Oławianin witał amerykańskich żołnierzy

Oława/Żagań

Za mundurem…

Robert Stępień, urodzony w Żaganiu, a mieszkający w Oławie dyrektor szkoły specjalnej i wielki fan militariów, brał udział w powitaniu wojsk amerykańskich, które będą stacjonować w Polsce

Uroczystości odbyły się 14 stycznia w Żaganiu. Uczestniczyła w nich premier Beata Szydło oraz minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. W uroczystości brali udział również ambasador USA w Polsce Paul Jones, zastępca wojsk lądowych USA generał Timothy P. Mc Guire. Decyzję o wzmocnieniu wschodniej flanki NATO zapadła na szczycie Sojuszu Północno-Atlantyckiego w lipcu 2016 roku w Warszawie. W Polsce rozlokowała się 3. Pancerna Brygadowa Grupa Bojowa z Fort Carson w stanie Kolorado. Liczy ok. 3,5 tys. ludzi, ponad 400 pojazdów gąsienicowych i ponad 900 kołowych w tym 87 czołgów Abrams,18 samobieżnych hałbic kaliber 155 mm Paladin, ponad 400 samochodów Humvee i 144 bojowe wozy piechoty Bradley.

Oprócz oficjalnego powitania w rynku w Żaganiu, odbywał się piknik, na którym prezentowano sprzęt amerykańskiej jednostki oraz polskich jednostek stacjonujących w Żaganiu i okolicach, a w szczególności czołgi Leopard 2A5 i 2A4 będące na wyposażeniu 11 lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej zwanej Czarną Dywizją.

Takiej okazji nie mógł przepuścić Robert Stępień, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Oławie. – Od małego byłem wychowywany w wojskowej tradycji – mówi. – Szczególnie interesowało mnie wyposażenie amerykańskiej jednostki. Niestety, w czasie prezentacji nie można było obejrzeć sławnych amerykańskich czołgów Abrams, gdyż okazały się zbyt ciężkie do dostarczenia w miejsce prezentacji. Amerykanie są bardzo otwarci, chętnie rozmawiali i pozowali do zdjęć. Dla Żagania, który od lat związane jest z wojskowością, rozlokowanie wojsk amerykańskich jest wyjątkową szansą rozwoju.

(MON)

Robert Stępień i generał Timothy P. Mc Guire

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (77)

 1. Największym osiągnięciem ostatnich dziesięcioleci było pozbycie się żołnierzy radzieckich. Po 23 latach znów straciliśmy niepodległość. Jak można się z tego cieszyć? Amerykanie to najbardziej imperialistyczny kraj na świecie.
  Bez powodu najechał i zniszczył Irak, Libię. Od II Wojny światowej wciąż okupuje inne kraje i zabija cywili i torturuje jeńców. Aktualna propaganda nie pisze prawdy o „wyczynach” tych sołdatów.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Śmieszy mnie jak nasze media podają, że Rosja dąży do wojny. Fakty są inne to USA osacza Rosję. Ich wojska są przy granicach Rosji. A było kiedyś odwrotnie, jak radzieckie wojska były na Kubie.
  Wpuszczenie jankesów do Polski to tragiczna decyzja.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Oczywiście posowiecka agentura krytykuje stacjonowanie wojsk NATO i USA w Polsce, używając do tego fałszywych argumentów. Ich zdaniem Rosja nie napadła na Krym, nie napadła na resztę Ukrainy, nie napadła na Gruzję, nie napadła na Afganistan i na parę innych krajów, jak ostatnio na Syrię i nie odgraża się, że napadnie na Polskę.
  Na nic jednak wasze krzyki tak śmieszne, że aż żałosne. Dzięki mądrej i dalekowzrocznej polityce rządu PiS, Polska stała się pełnoprawnym członkiem NATO, który jest sojuszem wyłącznie obronnym. Czy słyszał ktoś o tym, żeby NATO napadło na jakiś kraj?
  Zapomnieliście już, jak Rosja przez w sumie setki lat okupowała Polskę? Zapomnieliście już, jak Rosja razem z Niemcami napadła na Polskę? Zapomnieliście już o Katyniu? Zapomnieliście o zniewoleniu Polaków po drugiej wojnie? Zapomnieliście już, jak Ameryka zakończyła drugą wojnę światową, poświęcając życie dziesiątek tysięcy własnych żołnierzy w Europie i w Afryce?
  Wybór Trumpa na nowego prezydenta USA zapoczątkował nową erę w dziejach ludzkości. Ten człowiek nie pójdzie na żadne układy i kompromisy z bandytami, a światowe lewactwo będzie tępił jak muchy. Tylko silna Ameryka może zagwarantować trwały pokój na świecie, tak jak to było za prezydentury Reagana, co później niestety zaorał Obama.
  Taką samą politykę prowadzi rząd PiS, chociaż jest mocno hamowany przez lewactwo we władzach UE. Tylko silną Polskę Rosjanie będą szanować i taką Polskę buduje właśnie PiS, mając teraz potężne poparcie USA.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Żebyś nie zdziwił się, gdy Trump z Putinem na nowo podzielą strefy wpływów.
   Prawica, PIS zbyt mocno wierzą w Trumpa, który miałby być panaceum na wszelkie zło,
   tak samo, jak Lewica i Michnik przesadnie krytykują Trumpa, bo ma rację, by zahamować nielegalną imigrację Meksykanów. A prawda jest tak, że Amerykanie mają swoje interesy i wcale nie będą bronili Polski, tak jak nie bronili swojego sojusznika Saakaszwilego w Gruzji..
   I pamiętaj, że właśnie decyzje Obamy spowodowały obecność amerykańskich wojsk, a nie Trumpa.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Decyzje Obamy w sprawie wojsk USA w Polsce zostały wymuszone na nim przez sytuację na świecie, którą sam wywołał i przez rząd PiS, który uświadomił NATO, że obamowska polityka resetu prowadzi do wojny i że wojnę można powstrzymać przez znaczne wzmocnienie tzw. wschodniej flanki NATO, czyli głównie Polski. Rząd Tuska i Kopacz robił za to wszystko, żeby osłabić Polskę.

