ZNP zaprasza na debatę o „dobrej zmianie” w oświacie

POWIAT

Debata ma się odbyć 16 listopada w sali Ośrodka Kultury w Oławie przy ul.11 Listopada 27 – początek o godz.16.30

– Związek Nauczycielstwa Polskiego w Oławie, stojąc na stanowisku, że „dobrą zmianę” w edukacji można osiągnąć wspierając i racjonalnie doskonaląc istniejący system, a nie burząc go, organizuje 16 listopada publiczną, otwartą debatę dotyczącą zaprezentowanych przez minister edukacji Annę Zalewską projektów aktów prawnych, mających na celu między innymi likwidację gimnazjów – czytamy w zaproszeniu, podpisanym przez prezesa oddziału ZNP w Oławie Andrzeja Kupczaka. – Do udziału ZNP zapraszamy gospodarzy powiatu oławskiego, miasta Oława, miasta i gminy Jelcz-Laskowice, dyrektorów placówek z tego terenu, w szczególności dyrektorów gimnazjów, nauczycieli i rodziców zainteresowanych planowanymi zmianami, także oławskie media, które będą miały okazję przekazać mieszkańcom powiatu oławskiego stanowiska uczestników spotkania, dotyczące planowanych od 1 września 2017 roku zmian w systemie edukacji.

(ck)

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (15)

 1. A ja myślałem ,że dabatują posłowie a urzędnicy tylko realizują to co ci pierwsi wydebatują. Jak chce się czegoś innego to za
  trzy lata będą kolejne wybory. Nie siedzieć w domu a teraz narzekać tylko chodzić na wybory.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. jako były uczeń oławskiej podstawówki, gimnazjum i liceum wiem dobrze, ilu leni i nieudaczników stara się ukryć w tłumie „ciała pedagogicznego”. Towarzystwo jak widać boi się, że gdy te wylęgarnie patologii jakimi są gimnazja zostaną zlikwidowane, to ci najgorsi wylecą ze swoich synekur. A paszoł won – na wolnym rynku szukajcie pracy, skoro jesteście tacy zdolni i dobrzy. W Polsce czas w końcu na prywatne szkolnictwo z prawdziwego zdarzenia, gdzie będzie się promować najlepszych, a nie wedle komunistycznego bełkotu – każdemu po równo.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Jałowa dyskusja. Kiedy decyzja zapadła to nauczyciele co najwyżej tradycyjnie mogą protestować. protestowali kiedy gimnazja wprowadzali , protestują kiedy je likwidują , będą protestować bo to ich taka tradycja. A teraz to mogą co najwyżej podburzać co regularnie czynią.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Stanowicko-Marcinkowickie Stowarzyszenie Mieszkańców ma wyrobione zdanie na temat szkolnictwa organizowanego na modłę PO, czyli postkomuny, a zdanie to wyraziło już dwa i pół roku temu tutaj: http://stanowice-marcinkowice.npage.de/pose-po-roman-kaczor-chce-zabroni-nauczania-prawdy-w-oawskim-liceum.html

  ZNP to postkomunistyczna organizacja kierowana przez postkomuchów, mająca na celu taką indoktrynację młodzieży szkolnej, żeby z niej broń Panie Boże świadomi swej wartości patrioci nie wyrośli. Gender zamiast historii i pogańskie zwyczaje zamiast wartości chrześcijańskich – tego chce kierownictwo ZNP.

  Zachęcamy wszystkich prawych Polaków, którym na sercu leży wychowanie polskiej młodzieży na świadomych patriotów i na ludzi szanujących prawo i wartości chrześcijańskie, do pójścia na tę debatę i na pokazaniu postkomunistycznej wierchówce ZNP, że czasy manipulowania Polakami za pomocą zakłamanej i fałszywej propagandy już się skończyły.

  Panie Starosto Brezdeń! Marsz na tę debatę! Niech Pan pokaże, po której stronie Pan naprawdę stoi, czy tam, gdzie my stoimy, czy tam, gdzie stało ZOMO.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • hermenegilda

   Rany, co to za faszyzm, prawdziwy Polak, ale nie chrześcijanin nie może pójść na debatę!! Co ma piernik do wiatraka!! Stanowicko-Marcinkowickie Stowarzyszenie Mieszkańców komentuje sprawy oświaty- czas umierać!! Ilu z was zna prawo oświatowe i realia szkoły?? Szkoła po 1989 roku nigdy nie realizowała programu żadnej partii, niestety do dziś! Od teraźniejszej reformy – 4 religie, nic o płciowości i seksie, żadnych erotyków na polskim, historia tylko ta, która zaakceptuje wódz! Modlitwa przed każdą lekcją i oczywiście nauka na 2 zmiany. WOLAŁAM SZKOŁĘ ZA RZĄDÓW PO!!!!!

