Chciał szybko zobaczyć faktury…

Ostatnio dostajemy coraz więcej informacji o oszustach, którzy podsyłają fałszywe faktury lub nakłaniają nieświadomych klientów do podpisywania umów, podając się za przedstawicieli firmy dostarczającej m.in. energię elektryczną. Przed chwilą napisał do nas mieszkaniec, prosząc o opublikowanie ostrzeżenia, gdyż jego zdaniem w mieście znów działają oszuści…

Wczoraj na Paderewskiego – a możliwe że i w innych lokalizacjach – chodził mężczyzna, który podawał się za reprezentującego Urząd ds Regulacji (?!). Nie przedstawił się z imienia i nazwiska. Ponaglał na możliwość uzyskania wglądu w faktury płacone za media (prąd i gaz) ew. na zalogowanie się do poczty @ aby taki wgląd uzyskać. Wglądało to dość podejrzanie i niewiarygodnie. Sporo teraz się słyszy o fałszywych rachunkach (fakturach) podsyłanych celem wykonania regularnej płatności, ale pewnie z innym nr rachunku (oszusta/ów). Na ostrzeżenia, że wezwana zostanie policja starał się odpowiadać wymijająco („że może sam nr wykręcić…”) po czym po dalszej ale już krótkiej rozmowie opuścił klatkę.

PRZYPOMINAMY, że 18 października o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie z Michałem Fajbusiewiczem znanym z programu „997”, który udzieli mieszkańcom bardzo cennych wskazówek. Fajbusiewicz opowie o przykładach podobnych oszustw oraz poruszy problem nieuczciwych akwizytorów, którzy podszywają się pod obecnego operatora dostarczającego określone media i podsuwają do podpisania umowy. Tacy ludzie najczęściej przedstawiają się jako „pracownicy energetyki” i przekonują, że przyszli w sprawie umowy na prąd. Czytaj więcej o spotkaniu: http://www.gazeta-olawa.pl/na-sygnale/53940-fajbusiewicz-radzi-jak-uniknac-oszustw/

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (7)

  1. Dziś na Paderewskiego dzwonił mężczyzna do Domofonu w mojej klatce. spotkałam się z nim przypadkowo przed klatką. Był bardzo nachalny nie pozwolił mi odejść od niego, cały czas nadawał… chciał wejść do klatki – a dlatego, że był natrętny i nie miły – zatrzasnęłam drzwi i powiedziałam, że jesli ktoś z mieszkańców ze chce z Panem rozmiawiać to Panu otworzy drzwi. ojjjj wkurzył się!!!
    (niewiem czy to akurat ten człowiek o którym mowa) ale miał czarne włosy i był ubrany w skórę i jeansy ciemne. miał teczkę. wyglądał mi na około 40 lat.

    Zgłoś naruszenie regulaminu

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.