    Akurat nielegalna imigracja Meksykanów jest najmniejszym problemem Trumpa, z którym bardzo szybko sobie poradzi. Największym problemem Trumpa, podobnie jak naszym, jest rozpanoszone w kraju lewactwo, czyli rosyjska agentura. Ale z tym też sobie poradzi, bo nie musi się liczyć z lewackim szefostwem Unii, tak jak my musimy się liczyć.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Słusznie Gość prawi. Zagrożenie ze strony Rosji jest ogromne i to nie tylko dla Polski, ale dla całego świata. Obama bardzo osłabił USA, czym spowodował zuchwałość Rosji i islamistów. To był chyba najgorszy prezydent USA na przestrzeni dziejów tego wspaniałego narodu. Jego fatalna polityka, albo jej brak tam, gdzie była konieczna, doprowadziła do destabilizacji na całym świecie. Jak się diabła trzyma mocno za rogi, to nie może brykać. Jak się tylko trochę popuści, to zaraz sieje zło. Tramp weźmie diabła znowu za rogi i będzie mocno trzymać. Pytanie tylko, czy uda mu się diabłu ukręcić łeb. Myślę, że tak, więc drżyjcie ci, którzy jesteście na usługach Rosji i islamistów.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Nie będę wnikać w stronnicze podejście do historii i stek bzdur, (w końcu to amerykanie w Jałcie oddali nas rosjanom), ale sprotować trzeba inny fałsz zawarty w Twojej całej wypowiedzi, to, że mamy w Polsce amerykańskie wojsko zawdzięczamy Obamie a nie Trumpowi.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. I sprawa – dobrze się stało, że amerykanie są w Polsce , choć jest to symboliczny udział ale zawsze to na opamiętanie imperialistycznych zapędów Putina. Ten gość w swojej polityce zagranicznej zawsze był nieobliczalny. Żeby sytuację w polityce z Putinem złagodzić należy tez zmienić styl uprawiana polityki zagranicznej przez wobec Rosji.
  Gość powyżej pisze; Tylko silną Polskę Rosjanie będą szanować i taką Polskę buduje właśnie PiS, mając teraz potężne poparcie USA. Święte słowa, tylko czy symboliczna 1 brygada pancerna to potężne poparcie USA ? Mamy podobno 90 -tysięczna armie zawodową, 48 E-fów 16 , trochę Suwów i MIG-ów z Enerdowkiej arrmi w spadku z poprzedniej epoki no i 100 starych Leopardów .Rzeczywiście armia potężna tylko , że Putin przejechałby swoją armią do granicy z Niemcami w ciągu kilku dni.

  II sprawa; jestem zniesmaczony czytaniem na różnych forach GP obraźliwych określeń typu posowiecka agentura, ubecja,lewactwo? Co to ma być , przecież z zasady na forach dyskutują ludzie młodego pokolenia którzy nie maja nic wspólnego z poprzednia epoką , no po za starszym z tytułami naukowymi jegomościem który określa tych o odmiennych zdaniach mianem agentów ,esbeków , lewaków itd..Co to ma być , opamiętajcie się , bo jak ktoś nie ma argumentów to wyzywa kogoś agenturą , ubecja lub lewakiem , takimi określeniami tylko się kompromitujecie.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • do obywatela

   Obywatelu! Niby popieracie obywatelu stacjonowanie wojsk amerykańskich w Polsce ale jednak obywatelu psioczycie na Wojsko Polskie. Zapomnieliście obywatelu, że słabość Wojska Polskiego, to spuścizna po rządach PO i że i tak już bardzo dużo zrobiono, żeby to naprawić? Zapomnieliście też obywatelu, że jak Putin zaatakuje Polskę, to zaatakuje też Amerykę, jak amerykańskie wojsko będzie bronić granic Polski?

