjalni dawcy szpiku, by pomóc uratować życie drugiemu człowiekowi. Ty też możesz!

Kacper ma 7 lat, rodzice – Anna i Artur Goldiszewiczowie, mieszkają w Anglii od 10 lat. Kacper ma dwie siostrzyczki, 8-mio letnia Agatkę i roczną Marię. Nic nie zapowiadało tak ogromnej tragedii.
22 drugiego listopada mama zabrała Kacperka do lekarza pierwszego kontaktu gdyż bolało go uszko, został przepisany antybiotyk, ale po podaniu go mama zauważyła, że Kacper oddycha ciężej, myśląc, że to reakcja alergiczna zabrała go na pogotowie jeszcze tego samego wieczora, gdzie po rutynowym badaniu krwi otrzymała hiobowe wieści – ostra białaczka szpikowa.
Od tego dnia mama i Kacper mieszkają w szpitalu, Kacper jest po drugiej chemioterapii i szansą na przeżycie jest przeszczep szpiku kostnego, dlatego Marta rozpoczęła kampanię, dzięki której zwiększą się szanse Kacpra na znalezienie jego bliźniaka genetycznego.

Powstała strona na Facebooku www.facebook.com/HelpKacper, można tam znaleźć informacje jak bardzo media na całym świecie wspierają Martę by poszukiwania były skuteczne. Tysiące ludzi rejestruje się w bazach na całym świecie.

TY TEZ MOŻESZ POMÓC!!!

To naprawdę bardzo proste, w 80-90% przypadkach szpik jest pobierany z krwi obwodowej, zabieg wygląda jak oddanie krwi w krwiodawstwie.
Jeśli możesz pomóc nie zwlekaj, zarejestruj się na dkms.pl jako potencjalny dawca, jest tam dużo informacji na temat procesu.
Dołącz do Kacprowej grupy wsparcia na Facebooku, polub i zaproś znajomych do polubienia, RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ, to naprawdę nic nie kosztuje a może pomóc – www.facebook.com/HelpKacper
Z pewnością nikt nie przeszedł obojętnie obok historii dziewczynki, której Maciej Stuhr oddał szpik i dzięki temu uratował jej życie, ty też możesz być jak on.

( Na fot. Marta Krumholc)

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (4)

  1. Jarosław Domański

    Zapraszamy do przyłączenia się do akcji „Dzień Dawcy Szpiku dla Bartka i Innych” Już 05.03.2017 w Termach Jakuba w Oławie w Wierzbnie Domaniowie i Borku Strzelińskim będzie można się zarejestrować jako dawca szpiku przez fundacje DKMS

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.