Nie chcą „Dobrej zmiany” w oświacie

Oławski oddział Związku Nauczycielstwa Polskiego zorganizował 16 listopada debatę na temat planowanych zmian w systemie edukacji, a kilka dni później 41 osób pojechało protestować do Warszawy

Do sali konferencyjnej oławskiego Ośrodka Kultury w środowe popołudnie dotarło około 70 osób. W gronie uczestników dominowali nauczyciele dwóch oławskich gimnazjów, w większości z „Jedynki”. Debatę prowadził szef miejscowego ZNP Andrzej Kupczak. Na wstępie w formie multimedialnej prezentacji omówił zagrożenia, jakie niesie ze sobą zaproponowana przez rząd PiS i minister edukacji Annę Zalewską reforma sytemu oświaty, która ma być wdrożona już od następnego roku szkolnego. O szczegółach tego spotkania przeczytasz w najnowszym wydaniu „Powiatowej”. Już w sprzedaży: http://eprasa.pl/news/gazeta-powiatowa-wiadomo%C5%9Bci-o%C5%82awskie/2016-11-24

JESTEŚ ZA LIKWIDACJĄ GIMNAZJÓW? ODDAJ GŁOS W NASZEJ SONDZIE. Znajdziesz ja po prawej stronie.

Krzysztof A. Trybulski

????????????????????????????????????Andrzej Kupczak i Mirosława Chodubska zaprezentowali banner, przygotowany przez związkowców dla placówek gimnazjalnych

archiwum-40

 

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (54)

  • Likwidacja gimnazjów niesie za sobą zmianę siatki godzin, a tym samym zmniejszenie wymiaru nauczania kilku przedmiotów. Do tego uczniowie o 1 rok krócej będą uczyć się razem, a tym samym szybciej przejdą do szkół ponadgimnazjalnych, a nauka niektórych z nich potrwa krócej, co w końcowym efekcie daje mniej uczniów przez 1 rok w cyklu. Rachunek prosty. Nauczyciele stracą pracę. Dlatego protestują.Mają przecież prawo, tak jak górnicy, pielęgniarki i wszystkie inne grupy zawodowe.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 1. Gratuluję odwagi przy pisowskim staroście!
  Wcale nie będzie to dobra zmiana, to będzie powrót do mroków edukacji no i według prezydenta „prawdziwej” historii 🙁 Już kiedyś były czasy „prawdziwej” historii.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Choć nie zajmuję się polityką to popieram poczynania PIS-u .Uważam ,ze gimnazja to najgorszy twór w edukacji naszych dzieci.Jestem za likwidacją gimnazjum.Myślę ,że większość rodziców jest za ich likwidacją .
  Uczniowie w gimnazjum ni to dzieci ni to młodzież .3 lata bezużyteczne . Potem np na krótko w Liceum i na studia .Gimnazja -to słabe przygotowanie do szkoły średniej !!! Wszystko trzeba zaczynać od nowa . Powinno być przeprowadzone referendum wśród uczniów i rodziców .Nie nauczyciele powinni decydować w tej sprawie.Wiadomo ,że nauczyciele będą protestować to to bardzo dobra posadka która nie zobowiązuje do niczego. Natomiast średnia szkoła tak .Musi przygotować do matury i na wyższe uczelnie .3 lata w Liceum to zdecydowanie za mało .Gimnazja się przesypia. Plan jest doskonały.Popieram .

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Nauczyciele to najwieksza banda nierobow w naszym kraju i wiecznie im zle.Wszystkie swieta wolne wakacje ferie itd.Ja mam 26 dni urlopu jezeli go wykorzystam to dostaje bezplatny a te nie roby wszystkie wolne platne.Wiekszosc z tych placzkow tak naprawde sie nie nadaje a przez ta reforme nieudaczniki zostana zwolnione a ze do niczego innego sie nie nadaje to beda mieli problem.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Pomyśl co ty mówisz.”Wszystkie swieta wolne wakacje ferie itd.”. Po pierwsze święta narodowe i ważniejsze święta kościelne masz również wole co jest zagwarantowane przez konstytucje(której zapewne nawet nie chciało ci się przeczytać bo po co) po drugie co nauczyciel ma robić w szkole w ferie, wakacje itp. skoro nauczyciel ma za zadanie uczyć dzieci( poza tym w ferie i na wakacjach odbywają się rady pedagogiczne). Ty masz 26 dni urlopu jak ci tak źle a nauczycielom tak dobrze to skończ studia naucz się czegoś i nie zgrywaj wykształconej światłej osoby. I czy ty zostajesz w pracy za darmo i wolnym czasie pracujesz bo nauczyciele tak ( godziny karciane).

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Coś z Tobą nie „halo”.A jak pracują w Policji ,w Szpitalu ,w Pog.Ratunkowym ,w Staży Pożarnej itp.
    Pracują w sobotę ,niedzielę ,święta kościelne i narodowe .Też chcieliby mieć wolne .To są ludzie mega wykształceni i muszą iść do pracy .Praca nauczyciela jest nieporównywalna z ich pracą.Więc sądzisz po sobie .Nauczyciel to bardzo dobry zawód .Pracują krótko w każdy dzień ,maja wolne we wszystkie święta ,nawet w Dniu Nauczyciela .Pracują ok 8 m-cy w roku ,a płacone mają za 12 m-cy.Więc mogą pracować za darmo .Wszystkim liczy się dokładnie godziny przepracowane ,a nauczycielom nie -a dlaczego tak jest! . To jest wysoce niesprawiedliwe W ferie i w wakacje powinni pracować w szkole -administracyjnie -bez dzieci ,mogą się też dokształcać ,przygotować do pracy.A w ferie -też do pracy -sprawdzać klasówki i prowadzić zajęcia dla dzieci ,które z różnych względów nie mogą pojechać na ferie lub wakacje .Likwidacja gimnazjum to bardzo dobry pomysł .Koniec z marnowaniem czasu i brakiem odpowiedzialności .Wszyscy nauczyciele ze szkól średnich podkreślają jak to dzieci z gimnazjum nie są w ogóle przygotowani do tych szkół .Taka jest niestety prawda.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Każdy protestuje gdy dba wyłącznie o własny tyłek. Tyle pogardy wobec dzieci i polityki z programem 500 plus ale jak się grunt usuwa spod stóp to się okazuje, że jednak dzieci i młodzież potrzebna. Bez dzieci nie ma nauczycieli. I narodu Polskiego. Wiążecie te dwie kwestie?