   Co do waszego zniesmaczenia obywatelu określeniami adekwatnymi do ich adresatów, to przyjmijcie do wiadomości obywatelu, że tu nie chodzi o poprzednią epokę tylko o dzisiejszą, w której „resortowe dzieci” bohaterów poprzedniej epoki sprzedają Polskę i Polaków obcym grupom interesu. Polacy pogonili ich wreszcie od władzy, ale oni tego nie pojęli i chcą obalać rząd ulicą i zagranicą. Macie obywatelu jakieś lepsze określenia na takich niż obca agentura, lewactwo, zdrajcy i ubecja? Jeśli obywatelu umiecie czytać, to powinniście z uwagą i ze zrozumieniem przeczytać uwagi tego starszego jegomościa z tytułami, bo są one pełne argumentów i to takich nie do obalenia. Te argumenty, z którymi jakoś obywatelu nie chcecie polemizować, uzasadniają wyżej wymienione określenia jako trafne i słuszne.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Jak tu odpowiedzieć komuś kto się nie podpisuje więc odpowiadam ,,byle komu’;
    ….słabość Wojska Polskiego, to spuścizna po rządach PO i że i tak już bardzo dużo zrobiono, żeby to naprawić? Dużo zrobiono,- ale cie poniosło, najlepsi generałowie odchodzą z wojska (generał Różański!) , bo nie godzą się na taką politykę Toniego i jego jego eksperta od famacji. Miały być zakupionych nowoczesne helikoptery, już dwa w zeszłym roku a kolejne w tym i lipa, miało być zakupionych 1000 dronów, jak na razie taniej będzie wytresować wrony żeby na Putina zrzucały z góry worki ze święconą wodą.
    ….Macie obywatelu jakieś lepsze określenia na takich niż obca agentura, lewactwo, zdrajcy i ubecja?
    odp. Mam określenia dla tych którzy to wypowiadają, po prostu mają problemy z własną osobowością, podobno to można leczyć elektrowstrząsami.
    ….Jeśli obywatelu umiecie czytać, to powinniście z uwagą i ze zrozumieniem przeczytać uwagi tego starszego jegomościa z tytułami, bo są one pełne argumentów i to takich nie do obalenia.
    Odp. Nie mam najmniejszego zamiaru polemizować z gościem w tym wieku na argumenty, czasami jegomość zapomina w jakim świecie żyje.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Niestety ale Europa sama wepchnęła Ukrainę w ręce Rosji a teraz, USA próbują zdestabilizować sytuację w Europie. Zrobili to już na półwyspie Arabskim teraz robią to tutaj. Wszyscy fani USA, którym wydaje się, że wojna to zabawa niech porozmawiają z tymi jeszcze żyjącymi, którzy mają za sobą te tragiczne doświadczenia. Polskiemu społeczeństwu niestety trochę chyba zaczyna się od dobrobytu w głowach przewracać.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. Oj Anonimie, Anonimie. To Rolf wyciąga niewygodne fakty z życia twojej wesołej ferajny, a ty nic a nic na to nie możesz poradzić. Może używa czasem o jeden epitet za dużo, ale w obliczu tego co zrobiliście z Polską, to można to usprawiedliwić.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 7. Aleś przywalił kulą w płot. Sytuację na świecie uległa destabilizacji przez najgorszego w historii prezydenta Stanów Zjednoczonych. Jak on się nazywał? Bambo, czy jakoś tak. To jego fatalna polityka rozzuchwaliła Putina i islamistów. Silna Ameryka po rządach Reagana trzymała ich krótko za mordę, a Bambo osłabił Amerykę nie tylko zewnętrznie, ale też wewnętrznie. Poczytaj sobie niezależne źródła amerykańskie, to się dowiesz, że za rządów tego mocno opalonego lewaka duża część społeczeństwa Stanów Zjednoczonych popadła w biedę. Jak weźmiesz sytuację w Polsce przez ostatnie dziesięć lat (nie licząc ostatniego roku) i pomnożysz to przez tysiąc, to będziesz miał obraz dzisiejszej Ameryki. Wyobraź sobie, że fani USA nie chcą wojny. Przeciwnie, chcą pokoju, który może zaprowadzić tylko silna Ameryka. Wraz z zaprzysiężeniem Trumpa rozpoczęła się nowa era w dziejach ludzkości. Znasz to przysłowie – jak chcesz pokoju to gotuj się do wojny? To przysłowie mówi – gotuj się, a nie idź na wojnę. Kumasz tę drobną różnicę?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 8. No co wy – bardzo dobrze, że pis(…) rolf pisze, niech pisze jak najwięcej, robi świetną robotę dla wszystkich normalnych i myślących. jego wywody skrajnie kompromitują pis – to znaczy pokazują jego prawdziwe oblicze. wywody rolfika szybko odbierają elektorat pisowi w naszym powiecie i to jest bardzo dobre. pisz chłopie herr rolfie jak najwięcej będą gotowe teksty do kabaretu, ja nie potrafię tak szybko emitować tak chorego bełkotu typowego dla ludzi z póswiatka w dodatku pisanego w sowieckim stylu (a nie jest łatwo pisać językiem komunistów). Nie blokujcie go niech pisze – ucho prezesa się chowa !!!!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 9. do Antoniego

  Znakomita merytoryczna polemika. Właśnie skompromitowałeś opozycję, która zresztą kompromituje się każdego dnia coraz bardziej. Kłamstewka też są, bo elektorat PiS systematycznie rośnie. W naszym powiecie idzie to trochę wolniej, bo PiS jest tu reprezentowany przez sitwę Brezdenia chronioną przez sitwę Jackiewicza, ale poparcie dla PiS i tak idzie w górę. Brezdeń w końcu spadnie na … buzię i zacznie być normalnie.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 10. Jarosław opiekun wszelkich kotów

  A może coś więcej, o sitwie Brezdenia, to bardzo ciekawe? Bo to, że pis wstawia amatorów na najwyższe stanowiska to wiemy i widzimy od roku. Tempo destrukcji kraju jest coraz szybsze. na szczęści widzą to coraz większe grupy – nawet ci normalni z pisu są przerażeni.. Szkoda Polski na taki eksperyment. A wydawało się, że powrót do komuny jest niemożliwy – a tu proszę telewizja i służby bardziej aktywne niż w stanie wojennym. no i jeszcze ten gminny politruk ze stalinogrodu.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • do odwracacza wszelkich kotów ogonem

   Więcej o sitwie Brezdenia jest tu:

   http://stanowice-marcinkowice.npage.de/panie-brezden-won-z-pis.html

   http://stanowice-marcinkowice.npage.de/wio-o-armeton-ie-i-brezdeniu.html

   http://stanowice-marcinkowice.npage.de/skandal-z-pks-oawa.html

   http://stanowice-marcinkowice.npage.de/afera-lgd.html

   http://stanowice-marcinkowice.npage.de/postpowanie-krs.html

   http://stanowice-marcinkowice.npage.de/oawska-mafia-niszczy-stowarzyszenie.html

   miłej lektury!

   Jak nazwać kogoś, kto odbudowę kraju i społeczeństwa z postkomunistycznej nędzy nazywa destrukcją? Jak nazwać kogoś, kto wyciąganie kraju z postkomunistycznego marazmu i spod wpływów posowieckiej agentury nazywa powrotem do komuny?

   Ogłaszam konkurs na adekwatne nazwanie takiego kogoś. Za najlepszą propozycję stawiam skrzynkę dobrego piwa z oławskiego browaru. Na razie Rolf Michałowski jest na prowadzeniu.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Co ty Rolf nie podpisujesz się, linki do swojej strony wstawiasz i jeszcze chwalisz siebie, że jesteś na prowadzeniu?

