Miłocice triumfowały w Dziuplinie. Tylko przez chwilę…

Dożynki ze aferą wieńcową w tle

O 13.30 rozpoczął się tradycyjny ceremoniał dożynkowy. Uczestnicy dzielili się chlebem i czekali na najważniejszy werdykt tego dnia. Kto tym razem stworzył najpiękniejszy wieniec? Według komisji – sołectwo z Miłocic. Drugie miejsce zajął wieniec z Piekar, a trzecie z Nowego Dworu.

Aktualizacja: Miłocice zostały zdyskwalifikowane! Ich wieniec najprawdopodobniej został kupiony. Dwa lata temu taki sam prezentowało sołectwo Niemil na dożynkach w gminie Oława.  Tym samym na pierwsze miejsce wskoczyły Piekary, drugi jest Nowy Dwór, a trzecia Dębina.

Więcej – w najbliższym wydaniu „GP-WO”.

(KT) fot. Kamil Tysa

DSC_0151 DSC_0153 DSC_0154 DSC_0155 DSC_0156 DSC_0158 DSC_0159 DSC_0161 DSC_0163 DSC_0165 DSC_0167 DSC_0168 DSC_0169 DSC_0171 DSC_0175 DSC_0178 DSC_0181 DSC_0184 DSC_0187 DSC_0188 DSC_0191 DSC_0193 DSC_0196 DSC_0197 DSC_0198 DSC_0199 DSC_0200 DSC_0202 DSC_0206
DSC_0217 DSC_0220 DSC_0224 DSC_0227 DSC_0232 DSC_0235 DSC_0239 DSC_0243 DSC_0244 DSC_0247 DSC_0251

plakat

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (63)

 1. Myślę, że przez dwa lata wieniec nie utrzymalby się w takim stanie. A jeżeli już mowa o kupnie to jakoś nikt nigdy nie zwracał uwagi w poprzednich latach ,że wieś triumfuje za kupiony wieniec. Zawiść ludzi jest naprawdę zaskakująca.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. To nie zawiść tylko sprawiedliwość,skoro wieniec jest kupiony to niech sołectwo zgłosi to przed konkursem,nie będzie brane pod uwagę do pierwszej trójki.Poza tym dwa wieńce z trzech aktualnie wygranych też były kupione ale nie było na to twardych dowodów tak jak w tym przypadku.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Dożynkowicz

  Moi drodzy czytam te wasze komentarze i stwierdzam jedno nie powinno się oskarżać nikogo bez podstaw nie bądźcie tacy zawistni ludzie! Każde sołectwo radzi sobie jak może i chwała im za to bo dzięki nim trwa tradycja dożynek. Szkoda tylko że w śród sołectw co roku jest jedna miejscowość której wiecznie coś nie pasuje na dożynkach,chęć bycia faworytem odbiera im rozumu a gdy przegrywa afera murowana !

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Dożynkowicz – to jest święto rolników a nie cwaniaków. Jeśli nie mają zdolności, to owszem, niech zatrudnią kogoś, kto zdolnosci plastyczne ma i u nich, z ich plonów, z ich pomocą niech to zrobią, a nie żywcem wzięty/kupiony od niemilaków wieniec (to nie są oskarżenia bezpodstawne, bo fotki tych wieńców można obejrzeć w sieci i porównać) i zgłoszony do konkursu o realną nagrodę, realne pieniądze. To nie jest „radzenie sobie” ale to jest cwaniactwo, a że to konkurs był, to czyste oszustwo. Taki dożynkowy doping 😉 Najgorsze jest to, że nie są w tym odosobnieni. Nie jeden wieniec w poprzednich latach jeździł od wsi do wsi 😉

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. mieszkaniec Miłocic II

  Jakby to był w porządku sołtys i Rada Sołecka, to po takiej aferze ładnie by przeprosili za zamieszanie i podali by się do dymisji…, ale w Miłocicach, ani przepraszam, ani tym bardziej dymisji. A tłumaczenia będą taki, że ho, ho!!!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Powiem tak ” jaja jak berety ” już dawno wiadomo a nawet od początku , że wieniec kupiony ale nieee oni go ostro robili , na fb chyba widać zdj nie ?! , wypierają się itp .
  No śmieszne to śmieszne … A wręcz żałosne
  Jak zwykle coś musimy być nie tak w tej wiosce

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. Ja jestem aktualnie z Miłocic i zaświadczyć mogę ,że zmieniło się tu wiele!!!! A komentarze typu „nie pierwsze ich kłamstwo” to jest żałosne ponieważ w regulaminie nie było mowy o tym ,że nie można kupić wieńca to po 1 a po drugie nie sądzę ,że osoby piszące o wielokrotnych „kłamstwach” Sołtysa Miłocic pochodzą z tej wsi… Chyba ,że sami robili przekręty i myślą ,że wszyscy są tacy! Ludzie ogarnijcie dupy bo to co tu jest w tych komentarzach to okaz nędzy i rozpaczy.
  Nie pozdrawiam zawistnych

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 7. To do „Ninja”
  Po pierwsze NIE nie jestem z rady! Po drugie skoro już mi zarzucacie ,że nie czytam ze zrozumieniem to poczytajcie może mój komentarz z dwa razy… Jest tu mowa że go kupili dlatego zaznaczyłam że w regulaminie nic nie było o tym że nie można kupić! ale dodałam że „NIE KUPILI” czasem pomyśl co piszesz. A moje „aktualnie” chodziło oto ,że mieszkam tu bardzo długo nawet od urodzenia i faktycznie w zły sposób użyłam tego słowa.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.