Rockowo o wolności

W święto narodowe

11 listopada mieszkańcy Jelcza-Laskowic wysłuchają koncertu „Wolność kocham i rozumiem”, na którym wystąpi zespół Chłopcy z Placu Broni

Koncert odbędzie się o godz. 19.00 w Centrum Sportu i Rekreacji. Darmowe wejściówki do odebrania w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury, ul. Oławska 46, pokój 21.

Tradycje radosnego i kreatywnego obchodzenia Narodowego Święta Niepodległości w Jelczu-Laskowicach są długie. W 2008 r. wybrano spośród mieszkańców „11 dzielnych ludzi”, uhonorowano ich specjalnym wyróżnieniem i przedstawiono społeczeństwu historie ich życia. W minionych latach nie brakowało przemarszów, koncertów czy występów kabaretowych.

W tym duchu będziemy też świętować w tym roku. Chłopcy z Placu Broni, ze swoim wielkim hitem „Kocham wolność”, wydają się odpowiednim wyborem. Zespół, który zdobył popularność w latach 90., przerwał działalność w roku 2000, po tragicznej śmierci lidera Bogdana Łyszkiewicza. Od kilku lat muzycy z dawnego składu znowu grają razem. Nagrali dwa utwory do serialu „39 i pół”, regularnie występują. Koncert w Jelczu-Laskowicach to ciekawa propozycja na świąteczny wieczór i okazja do przypomnienia sobie dorobku tej grupy.

Źródło: UMiG Jelcz-Laskowice

archiwum-48

 

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (1)

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.