Dla seniorów na basenie

POWIAT Nowość

Czy można lepiej przywitać dzień, niż odrobiną przyjemnego wysiłku fizycznego? Termy Jakuba gwarantują przypływ dobrej energii podczas specjalnych ćwiczeń AquaSenior

Termy Jakuba zapraszają na nowe zajęcia we wtorki i czwartki o godz.8.00. Udział w zajęciach jest bezpłatny, obowiązuje jedynie bilet na basen (w porannej taryfie, godzinny bilet ulgowy dla seniora to jedynie 6 zł). Zajęcia odbywają się w ramach realizowanego przez Urząd Miejski w Oławie programu „Pora dla seniora”.

– Aktywność fizyczna w wodzie jest bardzo dobrym pomysłem dla osób starszych- mówi Justyna Zendwalewicz, instruktor prowadząca zajęcia z seniorami. – Ćwiczenia na basenie angażują większość mięśni, a równocześnie nie są przeciążające dla organizmu. Poprzez aqua aerobic możemy wzmocnić serce, poprawić krążenie, koordynację ruchową, kondycję i siłę mięśni. Ćwiczenia dają satysfakcję, co jest bardzo ważne dla zdrowia psychicznego. Zajęcia odbywają się w grupie, co pozytywnie wpływa na życie towarzyskie seniorów.

Dlaczego AquaAerobic? – Ponieważ jest to bezpieczna i przyjemna forma aktywności fizycznej, przeznaczona dla każdego, niezależnie od wieku, kondycji czy umiejętności pływania – zapewnia Maciej Aleksandrzak, specjalista ds. marketingu, reklamy i obsługi klienta w Basenach Miejskich „Termy Jakuba” Sp. z o.o. – Zajęcia odbywają się w rytm muzyki, która nadaje odpowiednie tempo i mobilizuje do wykonywania wysiłku. AquaAerobic nie obciąża kręgosłupa, stawów, więzadeł ani ścięgien – jest bardzo bezpieczną formą aktywności ruchowej. Należy wyraźnie podkreślić, że kontuzje w wodzie podczas ćwiczeń praktycznie się nie zdarzają.

Szczegóły w kasach lub pod numerem telefonu:  71 306 71 00.

(ck)

archiwum-62 archiwum-63 archiwum-64

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (3)

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.