Przy dworcu ma powstać parking oraz nowy przystanek

Oława Dla kierowców i podróżnych Miasto stara się o środki unijne na budowę parkingu „Parkuj i Jedź” (system Park&Ride) w okolicach dworca kolejowego. Umożliwi podróżnym parkowanie aut i rowerów oraz przesiadkę do pociągu. Dla pasażerów komunikacji miejskiej przewidziano wiatę przystankową, a dla kierowców autobusów – bezpieczny plac manewrowy

Plan już jest, bo miasto od dłuższego czasu pertraktowało z PKP SA w sprawie uporządkowania placu przed dworcem oraz o możliwości poszerzenia parkingu o plac przy ul. Różanej (działka jest w użytkowaniu wieczystym PKP SA). O tym, że jest to potrzebne,  nie trzeba nikogo przekonywać. Problemy z zaparkowaniem aut i skargi kierowców autobusów – to bowiem temat znany i poruszany od lat.
Na razie jest projekt, a miasto wnioskuje o dofinansowanie unijne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014 – 2020.

Ile będzie miejsc parkingowych? Co jeszcze zawiera projekt? Na te pytania odpowiemy w kolejnym wydaniu „GP-WO”.

(MON)

archiwum (7) (Kopiowanie)

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , ,

reklama

Komentarzy (2)

  1. Nareszcie ! A co z parkingiem w Rynku? trzeba go zlikwidować a wybudować parking na zapleczu Rynku na Placu Piłsudskiego (pomnik przenieść) na plac pod Liceum Jana III Sobieskiego.
    Rynek powinien być wolny od komunikacji już od dawna. Powstał darmowy parking dla mieszkańców i pracowników banków – zwykły Oławianin nie ma szans tam zaparkować.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.