    Dobra pisz pod swoim Rolfem, nie będę już pytał o SB, Stasi, jak dostałeś paszport i dlaczego już nie tytułujesz się żadnym tytułem naukowym. Obiecuję, nie będę. Ale widać i słychać, który to twój komentarz.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • Karol, rzeczywiście jeśli masz zadawać takie idiotyczne pytania, to lepiej już nie pytaj, bo wstyd, że Oława ma takiego (…). Znam pana Rolfa bardzo dobrze. On cię zje przetrawi i wydali, czyli przerobi na g… a ty nawet się nie zorientujesz kiedy. Wiesz dlaczego oławska koteria nie może go ruszyć? Bo nic na niego niema. On jest po prosty czysty, nie ma na niego haków. Zamiast czepiać się pana Rolfa lepiej przyznaj się dlaczego tak zajadle bronisz wszystkiego co jest anty PIS.

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • To było pytanie retoryczne, oczywiście wiemy, że Rolf jest na prowadzeniu w ilości wstawiania linków do swojej strony, czyli jak popierając ogólnopolski PIS, jednocześnie krytykować oławski PIS.

   • sprawiedliwy

    Anonim , nie bądź tępą dzidą i nie otwieraj puszki Pandory takimi pytaniami ale żeby ciebie oświecić dwa konkretne przykłady;
    1. sparaliżowany TK
    2.Władza sądownicza w rekach jednego człowieka i rupta co chceta!
    Mało ci?

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • Bezczelne kłamstwo nr 1
     Nie było i nie ma żadnego paraliżu TK ale było łamanie Konstytucji przez prezesa Rzeplińskiego, który będąc sędzią rozpoczął wywrotową działalność polityczną przeciwko państwu i nie chciał przestrzegać ustawy sejmowej regulującej pracę TK, jak to jest napisane w Konstytucji.

     Bezczelne kłamstwo nr 2
     Twoja władza sądownicza nie jest żadną władzą tylko służbą. Władzą jest Sejm, Prezydent i samorządy, czyli organy wybrane przez suwerena. Wszystko inne, co jest z nadania, w tym sądy, jest tylko administracją na usługach Sejmu i Prezydenta. Każda służba musi być kontrolowana. Sądy muszą podlegać kontroli ministra sprawiedliwości, czyli rządu. Jak nie podlegały, to stały się narzędziem grup interesu i straciły zaufanie społeczeństwa.

     Podałeś dwa świetne przykłady destrukcji państwa przez PO. Brawo. Twój oberhejter będzie z ciebie dumny.

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • Anonim z jakiego ty drzewa spadłeś, widać że masz nieźle zryty beret?
      Za PO była ciepła woda w kranie, to fakt ,że za wiele sie nie przepracowali ale przynajmniej był spokój, nikt nie wzywał Komisji Weneckiej, nikt nie szarpał TK, było tak cicho i spokojnie że właściwie o TK nikt sie nie wypowiadał, bo nie było potrzeby, nikt nie okupywał mównicy sejmowej, bo nie było potrzeby, nikt nie protestował przeciwko nie publikowaniu orzeczeń TK , bo nie było potrzeby, TVP była lubianym kanałem, w MON-nie też był spokój e-fy 16 sobie spokojnie latały,przynajmniej żaden technik farmacji nie rządził w armii, nikt nie wywracał systemu oświaty do góry nogami, Parlament UE nie debatował w sprawie naruszania zasad demokracji w Polsce a teraz tacy nawiedzeni jak ANONIM chcą dyskutować o dobrej zmianie.

     • Rolf Michałowski

      Taki był spokój za rządów PO, komu to przeszkadzało?. Karuzele VAT-owskie hulały przynosząc złodziejom 30 milardów rocznie, a rządowi PO wzrost PKB o dobre kilka procent. Komu to przeszkadzało?

      Wybrani przez PO sędziowie Trybunału Konstytucyjnego zajmowali się intratnymi fuchami, a TK spał sobie spokojnie, rozstrzygając jakiś spór raz na parę tygodni, jeśli nie miesięcy. Sędziowie TK mieli wakacje, ale nie brali urlopu, biorąc później dziesiątki tysięcy za rzekomo zaległe urlopy. Komu to przeszkadzało?

      Politycy PO i PSL do spółki z oligarchami i obcymi koncernami okradali budżet co roku na przynajmniej 100 miliardów. Komu to przeszkadzało?

      Nikt (oczywiście poza Samoobroną, ale o tym cicho sza), nie okupował mównicy sejmowej, bo opozycja PiS znała swoje miejsce w szeregu demokratycznych mechanizmów i nie dopuszczała się żadnego chamstwa, a już w żadnym wypadku nie próbowała siłą obalić rządu rozkradającego i sprzedającego Polskę obcym siłom. Komu to przeszkadzało?

      Z TVP wyrzucono wszystkich dziennikarzy, którzy próbowali mówić prawdę o złodziejstwie i rujnowaniu gospodarki przez rząd PO-PSL, więc było cicho i spokojnie. Komu to przeszkadzało?

      W MON też był spokój, bo wszyscy dowódcy wojsk szkoleni na Zachodzie zostali zamordowani najpierw pod Mirosławcem a potem pod Smoleńskiem, armia została rozmontowana i rozkradziona, rusek chwalił tuSSkiego i komoruskiego, bo było cicho i spokojnie. Komu to przeszkadzało?

      Szkoły produkowały debili, którzy wprawdzie potrafili dobrze rozwiązywać testy, ale wiedzy nie mieli i nie próbowali nawet myśleć o tym, czy władza PO dobrze rządzi, czy źle. Komu to przeszkadzało?

