Msza za „Solidarność”

Działacze oławskiego Oddziału Regionu Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność” z przewodniczącym Januszem Głodałą na czele, zapraszają członków i sympatyków związku oraz wszystkich mieszkańców powiatu oławskiego na uroczystą mszę świętą.

Nabożeństwo w intencji zmarłych i żyjących członków „Solidarności”, będzie odprawione w oławskim sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Matki Pocieszenia, w niedzielę 11 września, z okazji 36. rocznicy powstania pierwszego niezależnego związku zawodowego w komunistycznej Polsce.

Po zakończeniu mszy, która rozpocznie się o godz. 13.00, delegacje związkowe złożą kwiaty pod Pomnikiem Męczenników, na placu świętego Maksymiliana Marii Kolbego.

(MON)

????????????????????????????????????

Przewodniczący Janusz Głodała zaprasza mieszkańców powiatu na uroczystą mszę świętą i zachęca do wspólnej modlitwy za Polskę oraz za członków „Solidarności”

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , ,

reklama

Komentarzy (11)

 1. Widać, że nie masz zielonego pojęcia o tym, co to jest polityka. Polityka, to jest sposób rozwiązywania problemów gospodarczych i społecznych, to programy gospodarcze, społeczne i programy relacji z innymi państwami. W narodzie chrześcijańskim, jakim jest Naród Polski, wartości chrześcijańskie, jak choćby 10 Przykazań, muszą być podstawą wszelkiej polityki. Czy może chcesz budować politykę społeczną i gospodarczą na pogańskich zwyczajach albo na zboczeniach seksualnych wpajanych już nawet dzieciom w szkołach?

  Kościół, który jest ostoją chrześcijaństwa musi mieć wpływ na politykę, inaczej będzie dochodzić do przejmowania władzy i okradania społeczeństwa przez formacje przestępcze i będące na usługach sił wrogich Polsce, jak to miało miejsce przed przejęciem władzy przez PiS.

  Wartości chrześcijańskie powinny być podstawą prawa stanowionego i podstawą jego stosowania. Tylko oszuści, złodzieje, fałszerze, mordercy i zdrajcy atakują Kościół Katolicki, bo reprezentowane przez ten Kościół wartości nie pozwalają na okradanie i oszukiwanie społeczeństwa przez grupy przestępcze, szczególnie przez te, podszywające się pod rzekome partie polityczne, jak PO, PSL, SLD itd.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Przez tak jak ty widzących rolę i miejsce Kościoła w Polsce wielu odeszło i odchodzi z Kościoła Katolickiego. Niestety, takie stanowisko dominuje we władzach polskiego Kościoła i jest coraz mniej wierzących a na pewno praktykujących. W Oławie przykładem polityki PiSokościelnej jest ks. Gorczyca.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Wartości jakie są reprezentowane przez polski kościół nijak się ma do tego co pisze w Biblii i mówi papież.
  Ich pazerność, życie w luksusie, łamanie celibatu, oszustwa, hazard itp. jest standardem.
  Zerwanie konkordatu przyniosło by dla naszego budżetu niewiarygodne oszczędności.
  Ci, którzy służą mafii watykańskiej to nie są patrioci, można ich nazwać zdrajcami podszywającymi się pod ludzką naiwność.
  Poradziliśmy sobie z komunizmem, teraz trzeba pozbyć się jarzma panów w czarnych sukienkach.
  A wszystko wskazuje, że nie będzie to łatwe.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. do zabłonkanego Gościa

  Ty gościu nie źle masz zryty beret pisząc takie dyrdymały. Cytat; ,,Kościół, który jest ostoją chrześcijaństwa musi mieć wpływ na politykę, inaczej będzie dochodzić do przejmowania władzy i okradania społeczeństwa przez formacje przestępcze i będące na usługach sił wrogich Polsce……
  Pensja dla księży uczących religie w szkołach świeckich, miliony na fundusz kościelny, miliony dla ojca dyrektora na geotermie no i kasiora dla jego uczelni z naszych podatków to ok.? Tak trzymać, doić ile się da , władza wiecznie nie trwa! Polacy przy najbliższych wyborach rozliczą.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Kłamstwa, kłamstwa i jeszcze raz kłamstwa. Dokładnie takie same, jak za czasów PRL, a nawet jeszcze gorsze.

  Odejścia z Kościoła Katolickiego w Polsce mają zupełnie inne przyczyny. Jedną z najważniejszych jest szerzenie „nowoczesności” przez postkomunistów, czyli propagowanie zboczeń seksualnych i rozwiązłości, na co nie ma przyzwolenia Kościoła. Duża część polskiego społeczeństwa jest zdemoralizowana i zdegenerowana przez komunistów i postkomunistów i ci ludzie padają ofiarą lewackich haseł i pogańskich zwyczajów.

  „Ich (księży – sugeruje Marek), pazerność życie w luksusie, łamanie celibatu, oszustwa, hazard itp. jest standardem”. To jest margines marginesu, na marginesie marginesu, z reguły polegający na umieszczaniu przez komunistów i postkomunistów swoich szpicli i prowokatorów w Kościele. Są na to twarde dowody w aktach IPN. To takie samo bezczelne kłamstwo, jak rzekoma wina pilotów i generała Błasika w katastrofie smoleńskiej.

  Standardem w Kościele Katolickim w Polsce jest skromność, pracowitość, poświęcenie dla innych, propagowanie wartości chrześcijańskich i patriotyzm. Wypadki opisane przez Marka, to kilka, do najwyżej kilkudziesięciu w skali kraju, na ogólną liczbę ok. 30 tysięcy duchownych. Do tego trzeba jeszcze zaliczyć grubo ponad 20 tysięcy zakonnic i zakonników, żyjących z reguły w skrajnie skromnych warunkach.

  Niestety, wbrew „mądrości” tego samego Marka, nie poradziliśmy sobie jeszcze z komunizmem. Do tego jest jeszcze daleka droga, choć po przejęciu władzy w Polsce przez koła prawicowo-chreścijańsko-patriotyczne, cel jest już bardzo blisko. Właśnie dlatego takie postkomunistyczne kanalie, jak Marek, Leszek, czy Anonim, czy ten, który nawet nie potrafi podpisać się jakimś pseudonimem, walczą z Kościołem, posługując się kłamstwem, fałszem i obłudą, bo Kościół mówi prawdę o ich działaniach na szkodę Narodu.

  A już największą obłudą, jest porównywanie wydatków na Kościół, czyli na chrześcijańskie wychowanie społeczeństwa, z aferami PO, PSL, SLD i z setkami miliardów wyprowadzonych z Polski przez obce korporacje, za przyzwoleniem i przy pomocy tych, co to im się Kościół nie podoba.

  Pozbyć, to my się musimy oszustów, złodziei, zdrajców i zboczeńców z wszelkich organów władzy. Nie będziemy was zabijać, jak wy nas (1956, 1970, stan wojenny itd.), tylko nie pozwolimy wam okradać i okłamywać Narodu. Jak się wam ta zbójecka kasa urwie, to może pójdziecie po rozum, do głowy i zaczniecie uczciwie pracować, poznając przy tym prawdziwe wartości, a nie lewacko-pogańskie dyrdymały.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.