Rynek się zmieni! Oby jak najprędzej

Oława Działania rozpoczęte

Ma być tak jak w innych miastach – ograniczony ruch samochodów, knajpki, szklane pawilony, fontanna. Rynek ma być miejscem spotkań, a nie załatwiania spraw. Zmianie ma ulec całe śródmieście i jest to proces zaplanowany na kilka lat

Oławska Rada Miejska przyjęła Lokalny Program Rewitalizacji na lata 2016 – 2023. Poprzedziły to ankiety i konsultacje, z których wysnuto wnioski, że obok osiedla Zwierzyniec, najbardziej zdegradowanym obszarem, wymagającym zmian i poprawy funkcjonalności jest obszar „Rynek – Śródmieście”.

Mieszkańcy, którzy wzięli udział w badaniach, krytycznie ocenili wygląd i przeznaczenie Rynku i okolic, przedsiębiorcy uznali, że jest to przestrzeń niewygodna i nieatrakcyjna, z trudnym dojazdem, brakiem zaplecza i atrakcyjnych lokali do zagospodarowania. To mało estetyczna część miasta, bez planu architektonicznego, chaotycznie zagospodarowana. Uznano, że potrzebny jest kompleksowy plan zmian. I taki plan powstał. CZYTAJ o tym w najnowszym wydaniu „Powiatowej”. Dostępne również e-wydanie – pod tym linkiem: http://eprasa.pl/news/gazeta-powiatowa-wiadomo%C5%9Bci-o%C5%82awskie/2016-10-20

(MON)

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (22)

 1. Miasto powinno dbać przzyajmniej o rynek,przecież to nasza wizytówka,i te szklane ogromne budynki powinne byc zadbane ,przede wszystkim powinni myć te szklane ogromne okna,całe lato i nadal,szpecą brudne ogromne witryny,nawet jesli to prywatne, to powinne być zadbane !!A niby to manhatan Oławski,to jakiś żart i obraza Manhatanu!!!!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Niedowiarek

  kiedy owbodnica? po co rynek ja to miasto emerytów? kto te knajpy utrzyma? Fajnie by było jakby takie powstały, ale Oława to nie Wrocław, nie widzę by to miało przyszłość.

  Korki w Oławie sięgają od Godzikowic, po Stanowice, Odre i Jaczkowice, z każdej strony tysiące aut. Pytamy KIEDY OBWODNICA???!!!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Nie podniecajcie się za bardzo. Rewitalizacja Rynku to sprawa bardzo odległa. A póki co ( najbliższe 5 lat ) trzeba będzie chodzić po zniszczonych chodnikach wokół Rynku i szukać miejsca do zaparkowania aby załatwić sprawę w Rynku bo są „okupowane” od rana do wieczora przez pracowników banków i mieszkańców. Świetny darmowy parking !

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Aluzju poniał , święta racja. To samo jest pod Urzędem Skarbowym, ZUS-em – klient nie ważny PAN/I URZĘDNIK TO CO INNEGO – kierownicy tych jednostek powinni stanowczo zabronić blokowania miejsc parkingowych przez swoich pracowników. W całej Europie tak jest ale w Oławie ???

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Jakim cudem Oława ma tak zaniedbane centrum miasta? Jeżdżę po Polsce o od dawna nawet najmniejsze miasteczko ma zadbany rynek z równą nawierzchnią, nastrojowymi latarniami z których zwieszają się kwiaty, fontanny, ławeczki, letnie ogródki kawiarniane itp. A u nas…. skansen PRL-owski, dziury w krzywy asfalcie i zero miejsca do wypicia kawy. Poza centrum też gospodarskie podejście- wyburzony amfiteatr, zamknięte kąpielisko, totalnie zakorkowane miasto i niezmiennie wspaniałe samopoczucie władz… Komu dziękować za taki opłakany stan miasta? Oława w tym temacie jest opóżniona o 20 lat !

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. Komu dziękować, ko gut? Podziękuj byłemu burmistrzowi Październikowi a także obecnemu Frischmannowi. BBS w koalicji z PO dbała i dba tylko o własne koryto, dlatego też uwierzę jak zobaczę. I nie makietę….

  To jak na razie zabezpieczenie burmistrza BBS na kolejne wybory. „Wybierzcie mnie, to rynek będzie nie do poznania”. Skąd my to znamy? Pamiętacie sprawę obwodnicy Oławy? Nieudolny poseł Kaczor jeździł, lobbował, i zapewniał że jak wybierzemy, „sprawa obwodnicy będzie dopięta na ostatni guzik”!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 7. Smieszy mnie to ze ktos sobie marzy o sklepikach knajpkach itp a tak naprawde kogo bedzie stac na czynsze jakie sie wycioga od sklepikarzy teraz w rynku i okolicy to nic juz prawie niema oprucz lombardow i pseudo bankow jeszcze niech urzod miasta pozwoli na nastepne markety to juz wogule nie bedzie olawskiego chandlu

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 8. Ja ,bym Rynek zostawił taki jaki jest, niech turyści zwiedzają taką ciekawość staromiejską. Dziurawe chodniki, połatany asfalt, nieremontowane obskurne zabytkowe kamieniczki sprzedane wspólnotom które póki co nie remontują, ich wygląd zatrzymał się na późnym Gierku, kolejne budynki odremontowane przez wspólnoty gdzie kolorystyka w niczym nie wkomponowuje się w staromiejski rynek. Co tu szukać, jak budynek USC własność miasta wygląda jak kopciuszek, a ornamenty nad wejściem poprzedni wice zabezpieczył kołkami rozporowymi. Punktem kulminacyjnym wycieczek turystycznych powinno być miejsce przed ścianą w centrum miasta na fotki pamiątkowe gdzie jeszcze widać godło miasta i godła miasta zaprzyjaźnionych- brawo promocja.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 9. I co burmistrz i rada zrobią, żeby były knajpki i restauracje w centrum? Uchwalą uchwałę z zaleceniem? Większość lokali usługowych w kamienicach jest w rękach prywatnych. Więc co do prowadzonej działalności w tych lokalach burmistrz Oławy ma tyle do powiedzenia co do obsady stanowisk w KGHMie.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 10. aniech sobie robia caly rynek niech maluja fasady zabytkowych domow a za pare lat wszystko bedzie brudne i lepiace sie od dymiacych kominow w centrum miasta to nic innego jak syzyfowa praca i robienie wokol siebie medialnego szumu.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.