      Parlament Europejski kierowany przez lewactwo przyzwalał na panoszenie się lewactwa w Polsce, na prześladowania dziennikarzy, którzy mówili prawdę o faktycznym łamaniu elementarnych zasad demokracji, chociażby o masowo fałszowanych wyborach, o wywalaniu do kosza milionów podpisów Polaków pod petycjami i projektami ustaw, o dojeniu polskiej gospodarki przez niemieckie koncerny, o przemyśle pogardy i seansach nienawiści pod adresem PiS. Było cicho i spokojnie w PE. Komu to przeszkadzało?

      Sądy powszechne orzekały na telefon od polityków, a prokuratury umarzały śledztwa w sprawie przestępstw popełnianych przez polityków PO i PSL, też na telefon. Nikt nie brykał i nie podskakiwał, bo jak się odważył, to albo lądował w pierdlu albo odwiedzał go seryjny samobójca, tylko tacy jak Rolf Michałowski nie dawali się zastraszyć, ale było ich mało. Było cicho i spokojnie. Komu to przeszkadzało?

      Polscy przedsiębiorcy krwawili podatkami, za to zagraniczne koncerny miliardami wyprowadzały zyski z Polski nie płacąc prawie żadnych podatków. Merkel chwaliła za to tuSSkiego i kopaczkę smoleńską na metr i wszystko było spokojnie. Komu to przeszkadzało?

      Polskie rodziny klepały biedę i nie miały na elementarne potrzeby dla dzieci, ale o tym nikt nie mówił. Było cicho i spokojnie. Komu to przeszkadzało.

      Było wielkie bezrobocie, ale bezrobotni pojechali do Anglii na zmywak i nie miał się kto w kraju awanturować. Było cicho i spokojnie. Komu to przeszkadzało.

      Masz rację, „demokrato”. PiS wszystko zepsuł i zdestabilizował. Stocznie były ślicznie wygaszone i wcale już nie hałasowały, a tu nagle Morawiecki uruchamia stocznie od nowa. Czy on oszalał? Przecież było tak cicho i spokojnie. Przeszkadzało mu to?

      To samo z babciami dziadkami. Spokojnie mieli pracować aż do śmierci, a tu nagle PiS wysyła ich na emeryturę zaraz po sześćdziesiątce. Będą teraz łazić po ulicach i zakłócać ten idylliczny spokój. Komu to przeszkadzało?

      A co z zarobkami? Cichutko pracowali wszyscy za grosze na śmieciówkach i nic nie mówili. A teraz PiS wprowadził jakieś chore płace minimalne i ci, co cichutko pracowali, teraz głośno upominają się o umowy o pracę. Komu to przeszkadzało?

      To samo z chorymi staruszkami. Nie mieli na leki i spokojnie sobie umierali na różne pożyteczne choroby. A teraz dostali leki za darmo i dawaj żyć nie wiem jak długo. To dopiero destrukcja. Komu to przeszkadzało?

      Tak, tak. Demokracja w Polsce jest bardzo, ale to bardzo zagrożona, dopóki tacy „demokraci” są na wolności.

      Anonim może i spadł z drzewa, gdzie się musiał chować przed rządami PO/PSL, ale taki „demokrata” musi wejść z powrotem na drzewo, bo małpy przecież żyją na drzewach i nikomu to nie przeszkadza.

     • Tak był spokój, ład i porządek na forum, jak było Rolfa Michałowskiego i komu to przeszkadzało.
      A teraz co się nie odezwę, to jestem albo z mafii pruszkowsko komunistycznej, albo ubek, esbek, złodziej.

     • A co Karol, nie jesteś? To dlaczego tak kłamiesz i uprawiasz demagogię? To co chcesz ukryć? Twoją świętość?

     • To był taki żart odnośnie tekstów Rolfika. A wy tak w PIS od razu wszystko na poważnie bierzecie.

  • Patrzac na działania tego rzadu to nasuwają mi sie dwa słowa klucze.Pierwszy to jest WYGASZANIE , ktore zastępuje slowo likwidacja.Drugie to USZCZELNIANIE, które ma za zadanie łupienie obywateli z ciężko zarobionych pieniedzy. Ciekaw jestem jak długo jeszcze Polacy przez tych wygaszaczy i uszczelniaczy dają sie manipulować, ze to wszystko dla ich dobra.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • No to towarzyszu obywatelu dopiero teraz zaszaleliście kłamstwem i demagogią. Sam Karol nie zrobiłby tego lepiej.

    Wice rozumicie towarzyszu obywatelu, pojęcie WYGASZANIA wprowadziła do przestrzeni publicznej taka jedna towarzyszka, co to kiedyś w Smoleńsku kopała tak przynajmniej na metr. Oznaczało to masowe zamykanie kopalni węgla kamiennego, co to podobno za cholerę nie chciały być rentowne, ale dzisiaj już znowu są i to jak.

    Jeśli towarzyszu obywatelu uważacie, że rozbudowa przemysłu stoczniowego i nomen omen przemysłu wydobywczego węgla kamiennego, że o przemyśle zbrojeniowym i paru innych z gatunku ciężkich wcale nie wspomnę, to jest WYGASZANIE, to mogę wam towarzyszu obywatelu powiedzieć, że jest to wygaszanie obcej agentury i wpływu obcych koncernów na gospodarkę w Polsce. Następny do wygaszenia będziecie wy sami towarzyszu obywatelu, jak tylko poznamy szczegóły z dokumentów ze zbioru zastrzeżonego IPN.

    Macie jednak towarzyszu obywatelu świętą rację, że USZCZELNIANIE to jest łupienie towarzyszy obywateli przestępców podatkowych z ich ciężko zarobionych łupów. Ileż oni musieli się napracować, żeby wystawić takie ilości lewych faktur, a ile musieli się napracować, żeby stworzyć koszty dla firm córek zagranicznych koncernów, aby obniżyć podstawę do opatkowania w Polsce. To ciężka praca, zrobić coś z niczego. Nie ma nic, a koszty są i pieniążki można wyprowadzić za granicę. Ten nikczemny PiS im teraz to wszystko zabiera. A tak się napracowali.

