Orkiestrowa ławeczka przekazana!

Oława

Finał finału

W piątkowe południe 27 stycznia „dopełniono” niedawny oławski 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uroczyście przekazano kolejnym honorowym „właścicielom” jedną z ławeczek w „Alei Dobrych Serc”, usytuowanej na placu Marszałka Piłsudskiego
Możliwość zamieszczenia na ławeczce wygrawerowanej tabliczki sponsorskiej za 3 tysiące złotych wylicytowali właściciele Ośrodka Rekreacyjno-Wypoczynkowego „Sielska Woda” – Dorota i Marian Tomków.

W uroczystości symbolicznego przekazania ławeczki nowym „właścicielom” uczestniczyli burmistrz Oławy Tomasz Frischmann i sekretarz miasta Lilla Rzadkowska. Oławski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy reprezentował Artur Piotrowski, który kilkanaście dni wcześniej prowadził orkiestrową imprezę w Rynku, w tym również licytacje.

Szef miasta podziękował darczyńcom za wsparcie tej cennej, ogólnopolskiej akcji charytatywnej, świętującej w tym roku jubileusz ćwierćwiecza. Podziękował także mieszkańcom Oławy za „ponadnormatywną” i rekordową hojność w czasie niedawnego finału, bo dzięki nim zebrano ponad 104 tysiące złotych, które pomogą leczyć chore dzieci oraz poprawią standard opieki nad seniorami. Na koniec burmistrz pogratulował również sztabowi WOŚP, w tym szczególnie Arturowi Piotrowskiemu – za sprawne i w interesujący sposób przeprowadzenie całej imprezy, wspomaganej już nie po raz pierwszy organizacyjnie i finansowo przez władze miasta.

Donatorzy z Sielskiej Wody – najmłodszej i najmniejszej wioski w Polsce, zapowiedzieli swój udział w kolejnych podobnych przedsięwzięciach. Tegoroczne nie było ich pierwszym znaczącym finansowym zaangażowaniem się w akcję wspierania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W 2014 kupili słynne „Złote szaty”, które ówczesny burmistrz Oławy Franciszek Październik otrzymał w prezencie od gości z Uzbekistanu, a potem przekazał je sztabowi WOŚP na licytację.

– Zawsze chętnie uczestniczymy we wspieraniu wszystkiego, co słuszne i pożyteczne, i co służy ludziom – mówił podczas odbioru ławeczki Marian Tomków.

Możemy się więc spodziewać, że pochodzący z Oławy założyciele wsi Sielska Woda będą wspierać owsiakową Orkiestrę tak długo, jak ona będzie grała, czyli „do końca świata i jeden dzień dłużej”…


Pamiątkowa fotografia honorowych właścicieli ławeczki w „Alei Dobrych Serc” – Doroty i Mariana Tomków, z przedstawicielami władza miasta oraz Arturem Piotrowskim z oławskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Krzysztof A. Trybulski [email protected]

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , ,

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.