Czułam, że ktoś chciał mnie oszukać

Jelcz-Laskowice

Ku przestrodze

– Dostałam zaproszenie na bezpłatne badania diagnostyczne – mówi mieszkanka. – Czułam, że ktoś chciał mnie oszukać

Do redakcji zadzwoniła kobieta, której uwagę zwróciło telefoniczne zaproszenie na bezpłatne badania w jednym z hoteli. Dziwiło ją, że badań nie organizuje przychodnia, i że rozmówczyni się nie przedstawiła. – Tyle się teraz mówi o tym, że naciągają starszych ludzi metodą na wnuczka – podkreśla pani Józefa. – Zaczęłam się więc zastanawiać, czy nie jest to oszustwo.

Żeby rozwiać wątpliwości, skontaktowała się ze swoim lekarzem rodzinnym. Ten przyznał, że o żadnych badaniach organizowanych przez NFZ nic nie wie. Potem sprawę skierowała do nas – ku przestrodze, by nikt inny się nie nabrał.

Sprawdziliśmy sygnał. Faktycznie wskazany hotel wynajął pomieszczenia pewnej firmie. Nie ma jednak nic wspólnego z organizacją spotkania i tym, co będzie się na nim działo. Najprawdopodobniej chodzi o firmę z Jarocina, która organizuje bezpłatne badania diagnostyczne. Uczestnicy tych badań po ich zakończeniu mogą być namawiani do zakupu sprzętów i specyfików medycznych. – Próbowali umówić mnie na bezpłatne badania całego organizmu ze wskazaniem sposobu leczenia i zalecanych specyfików – pisze internauta na jednym z forów. – Gdy poprosiłam o adres mailowy, by zapoznać się z firmą i ofertą, pani rozłączyła się. Próby dodzwonienia się pod ten numer kończyły się odrzucaniem połączenia, nie znalazłam też strony internetowej firmy. Zastanawiające jest, skąd mieli numer mojego telefonu.

Sprawdziliśmy, faktycznie podany numer automatycznie jest odrzucany. Wszystko wskazuje więc na to, że nikt nie chciał oszukać pani Józefy metodą na wnuczka. Z pozoru bezpłatne spotkania, na które namawiają nas telemarketerzy, mogą być jednak równie groźne. Media w całym kraju – w tym także nasza gazeta – wielokrotnie opisywały sytuacje, w których ludzie dali się namówić na spore przepłacenie za zachwalany produkt. Gdy się orientowali – często sytuacja była zbyt trudna do odkręcenia.

(kt)

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (5)

  1. do mnie też dzwonili oni wybierają numery z książki ale najczęściej wybierają stare imiona typu Genowefa,Bronisława bo wiedzą że to najczęściej starsze osoby. teraz jak dzwonią to na początku rozmowy mówię tak iNFORMUJE ŻE ROZMOWA JEST NAGRYWANA od razu sie rozłączają polecam to działa

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  2. Ja nawet się umówiłam z tą kobietą, zapisała moje imię i nazwisko….. Ale po tej rozmowie zastanowiło mnie dlaczego takie badania nie są wykonywane w przychodni to raz, po za tym, pani była tak nachalna że kolejnego dnia dzwoniła do mnie 18 razy, ostatnim razem odebrałam i na odczepnego potwierdziłam wizytę….. W dniu wizyty zaplanowanej na godz 10, już od 7.30 wydzwaniała kilkanaście razy aż do godz rzekomej wizyty…… Bardzo się cieszę że w porę się zreflektowałam i nie pojechałam…. Prawda natomiast jest taka że nikt nie robi nic z takimi oszustami…….. Resztę zostawię bez komentarza, bo żadne słowa nic nie dadzą…. Musimy po prostu być czujni i uważać na to co robimy..

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  3. Ja zapytałam kto podpisuje się pod wynikami tych „badań”, poprosiłam o nazwisko lekarza i jego stopień naukowy. Pani od razu się rozłączyła. Na inne nagabywania podobnego typu mam sposób- mówię, że wyjeżdżam do sanatorium i w dniu badań, pokazów itp nie ma mnie w Oławie.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.