Demokracja ma się dobrze, a opozycja szarga wartości

Członkowie, sympatycy Prawa i Sprawiedliwości oraz osoby niezwiązane z tą partią, ale chcące wyrazić to, co myślą o sytuacji w kraju zebrały się na oławskim Rynku. W wiecu wzięło udział około 100 osób. Na koniec podzielono się opłatkiem

Organizatorzy i inicjatorzy to Robert Nowak, Marcin Turek, Adam Basiński, Mariusz Łuczkiewicz oraz Bogdan Diakowski.

Nie wszyscy występujący na wiecu poparcia dla rządu Prawa i Sprawiedliwości 22 grudnia to członkowie tej partii. Głos zabierali także działacz Kongresu Nowej Prawicy oraz Stowarzyszenia Kukiz 15. Mówili, że przywiodła ich miłość do Polski oraz protest przeciwko działaniom opozycji i sposobom kontestowania legalnie wybrane władz kraju. Chcą dyskutować w sposób cywilizowany: – Jeżeli ktoś mówi na zachodzie, czy w Polsce, że u nas jest łamana demokracja, to wzbudza to śmiech politowania. Nie widzimy wokoło żołnierzy z bronią o uzbrojonych po zęby policjantów. Wystarczy popatrzeć na kraje zachodu – Niemcy, Francja, Belgia – tak chodzą uzbrojeni policjanci, a ludzie nie wiedzą co wydarzy się następnego dnia. 

Mariusz Łuczkiewicz podkreślał, że zebrano się, aby zamanifestować demokratyczne postawy i pokazać, że „demokracja ma także inne oblicze niż blokowanie mównic sejmowych, awantury, przepychanki i obelgi, ale poparcie dla dobrych działań, szacunek i swobodne wyrażanie poglądów”. Zaznaczał, że każdy ma prawo manifestować i wyrażać swoje poglądy niezgodne z obowiązującą poprawnością polityczną, wywodzącą się z lewicowo-liberalnej myśli politycznej, dążącej do zniszczenia wszystkiego co tradycyjne i narodowe: – Poprzez kształtowanie nowego, konsumpcyjnego człowieka i  masowy ruch migracyjny niszczy się tradycyjne wartości i narody, a tych, którzy się temu sprzeciwiają nazywa się ksenofobami (..) Wszyscy jesteśmy za zjednoczoną, silną Europą, ale nie pod rządami liberalnej lewicy. Organizatorzy namawiali zebranych na wiecu do zabrania głosu i niektórzy to zrobili. Zwolennik PiS, młody człowiek, który przedstawił się jako „młody oławianin” przekonywał, że pomiędzy PiS a PO jest fundamentalna różnica, bo Jarosław Kaczyński uchronił obóz PiS od rozmaitych uwikłań, a PO – wiadomo tworzyły służby peerelowskie, na co zebrani potakiwali – „tak jest!” W latach 2011 – 2104 wydarzyło się wiele rzeczy, dla których radykalne działania PiS mają uzasadnienie: afera Amber Gold, zamiana ciał po katastrofie smoleńskiej i sfałszowanie wyników wyborów samorządowych w 2014. Jedynie Jarosław Kaczyński zachowuje się jak mąż stanu, czego brakuje Grzegorzowi Schetynie, Ryszardowi Petru, Mateuszowi Kijowskiemu i ich zwolennikom. Za swoje przemówienie dostał brawa.

Na spotkaniu nie zabrakło lokalnych działaczy i radnych z Oławy i Jelcza-Laskowic.