    Jasne, że towarzysze obywatele nie dadzą się manipulować, że to dla ich dobra. W życiu się nie dadzą. Nigdy.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Panie Rolf, już panu stuknęła 70-siątka , nie wstyd panu w tym wieku pisać takie nadęte do granic wytrzymałości GŁUPOTY, przecież nikt zdroworozsądkowy na tym forum nie traktuje pańskich powieści z pogranicza Science fiction poważnie, no chyba po za ufoludkiem o ksywie Anonim.
   Mimo wszystko mam szacun dla pana za te twórcze teksty i jestem ciekaw skąd pan czerpie tak nieograniczone źródło wiedzy fantastycznej -pozdrawiam ?

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • Rolf Michałowski

      W tym jest trochę racji, jednak nie jest to zjawisko tak powszechne, jakby się to wydawało, obserwując układy w Oławie, czy we Wrocku, które są przecież matecznikami postkomuny. Bierze się to stąd, że komuniści i postkomuniści zawsze wprowadzali w szeregi ugrupowań demokratycznych i niepodległościowych swoich szpicli i prowokatorów. Tak było zawsze, również za komuny, tak było też z „Solidarnością”, gdzie komunistycznym służbom, potocznie nazywanym ubecją, udało się nawet na samym czele tego masowego ruchu społecznego postawić swojego kapusia i prowokatora „Bolka”.

      PiS w znacznym stopniu wyczyścił swoje szeregi z ubeckiego pomiotu już w latach 2005 – 2007, bo wtedy się ujawniali, żeby obalić rząd koalicji PiS z postkomuną udającą demokratów (z tym z wora z jeziora na czele). Jednak są jeszcze pozostałości, głównie w samorządach, które najpóźniej w najbliższych wyborach samorządowych zostaną wyczyszczone.

      Bardziej, jak pojedyncze wtyki postkomunistów w PiS, martwi mnie tzw. totalna opozycja, która jest gotowa nawet wywołać wojnę domową, żeby powrócić do władzy. Ludzie, którzy dotychczas sprawowali władzę w Polsce (przed tzw. transformacji i po niej), to najgorszy element marginesu społecznego i najgorsze kanalie. Próbki ich moralności mieliśmy na tzw. taśmach prawdy, a zbrodnia smoleńska pokazała, do czego są zdolni, jeśli ktoś zagraża ich trwaniu u władzy.

      Po oszustwie tzw. okrągłego stołu utrzymywali się u władzy za pomocą szeroko zakrojonego fałszowania wyborów i rozkradali Polskę na potęgę, jednocześnie służąc obcej agenturze.

      Dopiero szeroka akcja pilnowania wyborów, głównie za zasługą Klubów Gazety Polskiej i Ruchu Kontroli Wyborów, a także nie dające się już ukryć przed społeczeństwem gigantyczne afery, rosnące bezrobocie i panosząca się coraz bardziej nędza, doprowadziły do zdecydowanego wygrania wyborów przez PiS.

      Nie martwimy się więc zbytnio resztkami postkomunistycznych agentów, czy nawet zwykłych karierowiczów w szeregach PiS. Rząd funkcjonuje znakomicie, sprawnie i bardzo szybko wprowadza konieczne reformy, które obiecał społeczeństwu. Nie ma żadnego paraliżowania prac rządu z tego ani z żadnego innego powodu. Dlatego postkomuna próbuje paraliżować Sejm, żeby nie dopuścić do wdrażania reform i dlatego rozpętała hucpę polityczną z Trybunałem Konstytucyjnym, bo chciała, żeby TK, naszpikowany ich agentami, paraliżował wprowadzanie ustaw w życie.

      Nic im z tego nie wyszło. Dlatego ciągle próbują wykorzystać lewackie kierownictwo Parlamentu Europejskiego do ataków na rząd PiS, co też im nie wychodzi, bo poza pyskowaniem różnych Schulzów i szkalującymi Polskę przekazami medialnymi, żadnych sankcji unijnych przeciwko Polsce nie będzie.

      Krótko mówiąc, spoko. Ta garstka różnych Brezdeni i Jackiewiczów nie jest w stanie powstrzymać PiS-u przed przeprowadzeniem radykalnych reform i wyprowadzeniem Polski na prostą do dynamicznego rozwoju.

    • Panie Rolf (nie znalazłem pańskiego imienia w naszym kalendarzu a chciałem panu złożyć szczere życzenia opamiętania się ) proszę nie szafować określeniem ,,towarzysz ” bo jest to obraźliwe ale pan lubi określać tych którzy myślą inaczej ; towarzyszem , ubekiem, esbekiem ,postkomuną czy lewakiem.
     W przeciwieństwem do pana mam legitymacje członkowską NSZZ Solidarność z lat 80-90 o czym może pan tylko pomarzyć. Ja byłem w latach 80-90 w Zarządzie Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność , pana nie pytam gdzie był ………
     Pozdrawiam pana jako bojownika o wolność i demokrację, ale takiej wolności i demokracji w pańskim wydaniu nie akceptuję…….

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • Solidarnośc była nafaszerowana esbeckimi szpiclami, dlatego prawdziwi działacze dali się tak łatwo pozamykać w grudniu 81. Z tego co czytałam na tym forum pan Rolf kierował w tym czasie emigracyjną KPN, o czym ty możesz tylko pomarzyć. Twoją demokrację ma na swoich sztandarach KOD.

     • Demokrato z KOD-u! Kto cię wpuścił do Solidarności? Lepiej zajmij się tymi co szkalują Polskę a pana Rolfa zostaw w spokoju, bo to wartościowy i mądry człowiek.