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Wśród członkówi sympatyków SMSM są nauczyciele, w tym również akademiccy, ale też z gimnazjów (nie z Oławy). Są jednak przede wszystkim rodzice, którzy mają serdecznie dość zboczonego lewactwa w szkołach. Dla ciebie, kto nie jest zboczonym lewakiem, ten musi być faszystą.

    Posługujesz się kłamstwem i fałszem twierdząc, że po 1989 roku szkolnictwo nie realizowało programu żadnej partii. Było dokładnie odwrotnie, tyle że był to program zboczonego lewactwa i pogaństwa, a także obcej agentury, wrogiej Polsce i wszystkiemu co polskie. Nie możecie przeboleć, że to się teraz zmienia i że realizowany jest program dla Polski i dla Polaków, że znowu obowiązuje 10 Przykazań Bożych i plujecie jadem na tych, którzy tej zmiany chcą, czyli na olbrzymią większość Polaków.

    Wolisz rządy PO? Jedź na Białoruś, albo do Korei Północnej.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Mama - nauczycielka

  Zmiany w oswiacie sa konieczne.Mamy już pierwsze efekty testologii , nauki pod egzamin i zawodów w skreślaniu typu „abcd „. Zamiast prostych i rzeczowych odpowiedzi na pytania i formułowania samodzielnych wypowiedzi jest „niewłaściwe skreślić”. Oto pierwsze efekty radosnych ewaluacji i programów naprawczych w szkołach.Oto wyniki cyfryzacji szkół , gdzie książkę i pióro wyparły platformy i maile. Oto radosne efekty projektów edukacyjnych i ścieżek wieloprzedmiotowych. Oto wyniki absurdalnych ilości materiału do poznania i braku motywacji ucznia. Oto wyniki ton materiału z każdego przedmiotu i trzydniowych kilkugodzinnych egzaminów gimnazjalnych w sumie z wszystkiego. A w nagrodę słabe liceum i bezrobocie. I czego oczekujecie od szkoły? Sukcesów? Oto robota wicekuratorów (czytaj: nic nie robię w kuratorium) od spraw ewaluacji i innych bzdur , papierowych ton raportów i wniosków , których nikt nie realizuje, ba, nawet nie czyta. Oto wyniki skostniałych zestawów lektur, wszechobecnych streszczeń i gotowców. Oto wyniki współczesnej polskiej szkoły

  Jestem ZA REFORMĄ polskiej szkoły !! !

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Jak Rodzice w domu nie wychowają swojej pociechy to Nauczyciel ją nie wychowa tylko może owo Nauczyć. Wychowanie wynosi się z domu czy to będzie Podstawówka czy Gimnazja Dom jest Domem i „Wsio” w temacie Mamo+Tato !!!

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • też nauczycielka

   Gdy M. Thatcher przeprowadzała reformę szkolnictwa – na ulice wyszli nauczyciele najsłabsi, zagrożeni zwolnieniami.
   Zatem co to sa za nauczyciele, którzy boją się zmian?
   Jak oni mają przygotowywać swoich uczniów do dynamicznie zmieniającego się środowiska społecznego, politycznego, gospodarczego, ekonomicznego, finansowego, prawnego, biznesowego itp.
   Co to za nauczyciele, którzy podważają wśród młodzieży autorytet państwa? W proteście rzucają jeszcze flagę Polski na kupę śmieci!
   Czy takim nauczycielom można powierzyć edukacje dzieci i młodzieży? Wstyd i hańba dla uczestników tego pseudoprotestu!
   powinno się zrobić zdjęcia tym protestującym, wysłać do kuratorium i ich zwolnić , aby więcej nie szkodzili polskiej oświacie!

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. hermenegilda

  Też nauczycielko! Nie pomyliła ci się Polska z Koreą?? W Polsce mamy wolność słowa zapisaną w konstytucji. Uważaj. bo posłanka Pielucha może doprowadzić do Twojej deportacji! O jakim autorytecie państwa ględzisz kobieto! Państwo to naród!!! Nikt nie rzucał żadnej flagi- na pewno Twoi idole z pislandu przygotowali tę ciekawa prowokację! Na koniec pseudo nauczycielko, czas na powtórkę z ortografii. Jeżeli jesteś prawdziwą nauczycielką, to rzeczywiście wstyd i hańba, jaki reprezentujesz poziom wiedzY i umiejętności!!! Czas otrząsnąć się z miłości do komunizmu i wkroczyć w demokrację!!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.