– To zgromadzenie wskazuje, że poparcie jakie posiada rząd Prawa i Sprawiedliwości jest autentyczne – mówił starosta Zdzisław Brezdeń. – Nie ma co się tego wstydzić. Za dwa dni jest wigilia, to dla Polaków święty czas, kiedy trzeba się pogodzić i wybaczyć. I proszę zobaczyć w jaki cyniczny sposób opozycja próbuje poprzez protesty zszargać święte dla Polaków wartości. Na to nie można pozwolić i trzeba przeciwko temu protestować, bo jeżeli pozwolimy sobie na to, że ta polityka wtargnie z butami w sacrum to do czego będziemy odnosić się w przyszłości? Przez ten rok rząd PiS wprowadził tyle zmian korzystnych dla ogółu społeczeństwa, więcej niż przez 8 lat rządu PO. Dlatego proszę zwrócić uwagę jaka cyniczna i antypaństwowa jest działalność opozycji (…) Próba obalenia tego rządu to działanie antypaństwowe i antynarodowe.

Na wiecu występowali także radni miejscy Piotr Regiec, Andrzej Mikosiak i Józef Urbańczyk.

Więcej – w kolejnym papierowym wydaniu GP-WO.

(MON)

archiwum-16 archiwum-15 archiwum-14 archiwum-11 archiwum-12 archiwum-10 archiwum-13 archiwum-9 archiwum-8 archiwum-7 archiwum-6 archiwum-5 archiwum-4 archiwum-2 archiwum-3

 

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , ,

reklama

Komentarzy (51)

 1. Tak walczycie z komuną, a czemu PIS w Ołąwie trzyma z SLD?
  Czy to nieprawda, że dzięki PIS pani Kruk Gręziak dostała pracę w domu spokojnej starości?
  Dom Spokojnej starości podlega pod starostę.
  Czy to nieprawda, że dzięki PIS pan Grzesik dostał posadę w radzie nadzorczej PKS?
  PKS w Oławie podlega pod starostwo.

  Więc proszę o konkretną odpowiedź? Czemu pomagacie załatwiać pracę członkom SLD?
  Stąd nikt SLD nie chodzi na czarny protest w sprawie aborcji, pani Gręziak nie protestuje, gdy esbekom odbiera się emerytury.
  Naprawdę wybraliście sobie przedstawicieli z SLD, którzy nie bronią waszych praw, nie bronią lewicowych idei.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. mieszkaniec

  Brawo , 40 parę osób w porywach na 32 000 mieszkańców Oławy to rzeczywiście suweren, a jeśli popatrzeć jakie kontrowersyjne osoby stoją w pierwszym szeregu i jeszcze zabierają głos to tylko pogratulować.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Żenada, mają wszystko w kraju, a jeszcze chcą wiecow poparcia dla siebie. Na szczęście niewielu, jak widać, daje się na to nabrać, sami uzależnieni od PiS. No, ale zalecenia przyszły z góry, więc trzeba było strzelić „spontaniczny” wiec… Żenada.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Wyborcy niech oceniają obecną władze na podstawie jej dokonań , a nie tego gdzie, kto i w jak licznej grupie poszedł na „spacer”…
  Widać u nas idzie się chwycić wszystkiego, byle utrzymać się na stołku. Każdy pomysł jest dobry.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. „…święte dla Polaków wartości; polityka wtargnie z butami w sacrum…” Co to za bełkot, jakie szarganie, jakie wartości i w dodatku sacrum…??? Czy ktoś kościoły okupuje, protestuje przeciw „sacrum”…? Trwa protest sejmie w miejscu z urzędu świeckim, a to że ktoś ma ochotę spędzić najbliższe dni właśnie tam, a nie w domu to jest jego prywatna sprawa i nikomu nic do tego!
  Przecież opozycja nie zakłóca obchodów świąt Bożego Narodzenia, nie goli Mikołajowi brody, nie kradnie żarówek i bombek ze świątecznego drzewka, nie gania za osiołkiem, który wiózł na swym grzbiecie Świętą Rodzinę i nie podkłada ognia pod stajenką… oni zwyczajnie sobie tam siedzą i tym samym protestują przeciw działaniu obecnej większości rządzącej, ot co…
  Pragnę też uświadomić, że ci policjanci i żołnierze na „zachodzie” nie wyszli na ulicę aby pacyfikować lokalną społeczność z powodów politycznych. Są tam po to aby zadbać o ład, porządek oraz bezpieczeństwo swoich obywateli w związku z atakami terrorystów, ale nie ma to nic wspólnego z sytuacją polityczną! Panowie proPIS bardzo proszę nie wprowadzać głodnych sensacji obywateli w błąd, bo to nie uczciwe. No chyba, że ktoś Was wprowadził w błąd, a wy to powielacie 🙂

