Sprzęt dla intensywnej terapii

Oława W szpitalu

Trwa budowa oddziału anestezjologii i intensywnej terapii

Roboty budowlane są w toku. Wyburzono część ścian, wykonano instalacje sanitarną, elektryczną, tynki i posadzki. Zainstalowano też potrzebne na tym oddziale gazy medyczne. Kosztowało to ponad 483 tys. zł. Kupiono także kolumny anestezjologiczne i pompy infuzyjne za 372 497 zł.

Dyrektor ZOZ Oława Andrzej Dronsejko poinformował na listopadowej sesji Rady Powiatu, że wyłoniono wykonawców i podpisano umowy na montaż wykładzin, ślusarki, instalację wentylacji i prace wykończeniowe: – Pozostaje nam zakup łóżek i kardiomonitorów – mówił dyrektor. – Szacunkowy koszt to 400 tys. zł.

Radni pytali o zakończenie prac i wielkość kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Andrzej Dronsejko tłumaczył, że oddział intensywnej opieki medycznej jest w szpitalu konieczny. Na razie nie można zawrzeć kontraktu z NFZ, ponieważ przesunięto terminy ogłaszania konkursów. Nie do końca też wiadomo, w jaki sposób będą kontraktowane usługi medyczne, bo szykują się zmiany – nie wiadomo, czy będzie to konkurs, czy przyznawanie budżetu na innych zasadach, czy negocjacje:Kończymy najpierw prace remontowe. Gdy będziemy mieli kontrakt, kupimy sprzęt. Trudno planować, skoro nie wiadomo, jak będzie z finansami.

(MON)

archiwum-20 archiwum-21

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , ,

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.