Zatańczą poloneza na Rynku

Oława Zaproszenie

Polonez maturzystów, tańczony w plenerze, sto dni przed egzaminem dojrzałości, stał się lokalną tradycją. We wtorek 24 stycznia, maturzyści ze szkół ponadgimnazjalnych w naszym powiecie wykonają po raz szósty ten reprezentacyjny polski taniec narodowy. Początek o godzinie 12.00. Organizatorzy zachęcają oławian i mieszkańców powiatu do odwiedzenia Rynku i wspierania brawami pląsającej młodzieży
Korowód tańczących poloneza wyruszy w południe sprzed ratusza i okrąży ten najbardziej znany, charakterystyczny oławski zabytek. – Serdecznie zapraszamy mieszkańców, do przybycia na tę niecodzienną uroczystość, tak ważną w życiu każdego maturzysty – zachęcają organizatorzy, starosta Zdzisław Brezdeń i Agnieszka Żak – dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza w Jelczu-Laskowicach.

Dopełnieniem powiatowego poloneza maturzystów będą szlacheckie kontusze. Impreza organizowana na 100 dni przed maturą jest oficjalnym rozpoczęciem przygotowań młodzieży do egzaminu i formą integracji z mieszkańcami.

Polonez, jak żaden inny taniec, jest rozpoznawany i utożsamiany na świecie z Polską oraz tańczony na otwarcie balu maturalnego. W ostatnich latach nową tradycją stało się wykonanie poloneza przez maturzystów w plenerze, na ulicach i rynkach miast. Podobno udział w nim przynosi uczniom powodzenie na egzaminach.

Maturzyści z powiatu oławskiego, już po raz szósty w dziejach miasta i powiatu, wezmą udział w tym tanecznym wydarzeniu. – „Oławski polonez maturzystów” stanowi przedsmak zbliżających się studniówek. Jest on także szansą dla szkół i młodzieży, na zaprezentowanie się przed szerszą publicznością, znajomymi i rodziną. Warto podtrzymywać, upowszechniać i rozwijać tę sympatyczną tradycję – podsumowuje starosta Zdzisław Brezdeń.

Uwaga! Podczas trwania poloneza, od godz. 12.00 do 13.00, wystąpią na Rynku utrudnienia w ruchu kołowym. Należy w tym czasie zwrócić szczególną uwagę na oznakowanie oraz osoby kierujące ruchem pieszych i pojazdów.

(WOKL-KAT)

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (4)

  1. do Młodego

    Dziennik Telewizyjny pokaże protest studentów jako próbę puczu ze strony odrywanych od koryta pupili reżimu PO/PSL, a kontrmanifestację jako wyraz społecznego zaangażowania zdrowej, przewodniej siły narodu.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • A może by tak jakieś konkrety komunistyczna szczekaczko? Czy to zgraja nieudaczników z szefem Jarosławem K. okupowała Sejm i chciała siłą obalić demoktratycznie wybrany rząd? Zgraja nieudaczników tak, ale pod szyldem PO i .N. koleżanko komunistko.

      Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.