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. Wspieramy polski rząd PiSu w Polsce.
  Każdy „ kto łamie prawo jest przestępcą „ !
  Rzeczywiście wymiar sprawiedliwości stoczył się w III RP na samo dno.
  Obecny rząd PiS musi zacząć przywracać standardy demokratyczne, które za rządów PO były w różnym stopniu w zaniku, co dostrzegła większość społeczeństwa polskiego.
  Od lat pisze i mówie coraz głośniej o korupcji w sądach.
  Oświadczenia majątkowe sędziów będą jawne – prezydent podpisał ustawę.
  http://www.rp.pl/Sedziowie-i-sady/312219940-Oswiadczenia-majatkowe-sedziow-beda-jawne—prezydent-podpisal-ustawe.html#ap-1

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 7. Nie kracz jeden z drugim skoro nie wiesz ile ludzi uczestniczyło w zgromadzeniu. Po pierwsze przeczytaj – jeżeli potrafisz ze zrozumieniem – po drugie Gazeta w tytule podaje, że przynajmniej 100 osób a może i więcej. A teraz powiedz ile Ty jesteś w stanie zmobilizować, ilu poprze ciebie i twoje poglądy? 13,14?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Nie dawno mieliśmy 12 różnych demonstracji w Warszawie, ratusz podał inna liczbę , organizatorzy swoją liczbę , organy porządku inną a władza inną. Nie jestem złośliwy ale postronnym bo mi protest poprzedników jak i obecny wisi jak kilo kitu , ja tam się doliczyłem ok.40 do 50 osób i nikt mnie nie przekona.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 8. Masakra. Mikosiak -niech uporządkuje najpierw swoje sprawy a nie innych poucza .Ale mi ty wielki autorytet.
  Jaki on jest żałosny.Pcha się publicznie wszędzie na pierwszy plan ,a tak naprawdę to pusty człowiek .

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 9. Wiekszej bzdury nie słyszałam,ze my niy mamy tak dobrze i śpimy spokojnie,a we Francji,Niemczech jest strach.To my polacy spimy niespokojnie jak widzimy co się dzieje,jak łamane są prawa polaków,ze policja bije na ulicach ludzi którzy domagają się wolności!!!TO MY POLACY ZASTANAWIAMY SIĘ ,CZY WŁASNIE NIE UCIEKAC DO TYCH KRAJÓW CZYLI NIEMIEC ,FRANCJI.Bo tam ludzie żyją GODNIE !!!!!A w POLSCE sami się pozabijamy !!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 10. Czy w tym miescie mieszkaja jakies dorosle osoby? Czy tylko krzyczace i tlukace sie lopatkami przedszkolaki?
  Wojna na demonstracje? A moze by tak odrobina dojrzalosci i odpowiedzialnosci? Wstyd!
  Najpierw Nowoczesna w obronie demokracji, teraz PIS w obronie rządu, potem PO w obronie czegoś tam. Co ma z tych wieców zwykly obywatel ano NIC!
  Po tych wiecach N, PO oraz PiS nic sie dla mnie ani mojej nie zmieniło.Czasy wiecow i marszów poparcia minęly z epoką Gomułki i Gierka.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Średnia wieku ok.65+, młodzi mają dość oszustw w wykonaniu kolejnych partii. Dobra zmiana na która głosowaliśmy okazała się dobra dla swoich misiewiczów i pisiewiczów, którzy w większości bez kompetencji otrzymali dobrze płatne posady w spółkach i agencjach rolnych. Młodzi są skazani nadal na bezrobocie lub wyjazd za granice.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • W wieku 65+ na pewno nie bedę uczestniczyć w żadnej wojnie na demonstracje. Politycy bawia sie naszym kosztem, a nie chodzi im ani o media, ani o bezpieczenstwo, ani o demokrację , ani o gospodarkę w kraju ,ani o protest czy poparcie dla obecnego rządu. Politykom chodzi o pełne dla nich koryto. Zamiast stać na ulicy najlepiej ich dzialania ocenic przy urnach wyborczych.Polska po 1989r to niestety dla większości kraj zawiedzionych nadziei. Za PO- PSL rządzily klany interesow, a teraz za Pis pracę dostają Misiewicze. Dla nas zwyklych obywateli pozostaje albo praca na czarno, albo emigracja.

