Pobiegli „Tropem Mrówki”, ale nie tylko. Jak świętowali w Marcinkowicach? ZDJĘCIA

W tej miejscowości świętowanie Dnia Niepodległości było połączone z obchodami Dnia Świętego Marcina.

II Przełajowy Bieg CrossAnt, XVII Bieg Mieszkańców oraz niepodległościowy program słowno-muzyczny.

Bieg główny „Tropem Mrówki” to bieg przełajowy na dystansie 12 km. Zwycięzcy to Jacek Sobas z Kędzierzyna-Koźla pokonał tę trasę w czasie 44 minuty i 36 sekund (w koszulce z numerem 57) oraz w grupie kobiet Karolina Leśniak z Wrocławia – czas 52,18.
W biegu Do Mrowiska” na 5 km w grupie open i wśród mężczyzn zwyciężył  Jan Wolański z Marszowic w czasie 21,08 min., a wśród kobiet najlepsza była Karolina Obstój z Kiełczowa – czas 24,31.

Podczas imprezy zbierano pieniądze na chorego Michała Cymermana, ucznia miejscowej szkoły. Biegi główne organizowała Fundacja „Pro sport pro life” a pozostałe Szkoła Podstawowa w Marcinkowicach przy współpracy z miejscową Radą Sołecką i Urzędem Gminy w Oławie.

Fot. Krzysztof A. Trybulski

???????????????????????????????????? ???????????????????????????????????? _dsc0156-kopiowanie ???????????????????????????????????? ???????????????????????????????????? _dsc0163-kopiowanie ???????????????????????????????????? _dsc0165-kopiowanie _dsc0166-kopiowanie ???????????????????????????????????? ???????????????????????????????????? ???????????????????????????????????? ???????????????????????????????????? ????????????????????????????????????

???????????????????????????????????? ???????????????????????????????????? _dsc0079-kopiowanie _dsc0081-kopiowanie _dsc0082-kopiowanie ???????????????????????????????????? ???????????????????????????????????? ???????????????????????????????????? ???????????????????????????????????? ???????????????????????????????????? ???????????????????????????????????? ???????????????????????????????????? ???????????????????????????????????? ???????????????????????????????????? ????????????????????????????????????

***

???????????????????????????????????? ???????????????????????????????????? _dsc0096-kopiowanie ???????????????????????????????????? _dsc0101-kopiowanie _dsc0103-kopiowanie ???????????????????????????????????? ???????????????????????????????????? ???????????????????????????????????? ???????????????????????????????????? ???????????????????????????????????? ???????????????????????????????????? ???????????????????????????????????? ???????????????????????????????????? ????????????????????????????????????

???????????????????????????????????? ???????????????????????????????????? ????????????????????????????????????

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (1)

  1. Brawo dla uczestników biegów zarówno tych dorosłych jak i dzieci. Jak sie okazuje z roku na rok biegi stały się już niemal tradycją z okazji Dnia Niepodległości i Dnia Świętego Marcina w lokalnej parafii.
    Niestety niektórzy mieszkańcy jeszcze niezbyt rozumieją istotę tego świętowania, bo wolą przez cały dzień od rana już od godz. 8,00 i nawet w kolejnych dniach strzelać petardami i straszyć hukiem wystrzałów zarówno dzieci jak i zwierzęta. Cały dzień biedne wystraszone psy wyły ze strachu , a nawet uciekały za ogrodzenia.
    Zamiast kupować petardy proponuję kupić flagi i wywiesić na posesjach w Dzien Niepodległości , bo flag to niestety większość mieszkańców Marcinkowic zapewne nie posiada , choć cena flagi z drzewcem w marketach oscyluje ok. 15-19 zł.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.