Władza żyje sobie dobrze

Powiat

Starosta, burmistrzowie i wójtowie pokazali stan majątku ma koniec roku 2015.

Lokalni włodarzy złożyli oświadczenia majątkowe w kwietniu 2016 roku. Trafiły do Wydziału Nadzoru i Kontroli Urzędu Wojewódzkiego. Ile zarabiają, ile zaoszczędzili i w co inwestują gotówkę? Te informacje znajdziesz w aktualnym wydaniu „Powiatowej”. Sprawdź tutaj: http://eprasa.pl/news/gazeta-powiatowa-wiadomo%C5%9Bci-o%C5%82awskie/2016-11-10

oszcz

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (41)

 1. zniesmaczony

  średnia krajowa 4251zł. i tyle powinni zarabiać nasi włodarze samorządowi, posłowie i senatorowie.
  Taką mamy demokracje , że to posłowie ustalają sobie wynagrodzenie a przy okazji też decydują ile będą zarabiać ich koledzy partyjni w samorządach.Ile zarabiają posłowie;
  9892,30 zł. +2473,08 dieta + ok.3000 miesięcznie ryczałt za paliwo,darmowe przejazdy=, przeloty, miesiąc wakacji w roku, w zasadzie pracują(?) średnio 3 dni w tygodniu czyli 12 dni w miesiącu x 11 miesięcy = 132 dni w roku, do tego jeszcze 3 miesięczna odprawa na koniec ciężkiej wytężonej pracy.
  W 2016 roku przeciętny Polska przepracuje 252 dni!

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Nic dziwnego, że wynagrodzenie jest na takim poziomie, bo w jaki niby inny sposób przyciągnąć do pełnienia funkcji takich fachowców (np. wybitnych ekonomistów lub prawników) jak nasz burmistrz. Te osoby w prywatnym sektorze zarobiłyby dużo więcej niż na stołku burmistrza lub starosty. Moim zdaniem to i tak mało jak na pracę, którą wykonują. Stres, zarządzenie ludźmi, no i oczywiści cały czas nieustająca agresywna krytyka, podburzana przez nieudolnych przeciwników politycznych najczęściej. Dajcie im średnią krajową to będzie wami rządził ktoś na poziomie kierownika z Mc Donalda xD

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Wybitny prawnik i ekonomista? W czyim mniemaniu? Jest jakimś autorytetem uniwersyteckim? Bo z tego co mi wiadomo to zwykły magister, jak ich wielu.
   A co do tego, że zarobiłby więcej, to z jego wcześniejszych oświadczeń majątkowych nie wynika, że jako prezes spółdzielni (jednej z wielu w okolicy) zarabiał więcej niż teraz jako burmistrz.

   Zgłoś naruszenie regulaminu

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • Zainteresowany

      W pierwszej turze, na 25 831 uprawnionych do głosowania, na Frischmanna oddało głos 4044 wyborców. To tak jak napisał anonim. 95% tych głosów, to zależni od BBS. Jakie tu więc poparcie społeczeństwa?

      Zgłoś naruszenie regulaminu

     • To może napisz ile uzyskali inni kandydaci (niekturzy mieli kilkaset głosów zaledwie) żeby uzyskać perspektywę dla skali zwycięstwa burmistrza, a nie stosujesz jakieś statystyczne wybiegi. Wszyscy myślą, że jakby niezainteresowani poszli na wybory to by od razu się rzucili głosować na jakieś nowowpowstałe nieopierzone ugrupowania. A guzik prawda. Też by zagłosowali na burmistrza, no bo przecież widać jak Oława kwitnie i się rozwija na naszych oczach, a to dzięki niemu, bo za poprzednika też się rozwijała, ale nie na taką skalę.

      A te 95 % to jak obliczyłeś? Robiłeś sondę wśrud głosująych na bbs?

      Zgłoś naruszenie regulaminu

     • Ale pozostali kandydaci i ich zwolennicy przynajmniej nie kompromitują się brakiem znajomości ortografii. Na następnej konferencji trzeba zadać burmistrzowi pytanie dlaczego w ratuszu i do bbsu przyjmują ludzi, którzy powinni wrócić do podstawówki? Jeśli nie są wyborami zainteresowani to na pewno jest to z jakiegoś powodu i głównie tym powodem jest to, że nie ma dla nich godnego kandydata na którego mogliby oddać głos. Kwitną to wam chyba grzyby halucynogenne w ratuszu jak takie bzdury wypisujesz. Za poprzednika to jeszcze kwitną procesy sądowe przeciwko miastu na miliony złotych i niespłacone kredyty, ale i obecny chętnie zadłuża miasto i spłaca poprzednie kredyty następnymi.