  Co do likwidacji gimnazjów: Jestem całkowicie ,,ZA”. Program szkolnictwa PiS uważam za lepszy od poprzedniego. Choć uważam, że klasy szkoły podstawowej powinny uwzględnić predyspozycje indywidualne uczniów i wybór przedmiotów powinien być podzielony na obowiązkowe i dodatkowe z akcentem na kształcenie pod względem indywidualnych talentów. Kierunek, że każdy musi śpiewać i rysować czy mówić po angielsku jest według mnie marnowaniem czasu i energii.

  Co do utraty pracy niektórych nauczycieli….To jakaś uprzywilejowana grupa społeczna? Każdy obywatel naszego kraju musi się zmagać z brakiem poczucia bezpieczeństwa i stabilności finansowej. Nikt się tym przecież nie przejmuje.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Szanowni nauczyciele. Na Transparencie napisaliście, że to Wasze gimnazjum ale to jest nie prawda. To gimnazjum jest nasze a Wy jedynie pracownikami w nim. Do tego , nie bardzo dobrymi jednak bo profesorowie szkolnictwa wyższego zaobserwowało znaczny spadek poziomu wiedzy wśród absolwentów szkól w których pracujecie. Więc wasza praca to lipa i nieudacznictwo.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. Do Kinga i innych mu podobnych 🙂
  Każdy mógł się uczyć i doświadczyć „nic nie robienia”.
  Tylko nie każdy z WAS ma głowę do nauki.
  My nauczyciele permanentnie się dokształcamy i tzw. „dobrej zmianie” tez damy radę 🙂
  Natomiast WY „odważni” obywatele pozostaniecie tym Kim Jesteście…
  Zapraszamy bohaterów na rozmowę do szkoły, do gimnazjum.
  Jesteście odważni tylko w internecie. To smutne i żałosne.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Ta wypowiedź dobitnie pokazuje, jak zamknięta na sobie i oderwaną od rzeczywistości jest ta grupa społeczna. W dzisiejszych czasach wszyscy się dokształcają: I inżynier i fryzjerka. Wszyscy ciężko pracują na swój chleb. Ale tylko nauczyciele mają postawę roszczeniową i poczucie, że stoją wyżej od innych. Więcej realizmu i skromności drodzy nauczyciele.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Problem tkwi w RODZINIE. Likwidacja Gimnazjum nie rozwiąże problemów w rodzinach.
   RODZICE są pierwszymi NAUCZYCIELAMI swoich pociech.
   Złe nawyki?
   Czym skorupka za młodu nasiąknie….
   Pretensje do………., że ma dzieci krzywe???
   Pozdrowienia a może „nara „

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 7. A gdyby Tobie, Szanowny czytelniku,
  likwidowano Twoje miejsce pracy
  to co byś zrobił? ??
  Górnicy, pielęgniarki, służby mundurowe też mają postawę roszczeniową. Pielęgniarki odchodzą od łóżek, a pozostali palą opony…
  Realizmu i skromności????
  A może zrozumienia i empatii.
  Pozdrawiamy

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Do Milki- kiedyś pracowałem w dużej państwowej firmie , doszło do likwidacji. Czy ktoś z lekarzy, pielęgniarek czy nauczycieli martwił się że ponad 200 poszło na bruk, to dlaczego ja mam sie martwic zwolnieniem nauczycieli?

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • do bezrobotnego

    Wiem, że zwolnienia dotyczą wielu ludzi i bardzo współczułem wszystkim.
    Bo współczucie, troska o innego człowieka to odruchy ludzkie.
    A my jesteśmy przede wszystkim ludźmi.
    Gorąco pozdrawiam i życzę powodzenia.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 8. Niech pan Kupczak i jego szef Broniarz pokażą co przez dziesiątki lat siedząc na tych stołkach realnego zrobili dla oświaty ? Za składki nauczycielskie biorą po kilka tys. co miesiąc i za nic nie odpowiadają. Oni przecież ciągle protestują. Byli przeciw powstawaniu gimnazjów, a teraz są za likwidacją. To jakaś paranoja. JA RODZIC WIDZĘ, ŻE GŁUPOTA BYŁO POWOŁANIE GIMNAZJÓW I DLATEGO POPIERAM TĘ REFORMĘ.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Chyba pozostaje sie tylko uczyć ale tylko dla siebie , bo w partii jak sie sam przekonałem najważniejsze jest kto jest czyim kolegą, a kwalifikacje najlepiej schowac do szuflady!
   Władza psuje, im większa, tym bardziej.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 9. Na zebraniu ZNP p.Pętal powołując się na własny autorytet wygłosił monolog w którym za szczerością wyznał że szkoła nie potrzebuje rewolucyjnych zmian.A Pan w jaki sposób obejmował stanowisko dyrektora gimnazjum którego trzyma się prawie całe życie zawodowe?Tak potrzebne są zmiany i bez paniki.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.