Trwa zbiórka dla oławskiego wyklętego

29 i 30 października przed oławskimi cmentarzami będzie prowadzona kwesta na budowę pomnika oławskiego niezłomnego por. Klemensa Panasiuka „Orlisa”.
17 października pomnik stanął na oławskim cmentarzu przy ul. Zwierzynieckiej, jednak samo miejsce wokół pomnika oraz ściana wymagają dalszych prac. Konieczna jest również dalsza zbiórka pieniędzy, aby rozliczyć się z kamieniarzem za już wykonane prace.
Organizatorami zbiórki są: Fundacja Akademia Patriotów oraz Fundacja Ku Korzeniom.
Osoby upoważnione do zbiórki pieniędzy będzie można spotkać przed wejściami na oławskie cmentarze zarówno w sobotę (29 października) jak i niedzielę (30 października) w godzinach 10-16. Dodatkowo w niedzielę będą prowadzić zbiórkę w okolicach oławskiego Rynku.
Wpłat na budowę pomnika można także dokonywać na konto Bank Pekao SA nr: 60 1240 1646 1111 0010 6952 2548 w tytule przelewu proszę podać: „Darowizna na budowę pomnika „Orlisa” Oławskiego Niezłomnego”, Fundacja „Ku Korzeniom”. Numer KRS: 0000632139.

att00211

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (23)

 1. Kuba 48 przeczytaj opracowanie
  http://www.gazeta-olawa.pl/historia/44179-niezlomny-z-olawskiego-cmentarza/
  Nie potrafię kto i w jakim celu wyręcza rodzinę. Żyje syn,wnuki ,prawnuczka. Od lat opiekuję się grobami tych, o których nikt nie pamięta. Nie dość,ze wyręcza to jeszcze „stawia na krechę”.Jak mam gest to stawiam i pokrywam koszty.Nikogo nie chcę obrażać ale mam taki tok rozumowania.

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Jestem p-ko chorym działaniem Fundacji….. , wciskaniu komuś patriotyzmu jakoby każdy walczący z komuną był bohaterem. Nawet nie wiem dokładnie co ten oławski bohater takiego uczynił aby stawiać zaraz pomnika. Ale obecnie, patriotyzm jest ” na topie i w modzie”. Na pewno ja przejdę obojętnie obok zbierających tę jałmużnę i mam ich w nosie.
  Pozdrawiam Kubę 48 oraz Hanię.

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.