      Zgłoś naruszenie regulaminu

  • wyobraź sobie, że kierownik Mc Donald’s (o którym pobłażliwie wspomniałeś Januszku o naleciałościach typowego Andrzeja) lepiej by się nadawał na tą funkcję, gdyż ma ukończone dziennie studia na kierunku biotechnologia, a każdy wie, że studia bio-chemiczne są wyjątkowo ciężko. Dodatkowo jest tam matematyka i podstawy ekonomii. A nasza władza co ukończyła? Albo nic albo coś zaocznie, bo trzeba COKOLWIEK mieć w papierach.
   Podoba mi się też zdanie: „Stres, zarządzenie ludźmi, no i oczywiści cały czas nieustająca agresywna krytyka, podburzana przez nieudolnych przeciwników politycznych najczęściej.” Biedna ta nasza władza, a zwłaszcza burmistrz… dziwi się, że go ludzie krytykują? Imprezy masowe słabe jak np. Letnie Party gdzie pod sceną było 20 osób! Wstyd! basenu nie ma ale będzie za 2 lata, bo musi zdążyć burmistrz przed wyborami, żeby mieć na czym się promować. Miasto rozkopane we wszystkich możliwych miejscach wyjazdowych i to równocześnie! Miał być powiew świeżości, ale go nie ma! Odszedł staruszek a jest gorzej niż było… Krytykują ludzie i myślę, że za 2 lata już nie wybiorą…
   To ja już wolę poczciwego Janka z gminy! Dobre imprezy robi i czasami ludziom pomoże. Co prawda wrzeszczy strasznie ale poczciwy facet i da się z nim dogadać. A nasz burmistrz to by tylko włosy żelował i do zdjęć pozował. Może w stronę modelingu powinien pójść?

   Zgłoś naruszenie regulaminu

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Zainteresowany

  Może gazeta napisze coś więcej? Może np. na temat naszego burmistrza? Dodać np można, iż burmistrz miasta Oława jest niezwykle oszczędną osobą. Środki pieniężne gromadzone w walucie polskiej (stan na wrzesień 2010): 70 000 zł. Środki pieniężne gromadzone w walucie polskiej na koniec kadencji 2010-2014: 200 000 zł. Natomiast stan na 31 grudzień 2015 to już 460 000 zł środków pieniężnych gromadzonych w walucie polskiej.

  Ciekawe jest również to, iż w tym przedziale czasowym nie zmieniała się wartość mieszkań czy ziemi, jaką posiada razem z małżonką nasz burmistrz.

  Może gazeta dokładnie prześwietli oświadczenia majątkowe wymienionych włodarzy?

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Tego typu informacje prasowe nie odgrywają żadnej pozytywnej roli i w mojej ocenie są jedynie siewcą ziarna zawiści. Znam osobiście wielu majętnych ludzi którzy swoją wiedzą i umiejętnościami wzbogaciliby nie jeden samorząd lecz z tego właśnie względu odmawiają startu w wyborach. Przypominam, że oświadczenia majątkowe są dostępne na stronach internetowych, a zatem jaki jest powód ich powielania w gazecie?

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. ……Też by zagłosowali na burmistrza, no bo przecież widać jak Oława kwitnie i się rozwija na naszych oczach, a to dzięki niemu, bo za poprzednika też się rozwijała, ale nie na taką skalę.- Januszku takie bajki opowiadaj działaczom BBS , bo tylko oni w to uwierzą . Może pokażesz jak się rozwija , bo ja tego nie widzę. Rynek jaki był taki jest -bez komentarza , basenu odkrytego nie ma, Skateparku nie ma a u ciebie miasto się rozwija,
  W II turze wyborów brało udział dwóch kandydatów – twój idol zdobył 4738 głosów na ok.9000 głosujących.
  W naszym mieście mamy 25 831 uprawnionych do glosowania , czyli frekwencja wyniosła 34,25%.- takie poważanie maja nasi mieszkańcy dla kandydatów w II turze. Ci którzy nie brali udział w głosowaniu i nigdy nie chodzą na wybory na pewno nie glosowaliby na twojego idola , bo z zasady są to osoby które nie wierzą w jakiekolwiek zmiany a więc nie akceptują stan obecny.

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. olawianin. Tylko frajerzy kupuja w Oławie mieszkania za gotowke. Prawdziwe cwaniaki dostaja je za darmo od burmistrza… tfu, przepraszam – nie za darmo, tylko za robienie zdjec do kampanii wyborczej i filmowe materialy propagandowe pt. „jak to fajnie olawianie bawili sie na Pianie Bosmana” oraz inne kroniki filmowe. Tak wiec – jesli nie przeszkadza ci mieszkanie (wprawdzie w lokalu socjalnym, ale swiezo wyremontowanym i – co wazne – za free), kupuj chlopie drona i lec do brmistrza ukladac sie. Pomocne moze byc takze zapisanie sie do BBS.

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.