 11. Rolf Michałowski

  Konewa! Polityka wyznacza wszystko w naszym życiu. Całe nasze otoczenie, a także to, co robimy, zależy od polityki. Polityka stwarza realia, w których żyjemy, kreuje cały system, którego częścią jesteśmy. Wszystko w naszym życiu zależy w olbrzymim stopniu od polityki. My możemy najwyżej wybrać, którą politykę wolimy, ale możemy też na nią wpływać i to bardzo. Jednak uciec przed nią nie możemy. Dosięgnie nas wszędzie.

  No bo co to jest w ogóle polityka. Zastanawiałeś się nad tym? Polityka, to jest sposób na organizowanie czegoś, na rozwiązywanie problemów, na sterowanie procesami społecznymi, produkcyjnymi, handlowymi a nawet rodzinnymi. Każdy uprawia jakąś swoją politykę, bo coś planuje i potem to realizuje, żeby osiągnąć założony cel. Politykę prowadzą nie tylko partie polityczne i rządy. Politykę prowadzi każdy przedsiębiorca, każdy myślący człowiek. Nawet uczeń w szkole prowadzi jakąś swoją politykę, bo ma jakieś cele i podejmuje jakieś działania, żeby je realizować. Nawet stada zwierząt prowadzą jakąś politykę, którą mają w genach.

  Polityka państwa jest w tym wszystkim najważniejsza, bo kształtuje nie tylko nasz byt, ale nawet naszą świadomość, poprzez akty prawne, środki przymusu, medialne przekazy, sposób traktowania społeczeństwa, a przede wszystkim przez organizację gospodarki i podział dóbr, na które wszyscy pracujemy.

  I tu zaczynają się schody. Dobra polityka gospodarcza rozwija państwo, czyli wspólnotę reprezentowaną i sterowaną przez rząd. W to wchodzi również polityka zagraniczna, bo w polityce państwowej i światowej chodzi przede wszystkim o wpływy na gospodarkę i na podział dóbr płynących z tej gospodarki. Wszelkie ideologie, jak lewica, prawica itd., są tylko narzędziami w kierowaniu gospodarkami i podziałem dóbr.

  Wszystko zależy od tego, komu pozwalamy kształtować politykę w państwie, w województwie, w powiecie, w gminie, czyli komu damy władzę do ręki, która pozwoli mu na kształtowanie polityki, czyli naszego życia. Jeśli władzę sprawują ludzie uczciwi, sprawiedliwi i do tego mądrzy, to gospodarka rozwija się dobrze, a podział dóbr jest sprawiedliwy. Jeśli władzę sprawują ludzie nieuczciwi, to nie interesuje ich dobry rozwój gospodarki i sprawiedliwy podział dóbr, lecz tylko ich własny interes, stąd pojęcie grup interesu. Wojny powstają tylko i wyłącznie z powodów czysto gospodarczych. Władza i pieniądze są ich wyłączną przyczyną. Ideologie czy religie są tylko zasłoną dymną.

  Dlatego polityka jest tak ważna dla wszystkich. Musimy kontrolować i oceniać ludzi sprawujących władzę i reagować, jeśli nas oszukują, wykorzystują i wyzyskują. W dzisiejszej Polsce mamy tę możliwość poprzez głosowanie na tych, którzy są uczciwi i sprawiedliwi. Żeby jednak wiedzieć, kto jaki jest z tych, którzy ubiegają się o władzę, trzeba ich obserwować i oceniać. W dzisiejszych czasach, kiedy nie jesteśmy zdani już tylko na kontrolowane przez władców media i możemy swobodnie korzystać z Internetu i innych mediów niezależnych, mamy możliwość dotarcia do wszystkich informacji, tych manipulowanych i tych prawdziwych. Sami możemy ocenić, kto czyni zło a kto dobro, kto mówi prawdę, a kto łże aż się belki wyginają, kto ma dobre pomysły na gospodarkę, a kto chce tylko doić społeczeństwo, albo pracować dla obcych grup interesu za jeszcze większą kasę, niż może nakraść u siebie.

  To w PRL, a także po części w III RP, polityka była traktowana przez władzę jako coś zakazanego dla zwykłych ludzi, bo rządzący chcieli mieć monopol na kształtowanie gospodarki i podziału dóbr według ich własnych potrzeb, a wiemy, że i PRL i w III RP władzę sprawowali oszuści, zdrajcy, złodzieje i mordercy, a do tego jeszcze nieudacznicy. Dlatego dzisiejsza opozycja oderwana od władzy robi taki wściekły wrzask, bo straciła monopol na sterowanie gospodarką i podziałem dóbr według ich własnych potrzeb lub według potrzeb obcych grup interesu, które im za to sowicie płacą.

  Nie jesteś człowiekiem specjalnie wykształconym, co widać po Twojej tragicznej pisowni, więc powinieneś tym bardziej buszować po Internecie i po niezależnych mediach, żeby posłuchać podpowiedzi ludzi mądrzejszych od Ciebie. Te nielubiane przez Ciebie „kłótnie polityczne”, to nic innego jak wymiana poglądów na naszą rzeczywistość i ocena tych, którzy sprawują władzę. Czytaj i wyciągaj wnioski. To jest nasze życie, które zależy od polityki. Nie gardź więc polityką, jako czymś złym, albo niepotrzebnym, tylko się nią zajmij na tyle, na ile trzeba, żebyś wiedział, na kogo głosować w kolejnych wyborach.

