Wielokulturowa podróż trwa. Tym razem Japonia

Jelcz-Laskowice Wolne

W Miejsko-Gminnym Centrum Kultury trwają zapisy na warsztaty artystyczne podczas ferii zimowych, które w naszym województwie rozpoczną się 13 lutego

Organizatorzy kontynuując zeszłoroczny motyw kultur świata, w tym roku postanowili przybliżyć uczestnikom kulturę wschodu. Japonia to jedyny w swoim rodzaju kraj, gdzie tradycja i nowoczesność tworzą wspólną całość. Kraj kwitnących wiśni, „kapsułowych” hoteli, buddyjskich mnichów i niezwykłej ceremonii picia herbaty. Zobaczyć tu można urzędnika kłaniającego się nisko klientowi podczas rozmowy przez telefon komórkowy i zjeść  lody o smaku zielonej herbaty czy fasoli.

Warsztaty odbywać się będą zarówno w pierwszym, jak i w drugim tygodniu ferii. Głównie będą to kilkugodzinne bloki tematyczne. Oferta w większości jest skierowana do dzieci w wieku 6-12 lat.

W pierwszym tygodniu uczestników czeka mnóstwo atrakcji: spotkanie z dziennikarką, która opowie o swojej podróży do Japonii, nauka gry w szachy japońskie shōgi, warsztaty plastyczne zgłębiające orgiami – sztukę składania papieru, szermierka japońska, warsztaty kaligrafii i wizyta w restauracji, która przybliży maniery kuchni azjatyckiej.

Drugi tydzień zapowiada teatralną podróż po Japonii – planowany jest pięciodniowy cykl warsztatów inspirowanych teatrem japońskim (m.in. kamishibai, kabuki, bunraku i nō), które zakończą się pokazem.

Koszt jednego warsztatu wynosi 10 zł. Obowiązują zapisy z przedpłatą (z góry). Liczba miejsc ograniczona. Więcej informacji pod nr telefonu: 798-960-230.

Nie wszystkie atrakcje będą jednak płatne. W niedzielę 19 lutego o godz. 16.00 w sali kameralnej MGCK będzie można zobaczyć spektakl „Rybak i Żuraw” Studia Artystycznego „Arlekin”. To klasyczna japońska baśń ukazująca dzieciom korzenie kultury dalekiego wschodu, z uniwersalnym morałem o karze, która spotyka nas za zło. Na szczególną uwagę zasługują grające w niej japońskie lalki.

Ponadto przez całe ferie w holu Centrum Sportu i Rekreacji będzie można oglądać wystawę fotografii z kraju kwitnącej wiśni.

(kt)

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , , , ,

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.