Wnioskują o dofinansowanie szlaków rowerowych

Oława Ciekawy pomysł

„Aktywnie z biegiem rzeki” to projekt sieci dróg rowerowych na terenie gminy i miasta Oława. Inwestycja ma być realizowana przy znacznym wsparciu pieniędzy unijnych

Odrzańska Droga Rowerowa ma prowadzić przez atrakcyjne przyrodniczo tereny miasta i gminy wiejskiej Oława. To pomysł obu samorządów, realizowany wspólnie. Jeżeli uda się go zrealizować, będzie to nie lada gratka dla miłośników rowerowych wycieczek.

Samorząd miejski złożył wniosek o dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, na ochronę i udostępnianie zasobów przyrodniczych.

Całkowitą wartość zadania oszacowano na 769.750 zł, miasto wnioskuje o dotację w wysokości 654.288 zł.

W projekt włączone są także samorządy Siechnic, Brzegu, Lubszy, Skarbimierza, a także Nadleśnictwa Oława. Ścieżki rowerowe powstaną w Dolinie Odry. Ze ścieżek będą mogli korzystać także  biegacze oraz osób uprawiające nordic walking.

(MON)

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (22)

  1. Violetta i Tomek powinni pamiętać, że drogi rower nie zawsze oznacza najlepszy. Mój mam od komunii i śmigam bez problemów. Ale niektórzy muszą mieć to co najlepsze. W sumie jak bym inwestował w rower to wybrałbym inny niż oni mają.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  2. Moimi zdaniem Przewodnicząca również się przysłużyła do tego zadania. A tu ani słowa. Przecież to ona patrolowała istniejące ścieżki rowerowe. PO w Oławie się odrodzi w przyszłych wyborach, następne wybory należą do Magdy, Ani i Romka. Obecnym już dziękujemy.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.