  Krótko mówiąc, nie bądź „leming” ale nie bądź też „Karol”. Jak znowu postanowisz coś publicznie napisać, to się najpierw dobrze zastanów.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 12. człowiek z inicjatywą

  Przyznam, że czytając te wasze komentarze, uderza mnie w nich jedna rzecz a mianowicie większość z nich to jakiś zajadły bełkot. Nie wiem kim jest Pan Rolf i nie znam go osobiście, ale przyznam, że jego komentarze robią wrażenie. Rzeczywiście stylem wypowiedzi i merytoryką „trawi” was wszystkich. Ciekawa postać. Ostatni komentarz porusza samo sedno tego czym jest „polityka”. Warto przeczytać aby później nie mówić „mnie to nie dotyczy”, bo dotyczy każdego.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Niewykształcony

   Panie Michałowski!
   Zgodnie z sugestią zajrzałem do prasy niezależnej,tj do ,,Pulsu Biznesu” nr 10 (16.01) i czytam:
   ,,
   W 2012 r. opublikowaliśmy w ,,Pulsie Biznesu” dwie listy działaczy PO i PSL, członków ich rodzin i znajomych na państwowym garnuszku.Każda składała się z ponad 400 nazwisk i była świetną ilustracją tego , co zostało z obietnic Donalda Tuska.który w expose z 2007 r solennie deklarował zakończenie politycznego procederu zawłaszczania spółek z udziałem Skarbu Państwa.
   Tamte listy powstały po prawie pięciu latach rzadu koalicji PO-PSL. Dzisiejsza publikacja ,,PB” , z 1000 nazwisk nominatów PiS,dowodzi, że obecnie rządzący już w rok przebili poprzedników, i to z nawiązką….
   … Działacze partii Jarosława Kaczyńskiego twórczo wdrażają w życie coś , co prawie 20 lat temu on sam trafnie ,ale z odrazą , nazwał ,,Teraz, k…, my ”
   Zapraszam do lektury.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 13. Problem jest jeden- PiS nie ma odpowiednich kadr, stanowiska obsadza „jak leci.Jak mawiał klasyk Lenin, „Kadry są najważniejsze, towarzysze”. Czy PiS to rozumie i wie, jak ten problem rozwiązać?
  Nie wiem, ale jestem pewien, że dużych zasobów kadrowych nie ma , czego dowodem sa nawet awanse z lokalnego podwórka !

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 14. To są przecież rządy „fachowców”. A gdzie prawdziwi fachowcy? Ano są nie po linii partyjnej. Już Stalin to przerabiał. Konstruktorów samolotów wysłał na Syberię, a zastąpili ich robotnicy i chłopi. Tylko, że konstruowane przez nich samoloty latać nie chciały….

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 15. Zwolennik polskich serwerów

  Teraz niestety widzimy coraz wyraźniej że Polska w ruinie” to było ich hasło i cel wyborczy. Tempo demontażu naszej ojczyzny w wykonaniu pisu jest coraz szybsze. Ich przywództwo jest typowa dla komunizmu, terror, zastraszenie, propaganda, eliminacja niewygodnych – nawet nie ma komu się poskarżyć. Typowe stalinowskie podejście do narodu i do mas pracujących. Wódz obiecuje demokrację i elektryfikację kraju i jego sekta to „łyka”. W każdym powiecie ma swoich dyżurnych politruków o mentalności Dierżyńskiego i oni pilnują internetu. tu też ma jednego z gminy. Sam generuje setki wpisów, udziela sobie pochwał, gani tych którzy nie akceptują terroru pisu. Próbowałem wejść na stronę tego komunizującego lewaka ale widniałem głównie niemieckie reklamy, przykry widok ale ten pisowiec nigdy tego nie zrozumie. Wodzowski model tej sekty, poparty władzą absolutną już dawno stracił kontakt z rzeczywistością. Powoli ale coraz szybciej spada mu poparcie bo dostarczanie „Chleba i igrzysk” nie zapewnia długiego panowania. Tu powyżej ów gminny filozof napisał „Nobel od Putina” a potem opluł kogoś że niewykształcony i słabo pisze. Biedak nie wie że Nobel – to nieco inny kraj.
  Szkoda prądu na polemikę. Na szczęście Polacy są ekspertami od powstań, nie takich dyktatorów obalali, mam nadzieję że demokracja powróci szybciej niż się niektórym wydaje. Nie polemizujcie z tym pisowskm i homosovieticus – bo szkoda Waszej energii i kultury. Polacy już przejrzeli na oczy i powoli wracają do normalności. Dyktator i wódz skończy tak jak wszyscy wodzowie – w przeszłości.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 16. Oburzające jest, gdy widzę Macierewicza, ministra obrony narodowej, który ujawnia dokumenty ministerstwa spraw zagranicznych, gdy był tam ministrem R.Sikorski.
  O co chodzi PIS? Czy mamy zapisane w Konstytucji, że po wsze czasy mamy bronić Ukrainy?
  Że mamy zawsze być przeciw Rosji?
  Dlaczego Niemcy, USA mogą handlować z Rosją, mimo wszystko, a to Polacy mają wychodzić przed szereg i upominać się o Ukrainę czy Gruzję wcześniej.
  Polityka Polski ma być elastyczna, a nie nastawiono antyrosyjsko.
  A ujawnianie notatek i dokumentów za ministra Sikorskiego to jedynie walka polityczna z opozycją, na szczęście fobie antyrosyjskie dotyczą jedynie PIS, Macierewicza i Kaczyńskiego, a nie całego Narodu.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 17. Szanowny Panie Rolfie. Generalnie mam głęboko w d…. to, co Pan tu wypisuje. Podobnie, jak mam głęboko w d…. to, co wypisują, wdający się z Panem w niepotrzebne dyskusje, pańscy przeciwnicy. Taki już urok Internetu. Ale uważam, że określenie „szkoły produkowały debili” jest przesadą. I obraża. Wielu. Po prostu. Wiem, że było pańskim zamiarem „dowalenie” lewakom, pełowcom itd. Należy im się (choć mam ich również w d…). Apeluję tylko o więcej opamiętania. Bo nie można mieć w d… zwykłej „chamówy”. To tyle. Przesyłam (za pośrednictwem polskich serwerów i światłowodów) ukłony.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.