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 11. O – znamy te twarze- gratuluję pisowi liderów. Kolega radny (zawsze trzeźwy) , kilku z PZPR, jeden z ZSL, lata 80- te w komitecie powiatowym, nie wszystkich widać. Jak dobrze że porzucili marksizm i teraz są patriotami z pisu. A kolega szef ważnej administracji- do końca komuny trzymał się z daleka od Solidarności – a teraz proszę bardzo w pierwszym szeregu. Trzeba napisać co robili – wtedy.
  Szkoda Polski, będzie problem tak jak po Gierku – ten też chciał dobrze. Pis nie inwestuje ekonomia. Amen.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 12. do Bogusława

  A co ja zwykly obywatel na tym zyskam,że przeczytam sobie oswiadczenie majątkowe tego czy owego sędziego. Misiewicze i pisiewicze każą mi pracować a 2 tys. brutto, a sami często bez kwalifikacji dostali posady z wysokim uposażeniem. Ani mnie ani mojemu dziecku nie polepszy sie byt ,że oświadczenia śedziów będa jawne, skoro gospodarka kraju jak leżała tak leży.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 13. Wiec a właściwie spotkanie opłatkowe było zainicjowane prze osobę zupełnie niezwiązaną z PISem, która nie może patrzeć na błazenadę opozycji i próbę destabilizacji Kraju. I zapewniam Was takich osób jest więcej i jak będzie trzeba te osoby ramię w ramię z PIS, związkami zawodowymi, stoczniowcami i wieloma innymi rozjadą SBcką swołocz. Dość niewolenia kraju przez czerwoną hołotę. A oławskich towarzyszy z PIS i oławskich komuszków też przyjdzie czas.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 14. „A oławskich towarzyszy z PIS i oławskich komuszków też przyjdzie czas.”
  Może masz dobre intencje, ale tego betonu czyli układu lokalnych interesów Pis-SLD- PO – PSL ani w mieście ani w powiecie nie rozbijesz. Członkowie tych klanów i ich rodziny sa powiązani posadami od wielu już lat i w obronie swego koryta staną zwartym szeregiem.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 15. Proszę państwa oto miś… yyy PiS:

  Idą babinki, idą dziadkowie,
  Bo tak im prezes namieszał w głowie,
  I niosą krzyże, niosą różańce,
  A dla opornych mają kagańce.
  Klepią „zdrowaśki”, pieśni śpiewają,
  Gorące serca jemu oddają,
  Wzrok oszalały, mózg zlasowany,
  Słowami wodza całkiem wyprany.
  „Gestapo, zamach, hańba i zdrada”
  I coraz grubsze z ust słowo pada,
  „Mordercy, zdrajcy, my prawdę znamy,
  A Jarosława szczerze kochamy!”.
  Dali świadectwo, świadectwo dali,
  Na mszy już byli, znak przekazali,
  Więc teraz wrzeszczą i jadem plują,
  A wodza swego wciąż adorują!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 16. Śmiech mnie ogarnia.Centralia zaleciła zorganizowania wiecu poparcia dla rządu,więc operatywni działacze porozmawiali sami z sobą pod ratuszem w,, mocnym,, składzie.Jak widač na załączonych zdjęciach społecznošč 70tysięcznego, powiatu wzięła czynny udział w tej manifestacji.Gratuluję.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 17. Oj, chyba do końca Mózg nie funkcjonuje racjonalnie, bo jak tu rozumieć , z jednej strony przekonuje, że ten wiec został zorganizowany przez osoby nie związane z PIS przeciwko błazenadzie opozycji która próbuje destabilizować Kraj czyli Mózg popiera obecny rząd a z drugiej strony zapowiada że na oławskich towarzyszy z PIS i oławskich komuszków też przyjdzie czas , w domyśle chyba chodzi o rozjechanie tak jak SBcką swołocz?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 18. zarzygany, lezacy w bramie

  fragment piosenki Kazika dla radnego Mikosiaka

  …Gdy się przyjrzycie, znajdziecie pijanego
  Leżącego w bramie, zarzyganego
  Spójrz, on ma parlamentu dokument
  Jest sługą ludu, tylko zbłądził na moment

  Płoń, płoń, płoń parlamencie
  Niech spali cię ogień na historii zakręcie
  Niech zginą pod dachem posiadania władzy żądze
  To trupy się bawią też za twoje pieniądze

  Radzą już siódmą godzinę
  W jaki sposób się wzbogacić i swoją rodzinę
  Ja jestem ustawodawcą i poniekąd rządzę
  Rządzić chcę za coraz większe pieniądze
  Jestem tu siedzący i ty mnie wybrałeś
  Nawet jeśli nie głosowałeś
  I mam nadzieję, że wszystko rozumiesz
  Że chcesz, czy nie chcesz, ale mnie utrzymujesz

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 19. Demokracja ma to do siebie , że każdy ma prawo wyrazić swój pogląd nawet manifestując poparcie dla władzy ale wystarczy spojrzeć na fotki u góry kto zabiera głos , kto jest twarzą rządzących , kto popiera rząd ,,legalnie wybrany przez suwerena” (ponad 50% frekwencja, na PiS glosowało 39,1%), radny o kontrowersyjnym zachowaniu czy ,,młody oławianin’ który emocjonalnie plecie banialuki.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 20. Pamiętający

  W jednym z filmów Zanussiego jest taki motyw, w którym pacjenci domu dla obłąkanych mają zagrać „Romea i Julię”. Nic w tym nie było dla nich interesującego, poza jednym motywem: konfliktem między rodami Montecchich i Capuletich. W rezultacie, kiedy ogrywano sztukę, w pewnym momencie połowa owego szpitala psychiatrycznego opowiedziała się po stronie jednych, a druga – drugich i chłopcy zaczęli się … nawzajem naparzać. Dokładnie z tym samym samym mamy do czynienia tu: w politycznym domu wariatów jest paru tłustych miśków (by nie powiedzieć: Ryśków) z Warszawy, którzy napisali scenariusz a ciemny lud to kupił. Miejscowe nieroby (mówię w ogóle o tego rodzaju „manifestacjach”) mają okazję, aby pokazać swoje zatroskanie o Polaków i dalej będą mieli okazję, aby bez krempacji trzepać kasiorę w strukturach samorządowych, gdzie niczego dla nikogo nie robią przez cały rok.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 21. DO Troli internetowych – Strajk przeciwko obecnemu rządowi frekwencja 20 osób. W tym zgromadzeniu organizatorzy wyraźnie nawoływali każdego chętnego do zabrania głosu, TO GDZIE BYLIŚCIE ? Piszecie swoje dyrdymały anonimowo, wstydzicie się ? Oni się nie bali i mówili, to już świadczy o was i o nich. Zresztą jest taka jedna w PO co lata ze wszystkim do prokuratury, to z kim tu gadać

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.